Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х803.43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Шемшученко Ю. С. 
Гендерні паритети в умовах трансформації суспільства : Моногр. / Ю. С. Шемшученко, Н. М. Оніщенко, Я. М. Шевченко, О. Ф. Андрійко, І. О. Кресіна, О. В. Матвієнко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького, Київ. ун-т права. - К. : Юрид. думка, 2007. - 371 c. - Бібліогр.: с. 350-371. - укp.

Висвітлено проблеми, пов'язані з гендерним розвитком. Розкрито сутність і значення гендерної правової теорії. Особливу увагу приділено сутності, значенню та природі гендерного права, гендерним правовідносинам, подоланню деформацій правової свідомості та гендерній дисфорії, а також особливостям, формам і методам здійснення гендерної експертизи нормативно-правових актів. Розглянуто гендерну освіту як необхідний елемент демократизації сучасного суспільства. Визначено зміст юридичного розуміння поняття сім'ї.

Освещены проблемы, связанные с гендерным развитием. Раскрыты сущность и значение гендерной правовой теории. Особое внимание уделено сущности, значению и природе гендерного права, гендерным правоотношениям, преодолению деформаций правового сознания и гендерной дисфории, а также особенностям, формам и методам осуществления гендерной экспертизы нормативно-правовых актов. Рассмотрено гендерное образование как необходимый элемент демократизации современного общества. Определено содержание юридического понимания понятия семьи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.43 + Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лазар І. Г. 
Вдосконалення механізмів формування та реалізації гендерної політики в Україні : автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / І. Г. Лазар; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні аспекти формування гендерної політики, розглянуто механізми її реалізації й обгрунтовано шляхи удосконалення. Визначено основні напрямки гендерних досліджень, уточнено понятійно-категорійний апарат, проаналізовано правовий та інституційний механізми у сфері реалізації гендерної політики. Здійснено гендерний аналіз кадрового забезпечення владних інституцій України. Запропоновано методику оцінки параметрів кореляційно-регресійних моделей динаміки гендерних процесів. Виявлено основні світові тенденції розвитку гендерної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Х803.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дашковська О. Р. 
Правове становище жінки в аспекті гендерної рівності: загальнотеоретичний аналіз : автореф. дис... д-ра юрид. наук / О. Р. Дашковська; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 35 c. - укp.

Досліджено ідейно-теоретичні й історичні джерела формування правового статусу жінки. Проаналізовано особливості реалізації її суб'єктивних прав і законних інтересів, охарактеризовано окремі механізми їх правового захисту. Сформульовано положення про правове становище жінки на підставі теоретико-історичного значення її соціальної цінності та відповідно до уявлень про справедливу міру свободи й рівності жінки та чоловіка. Проаналізовано співвідношення рівності та справедливості як найбільш повного визначення загальносоціальної сутності права, прагнення до пошуку належного балансу між учасниками правових зв'язків, між особистістю та суспільством, громадянином і державою. Досліджено ліберальну та соціальну концепції рівності, здійснено розмежування понять "рівність" і "рівноправність". Розкрито сутність гендерної рівності, розглянуто її ознаки, зміст яких формувався поступово, неоднозначно та суперечливо. Обгрунтовано визначення поняття "гендер" як соціальної приналежності до певної статі, уявлення кожного індивіда про рольові характеристики та поведінкові особливості індивідів тієї статі, до якої він належить. Зроблено висновок, що формальна рівність не є засобом подолання фактичної нерівності, що існує між чоловіком і жінкою та проявляється в різних аспектах, але її можна використати як юридичну підставу для поступової ліквідації найнебезпечніших для суспільства проявів гендерної нерівності. Розглянуто різні моделі забезпечення рівності чоловіка та жінки: формальну, протекціоністську та субстантивну. Досліджено такі види дискримінації за ознакою статі, як формальна та фактична, позитивна та негативна, що проявляються в

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.43 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бобух І. М. 
Гендерна інклюзія в економіці: дисбаланси в оплаті праці / І. М. Бобух, С. М. Щегель, О. А. Герасімова // Вісн. НАН України. - 2019. - № 8. - С. 51-66. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння факторів і передумов, які сприяють розбудові інклюзивного суспільства та забезпеченню рівних можливостей для всіх у контексті гендерної рівності на ринку праці, досліджено особливості гендерних аспектів вибору спеціальностей для здобуття вищої освіти та подальшого працевлаштування у високотехнологічних і наукомістких сферах діяльності (knowledge-intensive activities) з високим рівнем оплати праці. Мета дослідження - з'ясувати фактори впливу на відмову жінок від вибору ІТ-спеціалізації; визначити напрями забезпечення рівних можливостей для жінок у STEM-галузях з метою досягнення нової якості економічного зростання; проаналізувати чинники, які впливають на вибір професій серед жінок; окреслити шляхи вдосконалення гендерної політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)24 + Х803.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського