Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)320-645$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скрипник С. В. 
Удосконалення обліку та розрахунків з оплати праці в аграрних підприємствах на засадах системного підходу та організаційних інновацій / С. В. Скрипник, С. В. Коваль, І. В. Шепель // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 54. - С. 71-77. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні та практичні аспекти удосконалення обліку і розрахунків з оплати праці. Мета роботи - виявлення проблем та обгрунтування напрямів удосконалення обліку оплати праці й нарахування заробітної плати в аграрних підприємствах на засадах системного підходу та впровадження організаційних інновацій. Методологічна основа статті - теоретичні та методологічні положення обліку й оподаткування; нормативно-законодавчі акти та фундаментальні праці вчених з вказаної проблематики. Використані методи: історичний, абстрактно-логічний, діалектичний, монографічний, системно- структурного аналізу і синтезу, статистико-економічні, подвійного запису, бухгалтерських рахунків, бухгалтерського балансу, обліково-фінансової звітності. Результати роботи. На засадах системного підходу було виявлено різницю між оплатою праці як процесом та заробітною платою як результатом праці, а також тотожні їх риси. Останні дозволяють розробляти та ідентифікувати форми оплати праці, їх зміст і переваги та можливості застосування. Визначено тенденцію зростання індивідуалізації праці та її оплати на основі контрактів. Обгрунтовано значення обліку оплати праці для підвищення її продуктивності й забезпечення ефективності аграрних підприємств. Одержані практичні рекомендації та розробки можуть бути впроваджені у господарську та облікову діяльність підприємств; підрозділів податкових служб; навчальний та науково-дослідний процес економічних та облікових факультетів закладів вищої освіти. Висновки: системний підхід до праці та її обліку дозволив визначити різницю між заробітною платою та оплатою праці; охарактеризувати тарифні та інші форми їх здійснення як організаційні інноваційні інновації; обгрунтувати завдання з обліку. Виконання завдань з обліку оплати праці позитивно впливає на імідж, ефективність функціонування та конкурентоспроможність розвитку аграрних підприємств через стимулювання дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, сумлінне виконання працівниками своїх посадових обов'язків, сприятливий моральний клімат у колективі. Це зумовлює злагодженість облікової роботи від моменту заповнення первинного документа до відображення інформації про нараховану і виплачену заробітну плату у звітності. Саме правильна організація оплати праці, дотримання справедливих пропорцій, співвідношень, обліку розмірів заробітної плати з умовами і результатами праці служать першочерговим чинником стимулювання продуктивності праці, зацікавленості працівників у підвищенні результатів та якості роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645 + У052.9(4УКР)232.1-146.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крюкова І. О. 
Заробітна плата найманих працівників аграрної сфери: сучасні соціально-економічні та облікові аспекти / І. О. Крюкова, Т. М. Федерка // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2020. - № 3. - С. 10-18. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Аграрному сектору сьогодні притаманні чисельні соціально-економічні проблеми, основними з яких постають міграція сільського населення, низький рівень доходів і якості життя мешканців сільських територій, нерозбудованість соціальної інфраструктури села, зниження престижу аграрної праці у молодих фахівців. За таких реалій однією з умов вирішення зазначених проблем є підвищення рівня оплати праці та доходів найманого персоналу аграрних бізнес-суб'єктів. Мета статті - виявлення і аналіз сучасних соціально-економічних тенденцій і проблем обліково-аналітичного забезпечення у сфері оплати праці персоналу аграрних формувань. Досліджено сучасний стан зайнятості й оплати праці персоналу сільського господарства. Визначено регіональні розбіжності у рівні заробітної плати працівників аграрного сектору. Проаналізовано розмір мінімальної та середньої заробітної плати в Україні у порівнянні з аналогічними показниками країн Європейського Союзу. Визначено сучасні соціально-економічні тенденції, які характеризують стан оплати праці найманого персоналу вітчизняних аграрних формувань. Виявлено проблемні аспекти бухгалтерського обліку праці та розрахунків з найманими працівниками у сільському господарстві. Обгрунтовано певні заходи, спрямовані на удосконалення обліково-аналітичної підтримки управління персоналом бізнес-суб'єктів аграрної сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гальків Л. І. 
Мотивація капіталізації людського потенціалу сільських поселень / Л. І. Гальків, Л. В. Галаз // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 897. - С. 49-56. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розкрито результати дослідження сутності мотивації у новітніх наукових публікаціях. Виокремлено 3 ключові підходи до трактування мотивації: з позиції спонукання до діяльності, з позиції складової свідомості особистості; з позиції динамічного процесу. Надано авторське бачення мотивації, яке розглядається у контексті чинників, які вмотивовують людський потенціал до його капіталізації. Носії капіталізованого людського потенціалу розглядаються як зайняте на ринку праці населення. Доведено, що сільські поселення України є важливою складовою її стратегічних переваг. Досліджено специфіку мотивації капіталізації людського потенціалу сільських поселень. Виділено типові причини дисбалансу мотивації зайнятості на користь міських поселень. Вони пов'язані з бідністю, специфікою локальних ринків праці, станом соціальної інфраструктури села, рівнем трудової міграції, наявністю низькопродуктивної та відсутністю інноваційної зайнятості сільського населення. Окреслено проблеми низького інноваційного потенціалу сільських територій. Обгрунтовано дестимулятори мотивації ефективної зайнятості на сільськогосподарських підприємствах, серед яких істотне значення мають такі: непрозорі механізми формування цін на сільськогосподарську продукцію, чинна структура заробітної плати, ступінь залучення банківських кредитів тощо. Оцінено вплив стажу працівників, їх вік, умови праці, статусне становище у трудовому колективі, наявність соціально відповідальної діяльності на формування основи високої мотивації трудової діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колосок А. М. 
Становлення соціальної відповідальності в аграрному бізнесі / А. М. Колосок // Актуал. проблеми економіки. - 2016. - № 1. - С. 231-235. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти соціальної відповідальності агробізнесу, визначено її специфіку та особливості становлення. Запропоновано пріоритетні напрями розвитку соціальної відповідальності в аграрному секторі економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Конюхов Ю. М. 
Активізація соціальної відповідальності суб'єктів агробізнесу в підвищенні їх конкурентоспроможності : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. М. Конюхов; Харків. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. Петра Василенка. - Харків, 2016. - 21 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженню теоретичних і практичних проблем активізації соціальної відповідальності суб’єктів аграрного бізнесу. Розглянуто теоретико-методичні засади соціальної відповідальності підприємницьких структур аграрного виробництва. В результаті аналізу еволюції поглядів, принципів, інструментів, стимулів і цілей функціонального управління соціальної відповідальності бізнесу розроблено структуру механізму активізації соціальної відповідальності суб’єктів аграрного бізнесу. Значну увагу приділено аналізу особливостей формування соціальних інвестицій, їх ефективності та впливу на підвищення рівня конкурентоспроможності суб’єктів аграрного виробництва. Проведено економічне оцінювання потенціалу підвищення конкурентоспроможності суб’єктів агробізнесу на засадах реалізації їх соціальної відповідальності. Визначено стратегічні перспективи та пріоритетні напрями розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Україні з урахуванням міжнародного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мала С. І. 
Удосконалення матеріального стимулювання працівників (на матеріалах сільськогосподарського виробництва) : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Мала; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні, методичні та практичні засади формування системи матеріального стимулювання в сільськогосподарському виробництві. Подано визначення понять "матеріальне стимулювання праці" та "заробітна плата" з урахуванням результатів діяльності не лише працівника, а й суб'єктів господарювання. Проведено аналіз сучасного стану матеріального стимулювання праці в сільськогосподарських підприємствах різних організаційно-правових форм. Розкрито та доповнено склад матеріального стимулювання сільськогосподарських працівників: запропоновано схему посадових окладів, шкалу для преміювання працівників за впровадження раціоналізаторських пропозицій у виробництво. Обгрунтовано основні підходи щодо повнішого використання нормоутворювальних факторів під час формування матеріальних винагород працівникам рослинництва, для яких запропоновано нові схеми нарахування відрядних розцінок під час збирання зернових і зернобобових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коваленко К. В. 
Продуктивність і оплата праці : [навч.-метод. посіб.] / К. В. Коваленко. - Луганськ : Елтон-2, 2012. - 91 c. - Бібліогр.: с. 89-91 - укp.

Викладено теоретичні та практичні методи дослідження соціально-економічних і виробничих відносин на рівні підприємств, організацій. Висвітлено еволюцію поглядів на категорію "праця". Проведено кількісну оцінку трудових ресурсів і продуктивності праці. Значну увагу приділено вивченню питань продуктивності й ефективності праці, тарифній системі оплати праці, формам і системам оплати праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-641 + У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Борисенко В. О. 
Основи методології і методики імітаційного моделювання роботи польових агрегатів для обгрунтування їх ефективного використання / В. О. Борисенко, М. А. Босий; Укр. НДІ продуктивності агропром. комплексу. - К., 2010. - 87 c. - (Б-ка спеціаліста АПК "Екон. нормативи"). - укp.

Викладено послідовність розробки системи імітаційного моделювання роботи польових сільськогосподарських машин для визначення їх техніко-експлуатаційних показників. Наведено приклади практичного використання системи для визначення показників роботи агрегатів, оптимального складу техніки та технології, собівартості продукції, багаторівневого моделювання та визначення регресійних залежностей.

Изложена последовательность разработки системы имитационного моделирования работы полевых сельскохозяйственных машин для определения их технико-эксплуатационных показателей. Приведены примеры практического использования системы для определения показателей работы агрегатов, оптимального состава техники и технологии, себестоимости продукции, многоуровневого моделирования и определения регрессионных зависимостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645.708 + П072.2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мала С. І. 
Перспективи регіонального розвитку аграрної економіки в Україні / С. І. Мала // Пробл. науки. - 2009. - № 6. - С. 32-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що аналіз величин оплати праці та її продуктивності на регіональному рівні, особливо в сільському господарстві, де низький рівень вартості робочої сили, - актуальна проблема. Для визначення взаємозалежності цих чинників використано кластерний їx аналіз у сільському господарстві районів Київської області як науково доцільний у проведенні економічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кончаковський Є. О. 
Ефективність праці та її мотивація в аграрній сфері АПК : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Є. О. Кончаковський; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми мотивації високоефективної праці у галузі сільського господарства. Узагальнено теоретичні та методологічні підходи щодо визначення сутності соціально-економічних категорій ефективності та мотивації праці в аграрній сфері виробництва. Розглянуто засоби матеріального стимулювання та нематеріальні методи мотивації на регіональному рівні. Проведено комплексний аналіз тенденцій розвитку рівня ефективності праці на Полтавщині в період з 2000 до 2006 рр. Оцінено сучасну економічну ситуацію у галузі, з'ясовано причини зниження ефективності праці. Розроблено систему науково обгрунтованих норм праці та норм обслуговування в аграрному секторі економіки. Досліджено вплив матеріально-технічних факторів на рівень ефективності праці та розроблено механізм їх раціональної організації та планування. Обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності виробництива продукції сільського господарства з урахуванням його внутрішніх і зовнішніх резервів, зокрема, визначено основні соціально-економічні чинники підвищення мотивації праці, на базі яких створено ефективний мотиваційний механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Яшник С. В. 
Дослідження структури потреб в системі мотивації праці керівників аграрної галузі / С. В. Яшник // Проблеми інж.-пед. освіти. - 2009. - № 22/23. - С. 360-369. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто основні підходи до мотивації праці як важливого інструментарію системи управління працівниками. Вивчено структуру потреб і їх вплив на мотивацію поведінки та діяльності керівників аграрної галузі.

Рассмотрены основные подходы к мотивации труда как важного инструментария системы управления работниками. Изучены структура потребностей и их влияние на мотивацию поведения и деятельности руководителей аграрной отрасли.

The main reason in the motive of the work as in important instrumentation of the system of the conduct are looked through in the article. The structure of needs and their influence on the motive of behavior and the actions of the leaders in agrarian branch are studied.


Індекс рубрикатора НБУВ: П. п + У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шебаніна О.  
Економічні інтереси найманих працівників аграрного сектора / О. Шебаніна // Економіка України. - 2007. - № 12. - С. 70-74. - укp.

Розглянуто з теоретичних засад економічні інтереси - визначальний фактор цілеспрямованої діяльності людей з метою задоволення їх життєво необхідних потреб. Висвітлено роль системи матеріального стимулювання учасників суспільного виробництва в підвищенні його ефективності. Розкрито роль підвищення рівня оплати праці в сільському господарстві як визначального фактора соціально-економічного відродження села.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Величко А. Є. 
Інформаційне забезпечення мотивації праці у сільському виробництві / А. Є. Величко // Актуал. проблеми економіки. - 2006. - № 10. - С. 18-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні обурунтування мотивації праці та її особливості у сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Греськів Т. С. 
Формування системи мотивації праці в сільському господарстві : Автореф. дис... канд. екон. наук / Т. С. Греськів; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено науково-обгрунтовані основи формування системи мотивації праці у сільському господарстві. Досліджено теоретичні засади мотивації праці у сільському господарстві, поняття та суть мотивації, систему стимулів трудової діяльності у сільському господарстві. Проаналізовано зарубіжний досвід формування трудової мотивації. Досліджено тенденції розвитку системи даної мотивації у сільському господарстві. Визначено економічні умови й особливості соціально-демографічого розвитку села та вплив рівня функціонування соціальної інфраструктури на мотивацію праці у цій сфері, а також запропоновано реалізацію нової стратегії розвитку процесу даної мотивації. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання мотиваційного процесу в сільському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Курбацька Л. М. 
Мотивація праці у підвищенні ефективності сільськогосподарського виробництва / Л. М. Курбацька // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 3. - С. 99-101. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виділено основні складові механізму мотивації до продуктивної праці в сільському господарстві. Досліджено значення мотиваційних стимулів у формуванні суспільного продукту. Визначено роль державного регулювання у напрямі відновлення функцій заробітної плати та ліквідації диспропорцій в оплаті праці різних сфер економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гончарова Н. М. 
Формування матеріальної основи мотивації праці в сільському господарстві : Автореф. дис... канд. екон. наук / Н. М. Гончарова; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено пропозиції та практичні рекомендації щодо вдосконалення економічного механізму формування матеріальної основи мотивації праці у сільському господарстві. Досліджено теоретичні засади даного формування. Узагальнено досвід організації оплати праці в сільському господарстві України для виявлення можливостей його застосування у новостворених агропідприємствах різних організаційно-правових форм господарювання. Досліджено вплив мотивації праці на результати господарської діяльності у сільському господарстві. Обгрунтовано механізм формування фонду оплати праці в аграрних підприємствах. Проведено оцінку рівня продуктивності й оплати праці в регіоні. Розроблено механізм забезпечення економічних умов відновлення довіри сільськогосподарських працівників до її стимулювання. Запропоновано функціональну модель рівня оплати праці працівників даних підприємств. Визначено заходи підвищення ефективності організації оплати їх праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Червінська Л. П. 
Мотивація праці в умовах інноваційного розвитку АПК / Л. П. Червінська, Т. М. Червінська // Пробл. науки. - 2005. - № 1. - С. 35-41. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Визначено особливості впливу матеріально-технічних, інноваційних чинників на мотивацію праці в АПК. Проаналізовано проблеми в оновленні матеріально-технічної бази комплексу, недоліки його інвестиційної політики. Окреслено основні напрямки вдосконалення інформаційної системи аграрного сектора, формування джерел фінансування, оновлення та розвитку матеріально-технічної бази АПК, підвищення мотивації трудової активності його працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Диесперов В.  
Выгодность работы в сельском хозяйстве: оценка и перспективы / В. Диесперов // Экономика Украины. - 2005. - № 8. - С. 62-67. - рус.

Зазначено, що у сільському господарстві найнижчий рівень оплати праці, що загрожує втратою кваліфікованих кадрів і перешкоджає виходу галузі з кризи. Великі відмінності у вигідності виробництва різних продуктів руйнують економічний механізм господарювання. Доведено можливість протягом одного - двох років збільшити рівень оплати більш, як удвічі. Обгрунтовано умови такого зростання та його наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Заїнчковський А. О. 
Оплата праці на основі кадрової безпеки підприємства в цукровому та аграрному секторах виробництва / А. О. Заїнчковський, О. М. Бобир // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2005. - № 17. - С. 72-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему кадрової безпеки як складову економічної безпеки підприємства та оплати праці. Наведено складові елементи кадрової безпеки підприємства та запропоновано методику її оцінки. Розроблено критерій, що дає змогу якісно оцінити кадрову безпеку підприємства.


Ключ. слова: кадрова безпека, оплата праці, економічна безпека
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кончаковський Є. О. 
Мотивація праці в аграрній сфері АПК / Є. О. Кончаковський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 1. - С. 146-147. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено аспекти мотивації праці робітників аграрного сектора АПК. Надано огляд основних наукових робіт із цієї проблеми. Розглянуто особливості праці в сільському господарстві й пов'язані з цим формування і реалізацію механізму мотивації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського