Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Медведчук В.  
Принцип справедливості і сучасна соціал-демократія: об'єктивна перспектива чи політична утопія? / В. Медведчук // Право України. - 2001. - № 6. - С. 22-27. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.9 + Ф62(0)793.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Європейська соціал-демократія. Трансформація у прогресі / ред.: Р. Куперус, Й. Кендел; Пер.: С. Левченко,. - К. : Основ. цінності, 2001. - 508 c. - (Сер. "Сучас. думка"; Кн.10). - укp.

Проаналізовано погляди західноєвропейських соціал-демократів, а також причини зміцнення політичного впливу та електоральної підтримки соціал-демократів на межі ХХ - ХХІ ст. Досліджено неоліберальну політику економічної дерегуляції. Розкрито філософські та моральні засади соціал-демократичного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)г + Ф69(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кресіна І. О. 
Майбутнє національної держави / І. О. Кресіна // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2001. - Вип. 12. - С. 161-174. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф622.1

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Соціал-демократична ідея в українському та європейському політичному просторі : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. / ред.: Ф. М. Кирилюк; Політол. центр при Київ. нац. ун-ті ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 393 с. - (Політол. вісн.; Вип. 8). - укp.

Досліджено історичні засади соціал-демократії в Україні. Викладено теоретико-методологічні основи сучасної соціал-демократії. Розкрито деякі науково-методичні аспекти висвітлення ідеї у курсах гуманітарних та соціально-політичних наук. Розглянуто теоретичні та практичні питання соціал-демократичної ідеології. Наведено структурні характеристики соціал-демократичної ідеології. Проаналізовано роль інтелектуального потенціалу в проведенні ефективної соціально-економічної політики в Україні. Описано специфіку формування новітньої політичної еліти у Росії та Україні. Висвітлено глобальні проблеми сучасності та шляхи їх розв'язання у процесі діяльності соціал-демократичних партій Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2я431 + Ф69(4Укр)28я431 + Ф62(о)793.2я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мартинов А.  
Соціал-демократична партія у політичній історії Німеччини ХХ століття : Моногр. / А. Мартинов. - К. : Основ. цінності, 2003. - 352 c. - (Сучас. думка; Кн. 21). - укp.

Проаналізовано історію розвитку соціал-демократичної партії (СДП) від часу створення в середині ХІХ ст. до початку ХХ ст. Розглянуто питання становлення соціал-демократичної ідеї, а також історію партії від кайзерівських часів, періодів Веймарської республіки, правління Федеративної Республіки до сьогодення. Розкрито суспільно-політичні засади функціонування СДП у німецькому громадянському суспільстві, а також її роль у становленні та розвитку системи соціального ринкового господарства, в об'єднанні Німеччини.

Проанализирована история развития социал-демократической партии (СДП) со времени создания в середине ХІХ ст. до начала ХХ ст. Рассмотрены вопросы становления социал-демократической идеи, а также история партии от кайзеровских времен, периодов Веймарской республики, существования Федеративной Республики до настоящего времени. Раскрыты социально-политические основы функционирования СДП в немецком гражданском обществе, а также ее роль в становлении и развитии системы социального рыночного хозяйства, объединении Германии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4НІМ) + Ф69(4НІМ)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рябіка В.  
Сучасна європейська соціал-демократія: досвід і проблеми / В. Рябіка // Політ. менеджмент. - 2005. - № 6. - С. 58-65. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що європейський соціал-демократичний рух на межі XX та XXI століть максимально ефективно використовує досвід своїх попередників. У тій чи іншій формі продовжуються традиції Л. Блана, Ф. Лассаля, Е. Бернштейна, К. Каутського та інших ідеологів соціал-демократії. Концепція еволюційного розвитку суспільних відносин лишається провідною, незважаючи на її певне трансформування в програмах, а головне - у практичній роботі багатьох національних соціал-демократичних партій.


Ключ. слова: соціал-демократія, особливості соціал-демократичного напрямку
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)793.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Остюченко С. М. 
Модернізація соціал-демократичної парадигми в контексті конвергенції ідеологій : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. М. Остюченко; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2003. - 16 c. - укp.

Виявлено головну особливість нової соціал-демократії - орієнтацію на конвергентну модель суспільного розвитку. Аргументовано тезу, що в майбутньому основною проблемою для лівих партій стане завдання забезпечення рівноваги між соціалістичними та ліберальними цінностями. Обгрунтовано положення, що глобалізація та індивідуалізація є тими основними чинниками, що будуть помітно впливати на всі основні сфери громадського життя. Виявлено, що суттю модернізації сучасної соціальної держави є визнання ринку, захист неринкових соціальних сфер. Зазначено, що західноєвропейський тип соціал-демократії не є універсальним явищем, придатним для всіх країн, оскільки кожна з них має свої особливості. Доведено, що критеріями відповідності політичних програм реальній політиці є зміст бюджету, його орієнтація і, насамперед, його податковий розділ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.22 + Ф62(0),81 + Ф054

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федорченко В. М. 
Ренесанс бернштейніанства в сучасній соціал-демократії (причини, сутність, еволюція) : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / В. М. Федорченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Проаналізовано еволюцію засад соціал-демократичного руху в Європі та Україні. З'ясовано соціально-економічні та політичні чинники, сутність ревізії марксистського вчення Е. Бернштейном, вплив бернштейніанства на подальший розвиток міжнародної та української соціал-демократії. Встановлено, що бернштейніанство як теоретичне підгрунтя соціал-реформізму не було визнане більшістю провідних соціал-демократів (кінець XIX - початок XX ст.), проте пізніше, після створення 1951 р. Соцінтерну, мало безпосередній вплив на це міжнародне політичне явище, визначало його основну концепцію - демократичний соціалізм. Розкрито сутність еволюції соціал-демократизму, грунтуючись на дослідженні генезису бернштейніанства, яке зблизилось і поєдналось з цінностями національного та міжнародного лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)793.2 + Ф69(4Нім)21 + Ф69(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

60-річчя Ради Європи: осмислення звершень та перспективи діяльності у ХХІ ст. : матеріали міжнар. наук. конф., 9 квіт. 2009 р., Київ / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. - К., 2009. - 224 с. - (Актуал. пробл. міжнар. відносин: зб. наук. пр.; Вип. 85, ч. 1). - укp.

Розглянуто питання становлення демократичних інституцій в Україні за умов кризи. Висвітлено проблеми інформаційної безпеки особистості в діяльності Ради Європи (РЄ), її роль в забезпеченні політичної стабільності в Україні у контексті європейської інтеграції. Розкрито аспекти співробітництва РЄ з Україною в інформаційній сфері, внесок РЄ в розробку теоретико-концептуальних засад етнополітичної конфліктології. Проаналізовано співробітництво РЄ з регіональними організаціями у сфері захисту прав людини, взаємодію РЄ та ЄС у контексті співробітництва міжнародних організацій та об'єднань держав у Європі, а також європейський досвід формування транспарентності влади. Визначено зовнішні та внутрішні детермінанти зближення ЄС, України та Росії, соціальні критерії європейського інформаційного суспільства.

Рассмотрены вопросы становления демократических институций в Украине в условиях кризиса. Освещены проблемы информационной безопасности личности в деятельности Совета Европы (СЕ), его роль в обеспечении политической стабильности в Украине в контексте европейской интеграции. Раскрыты аспекты сотрудничества СЕ с Украиной в информационной сфере, вклад СЕ в разработку теоретико-концептуальных основ этнополитической конфликтологии. Проанализированы сотрудничество СЕ с региональными организациями в сфере защиты прав человека, взаимодействие СЕ и ЕС в контексте сотрудничества международных организаций и объединений государств в Европе, а также европейский опыт формирования транспарентности власти. Определены внешние и внутренние детерминанты сближения ЕС, Украины и России, социальные критерии европейского информационного общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62 в05 + Ф4(4УКР)64 в2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вільчинська І. Ю. 
Комп'ютерно-комунікативні технології як засіб маніпулятивного впливу на політичну поведінку / І. Ю. Вільчинська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 43. - С. 726-732. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф62 в2:Ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Притуляк С. І. 
Еволюція політики Соціалістичного інтернаціоналу в контексті міжнародних відносин : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / С. І. Притуляк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто особливості еволюції ідейних принципів та діяльності Соціалістичного Інтернаціоналу в контексті міжнародних відносин. Проаналізовано політико-практичні засади діяльності Соцінтерну, що детермінують якісні перетворення, спрямовані на вироблення цивілізованих важелів міжнародної політики, подолання дезінтеграційних процесів у міжнародних відносинах, формування цінностей соціальної демократії за умов двополюсності світу та конструювання постбіполярності. Зазначено, що провідні цінності соціал-демократії є автентичними для українського суспільства та прийнятними для розбудови незалежної України. На сучасному етапі Соціал-демократична партія України є асоційованим членом Соцінтерну, а процес інтеграції української соціал-демократії до міжнародного соціал-демократичного руху триває.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)7 + Ф4(0),68

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стрілець В. В. 
Політична природа та соціальна база української партії соціалістів-федералістів очима сучасників / В. В. Стрілець // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. - 2002. - № 3. - С. 155-158. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Тортика-Лобанова М. В. 
Между молотом европейской модернизации и наковальней евразийских империй: миражи центризма в социал-демократической практике Болгарии и России (конец XIX - начало XX ст.) : монография / М. В. Тортика-Лобанова; Харьков. гос. акад. культуры. - Харьков : ХГАК, 2015. - 793 c. - Бібліогр.: с. 719-793 - рус.

Изучены цивилизационные истоки теории и практики центризма в социал-демократических движениях Болгарии и России. Охарактеризованы условия и причины идейно-политического обособления левоцентристского направления в социал-демократическом движении Болгарии, основные направления внутринеполитической программы левоцентристской фракции Болгарии. Виявнен внешнеполитический вектор в программах левоцентристских социал-демократических групп указанной страны. Уделено внимание младотуркам и младотурецкой революции в интерпретации носителей идеологии левого центризма в Болгарии. Проанализированы предпосылки и условия формирования левоцентристской идеологии в России. Раскрыта специфика тактического обособления левоцентристских групп РСДРП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4БОЛ),82 + Ф62(4РОС),82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гошовська В. А. 
Про питання становлення українського соціал-демократичного руху / В. А. Гошовська // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2015. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито сутність полеміки видатних українських діячів кінця XIX - початку XX ст. у питаннях становлення українського соціал-демократичного руху, спрямованої на формування справедливої незалежної Української держави, в основі якої має бути "не сліпа віра народу, а поступове його переконання у необхідності суспільно-політичних та економічних змін в Україні шляхом просвіти широких мас населення і виховання в них свідомої та мислячої національної сили"; проведено паралель щодо вимог до етики представників політичної еліти у сучасній Україні та проведення ними політичної полеміки навколо основних ідеологічних концептів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Білоус А. О. 
Політичні об"єднання України: стан, тенденції і перспективи розвитку : Дис...канд.політ.наук: 23.00.02 / А. О. Білоус; Академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - К., 1993. - 145 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40075 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Білоус А. О. 
Політичні об"єднання України: стан, тенденції і перспективи розвитку : Дис...канд.політ.наук: 23.00.02 / А. О. Білоус; Академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - К., 1993. - 145 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40075 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Білоус А. О. 
Політичні об"єднання України: стан, тенденції і перспективи розвитку : Дис...канд.політ.наук: 23.00.02 / А. О. Білоус; Академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - К., 1993. - 145 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40075 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Білоус А. О. 
Політичні об"єднання України: стан, тенденції і перспективи розвитку : Дис...канд.політ.наук: 23.00.02 / А. О. Білоус; Академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - К., 1993. - 145 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40075 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського