Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)421.1-995$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Роженко О. 
Обгрунтування складових економічної безпеки торговельного підприємства / О. Роженко // Наук. вісн.. - 2014. - № 10. - С. 135-148. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано локальні складові економічної безпеки підприємства. Обгрунтовано значимість побудови економічної безпеки підприємства у процесі її забезпечення. Проведено аналіз літературних джерел та існуючих підходів щодо складових економічної безпеки підприємства. Досліджена система складових економічної безпеки підприємства. Запропоновано ресурсно-функціональний підхід до складу економічної безпеки підприємства. Побудована система складових економічної безпеки підприємства за даним підходом. Сформовано 3 рівня у системі складових економічної безпеки підприємства. Проведено декомпозиціювання економічної безпеки підприємства за наведеними рівнями. Здійснено конкретизацію та розкрито зміст складових за першим і другим рінями складових економічної безпеки підприємства. Виділено основні відмінності даної системи складових економічної безпеки підприємства від існуючих. Обгрунтовано даний підхід до побудови економічної безпеки підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шуміло О. С. 
Чинники та загрози економічній безпеці торговельних підприємств / О. С. Шуміло // Бізнес Інформ. - 2015. - № 11. - С. 240-245. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виділено чинники та визначено характер їх впливу на економічну безпеку підприємства торгівлі, що значною мірою обумовлено специфікою торговельної діяльності. Виокремлено внутрішні чинники впливу відносно зазначених складових економічної безпеки, розподіл яких відбувається за важливістю впливу на рівень економічної безпеки підприємства торгівлі. Сукупність чинників впливу зовнішнього середовища на економічну безпеку торговельного підприємства запропоновано об'єднати в кілька груп, враховуючи особливості торгівлі: загальноекономічні, соціальні, політичні, державного регулювання економіки, оподаткування підприємств, трудові ресурси, ринкова інфраструктура, конкурентне середовище та умови інформаційного забезпечення, чинники, що впливають на відносини із споживачами та постачальниками. Чинники впливу зовнішнього та внутрішнього середовища економічної безпеки підприємства розподілено на конструктивні та деструктивні. Зазначено, що деструктивні чинники - це і є загрози. Наведено класифікацію загроз економічній безпеці торговельного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Роженко О. В. 
Управління підприємством на основі забезпечення його економічної безпеки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Роженко; Одес. нац. політехн. ун-т. - Одеса, 2017. - 24 c. - укp.

Удосконалено й розвинуто теоретико-методичні та практичні засади управління підприємством на основі забезпечення його економічної безпеки (ЕБ). Розглянуто сутність поняття "економічна безпека підприємства" та його місце в процесі управління підприємством. Визначено його особливості за різними морфологічними та змістовними підходами та запропоновано інтеграційний підхід, обгрунтовано концептуальний підхід управління підприємством на основі забезпечення його ЕБ. Досліджено набір локальних складових ЕБ. Запропоновано ресурсно-функціональний підхід до побудови системи локальних складових ЕБ підприємства. Запропоновано методичний підхід до оцінювання рівня ЕБ підприємства, застосування якого дозволить оцінити не тільки кількісні характеристики, але й провести аналіз якісних показників стану ЕБ підприємства. Розроблено методичний підхід до створення взаємопов'язаних стратегій управління підприємством на основі забезпечення його ЕБ. Запропоновано механізм моделювання рівня ЕБ підприємства й оцінювання резервів її зростання, який дозволяє систематизувати заходи щодо управління підприємством з урахуванням забезпечення його ЕБ в залежності від локальних складових, фактора часу та факторів макросередовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-995-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фролова Л. В. 
Управління підприємством на основі забезпечення його економічної безпеки : [монографія] / Л. В. Фролова, О. В. Роженко; Одес. нац. політехн. ун-т. - Кривий Ріг : ФО-П Чернявський Д.О., 2018. - 209 c. - Бібліогр.: с. 144-161 - укp.

Увагу приділено теоретичним і практичним проблемам обгрунтування системи управління торговельним підприємством (ТП) на основі забезпечення його економічної безпеки (ЕБ). Досліджено сутність категорії "економічна безпека підприємства", розглянуто науково-методичний підхід до її оцінки. Розроблено стратегії управління ТП на основі забезпечення його ЕБ. Проведено діагностику резервів зростання рівня ЕБ ТП. Удосконалено практично-прикладний інструментарій управління ТП на основі забезпечення його ЕБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-995-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зубко Т. Л. 
Економічна безпека підприємств торгівлі в умовах євроінтеграції : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02, 08.00.04 / Т. Л. Зубко; Державний торговельно-економічний університет. - Київ, 2023. - 45 c. - укp.

Проаналізовано та узагальнено методологічні вектори дослідження механізмів формування та розвитку економічної безпеки підприємств в умовах євроінтеграційних процесів світового господарства. Досліджено основи формування економічної безпеки підприємства та запропоновано методичні положення утворення організаційного механізму управління, в межах яких досліджено концептуальні підходи до оцінювання загроз та ризиків діяльності торговельних підприємств, сформовано методологію оцінювання системи безпечної діяльності підприємства та запропоновано методичний підхід до їх оцінювання. Визначено особливості міжнародного співробітництва України в умовах євроінтеграційних процесів та імплементації ПВЗВТ, здійснено аналіз рівнів економічної безпеки Молдови, Грузії й України та головних країн-партнерів торгівлі. Окреслено напрями реалізації національних інтересів України у міжнародній сфері та розглянуто їх головні характеристики, що дало змогу згрупувати напрями їх реалізації. Проаналізовано стан інноваційного потенціалу окремих підприємств торгівлі, досліджено інноваційну активність підприємств в умовах євроінтеграції, визначено інструменти інноваційного відновлювального розвитку торговельних підприємств України. Розроблено економіко-математичну модель залежності товарообороту торгівлі від факторів диджиталізації. Визначено стратегії міжнародного партнерства підприємств торгівлі. Побудовано систему моніторингу ризиків та загроз, сформовано прогностичну оцінку ефективності системи економічної безпеки підприємства в умовах євроінтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-995 + У580.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Bezpartochnyi M. 
Ensuring economic security of trade enterprises in the formation of pricing policy = Забезпечення економічної безпеки торговельних підприємств при формуванні цінової політики / M. Bezpartochnyi, I. Britchenko, P. Losonczi // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 2. - С. 146-156. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Розглянуто проблему забезпечення економічної безпеки (ЕБ) торговельних підприємств (ТП) шляхом формування оптимальної цінової політики. Запропоновано методику формування мінімальних і максимальних відпускних цін ТП, забезпечення маржі економічної безпеки, що базується на дослідженні витрат обігу та оборотності обігових коштів. На підставі статистичних даних ТП визначено види цін за товарним асортиментом, що формують стійкий економічний стан і забезпечують ЕБ. Обгрунтовано необхідність формування оптимальної цінової політики та відпускних цін ТП із використанням інструментарію Парето ефективності та побудови одно- та багатокритеріальних задач, показників якості товарних ресурсів ТП. Із використанням програмного процесора Excel та функції "Регресія" побудовано економіко-математичні моделі оптимальних цін на товарний асортимент ТП. Результати засвідчили ефективність запропонованої моделі оптимальної політики ціноутворення торговельного підприємства, оскільки отримані значення лежать у межах мінімальних відпускних цін, що забезпечує ЕБ ТП. Запропоновано процес формування цінової політики ТП щодо забезпечення ЕБ, яка базується на врахуванні принципів ціноутворення, відповідного методичного інструментарію та моніторингу чинників ринкового оточення. Визначено організаційні, економічні, правові, соціальні та ринкові (маркетингові) механізми формування ефективної цінової політики ТП, спрямованих на забезпечення ЕБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського