Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф054.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гриценко З. І. 
Мистецтво жити разом: світовий досвід і пошуки Україною свого політичного обличчя / З. І. Гриценко; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 186 c. - Бібліогр.: 111 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання історичного досвіду як важливого фактора формування політичної культури в Україні. Висвітлено досягнення західної політичної теорії та практики, порівняно їх з політичними процесами розвитку демократії, формування демократичного політичного режиму, громадянського суспільства, особливості взаємодії політики і моралі, роль релігії та церкви в сучасній Україні. Акцентовано увагу на основних напрямках формування політичної культури та на значенні громадянських цінностей і шляхах їх становлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3(4УКР) + Ф3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Москаленко О. М. 
Конфліктно-консенсусна парадигма регулювання суспільно-політичних відносин : Автореф. дис...канд. політ. наук : 23.00.02 / О. М. Москаленко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано політологічну концепцію синтезу конфліктного та консенсусного підходів до регулювання суспільно-політичних відносин. На основі нової парадигми розкрито внутрішню логіку розвитку суспільно-політичних процесів та узгодження світоглядно-філософського й емпіричного потенціалів конфліктно-консенсусної взаємодії. Визначено роль поняття консенсусу в дискурсі соціально-гуманітарних наук та специфіки його функціонування у політичній науці крізь призму його аксіологічної сутності. Здійснено порівняльний аналіз елементів світового досвіду розгортання конфліктів та механізмів їх розв'язання. Проаналізовано особливості вияву конфліктно-консенсусного потенціалу в суспільстві перехідного типу та систематизовано наукові підходи до "консенсусної моделі демократії" як ціннісної основи демократизації українського суспільства. Розглянуто можливості застосування методу консенсусу у політичних, зокрема, виборчих технологіях та процесі прийняття політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3 + Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Уолцер М. 
Про толерантність / Уолцер М. М. Лупішко. - Х. : Вид. група "РА-Каравела", 2003. - 148 c. - укp.

Охарактеризовано форми і режими толерантності, сильні і слабкі сторони кожного режиму. Показано взаємодію влади і класу з релігією, расою та етнічною належністю за різних режимів, а також особливості толерантності в мультикультуралістичних суспільствах, зокрема у США.

Представлены характеристики форм и режимов толерантности, сильные и слабые стороны каждого режима. Показано взаимодействие власти и класса с религией, рассой и этнической принадлежностью в разных режимах, а также особенности толерантности в мультикультуралистических обществах, в частности в США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3 + Ю702.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Банчук М. В. 
Ідеологія та культура діяльності правозахисних органів України в контексті становлення громадянського суспільства (політологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.03 / М. В. Банчук; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Відзначено, що демократичні процеси, що розгортаються за умов становлення громадянського суспільства, змінюють роль, призначення та загальну ідеологію діяльності правозахисних органів, які з засобів тиску на особистість, характерному тоталітарним суспільствам, поступово перетворюються в інститути її правової підтримки, забезпечення свободи життєздійснення у вільному суспільстві. Визначено напрямки трансформації ідеології та культури діяльності правозахисних органів: посилення відповідальності правозахисних органів перед особистістю, пом'якшення кримінальної політики та судової практики, демократизація правозахисних органів, грунтовний правовий супровід діяльності правозахисних органів, досягнення стабільності правового регулювання, можливість введення норм застосування звільнення від кримінальної відповідальності та покарання (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Запропоновано тезу, що громадянське суспільство модернізує виховну та освітню політику і практику правозахисних органів, сприяє утвердженню в їх діяльності принципів: демократизації, толерантності, справедливості, полікультурності, ідеологічної неангажованості, відкритості. Наведено рекомендації щодо розширення та поглиблення зв'язків відповідних правозахисних органів з засобами масової інформації та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Ф055.22 + Х819(4УКР)112.01п + Х001.013

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жадан І.  
Політична культура та проблеми громадянської освіти в Україні : Метод. посіб. / І. Жадан, С. Кисельов, О. Кисельова, С. Рябов. - К. : Тандем, 2004. - 79 c. - Бібліогр.: 83 назв. - укp.

Висвітлено концептуальні парадигми політичної культури громадян України. Проаналізовано особливості громадянської освіти у формуванні політичної культури перехідного суспільства. Розглянуто проблеми демократичної громадянської освіти в державі, розкрито її зміст.

Освещены концептуальные парадигмы политической культуры граждан Украины. Проанализированы особенности гражданского образования в формировании политической культуры переходного общества. Рассмотрены проблемы демократического гражданского образования в государстве, раскрыто его содержание.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + Ф054.3 + С.я73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Проскуріна О.  
Виклик комунікацій і відповідь культурного поля політики / О. Проскуріна // Політ. менеджмент. - 2005. - № 2. - С. 103-107. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Новітні інформаційно-комунікативні технології суттєво впливають на життєдіяльність людини. Вже існує ціла галузь виробництва, пов'язаного з інформацією. Це прискорило процеси глобалізації, призвело до появи нових рис у культурному розвитку людини. Розглянуто процес формування нових тенденцій суспільної еволюції, а саме: утвердження інформаційного суспільства, потенційні можливості якого до сьогодні не цілком усвідомлені.


Ключ. слова: комунікація, інформаційні технології, нова політична культура
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Терешкун О. Ф. 
Політична суб'єктність української нації: генеза, стан, тенденції розвитку : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / О. Ф. Терешкун; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 21 c. - укp.

На підставі вивчення матеріалів політичної історії Галичини та Наддніпрянської України кінця XIX - XX ст. досліджено процес становлення політичної суб'єктності української нації, визначено чинники її формування та тенденції розвитку. Здійснено порівняльний аналіз суспільно-політичної преси, визначено рушійні сили формування політичної суб'єктності та зародження національно-визвольного громадсько-політичного руху. У політичному аспекті вивчено специфічні тенденції процесу становлення національної політичної суб'єктності й політичної інституалізації українського народу Галичини. Показано вплив австрійського політико-правового чинника на розвиток політичної свідомості, становлення національної ідеї, діяльність громадських і політичних організацій, а також органів самоврядування як інститутів самоорганізації розвитку політичної суб'єктності. Визначено найважливіші етнополітичні чинники, що зумовили прояви національної самосвідомості українського народу та тенденції політичного самовизначення за внутрішньої національної злагоди та спільної співпраці усіх соціальних верств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф085 + Ф054.3 + Ф513(4УКР331)5/6 + Э377.109(4УКР)-637 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Логвінчук В. В. 
Толерантність як чинник утвердження громадянського суспільства в Україні / В. В. Логвінчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 28. - С. 710-715. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Х001.013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Ромашко А. А. 
Роль политической коммуникации в процессах социокультурной реинтеграции современной Украины: к постановке проблемы / А. А. Ромашко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 30. - С. 776-782. - Библиогр.: с. 782 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Ростецька С. І. 
Толерантні відносини як необхідна умова вирішення політичних конфліктів / С. І. Ростецька // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 30. - С. 794-801. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Логвінчук В. В. 
Проблема наукового осмислення толерантності та групової ідентичності в західній політології / В. В. Логвінчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 31. - С. 610-614. - Бібліогр.: с. 613-614 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3 + Ф0г(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Логвінчук В. В. 
Розуміння толерантності в Україні / В. В. Логвінчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 594-597. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3 + Ю703.18 + Ю702.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Ростецька С. І. 
Управління політичним конфліктом: теоретичні аспекти та українська пострадянська дійсність : Автореф. дис... канд. політ. наук / С. І. Ростецька; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2006. - 16 c. - укp.

Проведено комплексний теоретико-методологічний аналіз політичного конфлікту, рівень його дослідження у сучасній політичній науці. На підставі результатів вивчення конфліктологічних теорій розкрито суть цього конфлікту, його причини, функції, основні підходи щодо класифікації. Здійснено спробу встановити взаємозв'язок стану політичної системи з динамікою політичних конфліктів. Проаналізовано їх особливості у сучасному українському суспільстві, джерела, динаміку та шляхи управління. Визначено найбільш оптимальні технології управління політичними конфліктами, властивими для даного стану розвитку українського суспільства та політикуму. Обгрунтовано, що для українського суспільства є характерним компромісне розв'язання політичних конфліктів. Зазначено, що обмеженість у часі та періодичність виборчих кампаній змушує різні політичні сили створювати непрогнозовані коаліції, йти на компроміси навіть зі своїми політичними опонентами. Досліджено толерантні відносини, як одну з умов ефективного управління політичними конфліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Четверікова Л. О. 
Соціальна держава: структурно-функціональний аналіз : Автореф. дис... канд. політ. наук / Л. О. Четверікова; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 19 c. - укp.

Проаналізовано історичний процес становлення феномену соціальної держави (СД) від часів середньовіччя до сьогодення. З'ясовано, що історично сформувалося два типи соціальних держав: ліберальний і соціально-демократичний. На підставі узагальнення зарубіжних і вітчизняних наукових і літературних джерел з даної проблематики запропоновано сучасну концепцію СД. Уточнено суть поняття соціальної держави, розкрито її ознаки, принципи та функції. Наведено моделі соціальної політики СД, визначено й обгрунтовано структуру СД, проаналізовано її складові елементи. Досліджено тенденції розвитку СД, наведено "змішану" модель СД для України, яка враховує трансформаційні процеси, що відбуваються в державі та характеризуються вибірковою орієнтацією на соціальну політику, властиву корпоративістській, ліберальній і соціально-демократичній моделям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф036 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Киянка І.  
Виховання принципу толерантності під час викладання політології / І. Киянка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 131-133. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що конфлікт і компроміс, консенсус і толерантність - неодмінні супутники людського буття. Взаємодіючи та змінюючи один одного, вони забезпечують не тільки сталий розвиток суспільства, але й гармонізують відносини в спільнотах. Принцип толерантності допомагає різним групам і спільнотам не тільки співіснувати, але й захищає державно-політичний устрій держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Богатирець В. В. 
Канадська багатокультурність: політичний досвід і суспільна практика (національний і глобальний виміри) : автореф. дис... канд. політ. наук / В. В. Богатирець; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2007. - 19 c. - укp.

Вперше в українській політичній науці здійснено комплексний аналіз особливостей формування та реалізації політики багатокультурності у Канаді. Висвітлено політичний досвід і суспільну практику держави у даній сфері в національному та глобальному вимірах. Систематизовано основні підходи щодо явища багатокультурності, визначено закономірності його розвитку й основні завдання. Розглянуто етапи формування концепту багатокультурності, виявлено його характерні риси та варіативність у Канаді. Виявлено основні чинники, що вплинули на еволюцію канадської політики багатокультурності. Доведено визначальний вплив квебекської проблеми на формування політики держави. Висвітлено позитивні сторони канадської національної ідеї "єдності у розмаїтті", проаналізовано її реалізацію у складних етнополітичних процесах об'єднаної Європи. Виявлено зростання етнокультурної "мозаїчності" й інтенсифікацію процесу "канадизації" населення, а також усвідомлення ним своєї етнокультурної єдності за сучасних умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(7КАН=9) + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Козловець М.  
Феномен толерантності у соціокультурному просторі сучасності / М. Козловець, В. Слюсар // Філософ. думка. - 2007. - № 6. - С. 147-156. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.95я431(0) + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Дичковська Г. О. 
Насильство і толерантність: контроверсійні складові політичних ідеологій / Г. О. Дичковська // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2007. - Вип. 35. - С. 8-12. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З'ясовано прояви насильства і толерантності у становленні суспільно-владних стосунків та їх відображення в політичних ідеологіях. Показано, що політичні ідеології будь-яких колективних суб'єктів містять ідеально-етичні складові, серед яких домінуючою є толерантність, а також орієнтовані на насильство та намагання знищити як суб'єкта політичного супротивника та соціально підлеглого.

Определены роль насилия и толерантности в становлении властных отношений в обществе и их отображение в политических идеологиях. Обосновано, что политические идеологии любых коллективных субъектов содержат как идеально-этические элементы, среди которых доминирующей есть толерантность, так и ориентации на насилие и попытки уничтожить или лишить субъектности политического противника и социально-подчиненного.

The article is devoted to the revelation of the violence and tolerance role in the formation of social-authoritative relations and their reflection in political ideologies. It is grounted that political ideologies of any collective subjects contain asideal-ethical components where tolerance prevails, so the orientations on violence and attempts to destroy political opponent and social subordinate in physical and spiritual sense.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.73 + Ф037.2 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мейжис І.  
Індивідуалізм чи колективізм? Соціально-психологічний погляд на історію і політичну культуру України / І. Мейжис, Л. Почебут // Соц. психологія. - 2007. - № 1. - С. 38-52. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Продовжено розгляд теми, пов'язаної з розвитком індивідуалізму та колективізму в національній свідомості українців.


Ключ. слова: індивідуалізм, колективізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю958(4УКР) + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Головаха Е. И. 
Национально-гражданские идентичности и толерантность. Опыт России и Украины в период трансформации / Е. И. Головаха, Л. Дробижева, К. М. Арутюнова, Ю. В. Арутюнян, К. В. Іващенко, І. М. Кузнєцов; Ин-т социол. НАН Украины, Ин-т социол. РАН. - К. : Фолиант, 2007. - 279 c. - (Великие соц. трансформации). - рус.

Приведены результаты исследований причинно-следственных связей между формированием новых идентичностей и толерантности, роли элит, СМИ и государства в данных процессах. Основное внимание уделено поискам оптимальной презентации православной компоненты в современном российском образовании. Проведен сравнительный анализ ценностей, символов и установок, на основе которых формируются новые национально-гражданские идентичности. Описаны особенности проявления межэтнической, социальной толерантности в России и Украине. Проанализировано влияние религиозной и конфессиональной идентичности на этнонациональную толерантность/интолерантность в украинском контексте.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*332.111.3-231.1 + С5*332.1-723.521 + Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського