Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002 в6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Андріюк В. В. 
Теоретико-методологічні основи юридичного прогнозування : Автореф. дис... канд. юрид. наук / В. В. Андріюк; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади юридичного прогнозування. Розглянуто проблему розвитку юридичної прогностики, визначено місце юридичного прогнозування в системі соціального прогнозування. Розкрито зміст поняття, ознаки та структуру юридичного прогнозування. Визначено критерії класифікації юридичних прогнозів. Охарактеризовано їх основні види за цільовим критерієм залежно від часового інтервалу. Проаналізовано основні принципи юридичного прогнозування. Розглянуто методи експертних оцінок, екстраполяції та моделювання як способів юридичного прогнозування. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення методології юридичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в621.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Белый И. Л. 
Философская проблематика парадигмоформирования права : монография / И. Л. Белый. - О. : Фенікс, 2010. - 374 c. - Библиогр.: с. 348-369 - рус.

Освещены фундаментальные проблемы теории права, методологические аспекты философско-познавательного инструментария, место философско-правовой проблематики в системе юридического наукознания. Рассмотрены перспективы философско-правового вектора в познании смысла правового феномена. Раскрыты методологические основы гносеологического подхода в осмыслении парадигмоформирования права. Значительное внимание уделено онтогносеологическому моделированию правовых парадигм как результату единства исторического и логического в процессе объективизации (становления, формирования, "самодвижения") правового феномена. Проанализированы практики онтогносеологических моделей системы "право" (парадигмоформирование) на метасистемном уровне их функционирования. Детально рассмотрены вопросы конкретизации философской проблематики парадигмоформирования права в сфере международно-правовых отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6 + Х91 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шемшученко Ю. С. 
Актуальні проблеми філософії права / Ю. С. Шемшученко // Пробл. філософії права. - 2003. - Т. 1. - С. 7-9. - укp.

Визначено філософію права, як світоглядний, концептуально-методологічний фундамент правознавства, що є його найважливішою передумовою поглиблених науково-теоретичних розробок. Зазначено, що філософія права покликана виконувати функцію інтегратора знань не тільки про право, але і про людину в системі права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жоль К. К. 
До питання про предметну область і методи сучасної філософії права / К. К. Жоль // Пробл. філософії права. - 2003. - Т. 1. - С. 37-40. - укp.

Визначено, що взаємодія філософських і юридичних дисциплін має своїм результатом те, що можна назвати "філософією права". Зазначено можливість збереження такої традиційної назви лише у тому випадку, якщо вона використовується для вказівки на філософські питання юриспруденції, які розв'язуються спільними зусиллями юристів і філософів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в-0 + Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Максимов С. І. 
Міжнародний методологічний семінар "Філософія права як академічна дисципліна" / С. І. Максимов, Д. Ю. Кобринський // Пробл. філософії права. - 2008/2009. - Т. 6/7. - С. 221-233. - укp.

Представлено звіт про проведення Міжнародного методологічного семінару "Філософія права як академічна дисципліна", який відбувся в Києві 26 - 29 вересня 2008 року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рабінович П. М. 
Наука філософії права: до характеристики предмета й методології / П. М. Рабінович // Пробл. філософії права. - 2003. - Т. 1. - С. 22-26. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Визначено, що предметом науки філософії права є найбільш загальні об'єктивні закономірності виникнення структури і функціонування того явища, яке визначається терміно-поняттям "право". Методологію філософії права розглянуто як систему концептуальних підходів, загальнонаукових і спеціальних методів і способів дослідження її предмету, а також знання про закономірності їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в-0 + Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гвоздік О. І. 
Семантико-модельні основи логіки права / О. І. Гвоздік // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 5-8. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обгрунтовано семантико-модельні засади логіки права через зіставлення існуючих філософських підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 в2:Х + Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Stelmach J.  
Spor o metode we wspolczesnej filozofii prawa = Спір про метод в сучасній філософії права / J. Stelmach, B. Brozek // Пробл. філософії права. - 2004. - Т. 2. - С. 163-176. - пол.

Розглянуто становлення і розвиток поглядів відносних методів, використовуваних в юриспруденції. Проаналізовано основні підходи до вирішення досліджуваної проблеми, відмічається їх різноманітність, яка проявляється в існуванні кардинально протилежних позицій: від твердження про відсутність яких-небудь методів в праві до аргументації необхідності виділення специфічної правової методології. Звернено увагу на доцільність визначення трьох сфер можливого використання правових методів: практична, догматично-правова, теоретична. Зроблено висновки про те, що: по-перше, немає підстав виділяти як єдину, загальну методологію, яка може бути використана також і в юриспруденції, так і окрему специфічну правову методологію; по-друге, для правової методології характерна гетерономічність і плюралізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Юридична аргументація. Логічні дослідження : колект. моногр. / О. М. Юркевич, В. Д. Титов, С. В. Куцепал, С. Е. Зархіна, О. П. Невельська-Годєєва; ред.: О. М. Юркевич. - Х. : Іванченко І. С., 2012. - 209 c. - укp.

Розглянуто юридичну аргументацію як міждисциплінарний логіко-юридичиий науковий предмет. Досліджено питання становлення й історичного розвитку теорії юридичної аргументації, особливості мови права. Висвітлено аналітичну та діалогічну моделі аргументації, визначено відмінність між науково-теоретичною та практичною типами аргументації. Розглянуто види аргументації та способи обгрунтування, логічні характеристики аргументації в судовому спорі, види логічних помилок і способи їх уникнення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6:Ю4 + Ю4 в2:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дмитрієнко Ю. М. 
Становлення і розвиток синергетики української правосвідомості - нового прогресивного напряму досліджень актуальних проблем теорії та історії держави і права / Ю. М. Дмитрієнко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 18-28. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Кельман М. С. 
Методологічне значення і предмет загальної теорії права і держави / М. С. Кельман // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 44. - С. 44-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Кельман М. С. 
Методологія сучасного правознавства: становлення та основні напрями розвитку : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М. С. Кельман; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2013. - 35 c. - укp.

Обгрунтовано основні положення методології сучасного правознавства як самостійного напряму юридичної науки, визначального фактора розвитку її предмета та методу. Досліджено історичні етапи й особливості процесу формування юридичної науки. Встановлено, що методологічною базою дослідження є плюралістична методологія, яка поєднує рівні за змістом, сутністю та походженням методи. Визначено поняття "методологія правознавства" як вчення про структуру, логічну організацію, принципи, методи, засоби та форми діяльності дослідника в процесі пізнання ним досліджуваних державно-правових явищ. Надано структурно-функціональну характеристику цього поняття, розглянуто основні складові елементи його змісту. Увагу приділено сфері наукознавчого (дослідницького) підходу, що передбачає аналіз теоретико-пізнавальної ситуації, яка виникає у правознавстві. Це зумовлено, з одного боку, трансформацією самого підходу, а з іншого - зміною системи пізнавальних засобів і гносеологічних принципів самого правознавства, адже під впливом саме цих процесів відбувається синтез "сучасного правознавства". Обгрунтовано доцільність введення у структуру методології сучасного правознавства поняття "вітакультурна методологія", що відображає діалектику глобального та плюрального/лістичного в правовому розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Руденко Б. Б. 
Методологічні засади юридичної науки: парадигмальний вимір : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.09 / Б. Б. Руденко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано ефективні концептуальні підходи до дослідження філософсько-методологічних засад юридичної науки в контексті поліпарадигмальності та постнекласичності. Проаналізовано перспективи формування некласичних типів праворозуміння на засадах філософсько-методологічних концепцій. Доведено, що програми обгрунтування методологічних засад юридичної науки утворюють парадигми модерну/постмодерну, класичної/некласичної епістемології, концепції зміни типів наукової раціональності. Виявлено та досліджено постнекласичні риси сучасних правових практик. З'ясовано, що представлені у вітчизняних наукових дослідженнях спроби екстраполювати теоретико-методологічні уявлення щодо розвитку науки в межах класичного, некласичного та постнекласичного типів наукової раціональності на сферу юридичного знання і встановити кореляції між типами наукової раціональності та типами праворозуміння є передчасними й недостатньо обгрунтованими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Братасюк М. Г. 
Контамінація раціонального та ірраціонального в методології правознавства : монографія / М. Г. Братасюк, О. Г. Мурашин, В. І. Темченко, В. М. Братасюк, М. І. Мірошниченко; ред.: М. Г. Братасюк. - Київ, 2013. - 261 c. - укp.

Досліджено методологію соціогуманітарного пізнання і в першу чергу - методологію правознавства. Увагу приділено філософським основам наукового дослідження, своєрідності раціональних та ірраціональних підходів у осягненні наукової істини. Висвітлено питання специфіки пізнання права у його позитивній і доктринальній формах, специфіки наукових інтерпретацій сущого і належного у праві тощо. Акцентовано увагу на своєрідності застосування наукових методів у окремих галузях правознавства, в т. ч. у юридичній компаративістиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Хірсін А. В. 
Концептуальний зміст правової інтеграції: сучасні дискусії та шляхи конструктивного діалогу / А. В. Хірсін // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Сучасні політико-інтеграційні процеси передбачають відповідну інтеграцію у сфері правового регулювання. Однак однією з суттєвих проблем у даному відношенні є відсутність згоди як щодо концептуального змісту правової інтеграції, так і стосовно підходів до її здійснення. Тож аналіз шляхів вирішення цієї проблеми становить основний предмет пропонованої статті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сапарова А. О. 
Запозичення в праві: філософсько-методологічні засади : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / А. О. Сапарова; Львів. держ. ун--ет внутр. справ. - Львів, 2015. - 18 c. - укp.

Комплексно досліджено філософсько-методологічні засади запозичень у праві. Правові запозичення розглянуто як засадничу проблему європейського правового мислення, проаналізовано у світлі універсальності чи сингулярності правових смислів. Надано запозичення у праві як об'єкта порівняльного правознавства, що дозволило встановити методологічну своєрідність останнього. Обгрунтовано, що дослідження правових трансплантантів, як порівняльно-правового поняття запозичень у праві, необхідно формує нову методологію їх досліджень, засновану на запереченні як правового позитивізму, так і природного права. Здійснено структурний аналіз підходу правових трансплантантів. Досліджено спроби заперечення ідеї правової трансплантації й її модернізації. Запропоновано нове бачення природи запозичень у праві, згідно з яким вони є не перенесенням нормативності з одних правових систем до інших, а механізмом творення власного відмінного правового сенсу, наділення вітчизняного права новим оригінальним змістом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6:Х999

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Креативність загальнотеоретичної юриспруденції : монографія / Ю. М. Оборотов, В. В. Завальнюк, В. В. Дудченко, А. П. Овчиннікова, Н. М. Крестовська; ред.: Ю. М. Оборотов; Нац. акад. прав. наук України, Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Фенікс, 2015. - 485, [2] c. - укp.

Висвітлено динаміку змін у загальнотеоретичній юриспруденції як центрі креативності професійної юридичної сфери. Евристичну функцію загальнотеоретичної юриспруденції показано в методологічних пошуках вчених-юристів на концептуальному та інструментальному рівнях, а також шляхом затвердження нових понять в категоріальному апараті сучасної юриспруденції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.в + Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кельман М. С. 
Переосмислення методології сучасного правознавства / М. С. Кельман // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 837. - С. 258-264. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Висвітлено методологічну ситуацію у сучасному правознавстві, основною особливістю якої є перехід від моністичної методології до філософсько-методологічного плюралізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Юркевич О. М. 
Юридична аргументація. Логічні дослідження : монографія / О. М. Юркевич, В. Д. Титов, С. В. Куцепал, О. В. Тягло, С. Е. Зархіна, О. П. Невельська-Гордеева, Ж. О. Павленко, Д. О. Войтенко, О. О. Шестопал, Г. В. Коваленко; ред.: О. М. Юркевич. - 2-ге вид., перероб. та допов. - Харків : Право, 2015. - 331, [1] c. - укp.

Досліджено історичний розвиток теорії юридичної аргументації. Розглянто мову права як семіотичну систему. Проаналізовано юрислінгвістичний аналіз мови закону як підгрунтя юридичної аргументації. Охарактеризовано функції логічних форм у такій аргументації. Приділено увагу аналітичній і діалектичній юридичним аргументаціям. Обгрунтовано логічну теорію питань і відповідей. З'ясовано особливості інтеррогативної логіки у юридичному дискурсі. Описано типи софістичних помилок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6:Ю4 + Ю4 в2:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Куліченко В. В. 
Методологічні проблеми права (Досвід філософсько-антропологічного дослідження) : [монографія] / В. В. Куліченко; Одес. нац. мор. ун-т. - Херсон : Грінь Д.С., 2015. - 295 c. - Бібліогр.: с. 276-295 - укp.

Зазначено, що методологічною проблемою сучасного філософського дискурсу правової рефлексії взаємовідносин суспільства, держави та громадянина є осмислення процесу включення особистості у сферу соціально-правових відносин у ролі їх суб'єкта. Мета зазначеного процесу полягає у формуванні соціально активної особистості, дії якої регулюються соціальними та правовими нормами, а результатом є адаптація суб'єкта виховання до правової системи на засадах самостійності, креативності та відповідальності за результат своєї діяльності. Зауважено, що аналіз сучасного українського соціуму, що характеризується загостренням суспільно-політичних, економічних конфліктів і суперечностей, свідчить про те, що правова самоактуалізація індивіда відбувається під одночасною дією багатьох чинників. Показано, що визначальним серед них є політико-економічні та соціокультурні чинники загальноцивілізаційного (за змістом) та глобального (за масштабами) характеру. Вони передбачають урахування, щонайменше, трьох ключових векторів: інноваційності, ідентичності та самоактуалізації. Ці вектори відображають сучасні цивілізаційні вимоги щодо особистості та є важливими критеріями ефективного засвоєння та подальшого розвитку індивідом соціального та культурного досвіду, трудових навичок, правових знань, норм, цінностей, традицій, які необхідні для формування соціальних якостей та розвитку його індивідуальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського