Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(4),0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Клименко Ю. А. 
Військово-політичне союзницьке співробітництво як чинник геополітичної стабілізації в Європі : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ю. А. Клименко; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Розкрито роль військово-політичного союзницького співробітництва й його інститутів у стабілізації та дестабілізації міжнародної системи у XX - першому десятилітті XXI ст., зокрема, напередодні розв'язування двох світових воєн. Особливу увагу приділено періоду глобалізації, розвитку подій в біполярному та постбіполярному світах і перспективам союзів. Базуючись на інституційній теорії, полемізовано з поглядами прихильників концепцій політичного реалізму та неореалізму, однобічних дій, Ad hoc коаліцій. Досліджено фактори, що впливають на дієвість військово-політичного співробітництва, запропоновано систему критеріїв її визначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),03 + Ф4(0),63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковальчук Т. І. 
Культурний фактор європейської інтеграції на прикладі поступу Європейського Союзу : монографія / Т. І. Ковальчук; ред.: Н. Л. Яковенко; НАН України, Ін-т європ. дослідж. - К. : Наук. світ, 2011. - 239 c. - (Єдині в різноманітті). - Бібліогр.: с. 226-234. - укp.

Розкрито феномен культурного фактора у процесах єваропейської інтеграції на прикладі сходження ЄС та розвитку континенту у повоєнний період і за сучасних умов посилення глобалізації. З'ясовано теоретичні засади та місце співробітництва у культурній сфері в структурі євроінтеграційних процесів, можливості залучення України до цих процесів в контексті її європейського стратегічного вибору та входження до європейського простору. Простежено еволюцію принципів та механізмів співпраці держав-членів ЄС у сфері культури, висвітлено засади формування європейської ідентичності в контексті мультикультуральної парадигми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Ф4(4),04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Олейник В. В. 
Транскордонне управління природними ресурсами / В. В. Олейник // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 20. - С. 51-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено транскордонні природні ресурси, що розміщені на прикордонних територіях, їх види та основні риси транскордонних ресурсів, а також фактори, які впливають на транскордонне управління природними ресурсами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.1 + У049(4УКР)1 + Ф4(4),04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білчік В. 
Трансформаційні процеси у країнах Вишеградської групи та Україні: порівняльний аналіз / В. Білчік, В. Достал, О. Дулеба, А. Джевіцкі, О. Гарань; ред.: Г. М. Перепелиця; Foreign policy research inststute. - К. : Стилос, 2013. - 301 c. - укp.

Висвітлено проблеми пострадянського, посткомуністичного та постколоніального транзиту України. Наведено результати досліджень різних моделей посткомуністичних трансформацій, які відбулися в Польщі, Чехії, Угорщині та Словаччині. Особливу увагу приділено аналізу передумов та етапів повернення до авторитаризму в результаті невдалих демократичних перетворень або, навпаки, їх відсутності. Досліджено корені та джерела історичних рецидивів повернення суспільства в минуле, яке веде країну шляхом деградації та регресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1 + Ф3(4)1 + Ф4(4УКР),04 + Ф4(4),04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС56272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Артьомова Є. С. 
Євроскептицизм у сучасному геополітичному дискурсі Європейського Союзу : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.03.03 / Є. С. Артьомова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 20 c. - укp.

Розглянуто місце та роль євроскептицизму у сучасному геополітичному дискурсі ЄС. Визначено специфіку геополітичного дискурсу європейської інтеграції. Охарактеризовано сутність, виникнення, розвиток, форми прояву та процес інституціоналізації євроскептицизму в сучасній європейській політиці. Досліджено вплив геополітичної ідентичності на розвиток євроскептицизму в країнах Західної Європи та вплив геополітичного феномену дисконтинуальності на розвиток євроскептицизму в країнах Східної Європи. Виявлено геополітичну специфіку національних моделей євроскептицизму в країнах Східної Європи. Визначено стан і перспективи політичного партнерства Україна-ЄС в контексті поляризації геополітичного дискурсу в ЄС. З'ясовано місце та роль євроскептицизму у процесі трансформації геополітичного дискурсу за умов сучасної кризи ЄС, а також охарактеризовано євроскептичні моделі посткризового майбутнього європейської інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Ф4(4),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Європейська інтеграція в контексті сучасної геополітики : зб. наук. ст. за матеріалами наук. конф., 24 трав. 2016 р., Харків / ред.: А. П. Гетьман , І. В. Яковюк, І. В. Самощенко, В. В. Федосєєв, І. П. Ліпко, О. Я. Трагнюк; Нац. юрид. ун-т ім. Я. Мудрого, Нац. акад. прав. наук України, НДІ держ. буд-ва та місц. самоврядування. - Харків : Право, 2016. - 534 c. - укp. - англ.

Висвітлено актуальні питання розвитку європейського інтеграційного процесу на сучасному етапі. Охарактеризовано економічні основи конституційної стабільності України в аспекті європейської інтеграції, вплив правової інтеграції на правові системи. Проаналізовано право законодавчої ініціативи в европейському союзі (ЄС) і окреслено уніфікацію національного законодавства України із правовими актами ЄС як елемент євроінтеграції. Розглянуто судовий захист прав людини в сучасній Україні, особливості преіодиціальної компетенції суду ЄС. Досліджено проблему забезпечення національної безпеки за умов глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),03 я431 + Х915.232.5-96 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Івасечко О. 
Безпековий потенціал ЄС: геополітичний та соціоекономічний виміри / О. Івасечко, Л. Дорош // Humanitarian Vision. - 2016. - 2, № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано показники окремих складових геополітичного та соціоекономічного вимірів безпекового потенціалу ЄС у порівнянні з аналогічними показниками потенціалів інших впливових акторів. Враховано як істотні переваги ЄС, так й показники слабкості, що надало змогу визначити місце та силу цього інтеграційного об'єднання як у регіональному вимірі, так і у глобальній системі. Вказано, що нові держави-члени ЄС надають суттєвих переваг об'єднанню на міжнародній арені, незважаючи на свій порівняно нижчий соціально-економічний рівень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),03 + Ф4(4),60 + У9(4)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Каденко Н. І. 
Вплив мусульманського чинника на європейські інтеграційні процеси (на прикладі Нідерландів, Франції, Німеччини) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Н. І. Каденко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено концептуальні і прикладні аспекти впливу мусульманського чинника на європейські інтеграційні процеси та з'ясовано роль політичних акторів у формуванні ідентичності через легітимацію власного дискурсу. Узагальнено теоретичні і методологічні підходи до сутності європейської ідентичності у зарубіжній і вітчизняній науковій думці, досліджено сучасний стан розвитку європейської ідентичності у контексті формування політичних структур ЄС, визначено роль зовнішньополітичної складової у формуванні європейської ідентичності. Вперше у вітчизняній політологічній науці цілісно досліджено сучасну політику інтеграції іммігрантів у Франції, Німеччині та Нідерландах на основі трьох моделей інтеграції. Розглянуто стратегічні і тактичні підходи політикуму трьох країн до трансформації європейської та національної ідентичності, приділено увагу ролі мусульманських меншин у даних процесах. Сформульовано висновок щодо необхідності вироблення єдиної стратегії розвитку європейської ідентичністі як частини європейського політичного проєкту з урахуванням зміни структури суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Савка В. Я. 
Особливості процесу гнучкої інтеграції в Європейському Союзі : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. Я. Савка; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2021. - 20 c. - укp.

Проаналізовано особливості існування гнучкої інтеграції в ЄС на основі теоретичної бази, аналізу положень, пов’язаних з використанням гнучкої інтеграції, положень про просунуту співпрацю в засадничих договорах ЄС, а також практики застосування гнучкої інтеграції в ЄС і його окремих країнах-членах. Представлено комплексне визначення гнучкої європейської інтеграції, а також запропоновано класифікацію її типів і форм, на підставі чого розроблено типізацію існуючих опцій і виявів гнучкої інтеграції в ЄС. Зокрема, констатовано, що гнучка європейська інтеграція – це складова частина євроінтеграційного процесу, яка характеризується неоднаковою участю держав-членів ЄС у євроінтеграційних проектах (що зумовлено їхнім бажанням або можливостями), яка припускає неоднакові права та обов’язки учасників і яка приводить до створення різних конфігурацій усередині або поза межами ЄС, в тому числі з можливим включенням третіх країн. Застосування гнучкої інтеграції може бути спрямоване не лише на загальне просування інтеграції, але і на підвищення ефективності роботи в окремих сферах співпраці. У такому разі виникає дилема між загальним рівнем розвитку інтеграції і ефективністю окремих сфер взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),01 + Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дирда А. О. 
Еволюція нейтралітету у зовнішній політиці європейських держав (на прикладі Австрії, Фінляндії, Швеції, Швейцарії) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / А. О. Дирда; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Розглянуто особливості еволюції концепції нейтралітету та її практичного втілення у зовнішньополітичній діяльності європейських держав у контексті докорінних змін на міжнародній арені після розпаду соцтабору, розширення НАТО та ЄС. Виявлено формування нових зовнішньополітичних пріоритетів Австрії та Швейцарії під впливом "російського чинника" та встановлено значення безпекової складової у зовнішній політиці Швеції та Фінляндії в умовах виникнення нових регіональних загроз з боку Російської Федерації. З'ясовано недоцільність здійснення Україною нейтральної політики шляхом критичного аналізу досвіду здобутків у цій сфері європейських нейтральних держав та їх порівняння з українськими реаліями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435858 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського