Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)300-131.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Свинарева А. Б. 
Аналитическое обеспечение управления предпринимательскими структурами в промышленном секторе экономики : Моногр. / А. Б. Свинарева. - О. : ТЭС, 2004. - 158 c. - Библиогр.: с. 152-158 - рус.

Рассмотрены вопросы обеспечения динамического уравнения малыми предпринимательскими структурами в условиях быстроменяющейся внешней и внутренней среды. Изложены теоретические положения динамического управления и предложен ряд экономических моделей и инструментов для обеспечения эффективного функционирования предпринимательских структур в промышленном секторе экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Згуров И. А. 
Проблемы инвестиционной поддержки малого бизнеса и занятость населения / И. А. Згуров // Економіка пром-сті. - 2005. - № 2. - С. 113-117. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрены задачи создания системы взаимодействия рынков труда и капитала в решении проблем занятости населения и развития малого промышленного предпринимательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + У9(4УКР)300-131.1-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бутенко А. І. 
Концептуальні засади ефективності інституціонального забезпечення підтримки промислового підприємництва : наук. вид. / А. І. Бутенко, І. М. Сараєва; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О. : ВМВ, 2008. - 117 c. - Бібліогр.: с. 59-62. - укp.

Обгрунтовано необхідність впровадження концептуальних змін у державну політику регулювання розвитку підприємництва в Україні та розробки інструментально-методичних засобів оцінювання її ефективності. Проаналізовано сучасний стан, чинники, динаміку, продуктивність і тенденції розвитку малого підприємництва, зокрема, виробничого. Наведено результати порівняльного дослідження рівня розвитку малого підприємництва в Україні, зокрема, в Одеському регіоні, та в країнах ЄС. Розроблено заходи щодо виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні на 2005 - 2008 рр. Визначено вплив рівня фінансування регіональних програм розвитку малого підприємництва на зростання кількості малих підприємств за регіонами України.

Обоснована необходимость проведения концептуальных изменений в государственной политике регулирования развития предпринимательства в Украине и разработки инструментально-методических средств оценивания ее эффективности. Проанализировано современное состояние, факторы, динамика, продуктивность и тенденции развития малого предпринимательства, в частности, производственного. Приведены результаты сравнительного исследования уровня развития малого предпринимательства в Украине, в частности, в Одесском регионе, и в странах ЕС. Рассмотрены средства внедрения Национальной программы способствования развитию малого предпринимательства в Украине на 2005 - 2008 гг. Определено влияние уровня финансирования региональных программ развития малого предпринимательства на возростание количества малых предприятий по регионам Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА710782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Саврас І. З. 
Велике підприємництво в умовах ринкової трансформації економіки України : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / І. З. Саврас; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 20 c. - укp.

З'ясовано сутність великого підприємництва та запропоновано його наукове визначення. Розроблено класифікацію критеріїв та функцій великих підприємств. Досліджено еволюцію наукових концепцій їх розвитку. Виділено закономірності функціонування великих підприємств у різних економічних системах. Здійснено комплексний аналіз великого вітчизняного підприємництва й охарактеризовано особливості його розвитку. Обгрунтовано необхідність державної підтримки та запропоновано заходи щодо удосконалення механізму регулювання діяльності великих підприємств. Наведено рекомендації, спрямовані на покращення умов їх функціонування та розвитку у період складних економічних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1 + У9(4УКР)301

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фанг Мочінь 
Економічна та соціальна оцінка розвитку підприємництва в промисловості : Автореф. дис... канд. екон. наук / Фанг Мочінь; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення системи оцінки та підвищення ефективності функціонування промислових малих і середніх підприємств (МСП) Китаю та України за умов державної підтримки. Визначено сутність підприємництва, уточнено його зміст з урахуванням сучасних умов. Досліджено особливості проведення реформ у Китаї та Україні, виявлено їх концептуальні та змістові розбіжності, які обумовили суттєве зростання результативності МСП у Китаї та занепад даного сектору в Україні. Наведено характеристику китайського менеджменту, показано можливості впровадження його окремих підходів в Україні. Виконано порівняльний аналіз стратегій розвитку, систем оподаткування та особливостей формування системи менеджменту в обох державах. Визначено основні фактори, що стимулюють розвиток МСП в Китаї та Україні. Запропоновано систему показників для оцінки діяльності МСП на галузевому та регіональному рівнях. Розроблено методику вибору напрямів фінансування МСП за рахунок державних і регіональних бюджетних коштів. Обгрунтовано заходи щодо підвищення ефективності функціонування МСП у Китаї та Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1-09 + У9(5КИТ)300-131.1-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ягорлицький В. А. 
Мотиваційний механізм підприємництва в промисловому комплексі : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.01 / В. А. Ягорлицький; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2002. - 21 c. - укp.

Розглянуто питання оцінки стану підприємницького середовища в промисловому комплексі України, виявлено тенденції формування мотиваційного механізму підприємницької діяльності, стабільності промислових підприємств. Висвітлено окремі теоретичні та прикладні проблеми вдосконалення організаційно-економічного механізму підприємництва. Проаналізовано тенденції та закономірності розвитку підприємництва в промисловому комплексі, напрямки його мотивації. Наведено методику розробки механізму для посилення мотивації підвищення стабільності промислових підприємств. Запропоновано критерії оцінки стабільності підприємницької діяльності, визначено межу стабільності та банкрутства підприємств, обгрунтовано критерії оцінки майна промислових фірм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Свінарьова Г. Б. 
Організаційно-економічне забезпечення функціонування підприємницької ланки у промисловому секторі економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.01 / Г. Б. Свінарьова; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. - О., 2003. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні підходи до організаційного керування діяльністю підприємницької ланки, визначено основні поняття та категорії процесу керування та його аналітичного забезпечення. Виявлено роль управлінського аналізу в цьому процесі. Розроблено концепцію динамічного керування для підприємницької ланки, що складається з організаційних і економічних заходів щодо забезпечення її функціонування. Побудовано алгоритм проведення управлінського аналізу, адаптований під конкретні цілі системи управління об'єкта дослідження, на базі уточненої класифікації управлінського аналізу. Розроблено методику критеріального добору показників, засновану на матричних методах. Проаналізовано можливість використання сучасних математичних методів інтегральної оцінки функціонування підприємницької ланки в промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Самойлова І. А. 
Особливості становленння та розвитку підприємства в умовах трансформаційної економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / І. А. Самойлова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 18 c. - укp.

Доведено, що головною відмінністю соціально-економічного відродження підприємництва в Україні є деформований характер підприємницького середовища, яке склалося до початку ринкових реформ та було ускладнене сучасними негативними явищами в економіці. На підставі результатів аналізу галузевої динаміки, зміни шляхів, форм, інтенсивності становлення сучасного підприємництва виявлено його специфіку в Україні. Обгрунтовано, що пріоритетність розвитку приватного або державного підприємництва залежить від конкретних цілей та масштабів виробництва, які визначають ефективність тієї або іншої форми підприємницької діяльності. Доведено необхідність посилення регулювальної ролі держави в становленні підприємництва в транзитивному суспільстві. Запропоновано рекомендації щодо використання історичного досвіду становлення та розвитку промислового підприємництва в Україні другої половини XIX - початку XX ст. для сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1 + У9(4Укр)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коваленко О. М. 
Стратегічне управління підприємницькою діяльністю в промисловому виробництві : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.01 / О. М. Коваленко; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Розвинуто концепцію стратегічного керування підприємницькою діяльністю в промисловому секторі економіки України. Набули розвитку чинники впливу на роботу суб'єкта господарювання, на більш повне використання його потенціалу. Сформульовано та обгрунтовано механізм упровадження до практики підприємницької діяльності стратегічного керування та його основної центральної підсистеми - стратегічного планування. Розроблено та обгрунтовано елементи механізму стратегічного керування підприємницькою діяльністю на базі використання інструментарію контролінгу в системі керування інвестиційними процесами в промисловому виробництві. Запропоновано алгоритм використання цього інструментарію, що дає змогу застосовувати методи стратегічної та оперативної діагностики та оцінити ефективність стратегії промислового виробництва. Наведено рекомендації щодо оцінки інвестиційної привабливості суб'єкта господарювання, які дають змогу потенційному інвестору оцінити ефективність інвестиційної стратегії та сформувати портфель інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Барабаш О. О. 
Розвиток підприємництва в промисловості України : монографія / О. О. Барабаш, Т. Ф. Бережна, О. В. Білоцерківський, А. І. Бутенко, В. П. Дубницький, С. В. Зосько; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. - О., 2010. - 489 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми розвитку підприємництва в промисловості України з урахуванням особливостей вітчизняної та світової економіки. Розкрито питання розробки наукового інструментарію управління розвитком малих промислових підприємств. Охарактеризовано організаційні форми кооперації великого та малого підприємництва. Розглянуто кластери як ринковий механізм реалізації та стимулювання інновацій. Проаналізовано стан і перспективи розвитку правового забезпечення процесів комерціалізації та трансферу технологій малими підприємствами. Розкрито механізми кредитно-фінансової підтримки суб'єктів підприємницької діяльності. Увагу приділено системному моделюванню процесу ідентифікації підприємницьких ризиків.

Освещены теоретические и практические проблемы развития предпринимательства в промышленности Украины с учетом особенностей отечественной и мировой экономики. Раскрыты вопросы разработки научного инструментария управления развитием малых промышленных предприятий. Охарактеризованы организационные формы кооперации большого и малого предпринимательства. Рассмотрены кластеры как рыночный механизм реализации и стимулирования инноваций. Проанализированы состояние и перспективы развития правового обеспечения процессов коммерциализации и трансфера технологий малыми предприятиями. Раскрыт механизм кредитно-финансовой поддержки субъектов предпринимательской деятельности. Уделено внимание системному моделированию процесса идентификации предпринимательских рисков.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лортікян Е. Л. 
Деякі аспекти впливу держави, вчених-економістів і представницьких організацій на розвиток промислового підприємництва України (друга половина XIX - початок XX ст.) / Е. Л. Лортікян // Історія нар. госп-ва та екон. думки України. - 1998. - Вип. 30. - С. 88-92. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено окремі аспекти державної політики щодо підтримки промислового підприємництва у країні. Висвітлено у даному контексті погляди українських вчених-економістів на дану проблему. Проаналізовано діяльність з'їздів гірничопромисловців Півдня Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)05 + У9(4Укр)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Kuzmin O. 
Economic evaluation of administration systems in the context of management business processes reengineering / O. Kuzmin, V. Ovcharuk, V. Zhezhukha // Econ., Entrepreneurship, Management. - 2019. - 6, № 1. - С. 1-12. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

The article deals with the peculiarities of an economic evaluation of administrative systems in the context of management business processes reengineering. In particular, methodological approaches to the economic evaluation of such systems are described and characterized. It is concluded that under present conditions most of the projects on construction or improvement of administrative systems belong to the category of investment projects, which, accordingly, are related to investment costs. Consequently, this necessitates the implementation of commonly used in investment management methodical approaches for the economic evaluation of the investments' efficiency in the administration systems. The main approaches to the economic evaluation of administrative systems in the frameworks of management business processes reengineering are outlined and characterized. They include traditional financial methods, probabilistic methods, qualitative analysis tools, financial, qualitative or combined models, portfolio analysis, budget approach, project approach. Thus, the traditional financial methods of the economic evaluation of the administration systems in the management of enterprises provide for the calculation of the payback period, the net present value, the internal or average rate of return, the profitability index, the level of investments' return, etc. Among the methods and approaches to solving the problem, the estimated Total Cost of Ownership, IT Scorecard (consideration of customer projections, finance, processes and training and development in the frameworks of administrative processes in the enterprise and administration systems) on enterprise and administration systems), Activity Based Costing, Cost/Schedule Control Systems Criteria, Applied Information Economics, Total Value of Opportunities, Total Economic Impact, Rapid Economic Justification, etc. The hypothesis about the influence of administrative systems on the resulting indicators of a business entity was confirmed based on the results of calculations. This problem has been solved using correlation-regression analysis. Net income from sales of products (which is known to be one of the most representative absolute indicators of the economic efficiency of production and economic activity of the enterprise) was selected as the resulting (or dependent) variable. Among the independent variables (factor characteristics), the indicators of the level of administrative systems formation and the level of their stability were chosen to solve the problem. Appropriate calculations to verify the hypothesis were done for the activities of a number of domestic business entities.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Grigorova V. 
Strategic marketing decisions of industrial business organizations = Стратегічні маркетингові рішення промислових бізнес-організацій / V. Grigorova // Екон. вісн. Донбасу. - 2019. - № 4. - С. 132-137. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Проблемою дослідження цієї статті є стратегічні рішення, прийняті при формулюванні та реалізації маркетингових стратегій організацій промислового бізнесу. Основна мета полягає в тому, щоб розкрити потенціал стратегічних маркетингових рішень як сучасного інструменту управління маркетинговою стратегією, позначивши позицію, яку цей тип рішень займає в стратегічному маркетингу в промисловому секторі, характеризуючи їх специфіку і типологію, показуючи можливі підходи і процедури для прийняття таких рішень, винесення рекомендацій щодо їх успішного впровадження як процесу і подолання можливих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Kuzmin O. 
Economic evaluation of administration systems in the context of management business processes reengineering / O. Kuzmin, V. Ovcharuk, V. Zhezhukha // Econ., Entrepreneurship, Management. - 2019. - 6, № 1. - С. 1-12. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

The article deals with the peculiarities of an economic evaluation of administrative systems in the context of management business processes reengineering. In particular, methodological approaches to the economic evaluation of such systems are described and characterized. It is concluded that under present conditions most of the projects on construction or improvement of administrative systems belong to the category of investment projects, which, accordingly, are related to investment costs. Consequently, this necessitates the implementation of commonly used in investment management methodical approaches for the economic evaluation of the investments' efficiency in the administration systems. The main approaches to the economic evaluation of administrative systems in the frameworks of management business processes reengineering are outlined and characterized. They include traditional financial methods, probabilistic methods, qualitative analysis tools, financial, qualitative or combined models, portfolio analysis, budget approach, project approach. Thus, the traditional financial methods of the economic evaluation of the administration systems in the management of enterprises provide for the calculation of the payback period, the net present value, the internal or average rate of return, the profitability index, the level of investments' return, etc. Among the methods and approaches to solving the problem, the estimated Total Cost of Ownership, IT Scorecard (consideration of customer projections, finance, processes and training and development in the frameworks of administrative processes in the enterprise and administration systems) on enterprise and administration systems), Activity Based Costing, Cost/Schedule Control Systems Criteria, Applied Information Economics, Total Value of Opportunities, Total Economic Impact, Rapid Economic Justification, etc. The hypothesis about the influence of administrative systems on the resulting indicators of a business entity was confirmed based on the results of calculations. This problem has been solved using correlation-regression analysis. Net income from sales of products (which is known to be one of the most representative absolute indicators of the economic efficiency of production and economic activity of the enterprise) was selected as the resulting (or dependent) variable. Among the independent variables (factor characteristics), the indicators of the level of administrative systems formation and the level of their stability were chosen to solve the problem. Appropriate calculations to verify the hypothesis were done for the activities of a number of domestic business entities.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Grigorova V. 
Strategic marketing decisions of industrial business organizations = Стратегічні маркетингові рішення промислових бізнес-організацій / V. Grigorova // Екон. вісн. Донбасу. - 2019. - № 4. - С. 132-137. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Проблемою дослідження цієї статті є стратегічні рішення, прийняті при формулюванні та реалізації маркетингових стратегій організацій промислового бізнесу. Основна мета полягає в тому, щоб розкрити потенціал стратегічних маркетингових рішень як сучасного інструменту управління маркетинговою стратегією, позначивши позицію, яку цей тип рішень займає в стратегічному маркетингу в промисловому секторі, характеризуючи їх специфіку і типологію, показуючи можливі підходи і процедури для прийняття таких рішень, винесення рекомендацій щодо їх успішного впровадження як процесу і подолання можливих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського