Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(0),304.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Дзьобань О. П. 
Інформаційне насильство та безпека: світоглядно-правові аспекти : монографія / О. П. Дзьобань, В. Г. Пилипчук; Нац. акад. прав. наук України, Н.-д. центр прав. інформатики, Ін-т дослідж. пробл. держ. безпеки. - Х. : Майдан, 2011. - 244 c. - Бібліогр.: с. 225-242. - укp.

На підставі системного поєднання різних методологічних підходів досліджено феномени агресивності, насильства взагалі й інформаційного насильства зокрема. Проаналізовано філософські, соціокультурні та правові проблеми забезпечення інформаційної безпеки за сучасних умов глобалізації, розбудови інформаційного суспільства й інтеграції України у світовий інформаційний простір. Визначено основне завдання держави і права - сформувати ефективні законодавчі механізми та передумови своєчасного виявлення, запобігання, припинення чи локалізації реальних і потенційно можливих фактів (процесів) зовнішнього чи внутрішнього інформаційного насилля та негативних інформаційних впливів на свідомість людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х849(4УКР)04 + Ю6*18:Ж + Ф4(4УКР),30 + Ф4(0),304.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кіслов Д. В. 
Політична безпека масових комунікацій : монографія / Д. В. Кіслов; Київ. міжнар. ун-т, Ін-т екон. та гуманіт. пробл. - К., 2010. - 207 c. - Бібліогр.: 496 назв. - укp.

Викладено теоретико-концептуальні підходи до дослідження політичної безпеки (ПБ) масових комунікацій (МК) держави за умов посилення протидії тероризму. Висвітлено етапи розвитку та методологічні засади дослідження феномену медіа-тероризму (МТ). Розглянуто теоретичні проблеми дослідження трансформації МК та визначення ПБ МК, питання трансформації тероризму в світовому медіа-інформаційному просторі, ПБ МК і протидії тероризму. Визначено кібертероризм як різновид та складову МТ, медіа-інформаційну міфологізацію тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + Ф4(0),304.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бєлянська В. В. 
Ідеологія тероризму: походження і типологічні виміри : монографія / В. В. Бєлянська. - Луганськ : Віртуал. реальність, 2014. - 143 c. - Бібліогр.: с. 131-143 - укp.

Викладено теоретико-методологічні засади дослідження ідеології тероризму в науковій літературі. Розглянуто ідеологію етатистського тероризму як інструмент легітимації тоталітарних та авторитарних режимів. Проаналізовано релігійно-клерикальні доктрини сучасності як джерело ідеологій клерикального тероризму. Охарактеризовано ісламський фундаменталізм як ідеологію тероризму. Досліджено шляхи законодавчого забезпечення боротьби із тероризмом та ідеологією тероризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.1 + Х883.9(4УКР)711.194 + Х916.881.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поппер О. В. 
Тероризм як форма політичної боротьби : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Поппер; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сутність та особливості проявів тероризму в контексті сучасних суспільних процесів. Визначено основні види, характеристики та тенденції сучасного політичного тероризму. Розкрито методологічний інструментарій дослідження тероризму як специфічної форми політичної боротьби. Показано роль та значення міжнародних організацій у боротьбі з тероризмом як новою глобальною проблемою сучасності, узагальнено світову соціально-політичну практику протистояння тероризму. Охарактеризовано політику та практичні засоби боротьби з тероризмом в Україні з урахуванням міжнародних реалій, з'ясовано сутність політики національної безпеки як чинника унеможливлення проявів тероризму. Обгрунтовано ідею, згідно з якою головною державною стратегією антитероризму повинно стати вироблення нових базових ідеологічних принципів, які, в першу чергу, мають ураховувати поліетнічний характер українського суспільства. Запропоновано реальні кроки в цій галузі: створення загальнонаціональної ідеології, що грунтується на патріотизмі як на одному з найбільш яскравих суспільних відчуттів; формування загальної і такої, що визнається всім багатонаціональним суспільством системи цілей, ідей, цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.1 + Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Кіслов Д. В. 
Інформаційні війни : монографія / Д. В. Кіслов; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2013. - 300 c. - укp.

Розглянуто сутність, методи та вияв інформаційних війн як продовження політичної боротьби іншими засобами втручання у соціальні комунікації з метою впливу на свідомість мас. Досліджено структурний і змістовий вимір інформаційних війн, інформаційної безпеки, мас-медіа та управлінських структур цими сферами діяльності. Простежено історію використання інформації в політичних цілях. Показано роль і значення інформаційно-комунікаційних технологій у глобальних політичних процесах, формуванні інформаційного суспільства та боротьбі за новий світовий порядок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Степанченко О. О. 
Протидія етнорелігійному тероризму : монографія / О. О. Степанченко. - Харків : Константа, 2018. - 491 c. - Бібліогр.: с. 449-491 - укp.

Розглянуто кримінологічні, віктимологічні та геополітичні питання протидії етнорелігійному тероризму (ЕРТ). Із залученням різних методів наукового аналізу визначено соціальний, правовий і функціональний зміст ЕРТ, його місце серед сучасних загроз національній і міжнародній безпеці. Виявлено та виділено основні тенденції відтворення ЕРТ. Охарактеризовано базові геополітичні функціональні варіації ЕРТ із відповідними тактико-цільовими кримінологічними типами. Розглянуто актуальні проблеми стратегії і тактики протидії ЕРТ. Запропоновано напрями вдосконалення організаційних структур і їх функціональності. Сформовано систему рекомендацій, спрямованих на боротьбу з ЕРТ на національному та міжнародному рівнях. Визначено функції та завдяння правоохоронних органів, що здійснюють боротьбу з ЕРТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф4(0),304.1 + Ф043.23 + Э211.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА821111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Степанченко О. О. 
Протидія етнорелігійному тероризму: кримінологічний, віктимологічний та геополітичний аналіз : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / О. О. Степанченко; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків, 2018. - 34 c. - укp.

Проведено перше в Україні наукове дослідження, в якому комплексно, з використанням сучасних методів пізнання, урахуванням новітніх досягнень правової науки на системному рівні аналізу й узагальнення виявлено, описано та пояснено феномен етнорелігійного тероризму, спрогнозовано тенденції його розвитку і трансформації в умовах сьогодення, а також запропоновано розгалужену систему заходів протидії цьому явищу. Досліджено поняття й ознаки етнорелігійного тероризму, проаналізовано його сучасний стан. Визначено основні тенденції поширення етнорелігійного тероризму у світі. Розглянуто етнорелігійний тероризм як інструмент геополітики. Проаналізовано теоретичні засади систематизації факторів етнорелігійного тероризму, систематизовано його загальні та специфічні фактори. Визначено особливості впливу факторів етнорелігійного тероризму у розрізі окремих регіонів світу. Здійснено віктимологічний аналіз, досліджено географію та механізм віктимізації жертв етнорелігійного тероризму. Визначено чинники, що впливають на віктимізацію жертв етнорелігійного тероризму. Здійснено типологізацію і кримінологічний аналіз жертв етнорелігійного тероризму. Розглянуто механізми протидії етнорелігійному тероризму. Окреслено параметри загальної моделі стратегії протидії етнорелігійному тероризму. Здійснено специфікацію національного та міжнародного механізмів протидії етнорелігійному тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф4(0),304.1 + Ф043.23 + Э211.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437890 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського