Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (156)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)260-18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 192
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Белоцерковец В. В. 
Фискальная политика: взгляд холиста / В. В. Белоцерковец. - Д. : Січ, 1998. - 280 c. - Библиогр.: 174 назв. - рус.

Розглянуто теоретичні питання сучасної фіскальної політики, етапи її розвитку, сутність і механізми впливу на національне виробництво України, що формується на сучасному етапі. Подано та обгрунтовано новий погляд на фіскальну політику як явище холістичного характеру. Запропоновано концептуальну схему взаємодії компонентів фіскальної політики та національного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Україна в перехідному періоді. Досвід і стратегія : Матеріали міжнар. семінару з питань макроекон. політики, що відбувся 6 - 13 груд. 1998 р. в м.Пултуську, Польща / ред.: Я. М. Ширмер, Х. М. Султан; Гарвард. ін-т міжнар. розв. {Київ}. - К. : Альтерпрес, 2000. - 214 c. - укp.

Розкрито інституціональну структуру макроекономічної політики. Висвітлено інституціональний розвиток, віртуальну економіку, важливість політичних факторів та демократії для успішного проведення реформ. Розглянуто питання фінансової реформи, у тому числі податкову реформу, оподаткування у сільському господарстві, бюджетного дефіциту та заборгованості, місцевого самоврядування та фінансової децентралізації. Відображено проблеми фіскальної нестабільності та фінансових криз. Досліджено проблеми великих державних витрат, демонетизації, грошової емісії, збільшення державного боргу та бюджетного дефіциту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183я431 + У9(4УКР)260-183я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стельмах В. С. 
Грошово-кредитна політика в Україні / В. С. Стельмах, А. О. Єпіфанов, Н. І. Гребеник, В. І. Міщенко; ред.: В. І. Міщенко. - К. : Знання, 2000. - 306 c. - (Б-чка банкіра). - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Проаналізовано основні засади формування та розвитку грошово-кредитної політики України як незалежної держави. Розкрито особливості використання в Україні кейнсіанських і монетаристських методів грошово-кредитного регулювання. Висвітлено перспективи використання прагматичної течії монетаризму в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзюблюк А.  
Некоторые аспекты денежно-кредитного регулирования экономики / А. Дзюблюк // Экономика Украины. - 2000. - № 4. - С. 16-23. - рус.

Відображено основні аспекти застосування операцій на відкритому ринку, як одного з найбільш перспективних інструментів грошово-кредитного регулювання, наведено переваги даного механізму в системі заходів реалізації монетарної політики. Визначено основні загальноекономічні та банківські напрями оптимізації практичного застосування операцій на відкритому ринку, як інструмента грошово-кредитної політики за умов перехідного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник А.  
Основные параметры денежно-кредитной политики в Украине / А. Мельник // Экономика Украины. - 2000. - № 7. - С. 25-31. - рус.

Проаналізовано особливості грошово-кредитної політики в Україні, її вплив на загальноекономічне становище та перспективи відновлення економічного зростання. Аналіз основних параметрів діючої нині в Україні грошово-кредитної політики проведено на основі їх порівняння з основними параметрами грошово-кредитної політики чотирьох найбільших країн Західної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дорошенко І. В. 
Грошово-кредитна політика економічного зростання у трансформаційній економіці : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / І. В. Дорошенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив грошово-кредитної політики на реальне економічне зростання за умов перехідної економіки. Проаналізовано сутність монетарної політики, її тенденції та особливості за умов трансформаційної економіки. З використанням економетричного моделювання вивчено особливості процесів економічного зростання в перехідних економіках. Розглянуто трансмісійний механізм грошово-кредитної політики та шляхи його реалізації в цілому та Україні зокрема. Висвітлено окремі канали трансмісійного механізму за умов України. На підставі економетричного моделювання встановлено оптимальні темпи інфляції (від 5 % до 10 %), що сприятимуть максималізації темпів зростання економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(44)260-18 + У9(45)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Никифоров П.  
Монетарная политика в системе экономической политики государства: теоретические подходы и прикладные аспекты / П. Никифоров // Экономика Украины. - 2001. - № 10. - С. 25-31. - рус.

Наведено огляд поширених на Заході неокласичних і кейнсіанських поглядів на можливості регулювання економічного розвитку засобами монетарної політики. Категоріально впорядковано складний інструментарій сучасного монетаризму, побудовано досить переконливу ієрархію кінцевих і проміжних цілей та відповідних завдань монетарної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.7 + У02(0) + У9(4Укр)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білоцерківець В. В. 
Фіскальна політика та її роль в розвитку національного товарного виробництва : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / В. В. Білоцерківець; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2001. - 19 c. - укp.

Проведено системне дослідження фіскальної політики та її ролі в розвитку національного товарного виробництва. Обгрунтовано сутність фіскальної політики як цілісної сукупності державних заходів, кожному з яких притаманні взаємопов'язані властивості таксації та спендування. Визначено рівень доцільності використання в рамках національної фіскальної політики механізмів прив'язки надходжень-витрат. Доведено на базі економіко-математичної моделі агрегативної оптимізації фіскальної політики переваги для розвитку національного товарного виробництва скорочення податків у порівнянні зі збільшенням державних видатків. Запропоновано методику визначення переваг вибору об'єкта оподаткування на базі оцінки відносних значень рент споживача та виробника, побудовано матрицю рангів привабливості податків, визначено напрями оптимізації структури оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бруньов В. В. 
Грошово-кредитна політика як фактор розвитку економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В. В. Бруньов; Акад. держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2001. - 19 c. - укp.

Вдосконалено теоретичні та практичні засади грошово-кредитної політики у трансформаційний період. Проаналізовано стан та структуру основних показників грошового обігу, динаміку змін їх складу, визначено взаємозв'язок між основними монетарними та макроекономічними показниками, виявлено специфіку вітчизняної грошово-кредитної політики. Розроблено практичні схеми реалізації грошово-кредитної політики, проаналізовано особливості становлення національної банківської системи. Розкрито сутність грошово-кредитної політики, її особливості за перехідних і критичних умов, виявлено значимість повноти, своєчасності та послідовності втілення інструментарію монетарної політики на розвиток економічних процесів. Встановлено залежність між відносним приростом ВВП і рівнем ВВП на душу населення, яка може слугувати одним з критеріїв вибору між радикальним і послідовним шляхами втілення ринкових економічних відносин у системі, що зазнала трансформації. Розроблено методику розрахунку готівки в обігу, яка обслуговує тіньовий сектор. З'ясовано природу впливу тінізації, доларизації, кризи платежів на реальний рівень монетизації економіки та запропоновано методику її розрахунку з урахуванням негативних явищ, що стали характерними для економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18 + У9(4Укр)262.2 + У9(4Укр)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жовтанецький О. М. 
Фіскальна політика в перехідній економіці України : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / О. М. Жовтанецький; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

З'ясовано суть і механізми фіскальної політики. Проаналізовано вплив фіскального інструментарію на розвиток національної економіки. Досліджено еволюцію поглядів представників провідних економічних шкіл і напрямків на можливість державного втручання в економічні процеси та, як наслідок, перспективи впровадження фіскальної політики. Виявлено головні причини фіскальної кризи в Україні, особливу увагу приділено шляхам її подолання. Розглянуто інструментарій фіскальної політики за умов перехідної економіки, визначено особливості підвищення його застосування. На підставі одержаних статистичних даних виконано регресійний аналіз впливу інструментарію фіскальної політики на реальний ВВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стельмах В. С. 
Грошово-кредитна політика в Україні / В. С. Стельмах, А. О. Єпіфанов, Н. І. Гребеник, В. І. Міщенко. - 2-е вид., переробл. і доповн. - К. : Знання, 2003. - 421 c. - Бібліогр.: с. 416-421. - укp.

Уперше в вітчизняній науковій літературі проаналізовано основні засади формування та розвитку грошово-кредитної політики України як незалежної держави. Розглянуто особливості використання в державі кейнсіанських і монетаристських методів грошово-кредитного регулювання. Висвітлено перспективи використання прагматичної течії монетаризму в країні.

Впервые в отечественной научной литературе проанализированы основы формирования и развития денежно-кредитной политики Украины как независимого государства. Рассмотрены особенности использования в стране кейнсианских и монетаристских методов денежно-кредитного регулирования. Освещены перспективы использования прагматического течения монетаризма.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Козоріз М. А. 
Особливості формування фінансової політики держави і підприємств стосовно розвитку приватизованих об'єктів / М. А. Козоріз, Т. С. Смовженко // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період: Фін. політика приватиз. п-в і механізми її реалізації: Зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 4. - С. 3-16. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18 + У9(4Укр)290-93-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Аведян Л. Й. 
Фіскальна політика : Конспект лекцій / Л. Й. Аведян; Харк. держ. екон. ун-т. - Х., 2003. - 78 c. - Бібліогр.: с. 78. - укp.

Розкрито суть фіскальної політики, висвітлено її позаекономічні аспекти та вплив на сукупність соціально-економічних процесів у країні. Розглянуто основні види дефіцитів, визначено джерела покриття та наслідки бюджетного дефіциту. Розкрито суть понять бюджетної системи, державного боргу (внутрішнього та зовнішнього).

Раскрыта сущность фискальной политики, освещены ее внеэкономические аспекты и влияние на совокупность социально-экономических процессов в стране. Рассмотрены основные виды дефицитов, определены источники покрытия и последствия бюджетного дефицита. Раскрыто содержание понятий бюджетной системы, государственного долга (внутреннего и внешнего).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА644890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Померанец В. Н. 
Макромодель финансовой политики государства / В. Н. Померанец // Культура народов Причерноморья. - 2004. - № 52, т. 2. - С. 81-85. - Библиогр.: 3 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Азаров М. Я. 
Державна фінансова політика та прогнозування доходів бюджету : Моногр. / М. Я. Азаров, Ф. О. Ярошенко, Т. І. Єфименко, В. Л. Андрущенко, Н. М. Бабіч, В. Ф. Бесєдін, І. В. Бесєдін, І. В. Богдан, В. М. Богомазова; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 2004. - 711 c. - укp.

Розкрито зміст державної фінансової політики та напрями її проведення. Висвітлено пріоритети бюджетної політики на середньо- та довгострокову перспективу. Описано зарубіжні теорії фіскальної політики, методи і моделі економічного прогнозування. Викладено підходи до прогнозування динаміки доходів державного бюджету. Визначено чинники, які впливають на надходження податку на додану вартість до бюджету держави.

Раскрыты содержание государственной финансовой политики и направления её проведения. Освещены приоритеты бюджетной политики на средне- и дологосрочную перспективу. Описаны зарубежные теории фискальной политики, методы и модели экономического прогнозирования. Изложены подходы к прогнозированию динамики доходов государственного бюджета. Определены показатели, влияющие на поступление налога на добавленную стоимость в бюджет государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(4УКР)261.4-230.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кульчицька Н. Є. 
Фіскальна політика України на регіональному рівні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / Н. Є. Кульчицька; Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т., 2004. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано суть поняття та генезис фіскальної політики в Україні на підставі концептуальних засад регіонального розвитку. Запропоновано умови та фактори формування та розподілу фінансових ресурсів місцевого самоврядування в Україні та адміністративно-територіальних одиницях. Розглянуто проблеми фінансового вирівнювання регіонів та запропоновано шляхи їх вирішення. Розраховано показники регіонального фіскального потенціалу з метою збалансованості рівня бюджетної забезпеченості регіонів і муніципальних утворень. Висвітлено напрями трансформації та розбудови регіональної фіскальної політики з урахуванням впливу регіонального фіскального інструментарію на ієрархію заходів територіального розвитку. Удосконалено механізм структурної перебудови бюджетно-податкового регулювання на центральному та місцевому рівнях, зважаючи на підходи, умови та методи регіональної, економічної, фіскальної, психологічної та протекціоністської політик. Розглянуто модель прогнозування місцевих податків та зборів, яка може слугувати базою для аналогічного прогнозу інших платежів, що надходять до місцевих бюджетів, а також забезпечує високу ефективність прогнозування у розвитку регіональної фіскальної політики. Зауважено, що розгалужене застосування складових цієї моделі сприятиме виявленню закономірностей, зв'язку та динаміки реальних фінансово-економічних явищ у фіскальному середовищі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Луніна І. О. 
Стратегія фінансової політики держави у перехідній економіці / І. О. Луніна, А. В. Федоренко, Т. П. Вахненко; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К. : Ін-т екон. прогнозування НАН України, 2004. - 115 c. - укp.

Визначено фактори впливу на рівень державних видатків, а також інституційні умови підвищення їх ефективності в Україні. Показано роль фондового ринку як сфери залучення фінансових ресурсів в економіку країни. Проаналізовано структуру фінансування інвестицій в основний капітал, а також практичний досвід регулювання міждержавного руху капіталів у країнах світу.

Определены факторы влияния на уровень государственных расходов, а также институциональные условия повышения их эффективности в Украине. Показана роль фондового рынка как сферы привлечения финансовых ресурсов в экономику страну. Проанализированы структура финансирования инвестиций в основной капитал, а также практический опыт регулирования межгосударственного движения капитала в странах мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Алімпієв Є. В. 
Взаємодія фінансової та грошової політик у трансформаційній економіці післякризового періоду : Автореф. дис... канд. екон. наук / Є. В. Алімпієв; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Зроблено теоретичні узагальнення та запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що стосується взаємодії фінансової та грошової політик у трансформаційних економіках післякризового періоду. Досліджено еволюцію поглядів на взаємодію даних політик у макроекономічній науці та практиці другої половини XX ст. Визначено проблеми у застосуванні теоретичних пояснювальних моделей взаємодії політик за умов транзитивних економік і запропоновано шляхи їх розв'язання. Розроблено комплексну методику дослідження й оцінки взаємодії фінансової та грошової політик у трансформаційній економіці України у другій половині кризового періоду 1996 - 1999 рр. та у післякризовому періоді 2000 - 2004 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)260-18 + У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ніконенко У. М. 
Проблемні аспекти сучасної монетарної політики України / У. М. Ніконенко; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2006. - № 2. - С. 33-38. - укp.

Представлено сучасні теоретичні та методологічні підходи до формування монетарної політики в Україні, основні тенденції та перспективи її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Козюк В. В. 
Координація фіскальної та монетарної політики в умовах глобалізації: інтеграція старих і нових ідей / В. В. Козюк // Екон. теорія. - 2007. - № 4. - С. 59-70. - укp.

Проаналізовано теоретичні підходи до проблеми координації фіскальної та монетарної політики. На базі емпіричного аналізу встановлено такий характер мікс-політики: фіскальна політика виконує роль автоматичного стабілізатора, а монетарна забезпечує цінову стабільність, унаслідок чого перша є гнучкою, а друга - консервативною. Це явище може детермінуватися глобалізацією, остання ж не є такою потужною, щоб справляти уніфікуючий вплив на варіанти мікс-політики у розвинених країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26-18 + У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського