Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1(0)321.405$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Петрінко В.  
"Політика" Арістотеля та розвиток політичної думки італійського Відродження / В. Петрінко // Людина і політика. - 2001. - № 5. - С. 96-104. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто вплив ідей Арістотеля на погляди італійських гуманістів ХVІ-ХV ст.(Данте Аліг'єрі, Марсилія Падуанського, Леонардо Бруні Аретіно, Нікколо Макіавеллі) та використання й розвиток ними положень його "Політики".


Ключ. слова: гуманізм, Арістотель, "Політика"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)321.405 + Ф1(4іта)403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрінко В. С. 
Вплив "Політики" Арістотеля на становлення і розвиток європейської політичної думки : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / В. С. Петрінко; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 20 c. - укp.

Досліджено політичну доктрину Арістотеля, її історичну роль та вплив концепції філософа на розвиток європейської політичної думки стосовно основних проблем державознавства. Висвітлено історико-теоретичні традиції розвитку арістотелівської ідеї визначення політики як певного логічного порядку буття. Аргументовано, що арістотелівський концепт "середнього класу", який включає в політичне (громадянин) і економічне (власник) начала, є основою процвітання та стабільності конституційно-правової держави, її політичною та соціальною засадою й активним учасником громадсько-політичного процесу. Виділено й узагальнено арістотелівські критерії оцінки державного посадовця: політичний (співчувати існуючій політичній системі); професійний (мати здібності керівника); морально-етичний (відзначатись доброчинністю та справедливістю у діях). Обгрунтовано думку, що теорія розподілу влади започаткована не Локком і Монтеск'є, а Арістотелем завдяки його концепції існування трьох органів влади в державі та розподілу їх функцій з управління. Конституційно-правовий характер арістотелівської ідеальної держави базується на домінуванні права та розподілі функцій трьох гілок влади. Запропоновано тезу про існування в Середньовіччі двох, одночасно існуючих поглядів на політичну концепцію Стагірита: християнсько-томістичного й об'єктивно-гуманістичного. Аргументовано положення про вплив теоретичних ідей конституційно-правової держави Арістотеля на процес становлення та розвитку лібералізму в політичній думці Нового часу, з чого покладено початок сучасного розуміння ліберальної держави (особа, свобода, право, власність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)321.405

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковальчук В. Б. 
Про легітимне державне правління в політико-правовому вченні Арістотеля / В. Б. Ковальчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 25. - С. 83-91. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)321.405

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського