Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)325.152.541.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Крисанов Д. Ф. 
Формування собівартості продукції і прибутків товаровиробників у харчовому ланцюзі / Д. Ф. Крисанов, О. М. Варченко, М. Є. Рогоза // Економіка і прогнозування. - 2009. - № 2. - С. 52-70. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-861 + У9(4УКР)325.152.541.51-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Іванова Н. А. 
Економічні взаємовідносини у сфері виробництва, реалізації і переробки насіння соняшнику : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / Н. А. Іванова; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання удосконалення економічних взаємовідносин у сфері виробництва, реалізації та переробки насіння соняшнику на основі системного аналізу їх сучасного стану. Досліджено теоретичні надбання відомих економістів щодо трактування сутності економічних взаємовідносин у сфері товарного аграрно-промислового виробництва як складової виробничих відносин, що враховують різні форми взаємозв'язків (зовнішніх і внутрішніх) у системі товарного виробництва та реалізації продукції. Систематизовано фактори, що впливають на рівень ефективності виробництва насіння соняшнику. Проаналізовано характер й обгрунтовано напрями удосконалення відносин власності як основи раціонального використання землі та підвищення ефективності виробництва насіння соняшнику. Обгрунтовано оптимальні шляхи розвитку інтегрованих форм організації виробництва, реалізації та переробки насіння соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9 + У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карпенко А. В. 
Ефективність виробництва, переробки та збуту соняшнику в регіоні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / А. В. Карпенко; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2004. - 20 c. - укp.

Розроблено шляхи підвищення ефективності виробництва, переробки та напрямів збуту соняшнику в регіоні. Вивчено та узагальнено теоретичні засади становлення та розвитку регіонального ринку щодо даної рослини і продукції його переробки. Виявлено особливості формування цього ринку. Проаналізовано розвиток і ефективність виробництва соняшнику та продукції його переробки в регіоні за умов становлення ринкових відносин. Виявлено тенденції розвитку олійно-жирового виробництва в Запорізькій області. Визначено ефективні організаційні форми на ринку соняшнику та продукції його переробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51 + У9(4УКР-4ЗАП)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крестьянінова В. В. 
Підвищення економічної ефективності виробництва соняшнику в регіоні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / В. В. Крестьянінова; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. - Миколаїв, 2005. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методичні засади підвищення економічної ефективності виробництва соняшнику, розкрито організаційно-економічні чинники та тенденції розвитку його ринку, розвинуто методику оцінки ефективності виробництва. Уперше запропоновано визначення соняшникового підкомплексу як сукупності різноманітних галузей і видів діяльності, а також формування організаційно-економічного механізму взаємовідносин між учасниками підкомплексу та на базі цього створення асоціації учасників даного підкомплексу. Розраховано показники використання комплексів машин для вирощування та збирання соняшнику за критерієм мінімуму приведених затрат. Зазначено щодо необхідності зміни порядку формування власних страхових резервів сільськогосподарських підприємств, які мають формуватися на базі валових витрат підприємства. Зроблено розрахунок розподілу кінцевого продукту (соняшникової олії) між товаровиробниками та олієпереробним заводом, а також підвищення ефективності виробництва соняшнику за умови розширення площ вирощування за інтенсивною технологією під гібридним насінням, що передбачає стратегічне планування та прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51-07 + У9(4УКР-4ХЕС)325.152.541.51-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Невлад В. Ф. 
Формування економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в степовій зоні України : Автореф. дис... канд. екон. наук / В. Ф. Невлад; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Вивчено й узагальнено теоретичні засади економічних умов функціонування ринку соняшнику й олії, а також сучасний стан виробництва насіння даної рослини й олії, підвищення його економічної ефективності та конкурентоспроможності. Удосконалено та розроблено механізми державної регуляторної політики зазначеного ринку з метою забезпечення цінової стабільності та підвищення ефективності зовнішньоторговельних операцій. На підставі прогнозних розрахунків розроблено пропозиції щодо забезпечення раціональних посівних площ соняшнику у степовій зоні України, переведення галузі на інтенсивну технологію виробництва за умов дотримання науково обгрунтованих агроекономічних і ресурсних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сегеда С. А. 
Формування і функціонування ринку продукції насінництва соняшнику : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С. А. Сегеда; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Висвітлено теоретичні напрацювання відомих учених-економістів щодо трактування ринку, тенденцій його розвитку стосовно продукції насінництва соняшнику в Україні та світі. Розкрито поняття ринкової інфраструктури та запропоновано її раціональну структуру на ринку сортів і гібридів соняшнику. Досліджено сучасний стан ринку продукції насінництва соняшнику в Україні, економічну ефективність виробництва, а також розвиток зовнішньої торгівлі селекційно-насінницькою продукцією соняшнику в Україні. Розроблено та обгрунтовано методологічні та методичні підходи щодо функціонування та прогнозування ринку даної продукції, розраховано перспективні параметри площ насінницьких посівів та їх регіональне розміщення. Запропоновано перспективну систему маркетингу продукції насінництва соняшнику, а також модель науково-організаційної структури виробництва продукції насінництва соняшнику на основі контрактної вертикальної інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51-592

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА325194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гангур В. В. 
Урожайність та економічна ефективність вирощування соняшнику за різних способів обробітку грунту / В. В. Гангур, П. Г. Сокирко, В. М. Тоцький // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 1. - С. 46-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Результати досліджень Полтавського інституту АПВ ім. М. І. Вавилова НААНУ, одержані на чорноземі типовому малогумусному важкосуглинковому протягом 2008 - 2010 рр., свідчать про рівнозначність основного обробітку грунту, проведеного плугом ПЛН-3-35 на глибину 20 - 22 см та неглибокого розпушування агрегатами АГ-4 "Скорпіон-2", КПЄ-3,8, КПП-2,2 на глибину 12 - 14 см за впливом на рівень продуктивності соняшнику. Різниця в урожайності соняшнику за варіантами основного обробітку грунту становить лише 0,17 - 0,26 т/га, а за фонами передпосівного розпушування - 0,04 - 0,11 т/га, тобто величину, яка, за даними дисперсійного аналізу, знаходиться в межах помилки досліду. Економічна оцінка варіантів вказує на помітну перевагу основного обробітку грунту АГ-4 "Скорпіон-2" на глибину 12 - 14 см. У цьому разі, у порівнянні з оранкою, собівартість 1 т насіння зменшується на 8,2 %, а рівень рентабельності зростає на 3,3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11 + У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ізюмська О. М. 
Формування системи управління виробничими витратами підприємств АПК : монографія / О. М. Ізюмська; Луган. нац. аграр. ун-т. - Луганськ : Ноулідж, 2012. - 190 c. - Бібліогр.: с. 169-190 - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти управління витратами підприємств (ВП). Наведено сутність, принципи та методи управління витратами. Визначено фактори впливу на систему управління ВП. Виокремлено складові системи управління ВП та вплив на них інформаційного забезпечення процесу управління. Досліджено управління ВП АПК. Проаналізовано інформаційне забезпечення управління ними. Розглянуто питанням удосконалення системи управління виробничими ВП. Акцентовано увагу на моделі управління виробничими витратами з урахуванням використання відходів виробництва. Наведено способи інформаційного забезпечення процесу управління ВП. Досліджено питання визначення ВП від екологічних ризиків. Розглянуто систему оперативного контролю на підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51-862-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Перетятько І. В. 
Економічна ефективність виробництва соняшнику в сільськогосподарських підприємствах України / І. В. Перетятько // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 175-179. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

В останні роки спостерігається зростання попиту на олійні культури як на світових ринках, так і на ринку сільськогосподарської продукції України. Особливо популярним серед олійних культур є соняшник та продукти його переробки. Досліджено економічну ефективність виробництва соняшнику в сільськогосподарських підприємствах України. За зведеною статистичною звітністю України (2006 - 2011 рр.) проведено аналіз основних економічних показників виробництва соняшнику. Визначено фактори, що впливають на результати діяльності підприємств даного профілю. Проведено порівняльний аналіз виробництва і споживання соняшнику в Україні та світі; проаналізовано динаміку обсягів переробки соняшнику та його урожайності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.515.254.151 + У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ізюмська О. М. 
Управління виробничими витратами підприємств при переробці соняшнику : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Ізюмська; Луган. нац. аграр. ун-т. - Луганськ, 2013. - 20 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади управління витратами підприємств з переробки соняшнику. Досліджено, систематизовано та розвинуто теоретичні підходи до визначення економічних категорій "витрати" й "управління виробничими витратами". Розкрито фактори впливу на систему управління витратами підприємств, їх джерела та наслідки такого впливу. Сформовано модель управління виробничими витратами з урахуванням використання відходів виробництва, інтегровану з системою управління. Удосконалено структуру механізму управління інформаційними ресурсами підприєств для оптимізації управління. Розроблено модель внутрішнього контролю з визначенням основних контрольних точок, сигнальної контрольної документації, процесу виробництва під час переробки соняшнику. Зазначено, що модель оперативного документального внутрішнього контролю грунтується на визначенні адміністративних, технологічних та умовних місць контролю, якими можна вважати окремі підрозділи та процеси. Оптимізовано систему організаційно-технічного управління витратами підприємства шляхом визначення основних складових та інструментарію. Обгрунтовано організаційно-технічні заходи щодо управління витратами галузевих підприємств з урахуванням економічних і соціальних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51-862-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Петренко В. С. 
Економічна ефективність виробництва насіння олійних культур у насіннєвих підприємствах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. С. Петренко; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань, 2012. - 20 c. - укp.

Розкрито економічну сутність, особливості формування та роль виробництва насіння у насіннєвих підприємствах, узагальнено теоретичні засади сутності системи насінництва. Розглянуто організаційно-економічний механізм функціонування насіннєвих підприємств, визначено методичні засади оцінювання ефективності виробництва насіння олійний культур. Визначено стан та ефективність виробництва насіння соняшнику в агроформуваннях, конкурентоспроможність насіннєвої продукції, визначено особливості та тенденції розвитку виробництва насіння олійних культур. Проведено оцінювання ефективності виробництва насіння олійних культур та його конкурентоспроможності у насіннєвих підприємствах. Обгрунтовано засади вдосконалення організаційно-економічних відносин між суб'єктами системи насінництва, визначено напрями інноваційної діяльності та джерела інвестиційного забезпечення інноваційних процесів у насінництві, у т.ч. роялті, засоби державної підтримки вітчизняних насіннєвих підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-534.4 + У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кондратюк Н. В. 
Підвищення ефективності виробництва соняшнику в сільськогосподарських підприємствах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Кондратюк; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано зміст і особливості наукових основ ефективності сільського господарства. Уточнено поняття ефективності виробництва соняшнику та узагальнено систему показників її оцінювання в сільськогосподарських підприємствах. Встановлено основні тенденції розвитку виробництва соняшнику у вітчизняному сільському господарстві та в діяльності сільськогосподарських підприємств області. Обгрунтовано концептуальні засади підвищення ефективності виробництва соняшнику в сільськогосподарських підприємствах з контролем дотримання екологічних вимог на основі застосування коефіцієнта екологічності, який враховує фактори структури посівних площ та рівня відновлення родючості грунтів. Встановлено залежність ефективності виробництва соняшнику від рівня концентрації виробництва. Удосконалено методичні підходи до оцінювання ефективності окремих елементів витрат і рівня ринкового ризику виробництва соняшнику. Узагальнено методичні засади формування логістичної моделі підприємств з виробництва соняшнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51-07 + У9(4УКР-4ХАР)325.152.541.51-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бронін О. В. 
Удосконалення економічних відносин виробників насіння соняшнику із переробними підприємствами / О. В. Бронін // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 2. - С. 69-70. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кучеренко С. Ю. 
Організаційно-економічні засади ефективного виробництва соняшнику в Україні / С. Ю. Кучеренко // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 24/1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методичних і практичних напрямів підвищення ефективності виробництва соняшнику в Україні на засадах оптимізації виробництва та його інноваційного розвитку. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів формування організаційно-економічних засад ефективного виробництва соняшнику в Україні. Об'єктом дослідження є процес виробництва соняшнику в аграрних підприємствах Київської області. Теоретичною і методологічною основою виконання дослідження став діалектичний метод пізнання та системний підхід до дослідження економічних процесів у виробництві соняшнику, напрацювання класичної та сучасної економічної теорії, наукові праці провідних вітчизняних та зарубіжних учених у галузі підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Розглянуто теоретичні аспекти економічної ефективності виробництва соняшникової продукції, розкрито організаційно-економічні засади і тенденції розвитку виробництва соняшнику в агропромисловому комплексі, запропоновано основні напрями підвищення економічної ефективності виробництва продукції соняшнику. Запропоновано концептуальний підхід до підвищення економічної ефективності виробництва соняшнику в агропромисловому комплексі, що базується на запропонованій системі заходів вдосконалення організаційних відносин, запровадженні інноваційних ресурсозберігаючих технологій вирощування соняшнику та вдосконаленні інтеграційних відносин між виробниками і переробниками насіння соняшнику. Розроблено структурно-логічну модель забезпечення ефективного функціонування підприємств виробників соняшникової продукції. Розраховано прогноз відпускної ціни соняшникової нерафінованої олії переробними підприємствами на основі закупівельної ціни насіння соняшнику. Визначено тенденції розвитку ефективності виробництва і переробки соняшнику в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ульянченко О. В. 
Ефективність виробництва насіння соняшнику в сільськогосподарських підприємствах : монографія / О. В. Ульянченко, Н. В. Кондратюк, О. М. Таран; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків : ХНАУ, 2015. - 194 c. - Бібліогр.: с. 156-176 - укp.

Викладено теоретико-методологічні основи ефективності виробництва соняшнику, розглянуто систему показників її оцінювання в сільськогосподарських підприємствах. Досліджено основні тенденції розвитку виробництва соняшнику у вітчизняному сільському господарстві та в діяльності сільськогосподарських підприємств області. Обгрунтовано концептуальні засади підвищення ефективності виробництва соняшнику в сільськогосподарських підприємствах з контролем дотримання екологічних вимог на основі застосування коефіцієнта екологічності. Встановлено залежність ефективності виробництва соняшнику від рівня концентрації виробництва. Узагальнено методичні засади формування логістичної моделі підприємств з виробництва соняшнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51 + У9(4УКР-4ХАР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тимчук В. М. 
Підходи щодо вибору об'єкту трансферу в системі технологічного забезпечення соняшнику / В. М. Тимчук, Є. С. Бондаренко, С. І. Святченко, Р. О. Косенко, С. М. Тимчук, Л. С. Осипова // Інженерія природокористування. - 2017. - № 2. - С. 96-103. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Соняшник є незаперечним лідером в аграрному ранговому табелі. Всі розмови і спроби знизити його роль і значення - приречені. Сьогоднішні українські реалії тільки сприяють зростанню актуальність системного підходу щодо соняшнику. З урахуванням додаткових факторів глобалізації, євроінтеграції, кліматичних трансформацій, децентралізації та інших факторів все це має підвищену актуальність в системі реалізації наявного комплексу конкурентних переваг вітчизняного АПК та України в цілому. Дослідження проводили згідно завдань НТП 46 і НТП 47 (2006 - 2010 рр.), ПНД 41 (2011 - 2015 рр.) і ПНД 44 (2016 - 2017 рр.) в головній організації ЦНО АПВ Харківської області - Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН. Предметом досліджень були визначені періоди і вектори розвитку вітчизняного олійно-жирового комплексу на рівні соняшнику. При розробці робочих моделей виходили із урахування позицій організації, структурного і ієрархічної побудови систем, формалізації і системного підходу на принципах наскрізній координації. У процесі статистичного аналізу використовували абсолютні та відносні показники динамічних і структурних зрушень, статистичні методи аналізу і прогнозування, табличний і графічний методи представлення результатів. Технології побудовані за принципом операційного листа не в повній мірі відповідають сучасним ринковим вимогам. Технологія, яка базується на традиційній основі із залученням окремих нових (можливо інноваційних) елементів досить важко вписується в процес її комерційного використання. Технології, які не мають адаптованої методології, механізмів і не гарантує одержання задекларованого кінцевого результату досить важко вписується в процес її комерційної реалізації. Успішні технології як цілісні об'єкти трансферу повинні базуватися на принципах стандартизованих сировинних ресурсів і наскрізній координації. При цьому обов'язковим елементом успішної реалізації технології повинна бути інтеграція її продукції в інші галузі і диверсифікація всього спектру продукції. Запропонована методика може бути використана як інструмент моделювання процесів, здійснення їх статистичної перевірки і обгрунтування. Розроблені і виділені методологічні підходи та алгоритми є специфічною науковою продукцією в системі наукового супроводу та консалтингу галузі рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11 + У9(4УКР)325.152.541.51-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Галушко В. П. 
Оцінка ефективності виробництва насіння соняшнику в умовах ринкових відносин / В. П. Галушко, О. А. Ковтун, Л. С. Таранець // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2017. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано цінову ситуацію на українському ринку насіння соняшнику, його врожайність та витрати на вирощування. Запропоновано методику розрахунку варіативної оцінки економічної ефективності вирощування насіння соняшнику, залежно від витрат, врожаю та ціни реалізації за умов нестабільного ринку, яка враховує ймовірну ринкову ситуацію, технології вирощування соняшнику, цінові фактори, оптимістичні та песимістичні умови розвитку галузі. Проведено варіативні розрахунки беззбиткової ціни реалізації насіння соняшнику залежно від урожайності, витрат на вирощування культури та прогнозованої кон'юнктури ринку олійних культур. Запропоновані методичні підходи дають можливість державним структурам АПК проводити моніторинг ринку продукції рослинництва та розробляти обгрунтовані стратегії підтримки сільськогосподарських товаровиробників з урахуванням податкової політики, внутрішньої та зовнішньої кон'юнктури на продовольчих ринках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рунчева Н. В. 
Ефективність корпоратизації виробництва соняшнику та олієжирової продукції в Україні / Н. В. Рунчева, А. С. Бритвєнко // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2016. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зроблено порівняльний аналіз ефективності виробництва та врожайності соняшнику в агрохолдингах і незалежних підприємствах, а також наведено компанії-експортери української соняшникової олії та аграрні компанії-виробники соняшнику. Проведено аналіз динаміки змін площі сільгоспугідь і виробництва валової сільськогосподарської продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51 + У9(4УКР)306.751.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Донських А. С. 
Підвищення конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. С. Донських; Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т. - Дніпро, 2017. - 20 c. - укp.

Розкрито сутність поняття "конкурентоспроможність виробництва насіння соняшнику". Систематизовано фактори, що впливають на ефективність та конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано сукупність методів, які доцільно використовувати для оцінки конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику. Визначено влив еколого-економічної та технологічної складової на підвищення конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику й удосконалено функціонально-аналітичну систему показників еколого-економічного та технологічного забезпечення конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку ринку насіння соняшнику у світі, Україні та Дніпропетровській області. Запропоновано методичний підхід, що дає змогу на підставі комплексної оцінки виявити групи районів з найбільш і найменш сприятливими умовами для виробництва соняшнику. Проведено розрахунок показників конкурентоспроможності товаровиробників насіння соняшнику Покровського, Верхньодніпровського та Дніпропетровського районів. Установлено вплив інноваційної складової на підвищення конкурентоспроможності виробництва та наведено інноваційні фактори підвищення конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику. Удосконалено кластерну оцінку конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику. Обгрунтовано пропозиції щодо підвищення конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику за умови інтеграції і кооперації та наведено механізм функціонування різного роду агропромислових формувань з виробництва насіння соняшнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51-13 + У9(4УКР-4ДНІ)325.152.541.51-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Клименко А. А. 
Вплив строків сівби та ширини міжряддя на врожайність соняшнику / А. А. Клименко, Х. Д. Гуренко, С. Ю. Качковський // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2019. - № 2. - С. 61-66. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто результати досліджень з питань особливостей підвищення економічної ефективності, розвитку та формування врожаїв соняшнику залежно від елементів технології вирощування, строку сівби та ширини міжряддя. Наведено динаміку врожайності культури за останні три роки. Проаналізовано оптимальну площу живлення соняшнику в умовах достатнього зволоження. Наведено врожайність соняшнику за категоріями господарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.51 + П214.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського