Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф043.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Морару А.  
Ефективні інституційні відповіді для подолання нетолерантності та екстремізму в Чорноморському регіоні / А. Морару, Д. Неакшу, К. Л. Попеску, Н. Беліцер, С. Герасимчук, І. Боцан. - К. : К.І.С., 2009. - 148 c. - укp.

Наведено результати досліджень вчених Румунії, Молдови, України з проблем подолання нетолерантності й екстремізму в Чорноморському регіоні. Проаналізовано законодавство у даній сфері, запропоновано ефективні інституційні кроки щодо подолання екстремізму та нетолерантності, показано роль неурядових організацій в цьому процесі. Увагу приділено проблемам ісламо- та ромафобії, антисемітизму, а також нетолерантності, дискримінації й екстремізму у релігійній сфері.

Приведены результаты исследований ученых Румынии, Молдовы, Украины по проблемам преодоления нетолерантности и экстремизма в Черноморском регионе. Проанализировано законодательство в данной сфере, предложены эффективные институционные шаги по преодолению экстремизма и нетолерантности, показана роль неправительственных организаций в этом процессе. Уделено внимание проблемам исламо- и ромафобии, антисемитизма, а также нетолерантности, дискриминации и экстремизма в религиозной сфере.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф081 + Ф043.23 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА713489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Правий екстремізм і толерантність: з досвіду України та Німеччини / ред.: В. І. Андрійко; Фонд ім. Ф.Еберта, Регіон. представництво в Україні та Білорусі. - К. : Заповіт, 2008. - 76 c. - укp.

Висвітлено питання правового екстремізму. Проаналізовано соціокультурні витоки екстремізму, проблеми ксенофобії та культурно-національної толератності в Україні, правоекстремістські погляди в Німеччині. Увагу приділено освіті і культурі в багатокультурному суспільстві.

Освещены вопросы правового экстремизма. Проанализированы социокультурные истоки экстремизма, проблемы ксенофобии и культурно-национальной толерантности в Украине, правоэкстремистские взгляды в Германии. Уделено внимание образованию и культуре в многокультурном обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.23 я431 + Ф054.3я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Остроухов В.  
Ісламістський релігійний екстремізм та ваххабізм / В. Остроухов, О. Лікаренко, В. Петрик // Політ. менеджмент. - 2007. - № 6. - С. 133-142. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено термін екстремізму, під яким слід розуміти ідеологію та практику використання крайніх, протиправних (нерідко насильницьких) заходів і дій задля досягнення конкретної мети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.23 + Э381.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Давуд Агаіхаджех Паша 
Міжнародний тероризм і його вплив на світову політику : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Давуд Агаіхаджех Паша; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2006. - 19 c. - укp.

Представлено комплексний аналіз тероризму як соціально-політичного явища і фактора трансформації міжнародних відносин на сучасному етапі. Виявлено причини виникнення тероризму та тенденції його розвитку. Визначено політико-правові можливості стримування його глобалізації. Визначено види тероризму та розходження їх ідеологічного обгрунтування. Установлено співвідношення поняття "тероризм" з суміжними політологічними поняттями (війна, партизанська війна, національно-визвольна війна). Виявлено особливості впливу "ісламського фактора" на активізацію та глобалізацію сучасного тероризму. Визначено найбільш ефективні міжнародно-правові форми боротьби з тероризмом, проаналізовано ступінь участі в них Ірану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куліш І. В. 
Ісламський фундаменталізм: релігійно-політична сутність і форми прояву (на матеріалах Арабської Республіки Єгипет) : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / І. В. Куліш; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 18 c. - укp.

У філософсько-релігієзнавчому контексті досліджено сутність та форми прояву ісламського фундаменталізму. Обгрунтовано, що основними критеріями виділення фундаменталізму як самостійної ідейної течії є трактування власних вимірів соціуму у відповідності з чистим ісламським зразком - ранньомусульманською общиною і переміщенням цього історичного образу в майбутнє. За своєю сутністю ісламський фундаменталізм є трансформацією релігійної віри в ідеологію, особливостями якої є тоталітарність, дихотомічне сприйняття світу, великий орієнтаційний та мобілізаційний потенціал, активістський характер, місіонерський експансіонізм, перевага моралізаторства над людським виміром, ідеологічна неоднорідність. Доведено, що нині ісламська опозиція фундаменталістського спрямування існує в усіх державах, де є прибічники ісламу. У ряді країн (Алжирі, Єгипті, Ізраїлі, Лівані) фундаменталісти намагаються примусити владу прийняти їх програму. Підкреслено, що фундаменталістським акціям терористичного чи кримінального характеру повинна даватись відсіч з боку силових структур, акцент має бути перенесений з боротьби проти фундаменталізму на коректне контролювання цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-113.1 + Ф055.2 + Ф043.23 + Ф015.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петренко Б.  
Політичний екстремізм у системі дефініцій правової і політичної науки / Б. Петренко // Сучас. укр. політика. Політики і політологи про неї. - 2010. - Вип. 20. - С. 122-129. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано визначення поняття "політичний екстремізм" у політичній та правовій науці. Виділено основні ознаки політичного екстремізму, радикалізму та тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Петренко Б. М. 
Політичний екстремізм в системі прав і свобод людини і громадянина / Б. М. Петренко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 646-650. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803 + Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Канцір В. С. 
Тероризм як метод політичної боротьби (політичний тероризм) / В. С. Канцір // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 824. - С. 430-435. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено поняття політичного тероризму, що за своєю суттю є суспільно-політичним явищем, яке створює атмосферу тотального страху у населення з метою досягнення певних політико-економічних інтересів. Розкрито особливості цього феномена, проаналізовано причини його виникнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рижов І. М. 
Базові концепти антитерористичної безпеки : монографія / І. М. Рижов; Нац. акад. СБУ. - Київ : Нац. акад. СБУ, 2016. - 327 c. - Бібліогр.: с. 322-327 - укp.

Розкрито зміст тероризму як складного соціального явища. Охарактеризовано соціальне підгрунтя й причинно-наслідкові зв'язки тероризму, умови його виникнення. Наведено класифікацію теророгенних факторів, проаналізовано механізм загроз терористичного характеру та профілактичних заходів. Вивчено суть теророгенності соціальних систем і терористичних основ сучасних стратегій боротьби з тероризмом. Окреслено перспективи реалізації інноваційних технологій протидії тероризму, а також предметну область антитерористичної безпеки з формальним описом її складових.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Степанченко О. О. 
Протидія етнорелігійному тероризму : монографія / О. О. Степанченко. - Харків : Константа, 2018. - 491 c. - Бібліогр.: с. 449-491 - укp.

Розглянуто кримінологічні, віктимологічні та геополітичні питання протидії етнорелігійному тероризму (ЕРТ). Із залученням різних методів наукового аналізу визначено соціальний, правовий і функціональний зміст ЕРТ, його місце серед сучасних загроз національній і міжнародній безпеці. Виявлено та виділено основні тенденції відтворення ЕРТ. Охарактеризовано базові геополітичні функціональні варіації ЕРТ із відповідними тактико-цільовими кримінологічними типами. Розглянуто актуальні проблеми стратегії і тактики протидії ЕРТ. Запропоновано напрями вдосконалення організаційних структур і їх функціональності. Сформовано систему рекомендацій, спрямованих на боротьбу з ЕРТ на національному та міжнародному рівнях. Визначено функції та завдяння правоохоронних органів, що здійснюють боротьбу з ЕРТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф4(0),304.1 + Ф043.23 + Э211.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА821111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бадер А. В. 
Збройне насилля як фактор впливу на функціонування та зміну політичних систем : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / А. В. Бадер; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2020. - 40 c. - укp.

Комплексно вивчено збройне насилля як фактор упливу на функціонування та зміну політичних систем різних типів. Зазначено, що всі прояви насилля в суспільстві концентруються в явищі соціального насилля, з якого на основі причетності до державної влади виведено поняття політичного насилля. Збройне насилля кваліфіковано як політичне явище - особливий засіб і метод соціально-політичного протиборства. Всі види внутрішнього збройного насилля за спрямованістю розподілено на дві категорії. Громадянську війну та революцію зараховано до окремої групи, оскільки вони призводять до суттєвих змін політичної системи держави. Висловлено позицію, що найбільший уплив на політичний процес здійснює війна. Визначено, що воєнний конфлікт відрізняється меншими масштабами. Наголошено, що міжнародний тероризм, геноцид та агресія є самостійними видами зовнішнього збройного насилля. Зазначено, що місце та роль державного перевороту залежить від виду політичної організації певної держави та світ-системи, у якій вона існує. Виявлено, що наповненість феномена "громадянська війна" у світ-імперії та світ-економіці є неоднаковою. Основною причиною революції визначено неможливість вирішення соціально-економічних проблем широких верств населення в межах наявної політичної системи, що провокує повне руйнування останньої. Стверджується, що в сучасному розумінні репресії та терор уперше виявились інструментами стабілізації соціально-політичної ситуації під час революцій і громадянських війн, які пристосовували політичні системи до нових механізмів світ-економіки. З'ясовано, що основним видом зовнішнього збройного насилля є війна та воєнний конфлікт, які прискорили становлення перших політичних систем і формування світ-імперії. Складовими функціонування політичних систем у світ-економіці названо колоніальні завоювання та світові війни за гегемонію. Наголошено, що штучно створена юридична категорія "агресія" поступово набула реального політичного наповнення. Висловлено переконання, що міжнародний тероризм - це силовий інструмент конкуренції між певними суб'єктами транснаціональної буржуазії. Зазначено, що основною причиною застосування геноциду є глибока та затяжна соціально-економічна й політична криза в недемократичних політичних системах. Акцентовано, що нові технічні засоби впливу на масову аудиторію створили широкі можливості для отримання контролю над політичною системою супротивника. До цих технологічних інструментів належать керовані чутки, провокація, дезінформація, психологічний тиск, диверсифікація громадської думки та створення мозаїчного контенту. Встановлено, що під час прихованої агресії та воєнного конфлікту в Україні російські спеціалісти застосували одні з найбільш ефективних технологій упливу на масову аудиторію. Виявлено, що результативність маніпуляції ворога суттєво підвищило врахування в його інформаційній стратегії моделі світу та стереотипів, які вже були сформованими в значної частини населення Сходу та Півдня України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф043.2 + Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Політичний терор і тероризм в Україні : XIX - XX ст. : іст. нариси / Д. В. Архієрейський, О. Г. Бажан, Т. Б. Бикова, С. І. Білокінь, О. Д. Бойко, Д. В. Вєдєнєєв, В. М. Волковинський, Т. В. Вронська, О. І. Ганжа, Г. П. Герасимова, В. А. Гриневич, Л. В. Гриневич, А. П. Гриценко, В. М. Даниленко, Ю. А. Киричук, В. В. Крутов, С. В. Кульчицький, О. Є. Лисенко, В. М. Литвин, В. В. Остроухов, О. П. Реєнт, В. В. Ченцов, Ю. І. Шаповал; ред.: В. А. Смолій, В. М. Литвин, С. В. Кульчицький, Патон, В. І. Радченко, В. С. Сідак, Ю. С. Шемшученко; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : Наукова думка, 2002. - 949, [1] c. - Бібліогр. в кінці розд., с. 878-921 - укp.

Видання є першим підсумком дослідження, здійсненого українськими істориками впродовж останніх років, з пошуку нових архівних матеріалів, що проливають світло на проблему терору та тероризму в Україні, та їх сучасного осмислення. Зокрема, увагу приділено терору та тероризму в теоретичному вимірі, тероризму початку XX ст., терору радянської доби, терору та тероризму в часи Другої світової війни та післявоєнний період. Розглянуто питання придушення інакодумства в добу "застою", проблеми боротьби з тероризмом на сучасному етапі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49 + Ф043.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Степанченко О. О. 
Протидія етнорелігійному тероризму: кримінологічний, віктимологічний та геополітичний аналіз : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / О. О. Степанченко; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків, 2018. - 34 c. - укp.

Проведено перше в Україні наукове дослідження, в якому комплексно, з використанням сучасних методів пізнання, урахуванням новітніх досягнень правової науки на системному рівні аналізу й узагальнення виявлено, описано та пояснено феномен етнорелігійного тероризму, спрогнозовано тенденції його розвитку і трансформації в умовах сьогодення, а також запропоновано розгалужену систему заходів протидії цьому явищу. Досліджено поняття й ознаки етнорелігійного тероризму, проаналізовано його сучасний стан. Визначено основні тенденції поширення етнорелігійного тероризму у світі. Розглянуто етнорелігійний тероризм як інструмент геополітики. Проаналізовано теоретичні засади систематизації факторів етнорелігійного тероризму, систематизовано його загальні та специфічні фактори. Визначено особливості впливу факторів етнорелігійного тероризму у розрізі окремих регіонів світу. Здійснено віктимологічний аналіз, досліджено географію та механізм віктимізації жертв етнорелігійного тероризму. Визначено чинники, що впливають на віктимізацію жертв етнорелігійного тероризму. Здійснено типологізацію і кримінологічний аналіз жертв етнорелігійного тероризму. Розглянуто механізми протидії етнорелігійному тероризму. Окреслено параметри загальної моделі стратегії протидії етнорелігійному тероризму. Здійснено специфікацію національного та міжнародного механізмів протидії етнорелігійному тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф4(0),304.1 + Ф043.23 + Э211.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437890 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського