Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-942-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Федірко Н. В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук / Н. В. Федірко; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савенко О. Л. 
Економічний механізм державного регулювання доходів населення в ринкових умовах : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.02.03 / О. Л. Савенко; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні засади формування державної політики доходів. Проаналізовано головні тенденції у сфері доходів населення за умов становлення ринкових відносин в Україні. Визначено категорії доходів населення та їх місце у системі соціально-економічних відносин. Оцінено розвиток номінальних і реальних доходів та їх складових у взаємозв'язку із станом економіки. Розглянуто систему сучасних індикаторів доходів, з урахуванням їх структури та порівняння з індексами споживчих цін, межею малозабезпеченості, прожитковим мінімумом тощо. Надано оцінку купівельної спроможності грошових доходів у середньому на душу населення, середньомісячної заробітної плати та середньої пенсії за групами продовольчих та непродовольчих товарів. Визначено регіональні особливості, фактори формування та розподілу доходів за перехідної економіки, а також динаміку питомої ваги кожного регіону у загальних обсягах грошових доходів і витрат населення України. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму державного регулювання оплати праці, а саме встановлено економічно та соціально обгрунтований рівень мінімальної заробітної плати, запроваджено систему оплати праці працівників бюджетної сфери, контроль за проведенням індексації доходів громадян. Розроблено механізм оподаткування доходів фізичних осіб. Розглянуто механізм пенсійного забезпечення шляхом впровадження трирівневої системи, в якій більша частина пенсійних виплат формується за рахунок заощаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кролевець О. А. 
Державне регулювання доходів населення в контексті формування середнього класу : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. А. Кролевець; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено сутність доходів як економічної категорії, визначено джерела та чинники їх формування. Визначено теоретичні та правові засади державного регулювання доходів населення. Досліджено роль доходів у формуванні середнього класу. Обгрунтовано критерії визначення середнього класу в Україні на підставі головного соціального стандарту - прожиткового мінімуму. Проаналізовано рівень та динаміку доходів населення України, тенденції рівня життя. На підставі диференціації доходів та обгрунтованих критеріїв визначено частку представників середнього класу в Україні. Проведено оцінювання ефективності державного регулювання доходів населення в Україні. Визначено основні напрями державної політики підвищення доходів і рівня життя населення України, обгрунтовано основні підходи розробки Стратегії формування в Україні середнього класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федірко Н. В. 
Індикатори оцінювання ефективності програм державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми / Н. В. Федірко // Демографія та соц. економіка. - 2013. - № 1. - С. 67-77. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено діючу в Україні систему державних допомог сім'ям з дітьми та її функціональні характеристики. Розроблено систему індикаторів оцінювання державних допомог сім'ям з дітьми та визначено їх ефективність з погляду бюджетного перерозподілу, впливу на доходи населення та демографічну ситуацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-942-21,01 + С4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кощенко К. В. 
Система фінансового регулювання доходів домогосподарств в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / К. В. Кощенко; ПВНЗ "Європ. ун-т". - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні підходи до сутності домогосподарств, їх функції, середовища функціонування та моделі фінансової поведінки. Розглянуто порядок і джерела формування доходів домогосподарств за сучасних умов, узагальнено теоретичні засади побудови системи фінансового регулювання доходів домогосподарств. Показано особливості формування доходів домогосподарств за сучасних умов, проаналізовано державне фінансове регулювання доходів домогосподарств, здійснено інтегральне оцінювання рівня забезпеченості їх доходами. Запропоновано підходи до розрахунку прогнозних показників податкового регулювання доходів працюючих членів домогосподарств, що грунтуються на розробці прогнозних значень. Окреслено оптимізацію форм і методів державного фінансового регулювання доходів домогосподарств. Обгрунтовано систему оподаткування сукупних доходів домогосподарств на основі споживчих бюджетів. Запропонована модель має ряд переваг, а саме: враховується склад сім'ї, зокрема наявність дітей та осіб, що втратили працездатність; зі зростанням величини доходу домогосподарства податкове навантаження зростає не лише за рахунок збільшення ставки, але і у зв'язку зі зменшенням соціальної пільги. Аргументовано, що розроблену шкалу ставок податку з доходів фізичних осіб для оподаткування домогосподарств в Україні слід розглядати як тимчасову на конкретному етапі реформування системи оподаткування доходів фізичних осіб. Зокрема, у випадку відсутності розбіжностей між офіційним і реальним прожитковим мінімумом, знижену ставку 10 % доцільно ліквідувати.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мостенець С. В. 
Формування системи управління доходами та витратами домогосподарств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. В. Мостенець; ПВНЗ "Львів. ун-т бізнесу та права". - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

Уточнено сутність поняття "домогосподарство". Доповнено класифікаційні ознаки видів домашніх господарств та виокремлено їх характеристики. Сформовано трьохрівневу систему управління доходами та витратами домогосподарств. Обгрунтовано напрями ефективного функціонування системи управління доходами та витратами домогосподарств на мезорівні. Удосконалено методику оцінювання ефективності системи управління доходами та витратами домогосподарств. Розроблено модель оптимізації системи управління доходами та витратами домогосподарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ясинська Н. А. 
Управління особистими фінансами : навч. посіб. / Н. А. Ясинська; Донец. держ. ун-т упр. - Львів : Вид-во Львів. політехніки , 2015. - 352, [1] c. - Бібліогр.: с. 332-335 - укp.

Розглянуто фінансову систему й особисті фінанси (ОФ). Обгрунтовано параметричну сутність соціально-економічних учень у теорії управління ОФ. Охарактеризовано парадокси та механізми управління ОФ. Подано інформацію про державне регулювання та пруденційність доходів і витрат фізичних осіб у різних виявах економічної активності. Приділено увагу ринку фінансових послуг за участю ОФ. Надано відомості про управління особистими доходами, витратами, прибутками та їх облік.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ясинська Н. А. 
Управління особистими фінансами : навч. посіб. / Н. А. Ясинська. - Донецьк : Ноулідж, Донец. від-ня, 2014. - 321 c. - Бібліогр.: с. 298-300 - укp.

Висвітлено параметричну сутність економічних учень в теорії управління особистими фінансами. Охарактеризовано парадокси та механізми управління такими фінансами. Приділено увагу державному регулюванню та пруденційності доходів і витрат фізичних осіб у різних проявах економічної активності. Подано інформацію про управління особистими доходами, витратами, прибутками та їх облік. Висвітлено практику оптимізації фінансових операцій фізичних осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.19-149.3 я73 + У9(4УКР)0-942-21 я73 + У9(4УКР)291.9-93-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Lipych L. G. 
Approaches to profit and cost management system of households within national economy = Формування системи управління доходами та витратами домогосподарств в національній економіці / L. G. Lipych, O. A. Ivashko, S. V. Mostenets // Актуал. проблеми економіки. - 2016. - № 3. - С. 98-108. - Бібліогр.: 107 назв. - англ.

Висвітлено сучасні підходи до трактування системи управління доходами та витратами домогосподарств. Запропоновано методику оцінювання ефективності управління доходами та витратами домогосподарств. Розроблено модель оптимізації системи управління доходами та витратами домогосподарств з метою зростання їх доходів і забезпечення здатності до інвестування. Обгрунтовано необхідність державного стимулювання розвитку домогосподарств інвестиційного типу, що сприятиме підвищенню інвестиційного потенціалу населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Семенченко А. В. 
Удосконалення механізму державного регулювання доходів населення / А. В. Семенченко // Бізнес Інформ. - 2016. - № 5. - С. 51-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - запропонування дієвих методів подолання тінізації економіки за економічними районами для вдосконалення державної політики доходів населення в Україні. Увагу приділено показникам тінізації економіки та механізму державного регулювання доходів населення України. Поставлена мета зумовлює необхідність розв'язання завдань, основними з яких є: виявлення причин існування тіньових економічних відносин; ефективна протидія і боротьба з чинниками, що перешкоджають детінізації економіки України; аналіз характеристики особливостей прояву і функціонування тіньових процесів у перехідній економіці України; виявлення основних напрямків впливу тіньової економіки на сукупні доходи населення. Визначено та вдосконалено механізм державного регулювання доходів і розроблено заходи щодо мінімізації впливу тіньової економіки на доходи населення за умов їх реформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 + У9(4УКР)0-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ліпич Л. Г. 
Формування системи управління доходами та витратами домогосподарств : монографія / Л. Г. Ліпич, О. А. Івашко, С. В. Мостенець; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк : Вежа-Друк, 2015. - 203 c. - Бібліогр.: с. 161-176 - укp.

Висвітлено теорію та практику формування системи управління доходами та витратами домогосподарств. Виокремлено їх функції й здійснено класифікацію за низкою демографічних, соціальних, територіальних та економічних ознак. Проаналізовано доходи й витрати вітчизняних домогосподарств та запропоновано методику оцінювання ефективності управління ними. Це надало змогу окреслити напрями державного стимулювання розвитку домогосподарств інвестиційного типу, що сприяє підвищенню інвестиційного потенціалу населення. Розроблено модель оптимізації системи управління доходами та витратами домогосподарств. Теоретичне та практичне значення одержаних у роботі результатів полягає в можливості використання вітчизняними фіскальними та статистичними органами методичних рекомендацій щодо аналізування тенденцій формування доходів та використання витрат домогосподарствами; дослідження рівня диференціації життя населення; вибору оптимального сценарію розвитку домогосподарств за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сенів Л. А. 
Пріоритети державної політики регулювання доходів населення / Л. А. Сенів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 835. - С. 305-310. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено основні пріоритети державної політики регулювання доходів населення України. Проаналізовано регулювання системи оплати праці та особливості здійснення індексації доходів в Україні, цілі яких повинні бути направлені на підвищення рівня добробуту населення. Здійснено порівняння мінімальної заробітної плати населення України та багатьох країн Європейського Співтовариства. Запропоновано заходи для забезпечення зростання доходів населення України за сучасних кризових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Kantsir V. 
Procedural participation of banks in covert investigative (search) action "Bank accounts monitoring" = Процесуальна участь банків у проведенні негласної слідчої (розшукової) дії "моніторинг банківських рахунків" / V. Kantsir, N. Kozmuk, S. Soroka, S. Marko, O. Riashko, I. Kantsir // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 4. - С. 21-28. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розроблено та обгрунтовано концепцію фінансового моніторингу як сукупності заходів, що здійснюються суб'єктами первинного і державного фінансового моніторингу у сфері превенції та протидії фінансуванню сепаратизму (стаття 110"2 КК України), легалізації (відмиванню) майна, одержаного злочинним шляхом (стаття 209 КК України), та фінансуванню тероризму (стаття 258"5 КК України). Визначено дотичність категорій "тероризм" і "фінанси" у таких площинах: грошові кошти, що виплачуються терористам за відмову від намірів учинення насильницьких дій; негласне фінансування терористичних організацій окремими державами, недержавними структурами, злочинними угрупованнями; "відмивання грошей" та їх введення в легальний обіг; створення терористичними організаціями власних структур у комерційних, кредитно-фінансових установах; "відмивання доходів", отриманих унаслідок злочинної діяльності. Окреслено ризики в системі запобігання проявам тероризму та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Такими платформами, зокрема, визначено: непрозоре фінансування політичних партій; питома вага готівкових ресурсів, адресованих для згаданої злочинної діяльності; "відплив" капіталів; відсутність чітко визначеної секторальної оцінки ризиків суб'єктів первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Запропоновано віднести до банківських ризиків ризик фінансування тероризму і сепаратизму опосередком депозитних корпорацій. Зроблено спробу акумулювати більшість новітніх здобутків (як законодавчих, теоретико-дослідних, так і прикладних) щодо проблематики правового регулювання досліджуваних процесуальних, фінансово-правових відносин, на основі чого обгрунтовані наукові бачення та розроблено пропозиції щодо вдосконалення регламентації в цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 + Х829(4УКР)03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Семенченко А. В. 
Регулювання доходів населення в контексті соціальної стратифікації суспільства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / А. В. Семенченко; Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено розвитку теоретичних положень і методичних підходів, розробленню практичних рекомендацій щодо регулювання доходів населення в контексті соціальної стратифікації суспільства. Поглиблено визначення поняття «доходи населення». Узагальнено концептуальні положення соціальної стратифікації. Уточнено фактори диференціації доходів і обгрунтовано стадії розподілу доходів працюючого населення. Визначено складові механізму соціально-економічного регулювання доходів населення в умовах соціальної стратифікації. Виявлено перешкоди економічного розвитку України, загальноекономічні причини зменшення доходів населення, які формують тенденції зміни структури та рівня доходів. Розроблено методичні рекомендації до оцінювання диференціації доходів працівників на мікроекономічному рівні. Визначено напрями максимізації доходів населення з нестандартними формами зайнятості. Удосконалено напрями оптимізації джерел доходів населення в контексті соціальної стратифікації. Розроблено методичний підхід щодо державного регулювання доходів працівників бюджетоутворюючих галузей з метою підвищення рівня життя та збільшення доходів. Обгрунтовано напрями державного регулювання доходів населення. Розроблено механізм регулювання доходів з урахуванням впливу тіньового сектора на рівень життя населення. Запропоновано заходи щодо детінізації в економічних районах України. Удосконалено методичний підхід щодо обґрунтування прожиткового мінімуму в Україні для забезпечення гідного життя населення. Розглянуто й обґрунтовано аспекти необхідності перегляду вмісту споживчого кошика.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21 + С5*34 + С5*665-942*333.641 + У9(4УКР)245

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429563 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського