Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Автореферати дисертацій (125)Книжкові видання та компакт-диски (516)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф08$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 796
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Губань Р.  
Si vis pacem, para bellum / Р. Губань // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 64-69. - Библиогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено проблему сучасного протистояння США та Росії, питання використання коштів на потреби армії та озброєння в кожній з цих країн. Показано, що інновації у виробництві військової техніки призвели до того, що зараз світ перебуває на початковій стадії нової військово-технічної революції. Висвітлено напрями цієї революції, приклади нової зброї та наслідки її використання.


Ключ. слова: військово-технічна революція, нові системи озброєнь, кавітація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Т3(4Рос)64-64(7США) + Т3(7США)63-64(4Рос)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Требін М.  
Армія на політичній авансцені / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 3-19. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Вивчено питання взаємодії армії та політичної влади. Встановлено, що за різних політичних умов армія впливає на політику диференційовано: або це реакційна політична роль, або патріотична, або миротворча. Наведено приклади проявів самостійності армії в різних країнах і в різні часи, висвітлено динаміку військових переворотів за період з 1963 по 1985 рр., їх причини.


Ключ. слова: армія, політика, цивільний контроль над армією, військові перевороти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Донченко О. А. 
Архетипи соціального життя і політика : (Глибин. регулятиви психополіт. повсякдення) / О. А. Донченко, Ю. В. Романенко. - К. : Либідь, 2001. - 334 c. - укp.

Висвітлено проблеми позаіндивідуального, надособистісного буття людських спільнот, архетипової детермінації української та російської психокультур. Запропоновано оригінальну авторську концепцію щодо поширення нині в Україні та Росії різноманітних масових форм психопатологічної поведінки, пов'язаної з двома головними чинниками: політичним насильством (невідповідністю визначеного шляху глибинній природі соціуму) та негативним впливом візантинізму на психосоціальні конструкти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.0 + Ю958 + Ф084

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котигоренко В.  
Вплив зовнішніх чинників на етнополітичну ситуацію в Україні / В. Котигоренко // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 10-28. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Проаналізовано вплив зовнішніх чинників на етнополітичну ситуацію в нашій країні. В Україні є ряд етнічних груп, у чиїх відносинах з національною більшістю та державою існують проблеми, що мають конфліктні ознаки, і водночас можуть апелювати до країн походження (зокрема, росіяни). Зроблено спробу оцінити співвідношення між декларованими і прихованими мотивами спроб втручання в етнополітичну ситуацію в Україні з боку окремих держав (Російської Федерації) та міжнародних організацій (Рада Європи, Організація з безпеки і співробітництва в Європі). Наслідки цих впливів містять потенціал міжетнічного взаєморозуміння та міжгрупової полеміки навколо ієрархії пріоритетів різних етнічних спільнот. Наголошено, що такого роду становище зберігатиметься, поки не буде досягнуто міжетнічного компромісу стосовно стратегічного напряму розвитку країни.


Ключ. слова: етнополітичний розвиток, національні меншини, Україна, Росія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Картунов О. В. 
Вступ до етнополітології : Наук.-навч. посіб. / О. В. Картунов; Ін-т економіки, упр. та госп. права. - К., 1999. - 300 c. - Бібліогр.: с. 259-277. - укp.

Робота є першою спробою цілісного, системного дослідження і докладного викладу основ етнополітології - нової та перспективної науки про взаємовідносини етнічностей і політики. Розробляються теоретико-методологічні засади аналізу втаємниченої і знехтуваної етнополітичної царини людського буття. Висвітлюються складні проблеми розвитку етнополітології на Заході та її становлення в Україні. Досліджується драматична історія зародження і еволюції світової етнополітичної думки, розглядаються наймодерніші західні й вітчизняні теорії етносу та нації, з'ясовуються парадокси їх взаємовідносин між собою, з державою та людством. Виявляються закономірності розвитку етнополітичних процесів, причини і наслідки етнічного ренесансу, розкриваються таємниці політизації етнічностей в світі та в Україні. Дається порівняльний аналіз інтеграційних (Західна Європа) та дезінтеграційних (Східна Європа) етнополітичних процесів, їх теорії та практики. Узагальнюється світовий досвід національного будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Смолянюк В. Ф. 
Військова могутність України: Теоретико-методологічні засади формування і розвитку (політологічний аналіз досвіду 1990-х років) / В. Ф. Смолянюк. - К.; Ірпінь : ВТФ "Перун", 2000. - 466 c. - Бібліогр.: с. 408-445. - укp.

Розкрито механізм формування військової могутності України. Розроблено концепцію компенсаційного впливу політичного потенціалу військової могутності на її загальний стан за умов комплексних соціально-економічних і політичних перетворень у державі. Запропоновано методологічні здобутки теорії синергетики з метою висвітлення складності та суперечливості процесу збройного забезпечення державотворчих зусиль в Україні та за її межами. Визначено особливості впливу військової політики України на кількісні та якісні параметри її військової могутності. Враховано міжнародні аспекти формування оборонної сфери України у контексті зміщення акцентів військового будівництва у країнах НАТО та Російській Федерації. Показано вплив геополітичних чинників на вирішення оборонних проблем України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Смолянюк В.  
Військова сила, цінності демократії та національні інтереси: варіанти взаємодії у сучасному світі / В. Смолянюк // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 48-55. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто здобутки та проблеми людства на шляху роззброєння і відмови від воєн як засобів вирішення міжнародних проблем, динаміку кількості та чисельності армій світу в ХХ ст., приклади їх використання.


Ключ. слова: роззброєння, загальноєвропейська система безпеки, військова могутність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х917.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Смолянюк В.  
Військове співробітництво України і Росії між полюсами реальності та ірреальності (геополітичний аналіз) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто позицію України стосовно військових аспектів співробітництва з країнами СНД, умови непідписання Україною ряду колективних документів військово-політичного характеру, намагання нашої держави перейти до співробітництва у військовій сфері на двосторонніх засадах. Наголошено, що основним вектором у схемі співробітництва України з ареалом СНД залишається вектор українсько-російського співробітництва. У цьому контексті визначено концептуальні моменти політики РФ щодо країн СНД, основні пункти її Воєнної доктрини. Вміщено таблиці, де порівняно геополітичні пріоритети Російської Федерації та України, динаміку довіри населення США та Росії до національних збройних сил тощо. Зроблено висновок, що відмінності у геополітичних орієнтирах України та РФ, розбіжність національних інтересів обох держав, принципова відмінність їх військових традицій та інше позначається на українсько-російських міждержавних відносинах.


Ключ. слова: збройні сили, військове співробітництво, військова могутність, Воєнна доктрина, геополітичні інтереси
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Юрченко С. В. 
Геостратегические императивы во внешнеполитической традиции США (от первых поселений до Второй мировой войны) / С. В. Юрченко. - Севастополь : Флот України, 2001. - 76 c. - рус.

На підставі аналізу поглядів творців та дослідників зовнішньої політики США, подій тривалого історичного періоду - від перших поселень колоністів у Північній Америці до Другої світової війни - розглянуто особливості формування та реалізації американської геостратегії - найважливішої категорії, що визначає просторові пріоритети зовнішньополітичного курсу держави. Висвітлено геополітичні аспекти відношення Сполучених Штатів до "зовнішнього світу", "морську долю" Америки, яка сьогодні стала світовим лідером.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)0-6 + Ф087

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Абдульдин Б.  
Глобализация, интеграция и пути преодоления конфликтности / Б. Абдульдин. - К. : Знание, 2000. - 56 c. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Проанализированы современные концепции и проблемы интеграции с учетом сложностей и противоречий глобализационного процесса. Освещены международные отношения и борьба с отсталостью. Использованы новейшие теоретические разработки, широкий круг оригинальных источников.


Індекс рубрикатора НБУВ: А4 + Ф088 + Ф062

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ставицький А. В. 
Деякі проблеми соціальної міфотворчості / А. В. Ставицький // Мультиверсум. Філософ. альм. - 2001. - Вип. 22. - С. 166-176. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70616 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Надолішній П. І. 
Етнонаціональний фактор адміністративної реформи в Україні: проблеми теорії, методології, практики / П. І. Надолішній; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філ. - К. : Вид-во УАДУ, 1998. - 262 c. - укp.

Крізь призму понять "етнонаціональний фактор", "етнонаціональна політика", "державне управління", "етнічна самоорганізація" та ін. розглядаються теоретико-методологічні та практичні проблеми регулятивного впливу держави на сферу етнічного життя суспільства. Розкривається роль етнонаціонального фактора у здійсненні адміністративної реформи, становленні системи державного управління в Україні. Пропонуються нові концептуальні парадигми. Підкреслюється, що здійснення адміністративної реформи має грунтуватися на визнанні багатокультурності українського суспільства, поліетнічності складу населення країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф088 + Х809(4УКР)66 + Т3(4УКР)6-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Антонюк О. В. 
Етнополітика в Україні: історія та сучасний стан / О. В. Антонюк // Укр. іст. журн. - 1999. - № 3. - С. 44-56. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр) 0-56 + Ф088(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Римаренко Ю. І. 
Етнос. Нація. Держава: Україна у контексті світового етнодержавницького досвіду / Ю. І. Римаренко, М. М. Вівчарик, О. В. Картунов, І. О. Кресіна, С. Ю. Римаренко, С. О. Телешун, Л. Є. Шкляр; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2000. - 516 c. - Бібліогр.: с. 510-514. - укp.

Розглянуто етнонаціональні форми існування людства в контексті державотворення. Розкрито зміст національних ідеї та інтересу як детермінант національно-державницького розвитку. Проаналізовано етнонаціональні чинники державотворення, роль етнонаціональної політики в процесі національно-державного будівництва, національно-державницьку парадигму суспільного розвитку, а також природу, особливості, складники української національної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)64 + Ф088 + Ф5(4УКР) + Т3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Василенко С.  
Загальноєвропейський інтеграційний процес і сучасна геостратегія України / С. Василенко // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 30-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто геополітичну стратегію України в контексті загальноєвропейських інтеграційних процесів. Подано стислу ретроспективу інтеграційних процесів у Європі. Наголошено, що для України особливість нинішнього етапу загальноєвропейського процесу полягає в тому, що наша держава є незалежним активним суб'єктом міжнародної політики. Проаналізовано різні напрями української геостратегії (стосунки з Європою, Російською Федерацією, найближчими сусідами).


Ключ. слова: "Велика Європа", інтеграційні процеси, європейський вибір, геополітична стратегія України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Михальченко М.  
Лімітроф Європи: випадковість чи доля України? / М. Михальченко // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 34-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Статтю присвячено особливому, лімітрофному (прикордонному) стану України, вигідному країнам Заходу та Росії, оскільки дозволяє їм уникнути безпосереднього військового контакту на кордоні.


Ключ. слова: лімітрофність, модернізація, лінія "Схід - Захід"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рудич Ф. М. 
Много ли власти нужно власти? (Украина в контексте трансформации политических систем в странах СНГ и Балтии, Центральной и Восточной Европы) : Учеб. пособие для студ. вузов / Ф. М. Рудич; Ин-т полит. и этнонац. исслед. НАН Украины. - 2-е изд., перераб. и доп. - К. : Довіра, 1999. - 199 c. - рус.

Рассмотрены тенденции становления политической системы современной Украины. На основе сравнительного анализа, выявления общих черт и отличий показана трансформация политических структур в странах СНГ и Балтии. Ряд вопросов посвящен вариантам политической модернизации в государствах Центральной и Восточной Европы. Освещены итоги сравнительного анализа политических систем Украины и Австрии, а также изложена одна из актуальных тем современности - геополитика как наука в теоретическом и прикладном контекстах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф087

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Юрченко С. В. 
На пути к мировому лидерству: геостратегия США 1941 -1963 гг. / С. В. Юрченко. - Севастополь : Флот України, 2000. - 295 c. - Библиогр.: с. 262-294 - рус.

Проаналізовано особливості формування та реалізації геостратегії США в постізоляційний період, коли країна вийшла на авансцену світової політики, закладаючи фундамент глобального лідерства. На підставі вивчення широкого кола досліджень і оригінальних архівних матеріалів розглянуто моделі реалізації національних інтересів Сполучених Штатів у головних геостратегічних напрямках - атлантичному, азіатсько-тихоокеанському та південноамериканському.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Т3(7США)63-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень / ред.: І. Ф. Курас; НАН України. - К., 2001. - 293 с. - (Політол. і етнологія; Вип. 15). - укp. - рус.

Висвітлено основні тенденції та актуальні проблеми розвитку національностей в Україні. Визначено соціокультурні чинники формування міжетнічної толерантності в Україні. Досліджено релігійну самобутність національних меншин у незалежній Україні. Відображено динаміку розвитку етнонаціональної структури регіонів України. Здійснено новітні історико-етнологічні дослідження життєдіяльності національних меншин України. Викладено основні теорії та парадигми етнополітичних прав. Розглянуто актуальні питання визначення дефініції національно-культурної автономії у вітчизняному законодавстві. Проаналізовано роль засобів масової інформації у забезпеченні міжетнічної толерантності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр) + Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського