Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-648$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бутко Д. А. 
Організація навчання з питань охорони праці працівників АПК : Навч. посіб. / Д. А. Бутко, М. Т. Воїнов, В. Л. Лущенков, С. Д. Мазілін. - Сімф. : Бізнес-Інформ, 2000. - 263 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено питання організації навчання з питань охорони праці посадових осіб, спеціалістів і працівників АПК. Визначено послідовність дій спеціалістів, керівників усіх рівнів у процесі організації навчання з даних питань. Наведено зразки нормативних і розпорядчих документів, що регламентують навчання з питань охорони праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.н6я7 + У9(4УКР)320-648я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поліщук М. П. 
Про необхідність невідкладного удосконалення охорони праці в сільському господарстві / М. П. Поліщук, А. О. Соколова // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 188-192. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан умов, безпеки й охорони праці в агропромислових підприємствах України, а також намічено шляхи їх подальшого удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-648 + П.е(4Укр)н6,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пістун І. П. 
Охорона праці в галузі сільського господарства (землевпорядкування, геодезія) : Навч. посіб. для студ. ВНЗ / І. П. Пістун, А. П. Березовецький, Ю. О. Ковальчук. - Суми : Унів. кн., 2007. - 374 c. - Бібліогр.: с. 374. - укp.

Викладено основні відомості з правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних заходів і засобів щодо збереження здоров'я та працездатності робітників галузей землевпорядкування та геодезії. Викладено питання безпеки та гігієни праці, захисту від небезпек під час польових пошукових робіт, пожежної безпеки у даних галузях. Наведено санітарно-гігієнічні вимоги в процесі виконання польових землевпорядних робіт.

Изложены основные сведения о правовых, организационно-технических, санитарно-гигиенических мероприятиях и способах по сохранению здоровья и трудоспособности работников в отраслях землеустройства и геодезии. Изложены вопросы безопасности и гигиены труда, защиты от опасных ситуаций при полевых поисковых работах, пожарной безопасности в данных отраслях. Приведены санитарно-гигиенические требования при выполнении полевых землеустроительных работ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР) н6 + У9(4УКР)320-648 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА684026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пістун І. П. 
Охорона праці в сільському господарстві (технічне обслуговування і ремонт машин сільськогосподарського виробництва) : Навч. посіб. для студ. ВНЗ / І. П. Пістун, В. В. Хом'як, Й. В. Хом'як. - Суми : Унів. кн., 2007. - 455 c. - Бібліогр.: с. 455. - укp.

Викладено основні відомості з правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних заходів і засобів щодо збереження здоров'я та працездатності людей, які працюють у галузі сільськогосподарського виробництва, зокрема, у сфері технічного обслуговування та ремонту сільськогосподарських машин. Проаналізовано основні положення Конвенції 184 про безпеку та гігієну праці в сільському господарстві. Висвітлено питання пожежної безпеки для складського господарства. Наведено вимоги безпеки до обладнання й інструменту ремонтних майстерень і пунктів технічного обслуговування.

Изложены основные сведения о правовых, организационно-технических, санитарно-технических, санитарно-гигиенических мероприятиях и средствах по сохранению здоровья и трудоспособности людей, которые работают в отрасли сельскохозяйственного производства, в частности, в сфере технического обслуживания и ремонта сельскохозяйственных машин. Проанализированы основные положения Конвенции 184 о безопасности и гигиене труда в сельском хозяйстве. Освещены вопросы пожарной безопасности для складского хозяйства. Приведены требования безопасности к оборудованию и инструменту ремонтных мастерских и пунктов технического обслуживания.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 н6 я73 + У9(4УКР)320-648 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пістун І. П. 
Охорона праці в галузі сільського господарства (рослинництво) : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. П. Пістун, А. П. Березовецький, С. А. Березовецький. - Суми : Унів. кн., 2009. - 368 c. - Бібліогр.: с. 366-367. - укp.

Описано систему управління охороною праці в сільському господарстві, розглянуто механізм її функціонування й охарактеризовано складові. Висвітлено питання гігієни праці та виробничої санітарії, встановлено ергономічні вимоги до робочих місць механізаторів. Визначено особливості умов праці під час обслуговування тракторів і сільськогосподарських машин. Проаналізовано проблеми профілактики виробничого травматизму у рослинництві, а також забезпечення збереження здоров'я та працездатності працівників під час виконання виробничих процесів, зокрема, з підвищеним рівнем небезпеки. Розглянуто вимоги пожежної безпеки до будівель і споруд для зберігання мінеральних добрив і засобів захисту рослин ДБН В.2.2-7-98. Висвітлено основні положення конвенції 184 "Про безпеку та гігієну праці в сільському господарстві".

Описана система управления охраной труда в сельском хозяйстве, рассмотрен механизм ее функционирования и охарактеризованы составляющие. Освещены вопросы гигиены труда и производственной санитарии, установлены эргономические требования к рабочим местам механизаторов. Определены особенности условий труда при обслуживании тракторов и сельскохозяйственных машин. Проанализированы проблемы профилактики производственного травматизма в растениеводстве, а также обеспечения сохранения здоровья и трудоспособности работников при выполненнии производственных процессов, в частности, с повышенным уровнем опасности. Рассмотрены требования пожарной безопасности к зданиям и сооружениям для сохранения минеральных удобрений и средств защиты растений ДБН В.2.2-7-98. Освещены основные положения конвенции 184 "О безопасности и гигиене труда в сельском хозяйстве".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648 я73 + Р124.541 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА706464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Войналович А. В. 
Аналіз причин травматизму в сільськогосподарському виробництві України / А. В. Войналович, І. М. Подобєд, В. М. Рєпін // Пробл. охорони праці в Україні. - 2005. - Вип. 10. - С. 23-38. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі даних про смертельний виробничий травматизм протягом 1998 - 2004 рр. обгрунтовано визначальні причини травматизму для окремих професій сільського господарства і видів подій. Виявлено періоди підвищеного рівня виробничого травматизму в сільськогосподарському виробництві протягом року й доби, що дає змогу розробити сезонні системи для його запобігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.58 + У9(4УКР)320-648.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Подобєд І. М. 
Виявлення потенційних небезпек як складова зниження виробничого травматизму та професійних захворювань в АПК / І. М. Подобєд // Пробл. охорони праці в Україні. - 2006. - Вип. 12. - С. 17-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто систему відстеження потенційних небезпек в аграрно-промисловому комплексі як складову частину системи управління охороною праці. Ця система об'єднує комплекс питань, пов'язаних зі спостереженням, аналізом нещасних випадків, професійних захворювань, дієвості нормативно-правових, організаційних, науково-технічних, соціально-економічних та інших заходів, спрямованих на поліпшення стану охорони та умов праці в АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Войналович О. В. 
Залежність рівня виробничого травматизму від порушень вимог з охорони праці потерпілими при виконанні сільськогосподарських робіт / О. В. Войналович, І. М. Подобєд // Пробл. охорони праці в Україні. - 2006. - Вип. 11. - С. 27-37. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

На базі статистичних даних про рівень смертельного виробничого травматизму в агропромисловому комплексі України за останнє десятиріччя проаналізовано залежність рівня виробничого травматизму від порушень вимог з охорони праці потерпілими й іншими особами у нещасному випадку для різних видів подій та сільськогосподарських професій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Войналович О. В. 
Підходи до оцінювання сезонності виробничого травматизму в аграрному секторі економіки України / О. В. Войналович, І. М. Подобєд // Пробл. охорони праці в Україні. - 2005. - Вип. 10. - С. 39-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На підставі проведеного аналізу даних за період 1998 - 2004 рр. про виробничий травматизм із смертельним наслідком у сільському господарстві України виявлено відповідну закономірність і підтверджено його сезонний характер. Окрім того, виявлено періоди підвищеного рівня травматизму в сільськогосподарському виробництві, що є підставою для розробки сезонної системи запобігання травматизму та проведення профілактичних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.58 + У9(4УКР)320-648.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Подобєд І. М. 
Прогнозування майбутніх подій - запорука усунення нещасних випадків в аграрному секторі економіки України / І. М. Подобєд // Пробл. охорони праці в Україні. - 2007. - Вип. 13. - С. 22-29. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Високий рівень виробничого травматизму, в тому числі зі смертельним наслідком, тяжкість одержаних травм, причини, обставини та інші травмонебезпечні ситуації, котрі призводять до нещасних випадків у сільськогосподарському виробництві, доводять необхідність застосування сучасних методів прогнозування небезпек та їх наслідків для збереження життя й здоров'я працівників галузі. Підвищення ефективності планування заходів, спрямованих на профілактику професійного травматизму та захворювань, навчання безпечних прийомів виконання робіт, підвищення кваліфікації тощо, має бути пов'язане з прогнозуванням стану охорони праці на підприємстві, в регіоні або галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Подобед І. М. 
Прогнозування виробничого травматизму в аграрному секторі економіки України : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.26.01 / І. М. Подобед; Держ. ком. України з пром. безпеки, охорони праці та гірн. нагляду. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Визначено найбільш значущі виробничі небезпеки, досліджено їх наслідки в аграрному секторі економіки України. Зроблено комплексне оцінювання супутніх складових нещасних випадків зі смертельним наслідком, виокремлено основні травмонебезпечні чинники. Із застосуванням економетричного методу розроблено методологію прогнозування виробничого травматизму та показників стану охорони праці як індикаторів наслідків виробничих небезпек. Обгрунтовано основи створення системи моніторингу виробничих небезпек у сільськогосподарському виробництві й адаптації до вимог міжнародних стандартів визначених напрямів запобігання виникненню виробничих небезпек та їх наслідків на галузевому, регіональному та виробничому рівнях. Проведено дослідження стану охорони праці, рівня травматизму та виробничих небезпек. Визначено періоди підвищення рівня травматизму, досліджено залежності виникнення нещасних випадків внаслідок недотримання вимог охорони праці потерпілими. Виокремлено найбільш травмонебезпечні професії аграрного сектора економіки. З використанням економетричного методу розроблено алгоритм прогнозування виробничого травматизму та його програмне забезпечення, зроблено моделювання рівня виробничого травматизму в аграрній галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Войналович О. В. 
Актуальні завдання державного нагляду та контролю з охорони праці в сільському господарстві / О. В. Войналович, І. М. Подобєд // Пробл. охорони праці в Україні. - 2011. - Вип. 21. - С. 137-143. - укp.

Розглянуто питання організації нагляду та контролю з охорони праці після запровадження структурних змін у контрольно-інспекційній діяльності у сільському господарстві. Окреслено напрями поліпшення працеохоронної роботи в агропромисловому комплексі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Войналович О. В. 
Підходи щодо поліпшення працеохоронного навчання в АПК / О. В. Войналович, В. В. Петров, М. В. Зоря // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 4. - С. 307-314. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано сучасні підходи для підвищення ефективності працеохоронного навчання. Розроблено організаційні засади проведення етапів такого навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П. н + У9(4УКР)320-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лисенко Ю. А. 
Шляхи удосконалення якості навчання з питань охорони праці / Ю. А. Лисенко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 4. - С. 278-282. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблему якості навчання з питань охорони праці, наведено статистичні дані з кількості нещасних випадків у АПК. Проаналізовано причини травматизму та надано пропозиції щодо покращання рівня проведення навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П. н6 + У9(4УКР)320-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коновалов Ю. І. 
Зниження рівня професійної захворюваності - резерв збільшення трудового потенціалу українського села / Ю. І. Коновалов // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2012. - Вип. 1. - С. 115-119. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто рівень і динаміку професійної захворюваності серед працюючих у сільському господарстві України за 10 років, виявлено основні тенденції цього явища. Хоча абсолютна кількість зареєстрованих нових випадків професійних захворювань за 10 років зменшилась більше, ніж у 2 рази, у розрахунку на 100 тис. працюючих цей показник зріс на 30 %. Основна причина цього полягає у значному зменшенні кількості зайнятих у сільському господарстві за період, що розглядається, в погіршенні якості обліку профзахворювань та стану охорони праці. Наведено необхідні заходи щодо поліпшення ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Войналович О. В. 
Аналіз причин травмування працівників АПК на механізованих та транспортних роботах / О. В. Войналович, І. М. Подобєд, М. М. Мотрич, О. А. Сліпачук // Пробл. охорони праці в Україні. - 2012. - Вип. 24. - С. 38-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано основні причини випадків травмування механізаторів і водіїв АПК, що сталися протягом останніх років. Досліджено кінетику накопичення експлуатаційних дефектів (тріщин) у деталях вузлів тракторів, що може призвести до створення раптових аварійних ситуацій і травмування працівників сільськогосподарського виробництва на механізованих, транспортних і ремонтних роботах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5 + Р124.540-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Єсипенко А. С. 
Дослідження впливу втоми трактористів на дотримання ними вимог безпечної праці / А. С. Єсипенко, О. А. Сліпачук, М. М. Мотрич, Г. О. Оберемок // Пробл. охорони праці в Україні. - 2012. - Вип. 24. - С. 58-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження на прикладі роботи трактористів впливу однієї із ознак людського фактора, а саме втоми, на дотримання ними вимог безпечної праці та недопущення виробничого травматизму. Дослідження проведено шляхом узагальнення та аналізу залучених для дослідження матеріалів з опрацюванням відповідних висновків і пропозицій із використанням наявних статистичних даних про стан травматизму, а також матеріалів попередніх досліджень з цього питання, висвітлених у засобах масової інформації. Доведено, що підвищена увага, дія вібрації, значна кількість рухів головою та корпусом, одночасне виконання ряду операцій, неоптимальний тепловий режим робочого місця тощо негативно впливають на працездатність трактористів, викликають у них значну втому, що не сприяє безумовному виконанню всіх вимог безпечного ведення робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5 + Р124.540-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Новак Т. С. 
Правове регулювання охорони праці у сільському господарстві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Т. С. Новак; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, Україна. Кабінет Міністрів. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретичні засади правового регулювання охорони праці у сільському господарстві, визначено такі грунтотвірні категорії дослідження як "охорона праці у сільському господарстві", "правове регулювання охорони праці у сільському господарстві", визначено місце правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері охорони праці у сільському господарстві, в системі права України. Проведено періодизацію основних етапів виникнення, становлення та розвитку процесу правового регулювання охорони праці у сільському господарстві. Систематизовано спеціальні принципи охорони праці у сільському господарстві, а також розглянуто внутрішньогалузеву диференціацію правового регулювання охорони праці у сільському господарстві. Розроблено організаційно-правові напрями підвищення рівня захищеності прав сільськогосподарських працівників, зайнятих на роботах у тваринництві та рослинництві. Проаналізовано особливості правового регулювання охорони праці жінок і неповнолітніх. У сільському господарстві, виявлено існуючі недоліки у даній сфері та сформульовано пропозиції щодо їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)814 + У9(4УКР)320-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кліценко Г. Г. 
Галузева система відстеження потенційних небезпек та виробничих ризиків в АПК / Г. Г. Кліценко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2014. - Вип. 14, т. 3. - С. 229-236. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано функціональну модель системи відстеження потенційних небезпек і виробничих ризиків в АПК і розглянуто основні етапи її впровадження на підприємствах та установах аграрного сектора економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Третяков Є. А. 
Правове регулювання охорони праці працівників сільського господарства : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Є. А. Третяков; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Розглянуто особливість та правову природу охорони праці (ОП) в сільському господарстві (СГ). Проаналізовано генезис розвитку правового регулювання ОП у СГ. Виокремлено принципи правового регулювання ОП у СГ. Детально розглянуто правове регулювання окремих підгалузей СГ, зокрема рослинництва та тваринництва. Визначено їх характерні ознаки та виявлено проблемні питання. Надано перелік заходів, які забезпечують належний рівень безпеки на виробництві у сфері рослинництва та тваринництва. Під ОП в СГ запропоновано розуміти сукупність правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів і засобів у сфері СГ, головною метою яких є гарантування життя та здоров'я працівників СГ та підтримання високого рівня їх працездатності на роботі. Проведено порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства щодо правового регулювання ОП неповнолітніх та жінок. Виявлено недоліки національного законодавства та встановлено перелік зарубіжних норм, які доцільно впровадити у законодавство України. Установлено шляхи вирішення проблемних питань відповідно до міжнародної практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648 + Х879(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського