Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(5КИТ)8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Социально-экономические аспекты промышленной политики: развитие экономического сотрудничества Украины и Китая : Сб. науч. тр. / ред.: А. И. Амоша; НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти, Краматор. экон.-гуманит. ин-т. - Донецк, 2004. - 271 c. - рус.

Рассмотрены вопросы правового обеспечения экономических реформ в Китае, формирования психологической культуры предпринимателей как составной части психологического сознания, развития крупных интегрированных структур как фактора привлечения иностранных инвестиций в контексте экономического сотрудничества Украина - Китай. Проанализированы особенности инновационного проекта как объекта риск-менеджмента, а также менеджмента и мотивации малых предприятий инвалидов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)89 я43 + У9(5КИТ)89 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чорноморченко І. С. 
Кривий Ріг - Ханьдань: досвід співробітництва та перспективи розвитку / І. С. Чорноморченко // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Перспективи розв. зовнішньоекон. зв'язків України в контексті процесів глобалізації: Щоріч. наук. пр. - 2001. - Вип. 28. - С. 318-324. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр53)8 + У9(5Кит)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Бао Су Хун 
Торгово-економічні зв'язки і співробітництво між КНР і Україною / Бао Су Хун // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Перспективи розв. зовнішньоекон. зв'язків України в контексті процесів глобалізації: Щоріч. наук. пр. - 2001. - Вип. 28. - С. 314-317. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843 + У9(5Кит)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Пирожков С. І. 
Українсько-китайські відносини: стан та перспективи / С. І. Пирожков // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Перспективи розв. зовнішньоекон. зв'язків України в контексті процесів глобалізації: Щоріч. наук. пр. - 2001. - Вип. 28. - С. 276-290. - укp.

Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку українсько-китайських торгових відносин. Обгрунтовано необхідність переходу до якісно нового етапу в двосторонніх відносинах та визначено основні напрями зовнішньоекономічної політики країни стосовно КНР: широке залучення китайського капіталу до здійснення економічних реформ в Україні, ефективне поєднання фінансово-економічних можливостей КНР з розвинутим науково-технічним потенціалом нашої держави, а також залучення українських технологій до КНР, у тому числі на базі створення спільних корпорацій з партнерами з третіх країн; забезпечення поступового збільшення товарообігу у кілька разів; поступовий перехід від бартерних, товарообмінних операцій до сучасних прогресивних форм розрахунків за товари та послуги; обмін досвідом щодо запровадження ринкових реформ у національні економіки обох країн; нарощування двосторонньої співпраці у ракетно-космічній, авіаційній, суднобудівній, у галузі військово-технічного співробітництва тощо.

Проанализировано современное состояние и перспективы развития украинско-китайских торговых отношений. Обоснована необходимость перехода к качественно новому этапу в двусторонних отношениях и определены основные направления внешнеэкономической политики стран в отношении КНР: широкое привлечение китайского капитала к осуществлению экономических реформ Украины, эффективное объединение финансово-экономических возможностей КНР с развитым научно-технических потенциалом нашего государства, а также привлечение украинских технологий в КНР, в том числе на базе создания совместных корпораций с партнерами из третих стран; обеспечение постепенного увеличения товарооборота в несколько раз; постепенный переход от бартерных, товарообменных операций к современным прогрессивным формам расчета за товары и услуги; обмен опытом относительно внедрения рыночных реформ в национальные экономики данных стран; наращивание двустороннего сотрудничества в ракетно-космической, авиационной, судостроительной, в отрасли военно-технического взаимодействия и т.д.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8 + У9(5Кит)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голод В. Ю. 
Економічна інтеграція та взаємодія національної економіки КНР з країнами АСЕАН / В. Ю. Голод // Сх. світ. - 2003. - № 2. - С. 49-53. - Бібліогр.: с. 52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кун А. Ю. 
Товарооборот между Украиной и Китаем: 1992 - 2002 гг. / А. Ю. Кун // Сх. світ. - 2003. - № 2. - С. 54-57. - Библиогр.: с. 57 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(5КИТ)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Жень Фей 
Китайсько-українські торговельно-економічні відносини на порозі XXI ст. / Жень Фей // Економіка України. - 2001. - № 12. - С. 71-75. - укp.

Проаналізовано динаміку товарообігу між КНР та Україною. Зроблено висновок, що китайсько-українська торгівля розвивається непослідовно та нерівномірно. Окреслено перспективи розвитку китайсько-українських торговельно-економічних відносин у високотехнологічних галузях промисловості в рамках програми тривалого стратегічного партнерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)43 + У9(5Кит)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сюе-цзюнь B.  
Регіональний аналіз економічних та екологічних факторів розвитку вільних економічних зон Китаю та України / B. Сюе-цзюнь // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2003. - № 3. - С. 90-92. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто загальні проблеми розвитку вільних економічних зон (ВЕЗ) України та Китаю, виходячи з їх значної фізико-географічної та природно-ресурсної аналогії (розташування на прибережно-морських територіях, високий рівень природного масоенергообміну, геологічні та сейсмічні процеси, історичне техногенне навантаження). Сформульовано передумови, основні принципи врахування еколого-економічних умов функціонування та розвитку ВЕЗ України та КНР як бази для дій щодо подальшого розвитку зовнішньоекономічної співпраці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4Укр) + У9(4Укр)81 + Б1(5Кит) + У9(5Кит)81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ван Сюе Цзюнь 
Формування експортоорієнтованої моделі розвитку економіки: досвід Китаю / Ван Сюе Цзюнь // Економіка і прогнозування. - 2001. - № 3. - С. 97-110. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено процес переходу від імпортозамінної торгової стратегії до експортоорієнтованої моделі розвитку в Китаї після початку економічної реформи 1978 р.: стартові умові, етапи, послідовність і взаємодію з іншими реформами. Наведено оцінку дій деяких видів політики, використаних з метою стимулювання експортного виробництва - таких, як експортні субсидії, утримання валютної виручки, девальвація валюти, звільнення від податків, і впливу імпортної лібералізації на експортний розвиток. Розглянуто права і зобов'язання Китаю у зв'язку зі вступом у СОТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Кит)843.0-803.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Солоіденко В. Б. 
Шляхи розвитку співробітництва України і Китаю у сфері високих технологій / В. Б. Солоіденко, В. М. Григорьєв, О. В. Майснер // Пробл. науки. - 2004. - № 6. - С. 48-52. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні напрями високотехнологічного співробітництва України та КНР, розраховані на реалізацію оновлення виробництва та сфери послуг щодо освоєння та випуску нових наукоємних конкурентоспроможних товарів на зовнішньому та внутрішньому ринках. Проаналізовано форми діяльності Українсько-китайського технопарку в м. Цзинань провінції Шаньдун, який є базою для освоєння новітніх наукових досягнень обох сторін на принципах взаємовигоди, взаєморозуміння та партнерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)89 + У9(5КИТ)89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сюй Лін Ши 
Організаційно-економічні умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Сюй Лін Ши; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2002. - 18 c. - укp.

Досліджено загальне економічне становище в Китаї та Україні. Визначено напрямки та відмінні риси трансформування зовнішньоекономічної діяльності та її розвитку за умов переходу до ринкової економіки. Обгрунтовано напрямки створення структури підприємницької бази для залучення іноземних інвестицій в Україну; розглянуто проблеми організації, умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони (ВЕЗ) в Україні та формування їх привабливості для потенційних інвесторів. Проаналізовано функціонування ВЕЗ у Китаї, розроблено пропозиції щодо організації роботи на початковому етапі створення таких зон у Донецькій області. Обгрунтовано рекомендації для удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування ВЕЗ. Запропоновано модель багаторівневого інфраструктурного комплексу, застосування якої сприятиме вирішенню проблеми іноземного інвестування в Україні. Розроблено модель організації малої спільної зони виробничого розвитку та торговельного комплексу за участю української та китайської сторін на території СЕЗ "Донецьк" для забезпечення активної інвестиційної діяльності іноземних підприємців. Наведено напрямки формування привабливості для потенційних інвесторів з урахуванням специфіки Донецького регіону. Обгрунтовано доцільність створення у Китаї тематичного інформаційного центру та його агенцій з метою одержання достовірної інформації про потенційних інвесторів, шляхи та можливості залучення їх коштів у промисловість Донецького регіону. Виявлено основні принципи та закономірності інвестиційної діяльності у ВЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)81 + У9(5Кит)81 + У9(4Укр-4Дон)81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Олійник О. М. 
Розвиток валютно-кредитної системи Китаю в процесі ринкової трансформації економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. М. Олійник; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 1997. - 16 c. - укp. - рус.

Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку валютно-кредитної системи КНР в процесі ринкової трансформації економіки. В роботі представлено порівняльний аналіз розвитку валютно-кредитних систем України та Китаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Кит)826.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ра301360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лю Сяоінь 
Роль вільних економічних зон у формуванні ринкового господарства (на прикладі Китаю) : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / Лю Сяоінь; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Розкрито теоретичні положення, які характеризують суть, види, принципи та особливості функціонування вільних економічних зон (ВЕЗ) в Китаї та їх вплив на ринкове реформування національної економіки. Обгрунтовано висновок, що ВЕЗ складають в Китаї територіальний "полігон" випробування ринкових принципів, передову лінію трансформаційних процесів та інтеграції економіки Китаю у світове господарство. Запропоновано різноманітні шляхи трансформації командної економіки. Виділено та проаналізовано теоретичні підходи різних шкіл китайської економічної думки, викладено авторське бачення китайської моделі ринкової трансформації суспільства, яка визначається політичною стабільністю, стратегією градуалізму, поступовістю в територіальному та функціональному аспектах. Розглянуто історію виникнення ВЕЗ та їх класифікацію відповідно до ступеня інтегрованості у світову економіку за галузевою належністю, формою власності, економічною мотивацією та функціональною діяльністю. Проаналізовано мету створенння ВЕЗ в Китаї, об'єднані у три великі блоки: економічний, соціальний і науково-технічний. Визначено дві моделі фінансування діяльності та їх провідну роль у забезпеченні відкритості економіки, залучення іноземних інвестицій, науково-технічної модернізації, вирівнюванні регіональної неоднорідності, стабільності економічного зростання, скороченні безробіття та підвищенні рівня доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ван Пен 
Трансформація торговельних відносин України з КНР в умовах глобалізації світової економіки : автореф. дис... канд. екон. наук / Ван Пен; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти передумов становлення й особливостей розвитку зовнішньоторговельних відносин у глобальному економічному просторі. Описано механізм реалізації міжнародних торговельних відносин КНР та України. Досліджено особливості формування зовнішньоторговельних зв'язків між двома державами за весь період їх взаємодії - з часу встановлення дипломатичних відносин до сьогодення. Визначено основні напрями трансформації міжнародних торговельних відносин КНР й України. Розкрито специфіку використання організаційно-економічних форм здійснення взаємної торгівлі та вартісних інструментів у процесі регулювання торговельних відносин між КНР та Україною. Визначено виробничу та соціальну ефективність зовнішньої торгівлі між КНР та Україною. Розглянуто основні моделі та виділено пріоритетні напрями подальшого розвитку зовнішньоторговельних відносин між двома країнами за умов глобалізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843 + У9(5КИТ)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Яо Фен 
Формування пріоритетних напрямів економічного співробітництва між КНР та Україною : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.02 / Яо Фен; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2008. - 18 c. - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти розвитку процесу міжнародного економічного співробітництва, його суть і основні форми. Розкрито напрями посилення конкурентоспроможності держав світової спільноти як фактора розвитку двосторонньої співпраці. Проведено комплексний аналіз методів оцінювання основних напрямів розвитку світогосподарських зв'язків. Визначено етапи розвитку господарських відносин між КНР і Україною. Розроблено алгоритм визначення пріоритетів міжнародного економічного співробітництва, обгрунтовано перспективні сфери розвитку господарської взаємодії між двома країнами. Оцінено економічну ефективність функціонування господарських зв'язків між КНР і Україною. Розроблено й обгрунтовано стратегію розвитку пріоритетних напрямів економічного співробітництва між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(5КИТ)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Хуан Мінжун 
Наукове співробітництво між Україною та Китаєм в умовах глобалізаційного процесу : автореф. дис.. канд. екон. наук. : 08.00.02 / Хуан Мінжун; Нац. авіац. ун-т. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Досліджено економіко-теоретичні виміри науково-технічного співробітництва та практичні аспекти формування міжнародного трансферу знань і технологій між Україною та Китайською Народною Республікою. Розглянуто проблеми взаємної інтеграції трьох сфер "трикутника знань" - науки, освіти й інновації - в контексті побудови інноваційної економіки та вплив на баланс даних сфер міжнародного науково-технічного обміну. На основі багатофакторного аналізу даного впливу виявлено особливості наукового й інноваційного потенціалу України та КНР і досліджено досвід міжнародної науково-технічної взаємодії двох країн. Побудовано загальну стратегію розвитку науково-технічного співробітництва між двома країнами, для реалізації якої запропоновано ефективні стратегії взаємодоповнювального розвитку, засновані на принципах партнерства та взаємної вигоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(УКР)80-55 + У9(5КИТ)80-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Макогін З. Я. 
Розвиток українсько-китайських економічних відносин з позиції стратегічного партнерства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / З. Я. Макогін; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм під впливом глобалістських процесів. Проаналізовано критеріальні підходи до визначення рівня стратегічного партнерства, виявлено місце КНР у зовнішній політиці України. Висвітлено основні тенденції та проблеми торговельно-економічної та інвестиційної співпраці обох країн, виявлено вітчизняні товари, що найбільш конкурентоспроможні на китайському ринку. На основі регресійного аналізу сформульовано висновок про можливості збільшення виробничих потужностей в Україні у разі легального надходження на вітчизняний ринок товарів з Китаю, що пояснюється дешевизною продукції, яку згодом використовують вітчизняні підприємства у виробничому процесі. Доведено, що "тіньовий" китайський експорт є чинником "пригнічення" національного товаровиробника текстильної галузі. Наведено рекомендації щодо удосконалення двосторонніх відносин і механізмів залучення китайського капіталу. Проведено прогностичне оцінювання структури й обсягів торгівлі між Україною та Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(5КИТ)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Щербата З. Я. 
Механізм впливу експорту Китаю на основні макроекономічні показники України / З. Я. Щербата // НТІ. - 2009. - № 4. - С. 26-29. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За допомогою моделі Манделла-Флемінга для двох країн досліджено теоретичний механізм збільшення обсягів експорту з Китаю на основні макроекономічні показники в Україні. Зроблено висновок, що збільшення обсягів експорту з Китаю призвело до підвищення спільної процентної ставки, зміцнення юаня (грошової одиниці Китаю) та до знецінення гривні, збільшення доходів у Китаї та зменшення їх в Україні. Емпіричне дослідження за допомогою економетричного пакета Eviews показало, що збільшення експорту з Китаю спричиняє спад ВВП та обсягів експорту з України та веде до збільшення пропозиції грошової маси та імпорту. Для вітчизняної економіки необхідно збільшувати власний експортний потенціал через модернізацію провідних галузей економіки - металургійної, хімічної та легкої промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803.0 + У9(5КИТ)843-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Макуха Ю. В. 
Політика економічної інтеграції країн Східної Азії і чинник Китаю / Ю. В. Макуха // Стратегія розв. України. - 2011. - № 2. - С. 124-126. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено деякі аспекти економічної інтеграції країн Східної Азії у порівнянні з іншими світовими інтеграційними об'єднаннями (ЄС, НАФТА, МЕРКОСУР та інш.). Розглянуто особливості реалізації цих процесів на сучасному етапі та вплив на них зростання економіки найбільшої країни Азії - Китаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(55)80 + У9(5КИТ)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Будкин В. С. 
Україна - Китай: новий етап співробітництва / В. С. Будкин // Стратегія розв. України. - 2011. - № 3. - С. 9-11. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто новий етап співробітництва між двома країнами, який почався після візиту до Києва в червні 2011 року Голови КНР. Проаналізовано головні напрями взаємних відносин у перспективний період. Оцінено позитивний ефект від встановлення стратегічного партнерства між Україною та Китаєм.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(5КИТ)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського