Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3(4)123$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Міхейченко М. А. 
Вплив профспілок на процеси прийняття політичних рішень (на матеріалах країн ЄС) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. А. Міхейченко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д. , 2011. - 17 c. - укp.

Встановлено, що важливим принципом реалізації інтересів європейського профспілкового руху на політичному рівні європейської спільноти є участь у прийнятті політико-ситуативних рішень, урахування динамічної зміни політичних ситуацій та позицій керівних органів країн ЄС, а також стану громадської думки. З'ясовано, що важливою проблемою розвитку партнерських відносин профспілок та органів управління ЄС є конкуренція з роботодавцями. Аналіз фактичних проявів лобістської діяльності європейських працедавців засвідчив, що вони діють більш активно, ніж профспілки, мають більший ступінь свободи маневру у процедурній співпраці з органами управління. Також, для їх вимог характерний прагматизм, приватність, в той час, як вимоги профспілок характеризують загальність і концептуальність, їх ідеї та концепції можуть втілюватися лише у обмеженій кількості конкретних проектів. Встановлено, що профспілкові структури сучасної України мають шанс стати реальною силою, що може інтенсифікувати процеси Європейської інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4)311 + Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іжа М. М. 
Індекс децентралізації європейських країн / М. М. Іжа // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 48. - С. 629-634. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано значення децентралізації для успішного розвитку регіонів і результати загальноєвропейського дослідження, розглянуто зв'язки між складовими децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Алєксєєнко І. Г. 
Форми правління в європейських країнах: шлях до уніфікації монархії та республіки / І. Г. Алєксєєнко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 50. - С. 662-668. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто спільні риси та розбіжності у політико-правовій взаємодії інститутів державної влади в системах республіканської та монархічної форм правління в сучасній об'єднаній Європі. Зазначено про уніфікаційний характер правового забезпечення політичного статусу глави держави за умов парламентської демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.80 + Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бусленко В. В. 
Ліві партії-наступниці в країнах Вишеградської групи: репозиціонування в умовах політичної конкуренції / В. В. Бусленко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2014. - № 2. - С. 111-116. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси в середовищі колишніх правлячих комуністичних партій в Польщі, Угорщині, Чехословаччині, що мали наслідком появу на політичній арені партій-наступниць. Досліджено процеси переходу цих партій в опозицію та обгрунтовано причини пізнішого їх приходу до влади в ряді країн. Процес репозиціонування трактовано в контексті посилення політичної конкуренції та появи змагальніших партійних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4) + Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панчак-Бялоблоцька Н. 
Інституційно-зумовлені причини та передумови формування урядів меншості у європейських парламентських демократіях / Н. Панчак-Бялоблоцька // Humanitarian Vision. - 2016. - 2, № 1. - С. 39-44. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано інституційно-зумовлені причини та передумови формування урядів меншості у європейських парламентських демократіях. Виявлено, що інституційна зумовленість урядів меншості у парламентських демократіях є доволі різносторонньою, але переважно окреслюється проблематикою політичної стабільності та політичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)123 + Х809(4)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Литвин В. 
Особливості, логіка та параметри операціоналізації президентсько-парламентського напівпрезиденталізму в країнах Європи / В. Литвин // Humanitarian Vision. - 2017. - 3, № 1. - С. 37-44. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Аргументовано, що напівпрезидентська система державного правління не є уніфікованою, а натомість позиціонується різноманітною і гетерогенною структурою міжінституційних відносин. На цій підставі виокремлено інституційно-процесуальні фактори типологізації напівпрезиденталізму, які здебільшого обертаються довкола проблематики формування та відповідальності урядів, а також можливості розпуску легіслатур. У світлі запропонованої типологізації з'ясовано особливості, логіку та параметри операціоналізації президентсько-парламентської напівпрезидентської системи державного правління в країнах Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панчак-Бялоблоцка Н. В. 
Порівняльний аналіз урядів меншості у європейських парламентських демократіях : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Н. В. Панчак-Бялоблоцка; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2017. - 38 c. - укp.

Здійснено комплексне порівняльно-політологічне дослідження проблематики урядів меншості в європейських парламентських демократіях. Зокрема: охарактеризовано магістральні теоретико-методологічні особливості й передумови порівняльного аналізу урядів меншості в європейських парламентських демократіях; окреслено типи, теоретичні й емпіричні принципи, причини, умови, моделі і способи формування та відповідальності урядів меншості в європейських парламентських демократіях; встановлено конституційно-правові, інституційно-політичні, партійно- електоральні, ідеологічні, владно-опозиційні, виконавчо-законодавчі й внутрішньоурядові атрибути формування, функціонування і відповідальності урядів меншості в європейських парламентських демократіях; оцінено патерни стабільності, ефективності й наслідків урядів меншості в європейських парламентських демократіях. Охарактеризовано теоретико-методологічні особливості позиціонування та емпіричні вияви формування, функціонування, відповідальності, ефективності і стабільності урядів меншості на тлі міжінституційних відносин, які властиві для європейських парламентських демократій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Литвин В. С. 
Інституційно-процесуальні та політично-поведінкові атрибути і різновиди напівпрезидентської системи правління: порівняльний аналіз на прикладі країн Європи : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / В. С. Литвин; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2018. - 40 c. - укp.

Виявлено історіографічні, концептуальні, теоретико-методологічні і практично-емпіричні особливості дослідження напівпрезидентської системи правління у політичній науці, розглянуто інституційно-процесуальну і політично-поведінкову зумовленість сутності, атрибутів та типологізації напівпрезидентської системи правління в країнах Європи, зокрема на тлі таких індикаторів, як: формування, функціонування та відповідальність урядів; розпуск та композиція легіслатур; дуалізм, легітимність, партійна приналежність і відповідальність виконавчої влади; сила президентів. На цій підставі зафіксовано інституційно-процесуальні і політично-поведінкові наслідки напівпрезидентської системи правління у демократичних і автократичних країнах Європи, а також встановлено й систематизовано особливості, ризики та перспективи операціоналізації і реформування напівпрезидентської системи правління в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439786 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського