Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(7СПО)261.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Adaskova D. 
Strategic and economic aspects of a military nuclear programme = Стратегічні та економічні аспекти військової ядерної програми / D. Adaskova, T. Zubro // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 9. - С. 99-107. - Бібліогр.: 106 назв. - англ.

Оцінено стратегічні та економічні аспекти військової ядерної програми в теорії та на практиці та визначено їх взаємозв'язок. Вивчено американську військову ядерну програму. Зроблено висновки, що в політиці безпеки та оборони на даний момент стратегічне значення ядерного арсеналу США переважає над неефективністю витрат на ядерну програму.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7СПО)261.56 + Ц2(7СПО)3 + Х819(7СПО)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Овчарова Л. П. 
Фінансове забезпечення досліджень і розробок у США: динаміка, структура та пріоритети / Л. П. Овчарова, В. П. Рибачук, В. П. Бодеко // Наука та наукознавство. - 2022. - № 3. - С. 81-102. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Ключовою характеристикою стану національного науково-технологічного комплексу (НТК) в будь-якій країні є рівень його фінансування. Економічно розвинені країни, інвестуючи значні кошти в розвиток сфери досліджень і розробок (ДР), забезпечили світове лідерство і глобальну конкурентоспроможність національної економіки. Враховуючи результативність сфери ДР у США та лідерство цієї країни за загальносвітовими показниками інвестицій у ДР, актуальним вбачається дослідження особливостей фінансового забезпечення наукових інституцій, визначення структурних змін і пріоритетів державної політики США щодо ДР. Мета статті - надання результатів дослідження трансформаційних змін у фінансуванні суб'єктів наукової діяльності в США - національних лабораторій, університетів і підприємницького сектору. За результатами вивчення звітів міжнародних організацій, аналітичних матеріалів експертів Дослідницької служби Конгресу США, Національного наукового фонду, щорічних бюджетних звітів Американської асоціації сприяння розвитку науки авторами визначено актуальні тренди у фінансуванні ДР, виявлено чинники, що вплинули на рівень і динаміку фінансування пріоритетних напрямів ДР із федерального бюджету; висвітлено позицію США у загальносвітових показниках розвитку науки. В ході аналізу індикаторів сфери ДР в США встановлено, що навіть в умовах зростання бюджетних обмежень, внутрішніх і зовнішніх викликів інвестиції в ДР у США протягом останніх 60 років щорічно зростали як з боку бізнес-сектору, так і федерального уряду; з 1970-х років спостерігається зниження частки витрат федерального уряду на наукові дослідження у ввп та збільшення частки підприємницького сектору; зниження частки витрат на ДР, спрямованих на фундаментальні дослідження. Обгрунтовано, що лідерство США в науково-технологічному секторі забезпечують довгострокові інвестиції в НТК, завдяки яким країна отримала результати, здатні задовольнити потреби американського суспільства, забезпечити ефективність промисловості та національну безпеку. Основою успішного розвитку американської науки стала послідовна та виважена політика федерального уряду, спрямована на зміцнення наукового потенціалу країни; впровадження сучасних інструментів і механізмів проведення науково-технологічної політики, коригування бюджетних пріоритетів і напрямів фінансування ДР з урахуванням глобальних і внутрішніх викликів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(7СПО) + У9(7СПО)261.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського