Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (46)Книжкові видання та компакт-диски (365)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-511$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 317
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Олійник В. М. 
Землекористування та самоврядування в Україні на початку ХХ ст. / В. М. Олійник. - Черкаси, 1997. - 59 c. - укp.

Висвітлюються проблеми організації землекористування напередодні НЕПу, становлення радянської земельної громади як антитези колективізації. Розповідається про важливість раціонального використання орендних можливостей у швидкому відновленні довоєнних посівних площ, збільшенні обсягу сільськогосподарського виробництва та створенні умов для ведення підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)6 + У9(4УКР)320-511-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федоров М. М. 
Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві / М. М. Федоров. - К., 1998. - 263 c. - Бібліогр.: 223 назв. - укp.

Розглядаються теоретико-методологічні, методичні і прикладні аспекти удосконалення земельних відносин у сільському господарстві в період переходу до ринкової економіки. Обгрунтовані напрями реформування земельних відносин, а також нормативно-правове і науково-методичне забезпечення здійснення земельної реформи. Розроблені організаційна схема, механізм реформування і економічного регулювання земельних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511 + Х839(4УКР)112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федоров М. М. 
Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика) : Автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.07.02 / М. М. Федоров; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 1998. - 41 c. - укp. - рус.

Розглянуті теоретико-методологічні, методичні і прикладні аспекти удосконалення земельних відносин у сільському господарстві в період переходу до ринкової економіки. Обгрунтовані напрями реформування земельних відносин, а також нормативно-правове і науково-методичне забезпечення здійснення земельної реформи. Розроблені організаційна схема, механізм реформування і економічного регулювання земельних відносин. Обгрунтовані напрями розвитку оренди землі, концептуальні основи формування і розвитку ринку земель. Запропоновані принципи і порядок економічного стимулювання власників землі і землекористувачів за раціональне використання і охорону земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горлачук В. В. 
Розвиток землекористування в Україні / В. В. Горлачук; Акад. екон. наук України. - К. : Довіра, 1999. - 255 c. - Бібліогр.: 181 назв. - укp.

На основі аналізу та узагальнення сучасних даних наукової літератури, законодавчих, нормативних документів, що стосуються реформування земельних відносин, а також результатів власних теоретичних розробок та досліджень висвітлено актуальні питання формування земельних відносин в умовах ринкової економіки України. Розкрито роль і місце землевпорядкування у розвитку земельних відносин, аспекти управління земельними ресурсами. Розглянуто наукові основи формування ринку землі та реєстрації нерухомості, питання організації фермерських землекористувань та збереження енергетичного потенціалу грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Берлач А. І. 
Економічні та організаційно-правові проблеми раціонального використання землі в сільському господарстві України / А. І. Берлач // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 6. - С. 71-73. - укp.

Економічні та організаційно-правові проблеми раціонального використання землі в сільському господарстві України, підсилені екологічною небезпекою землекористування, є актуальним предметом дослідження. Відсутність державної підтримки, ефективної законодавчої бази та порушення існуючої системи землеробства - сучасні реалії сільгоспвиробництва. Одним із шляхів розв'язання цієї проблеми є освоєння систем землеробства з її ефективним законодавчим супроводженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 + Х859(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуцуляк Ю. Г. 
Управління раціональним використанням і охороною земельних ресурсів сільськогосподарського призначення в умовах ринкової економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Ю. Г. Гуцуляк; Львів. держ. аграр. ун-т. - Л., 2000. - 17 c. - укp.

Визначено теоретико-методичні основи та принципи організації ефективної системи управління земельними ресурсами за умов здійснення земельної реформи. Проведено системний аналіз еколого-економічної сутності управління раціональним використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення. Обгрунтовано напрями удосконалення системи державного управління і контроль за раціональним використанням та охороною сільгоспугідь з урахуванням вимог ринкової економіки та екологічної безпеки ведення господарської діяльності. Розкрито нові завдання, які поставлено перед землевпорядними та земельнокадастровими роботами на сучасному етапі реалізації земельної реформи в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 + У9(4УКР)320-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сайко В. Ф. 
Наукові підходи щодо раціонального землекористування в умовах здійснення аграрної реформи / В. Ф. Сайко // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 5. - С. 5-10. - укp.

Встановлено, що екстенсивне землекористування в Україні призвело до порушення екологічної рівноваги, зниження родючості грунтів, занепаду тваринництва, загострення соціального напруження у суспільстві та стало передумовою аграрної реформи. Запропоновано неординарні, радикальні заходи стабілізації землекористування шляхом зменшення площі ріллі в інтересах галузей рослинництва й тваринництва, створення продовольчої безпеки та відвернення продовольчої залежності на основі виробництва конкурентоздатної продукції. Визначено наукові підходи та проведено розрахунки щодо вилучення землі з обробітку в розрізі грунтово-кліматичних зон та областей України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Власнісний статус і проблеми раціонального використання земель : Матеріали Міжнар. наук. конф., Київ, 29 - 31 трав. 2000 р. Ч. 2 / ред.: С. І. Дорогунцов; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. - К., 2000. - 262 c. - укp.

Узагальнено результати досліджень сучасних проблем формування земельних відносин у системі правових та екологічних механізмів господарювання. Розглянуто питання розвитку інституціональних аспектів управління земельними ресурсами, їх охорони та раціонального використання в Україні, Білорусі, Молдові та Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 я431 + У9(45)320-511.2 я431 + П038 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Писаренко В. В. 
Аналіз використання соціально-етичного маркетингу в раціоналізації землекористування / В. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 85-89. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Узагальнено результати наукових досліджень переорієнтації зональної системи обробітку грунту в аспекті її мінімізації та раціональнішого поєднання різноманітних заходів, що створює сприятливі умови освоєння соціально-етичного маркетингу. Доведено, що за сучасних умов, підвищенню стабільності землеробства немає іншої альтернативи, крім системної, оптимізованої інтенсифікації, зорієнтованої на концепцію соціально-етичного маркетингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Власнісний статус і проблеми раціонального використання земель : Матеріали Міжнар. наук. конф., Київ, 29 - 31 трав. 2000 р. Ч. 1 / ред.: С. І. Дорогунцов; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. - К., 2000. - 278 c. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку права власності на землю, форми власності аграрного сектора та їх вплив на використання земельно-ресурсного потенціалу України, економічні механізми управління земельними ресурсами. Висвітлено особливості грошової оцінки меліорованих земель у процесі зміни власності на землю, обгрунтовано необхідність створення економіко-правових механізмів з метою організації раціонального використання сільськогосподарських земель. Проаналізовано соціально-економічні проблеми інвестування у відтворення земельно-ресурсного потенціалу в аграрній сфері. Визначено оптимальні розміри аграрних підприємств у системі економічного механізму господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 я431 + У9(45)320-511.2 я431 + П038 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вилучення з інтенсивного обробітку малопродуктивних земель та їх раціональне використання : Метод. рек. / ред.: В. Ф. Сайко; уклад.: С. М. Рижук; УААН. Ін-т землеробства. - К. : Аграр. наука, 2000. - 38 c. - укp.

Охарактеризовано землі та грунти, які можуть бути вилучені з категорії орних. Розглянуто механізм і принципи вилучення з інтенсивного обробітку еродованих та ерозійно небезпечних, хімічно, біологічно та радіаційно забруднених земель, а також шляхи використання останніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: П033.32 я82 + У9(4УКР)320-511.2 я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Прус Ю. О. 
Регулювання орендної плати за землю / Ю. О. Прус // Наук. вісн. Нац. аграр. ун-ту. - 2001. - Вип. 44. - С. 16-19. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено, що однією з умов реалізації сучасної земельної реформи в Україні є розробка та впровадження дієвого й ефективного механізму оренди, центральним елементом якого є орендна плата. Доведено деяку неврегульованість визначення вартісних розмірів орендної плати за землю у разі видачі її натурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горлачук В. В. 
Формування землекористувань ринкового типу / В. В. Горлачук, І. С. Качурець, А. Я. Сохнич, Н. І. В'юн, Г. Р. Пастернак. - Л. : НВФ "Укр. технології", 2001. - 142 c. - (Упр. земел. ресурсами). - Библиогр.: с. 138-141 - укp.

Висвітлено засади формування землекористувань ринкового типу, а також особливості орендних і майнових відносин. Розглянуто організаційні, економічні та фінансові питання організації аграрно-промислово-фінансових груп, а також суть інвестиційно-інноваційної політики. Викладено порядок проведення робіт з урегулювання майнових і земельних відносин.

Освещены основы формирования землепользований рыночного типа, а также особенности арендных и имущественных отношений. Рассмотрены организационные, экономические и финансовые вопросы организации аграрно-промышленно-финансовых групп, а также сущность инвестиционно-инновационной политики. Изложен порядок проведения работ по урегулированию имущественных и земельных отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Москаленко А.  
Эволюция арендного землепользования: зарубежный и отечественный опыт / А. Москаленко // Экономика Украины. - 2001. - № 9. - С. 88-94. - рус.

Проаналізовано розвиток земельно-арендних відносин у різних країнах світу. Висунуто пропозиції щодо вдосконалення економічного механізму цих відносин як основної складової земельного ринку України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.2-562.3 + У532.0-511.2-562.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шалигіна І. В. 
Економіко- організаційний механізм аграрного землекористування : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / І. В. Шалигіна; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено питання економіко-організаційного механізму аграрного землекористування з метою його подальшого удосконалення. Узагальнено й визначено поняття та сутність аграрного землекористування, економічні умови його функціонування, екологізації, висвітлено розвиток організаційно-правових форм, які застосовуються в цій сфері. На підставі аналізу економічних показників діяльності досліджуваних сільськогосподарських підприємств і використання земельних часток (паїв) встановлено тенденції їх розвитку, стан власних та орендованих земельних ділянок на прикладі Сумщини. Викладено засоби та важелі створення екологічно орієнтованого земельного ринку, його функціонування та державного регулювання. Розглянуто капіталоутворювальну функцію аграрного землекористування. Надано рекомендації щодо механізму територіального та податкового регулювань аграрного землекористування.Наведені рекомендації та пропозиції враховують інтереси сільськогосподарських підприємств, як власників землі та орендарів, а також держави як регулятора таких відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Онищенко О.  
Особливості сучасних земельних відносин в Україні / О. Онищенко // Економіка України. - 2001. - № 4. - С. 56-62. - укp.

Розкрито особливості землекористування створених на базі КСП підприємницьких структур. Досліджено можливості одержання ними кредитів під заставу земельної власності, наведено зразки оформлення документів на користування землями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Булигін С. Ю. 
Оцінка географічного середовища та оптимізація землекористування / С. Ю. Булигін, Ю. В. Думін, М. В. Куценко; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. - Х. : ТОВ "Світло зі Сходу", 2002. - 167 c. - Бібліогр.: с. 164-167. - укp.

Розглянуто методи оцінки географічного середовища та оптимізації землекористування. Проаналізовано систему моделей і методику опрацювання проектних рішень протиерозійного упорядкування агроландшафтів, рекультивації земель та меліорації річок. Описано механізми саморегулювання ерозійно-акумулятивних процесів у річках.

Рассмотрены методы оценки географической среды и оптимизации землепользования. Проанализированы система моделей и методика обработки проектных решений протиэрозионного благоустройства агроландшафтов, рекультивации земель и мелиорации рек. Освещены механизмы саморегулирования эрозионно-аккумулятивных процессов в реках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д82 + У9(4УКР)320-511.2 + П064

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Булигін С. Ю. 
Економічне стимулювання охорони земель / С. Ю. Булигін // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 10. - С. 59-61. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Визначено структуру нормативного документа й алгоритм економічної оцінки екологічних збитків від землекористування як один з етапів механізму втілення в життя Закону України "Про охорону земель".

Определены структура нормативного документа и алгоритм экономических убытков от землепользования как один из этапов создания механизма воплощения в жизнь Закона Украины "Про охорону земель".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.2-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Котикова О. І. 
Еколого-економічна ефективність використання потенціалу земельних ресурсів (на матеріалах агроформувань Миколаївської області) : Автореф. дис... канд. екон. наук. : 08.07.02 / О. І. Котикова; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. - Миколаїв, 2003. - 17 c. - укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень еколого-економічної ефективності використання потенціалу земельних ресурсів. Проведено аналіз стану та структури земельного фонду та сільськогосподарських угідь. Визначено показники використання сільгоспугідь різними категоріями землекористувачів, економічної та екологічної ефективності використання потенціалу сільгоспугідь Миколаївщини. Обгрунтовано основні напрямки щодо покращання стану, структури земельних і сільськогосподарських угідь, шляхи підвищення еколого-економічного рівня землекористування. Запропоновано спрощену методику визначення необхідного приросту площі посіву багаторічних трав для забезпечення позитивного балансу гумусу. Розроблено модель грунтозахисної системи землеробства радгоспу "Степовий" Миколаївського району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-28-07 + У9(4УКР-4МИК)320-511.2-28-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рябенко А. Є. 
Математичні моделі та методи для векторних задач оптимізації організаційних структур та землекористування : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / А. Є. Рябенко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2003. - 18 c. - укp.

Запропоновано узагальнену математичну модель, сформульовану у вигляді векторної задачі покриття графа типовими підграфами. Обгрунтовано оцінки обчислювальної складності різних класів досліджуваної задачі покриття графа типовими підграфами, знайдено новий P-важкий клас в оптимізаційній постановці, установлено важкорозв'язуваність усіх класів однорідних векторних задач покриття графа типовими підграфами за наявності у векторній цільовій функції (ВЦФ) двох критеріїв вигляду MAXSUM. Виділено нові поліноміально розв'язувані підкласи одно- та двокритеріальних задач у класах P-важких та важкорозв'язуваних задач покриття графа зірками та ланцюгами. Розроблено відповідні алгоритми їх розв'язання, обгрунтовано поліноміальні оцінки їх обчислювальної складності. Розвинуто теорію алгоритмів з оцінками стосовно одно- та багатокритеріальних задач покриття графа ланцюгами. Для багатокритеріальної задачі покриття графа ланцюгами двох типів побудовано малотрудомісткий алгоритм та доведено теореми, що встановлюють достатні умови, за яких цей алгоритм майже завжди гарантує знаходження розв'язку, точного за критеріями вагового вигляду та асимптотично точного за критерієм кількості ланцюгів у покритті. У однокритеріальному випадку доведено статистичну ефективність алгоритмів. Побудовано малотрудомісткий алгоритм градієнтного типу для оптимізаційної задачі покриття графа скінченною множиною ланцюгів та доведено теореми про достатні умови його асимптотичної точності. Досліджено випадок задачі покриття зірками з інтервальними даними. Здійснено зведення інтервальної задачі до двокритеріальної з обгрунтуванням оцінки обчислювальної складності. Доведено

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14 + В126.3 + У9(4УКР)320-511.2 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського