Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф051$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Руденко Ю. Ю. 
Консолідаційна модель національної ідентичності: від теорії суверенітету до теорії політичної модернізації : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / Ю. Ю. Руденко; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2021. - 32, [1] c. - укp.

Розроблено та обґрунтовано оригінальну концепцію консолідаційної моделі національної ідентичності. Політична консолідація постає як процес інтеграції суспільства та його політичної системи довкола найважливіших суспільних цінностей, які втілені, передусім, у відповідних соціальних і політичних інститутах. Виявлено сутнісні зв’язки між політичною модернізацією, становленням національної ідентичності та здобуттям суверенітету державами на демократичних засадах. Окреслено основні шляхи та механізми формування сучасної консолідаційної моделі національної ідентичності в українському суспільстві, чинники та суб’єкти такого формування, а також його поточні проблеми, перспективи формування консолідаційної моделі національної ідентичності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Руденко Ю. Ю. 
Консолідаційна модель національної ідентичності: від теорії суверенітету до теорії політичної модернізації : монографія / Ю. Ю. Руденко; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Видавництво Людмила, 2020. - 363 c. - Бібліогр.: с. 333-363 - укp.

Розроблено та обгрунтовано оригінальну концепцію консолідаційної моделі національної ідентичності. Політична консолідація постає як процес інтеграції суспільства та його політичної системи довкола найважливіших суспільних цінностей, які втілені, передусім, у відповідних соціальних та політичних інститутах. Виявлено сутнісні зв'язки між політичною модернізацією, становленням національної ідентичності і здобуттям суверенітету державами на демократичних засадах. Окреслено основні шляхи та механізми формування сучасної консолідаційної моделі національної ідентичності в українському суспільства, чинники та суб'єкти такого формування, а також його поточні проблеми, перспективи розвитку консолідаційної моделі національної ідентичності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ф3(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кірієнко О. Д. 
Принципи трансформації політичної ідентичності індивіда в умовах глобалізації : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / О. Д. Кірієнко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано основні форми та механізми трансформації політичної ідентичності індивіда за умов глобалізації. Досліджено особливості конструювання політичної ідентичності в контексті конструктивістського інструментарію - процесів екстерналізації, об'єктивації й інтерналізації політичної реальності. З'ясовано сутність та принцип дії основних чинників глобалізації на структуру соціальної та політичної реальності. Паралельно досліджено характер впливу суспільства ризику й інформаціонального суспільства на структуру політичної реальності (особливо її інституційний компонент та динаміку). З'ясовано сутність політичного відчуження індивіда за умов глобалізації крізь процеси дереіфікації та розширення індивідуальної автономії у структурі політичної ідентичності індивіда. Охарактеризовано сутність глобалістського й антиглобалістського проектів реконструкції ідентичності. Сформульовано принципи трансформації політичної ідентичності індивіда за умов глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Краснокутський О. В. 
Взаємозв'язок політичної та правової свідомості: проблема формування ідеології державотворення : монографія / О. В. Краснокутський; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т". - Запоріжжя : КСК-Альянс, 2014. - 428 c. - Бібліогр.: с. 355-427 - укp.

Проаналізовано проблему формування ідеології державотворення. Висвітлено теоретико-методологічний аспект соціально-філософського дослідження проблеми формування державотворчої ідеології, досліджено процес формування останньої та його основні складові - політичну свідомість і правосвідомість. Осмислено закономірний характер розвитку державотворчого ідеологічного явища, з'ясовано стан і виявлено основні детермінанти оптимізації розвитку даного феномена в українському суспільстві на етапі його трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х809(4УКР)2 + Ф051 + Ф3(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пікула М. 
Комунікація як атрибутивна характеристика політичної свідомості / М. Пікула // Наук. вісн.. - 2014. - № 1. - С. 214-225. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Враховуючи те, що свідомість базується на комунікації між людьми, досліджено комунікаційні аспекти формування політичної свідомості. Проаналізовано основні поняття теоретико-методологічного інструментарію. Розглядаючи комунікацію як важливий атрибут політичної свідомості, акцентується увага на ролі інтерактивних комунікацій. Зазначено, що зміст політичної свідомості детермінований змістом категорій свідомість й політика, тому досліджувана проблематика розглядається в контексті 3-х дослідницьких полів - теорії комунікації і теорії свідомості, опосередкованих політичною сферою, яка має комунікативну природу, оскільки формується на процесі обміну інформацією. Особливе місце в дослідженні займають також теорії інформаційного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Ф043 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Волянюк О. Я. 
Суспільна пам'ять і політика: мистецтво можливого : монографія / О. Я. Волянюк; Укр. ін-т нац. пам'яті. - К. : Пріоритети, 2013. - 169, [1] c. - Бібліогр.: с. 147-[170] - укp.

Дослідження присвячено комплексному політологічному аналізу суспільної пам'яті як самостійної цінності політичного життя та значимої умови формування і розвитку демократичної політичної свідомості. Проаналізовано теоретичні підходи до вивчення феномену суспільної пам'яті та її структури. Визначено особливості динаміки суспільної пам'яті в процесі переходу до демократії. Сформульовано актуальні завдання розвитку консенсусної моделі політики пам'яті в Україні. Запропоновано сучасне розуміння громадянської культури пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*333.45 + Ф023 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Суспільна солідарність в Україні: проблеми і політичні засоби їх вирішення : аналіт. доп. / Г. І. Зеленько, А. А. Зуйковська, М. С. Кармазіна, Л. О. Кочубей, О. М. Майборода; ред.: О. М. Майборода; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - К., 2012. - 63 c. - укp.

Із застосуванням прийнятого у політичній науці розуміння категорії солідаризму проаналізовано стан суспільної солідарності в Україні у його морально-психологічних проявах, насамперед таких, як гуманістичні цінності та довіра. Розкрито роль найбільш впливових суспільних учасників у солідаризації країни, а також перспективи втілення ідеї солідарного суспільства в українській державі. Наведено рекомендації щодо зміцнення громадянської самоідентифікації як обов'зкової передумови творення солідарної нації, морально ціннісної основи суспільної організації, довіри всередині суспільства за рахунок підвищення авторитету політичних інститутів і державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)11 + Ф051 + Ю955.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельникова Н.  
Функціонування міфологічної свідомості у політичній сфері: міфологічний час і простір / Н. Мельникова // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2011. - Вип. 23. - С. 26-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що міфологічна свідомість - складова колективної психіки, що забезпечує зв'язок несвідомого зі свідомим. Вона сприймає та конструює світ у координатах міфологічного часу та простору: час виражається в зміні порядку і хаосу під час розгортання соціально-політичних процесів; простір - в структуризації соціального простору на "ми"- і "вони"-групи, формуванні політичної ідентичності та соціально-політичних поділів тощо. Міфологічна свідомість проявляється у символізації політичної дійсності, відтворює архетипні образи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ю6*666*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Карпа М. І. 
Система впливу на масову політичну свідомість: державно-управлінський аспект : монографія / М. І. Карпа; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л. : ЛРІДУ НАДУ, 2011. - 160 c. - Бібліогр.: с. 138-150. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні основи дослідженя системи впливу на масову політичну свідомість, а також сутність, місце та передумови функціонування даної системи. Наведено характеристику основних видів впливів та особливості їх здійснення. Розглянуто схему управлінських зв'язків, інтегративну модель системи впливу на масову політичну свідомість, моделі підвищення ефективності системи управлінських зв'язків. Визначено сферу дії системи впливу на масову політичну свідомість, яка окреслює особливості діяльності органів державного управління, їх місце та роль у процесі здійсненя даних впливів на політичну свідомість населення. Запропоновано шляхи підвищення ефективності зворотних зва'язків у питаннях здійснення влади, оптимізації комунікаційних процесів між політичними партіями, органами державного управління та громадськістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зубро Т.  
Етнічна ідентифікація, або Мрії про минуле / Т. Зубро // Політ. менеджмент. - 2010. - № 1. - С. 88-95. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На основі праць зарубіжних і вітчизняних політологів проаналізовано проблему зростання ролі етнічної ідентифікації на теренах сучасної України. Увагу звернено на причини і можливі негативні аспекти цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шульга М.  
Критерії європейської ідентичності / М. Шульга // Політ. менеджмент. - 2010. - № 2. - С. 139-147. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито зміст критеріїв європейської ідентичності та проаналізовано обмеження їх практичного застосування. Зроблено висновок про пріоритетність демократичної ідентичності для Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ф4(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чернієнко В. О. 
Природа засад ідентичності соціального суб'єкта : монографія / В. О. Чернієнко; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "ХАІ". - Х. : ХАІ, 2010. - 304 c. - Бібліогр.: 580 назв. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми пошуків засад ідентичності соціальними суб'єктами транзитивних суспільств з точки зору теоретико-методологічного аналізу. Зроблено спробу системного поєднання різних методологічних підходів до аналізу основних аспектів формування та трансформації ідентичності. Сутність ключових категорій цієї наукової сфери досліджено через призму інтерсуб'єктивної філософської парадигми. З позиції діяльнісного підходу та дискурс-аналізу обгрунтовано сутність і зміст поняття "соціальний суб'єкт", проаналізовано особливості кризи ідентичності у контексті сучасних трансформацій соціального, наративні та ідеологічні аспекти ідентичності, формування нових ідентичностей соціального суб'єкта, що глобалізується.

Рассмотрены актуальные проблемы поиска основ идентичности социальными субъектами транзитивных обществ с точки зрения теоретико-методологического анализа. Сделана попытка системного объединения различных методологических подходов к анализу основных аспектов формирования и трансформации идентичности. Сущность ключевых категорий этой научной сферы исследована сквозь призму интерсубъективной философской парадигмы. С позиции деятельностного подхода и дискурс-анализа обоснованы сущность и содержание понятия "социальный субъект", проанализированы особенности кризиса идентичности в контексте современных трансформаций социального, нарративные и идеологические аспекты идентичности, формирования новых идентичностей социального субъекта, который глобализируется.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.111.3-231.1 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дроздов О.  
Геополітична свідомість як психологічний феномен / О. Дроздов // Соц. психологія. - 2010. - № 5. - С. 26-37. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто феномен геополітичної свідомості (ГПС) як специфічний різновид політичної свідомості. Проаналізовано її сутність і структуру, а також явище геополітичних ментальних карт як складових ГПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Швирков О.  
Нова роль інтелектуалів в умовах сьогодення / О. Швирков // Політ. менеджмент. - 2010. - № 2. - С. 56-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання про необхідність для теоретиків скорегувати свої політичні, соціологічні та інші теорії з урахуванням особливостей світосприймання політичних діячів. Після такої корекції цими теоріями стануть охочіше керуватися політики під час проведення політичних та економічних реформ, що особливо актуально в контексті сучасної економічної кризи. Запропоновано способи такої корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051.1

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Харченко Ю. В. 
Соціально-філософський аналіз феномену політичної свідомості як форми відображення політичної комунікативної практики / Ю. В. Харченко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 68-72. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На базі соціально-філософського аналізу визначено діалектичний взаємозв'язок політичної свідомості та політичної комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*622 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Жданов І. О. 
Активістська орієнтованість масової політичної свідомості в сучасній Україні : автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / І. О. Жданов; Ін-т політ. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Розглянуто здатність масової політичної свідомості в сучасній Україні спонукати населення до активної політичної участі. Визначено функції масової політичної свідомості, дія яких спонукає громадян до політичної активності та встановлено її мотиваційну основу. Проаналізовано залежність між рівнями соціальної та політичної активності українців, а також вплив суспільного середовища на характер політичної поведінки. Наведено характеристику політичної свідомості населення сучасної України за змістом його потреб, інтересів, моральних і ідологічних настанов. З'ясовано найбільш розповсюджені політико-ідеологічні преференції українського населення. Розглянуто причини та чинники невідповідності між протестними політичними настроями та переважно пасивною політичною поведінкою людей, зокрема, у найбільш відомих політичних кампаніях. Простежено еволюційні зміни в амбівалентному співвідношенні у масовій політичній свідомості між локусами інтернальності й екстернальності, деяке посилення громадянських цінностей щодо цінностей матеріальних, які залишаються домінуючим чинником політичного вибору. Розглянуто потенційні можливості зростання активності масової політичної свідомості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бушанський В. В. 
Народження влади. Матріархальні риси політичної свідомості / В. В. Бушанський // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 655-660. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Бушанський В. В. 
Народження влади. Матріархальні риси політичної свідомості / В. В. Бушанський // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 653-659. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.08 + Ф03 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Іванов І.  
Двомовність і процеси політичної ідентичності в поліетнічному суспільстві / І. Іванов // Політ. менеджмент. - 2008. - № 2. - С. 66-75. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Проаналізовано зміст двомовності та її вплив на політичну ідентифікацію, зважаючи на незавершеність процесів культурно-мовної ідентифікації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Васютинський В.  
Масова політична свідомість: "великий перелом" іще не настав? / В. Васютинський // Сучас. укр. політика. Політики і політологи про неї. - 2008. - Вип. 12. - С. 126-132. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Зазначено, що зміни масової політичної свідомості, що сталися протягом 2007 р., стали виявом процесів, характерних для українського суспільства останніми роками. Триває перехід масової свідомості з лівої частини політичного спектра на праву. Попри насиченість політичними подіями, 2007 р. не став переломним: права ідеологія не перемогла, зберігаються регресивні тенденції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72461 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського