Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(4РОС),3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бабинов Ю. А. 
Социально-философские проблемы миграции : монография / Ю. А. Бабинов, И. С. Метелев; ред.: А. В. Миронов; Севастоп. нац. техн. ун-т. - Севастополь, 2011. - 251 c. - Библиогр.: 110 назв. - рус.

Проанализированы особенности феномена миграции, многофакторность процессов её развития в социальном пространстве и времени. Освещена роль социальной философии в контексте своеобразия миграционного опыта и развития гражданского общества, в частности процессов миграции в Украине и России. Внимание уделено проблемам регулирования миграционных процессов на постсоветском пространстве. Определены тенденции и перспективы трудовой миграции, масштабы и социально-экономические последствия нелегальной миграции в странах СНГ, политико-правовые направления миграционной политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*665.24*4 + Ф4(4УКР),32 + Ф4(4РОС),32 + С73(0)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дітієвський П. В. 
Досвід боротьби з тероризмом в Російській імперії та можливості його застосування за сучасних умов / П. В. Дітієвський, О. В. Філонов // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2011. - № 2. - С. 111-114. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто науковий аналіз історичних умов розвитку політичних сил терористичного спрямування в українських землях Російської імперії у другій половині ХIХ - на поч. ХХ ст. та засад діяльності поліції й жандармерії з протидії тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)5-628.111 + Ф4(4РОС),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткач В. Ф. 
Антитерористична політика: світовий і національний контексти (на прикладі країн Центральної Азії, Росії та України) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. Ф. Ткач; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2012. - 16 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз актуальних проблем антитерористичної політики та боротьби з тероризмом у країнах Центральної Азії, Росії й Україні. Поглиблено уявлення про феномен тероризму, виділено окремі етапи розвитку тероризму (зокрема етап глобалізації тероризму та розширення кола його детермінант). Систематизовано чинники у політичній, економічній, соціальній, духовній і психологічній сферах життя, які впливають на подальший розвиток тероризму. Визначено особливості та тенденції сучасного тероризму (зокрема збільшення обсягів фінансування тероризму). Обгрунтовано доцільність виділення фінансування тероризму в окрему статтю кримінального законодавства Казахстану, Киргизстану,Таджикистану, Узбекистану, Росії й України. Доведено необхідність уніфікації визначення тероризму в антитерористичних законодавствах країн Центральної Азії, Росії й України з урахуванням їх національних і геополітичних інтересів. Запропоновано авторське визначення тероризму. Проаналізовано роль ООН і діяльність міжнародних спеціальних і регіональних організацій (зокрема Шанхайської організації співробітництва (ШОС) і Регіональної антитерористичної структури ШОС (РАТС ШОС)), роль Вищих органів СНД і профільних органів галузевої співпраці з питань взаємодії в боротьбі з тероризмом. Розроблено рекомендації для подальшого удосконалення й організаційного забезпечення антитерористичної політики в системі національної безпеки країн Центральної Азії, обгрунтовано пропозиції з протидії тероризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.2 + Ф4(4УКР),304.2 + Ф4(54),304.2 + Ф4(4РОС),304.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Агаєв Н. А. 
Формування образу ворога у воєнно-політичному конфлікті : монографія / Н. А. Агаєв, В. Т. Базарний, В. В. Єфімова, В. В. Мараєва, В. Л. Топальський; ред.: Н. А. Агаєв; Н.-д. центр гуманітар. проблем Збройн. Сил України. - Київ, 2014. - 165 c. - Бібліогр.: с. 159-164 - укp.

Досліджено широкий спектр історичних, теоретичних, методологічних і практичних аспектів створення, становлення, розвитку методів, прийомів та засобів формування образу ворога у воєнно-політичному конфлікті. Розглянуто пропаганду як цілісну систему. Розкрито роль і місце маніпуляції масовою свідомістю у формуванні як соціально-політичних уявлень у цілому, так і образу ворога зокрема. Викладено теоретико-концептуальні, методологічні основи формування та дослідження системи пропаганди, управлінські, організаційні та науково-методологічні засади її функціонування, тенденції та перспективи розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1(4Укр)1 + Ф4(4РОС),302

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Алєксєйченко О. В. 
Політика Російської Федерації щодо "заморожених конфліктів" на пострадянському просторі : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. В. Алєксєйченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Проаналізовано політику Російської Федерації щодо "заморожених конфліктів" у придністровському регіоні Республіки Молдова, абхазькому та цхінвальському регіонах Республіки Грузії та вірменсько-азербайджанського конфлікту в Нагірному Карабасі. З'ясовано причини конфліктів, історичні та геополітичні мотиви участі Росії у їх "заморожуванні". Визначено комплекс дипломатичних, воєнно-політичних, економічних та інформаційних заходів Російської Федерації у зоні "заморожених конфліктів" в Придністров'ї, Нагірному Карабасі, Абхазії та Південній Осетії, спрямований на збереження російського впливу в конфліктних регіонах зокрема та на пострадянському просторі в цілому. Проаналізовано еволюцію підходів Російської Федерації щодо управління "замороженими конфліктами" на пострадянському просторі, визначено основні етапи реалізації політики РФ у зоні конфліктів у Придністров'ї, Нагірному Карабасі, Абхазії і Південній Осетії. Визначено підходи до врегулювання "заморожених конфліктів" усіх його учасників, провідних акторів світової політики, міжнародних посередників і спостерігачів, що дозволило проаналізувати політику Російської Федерації у зоні "заморожених конфліктів" на пострадянському просторі з урахуванням максимальної кількості точок зору. Доведено, що "заморожені конфлікти" на пострадянському просторі є загрозою національній безпеці Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України, стабільності в регіонах Центрально-Східної Європи та Південного Кавказу. Сформульовано пропозиції автора, спрямовані на протидію імперській політиці Російської Федерації на пострадянському просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС),302

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Морозов С. Д. 
Особенности миграционной политики России в 1990 гг. / С. Д. Морозов // Траектория науки. - 2016. - 2, № 7. - С. 2.1-2.11. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Рассмотрены основные направления миграционной политики России после распада СССР. Выполнен анализ динамики размещения беженцев и вынужденных переселенцев на территории России.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4РОС)64-25 + Ф4(4РОС),32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Калакура Я. 
Ідеологічна легітимація загарбницьких воєн і конструювання образу ворога в російській історіографії / Я. Калакура // Укр. іст. журн. - 2022. - № 4. - С. 93-108. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета статті - сприяння розвінчуванню ненауковості російської історіографії, її заідеологізованості та прислужництва правителям; викриття маніпулятивних намагань нинішніх лідерів РФ заручитися аргументами історії для легітимації геноцидної агресії проти України, її обгрунтування й виправдовування; з'ясування мотивів глорифікації загарбницьких воєн і конструювання образу ворога. Методологія дослідження базується на системному дотриманні принципів історизму, наступності, антропологічного, соціокультурного і критично-аналітичного підходів, спростування фальсифікацій та спотворень в історичних наративах, залучення методів історіографічного аналізу й синтезу, компаративі стики, способів історико-хронологічного, історико-генетичного пізнання та власних рефлексій. Актуальність і наукова новизна визначаються самою постановкою проблеми, яка в контексті нинішньої війни, її історичного сегмента, набуває особливого значення, оскільки дозволяє глибше осягнути витоки великодержавницької сутності та прислужницького характеру російської історіографії, починаючи з часів В. Татищева, М. Карамзіна, М. Погодіна й до сучасних кремлівських істориків; повніше усвідомити необхідність остаточного вивільнення українських дослідників з-під її світоглядно-методологічного впливу. Вперше на основі історіографічних джерел, напрацювань попередників та авторських студій аналізуються технології звеличування ролі воєн в історії Росії, створення образу внутрішнього й зовнішнього ворогів, формування ворожості та ненависті до України, західного світу. Висновки: результат дослідження спрямований на доведення ненауковості російської історіографії, її одержавлення, ідеологічної заангажованості та упередженості, привласнення нею історико-культурної спадщини Києворуської держави, розвінчування постколоніальних стереотипів, спотворень, фабрикацій, довільного трактування історичних джерел, фальсифікацій історії Росії й України та обгрунтування необхідності їх спростування. Відстежено процес підміни понять російськими істориками, перекручування фактів, поширення міфів, насадження стереотипів мислення з метою маніпуляції історичною свідомістю і збереження української історичної науки в так званому спільному інформаційному просторі, нав'язування їй свого бачення історичного процесу. Звернуто увагу на необхідність подальшого дистанціювання української історіографії від російської, протидії її світоглядному стрижню - парадигмі "російського світу", концепціям "одного народу" та "спільної історії", розвінчування антигуманності ідеології агресивного рашизму, брехливості й аморальності московських історичних міфів щодо характеру та цілей нинішньої окупаційно-завойовницької війни проти України, замовчування її геноцидного спрямування. Висловлено низку пропозицій щодо подальшого викриття експансіоністської політики Росії під маскою "збирання споконвічно російських земель", її сучасних модифікацій, включаючи намагання контролювати інтелектуально-інформаційний простір історичної науки й освіти, використовувати його у великодержавницьких інтересах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)0-68 + Ф4(4РОС),301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського