Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)526.02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Стешенко Т. В. 
Виборчі комісії: правовий статус і організація роботи : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т. В. Стешенко; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Вивчено юридичну природу, функції, форми та методи діяльності виборчих комісій, проблеми нормативного регулювання та реалізації їх повноважень. На теоретичному рівні проаналізовано сучасний правовий статус виборчих комісій, їх сутність, компетенцію, характер взаємовідносин з іншими органами публічної влади, форми та методи їх роботи. Розроблено теоретичну модель системи виборчих комісій як особливої підсистеми органів публічної влади. Наведено характеристику основних елементів, що визначають організацію їх роботи. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Богашов О. А. 
Виборчі комісії в системі органів публічної влади України: конституційно-правовий аспект : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О. А. Богашов; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2009. - 18 c. - укp.

Досліджено основні внутрішньо-інституційні характеристики виборчих комісій, проведено всебічний аналіз зовнішніх системних зв'язків виборчих комісій з органами державної влади та місцевого самоврядування. Розглянуто, що система виборчих комісій України потребує грунтовного зміцнення основних елементів її правового статусу. Встановлено, що сучасний стан системи виборчих комісій в Україні характеризується стрімким укоріненням її у конституційну систему публічної влади, однак, подальші тенденції у цьому напрямі мають забезпечуватися шляхом послідовного та системного реформування інституту виборчих комісій. Зазначено, що удосконалення має полягати у встановленні статусу органів державної влади для виборчих комісій усіх рівнів, професіоналізації порядку їх формування, розширенні регіональної інфраструктури, забезпеченні стабільних форм взаємодії з іншими органами публічної влади в Україні. Визначено, що пріоритетним напрямом розвитку системи виборчих комісій є подальша її трансформація в "електоральну гілку влади".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лазарев А. А. 
Конституційно-правовий статус вищих виборчих органів в Україні та зарубіжних країнах: порівняльний аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. А. Лазарев; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Охарактеризовано історію виникнення та нормативно-правове закріплення проблеми дослідження. Розкрито правову сутність і систему елементів конституційно-правового статусу Центральної виборчої комісії в Україні й аналогічних вищих виборчих органів зарубіжних країн. Обгрунтовано поняття та зміст принципів конституційно-правового статусу вищих виборчих органів в Україні та зарубіжних країн. Репрезентовано систему їх функцій, повноважень, актів даних органів, гарантій здійснення повноважень і відповідальності. Визначено порядок формування та припинення повноважень вищих виборчих органів в Україні та зарубіжних країн, їх склад і структуру. Викладено аналіз існуючих форм і методів діяльності вищих виборчих органів як в Україні, так і в зарубіжних країнах. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо вдосконалення статусу та діяльності Центральної виборчої комісії в Україні на підставі позитивного досвіду діяльності схожих вищих виборчих органів зарубіжних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.80 + Х809(4УКР)526.020.1 + Х819(4УКР)072.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рум'янцева С. В. 
Прозорість виборчого процесу: необхідність та наслідки втілення в Україні / С. В. Рум'янцева // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2015. - № 1/2. - С. 101-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано поняття прозорості у сфері проведення виборів. Прозорість розглянуто з точки зору доступності, достовірності та законності інформації про електоральний процес в Україні. Виокремлено складові частини категорії прозорості. Зроблено висновки щодо появи позитивних наслідків у випадку дотримання умови прозорості виборів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Dotsenko V. S. 
Negative response to an excessive bias by a mixed population of voters = Негативний відгук на надлишкове відхилення, спричинене змішаною популяцією виборців / V. S. Dotsenko, C. Mejia-Monasterio, G. Oshanin // Condensed Matter Physics. - 2017. - 20, № 1. - С. 13801. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Вивчено результат голосування в популяції виборців, які перебувають під дією зовнішнього зміщення на користь одного з потенційних кандидатів. Популяція складається зі звичайних індивідуумів, які становлять більшість і чия думка має тенденцію до вирівнювання під дією зовнішнього зміщення, і з деякого числа протилежно настроєних індивідуумів, які завжди є противниками зміщення, але не знаходяться в конфлікті з простими виборцями. Виборці взаємодіють між собою як всі зі всіма, намагаючись прийти до спільної думки спільноти як цілого. Показано, що для достатньо слабкого зовнішнього зміщення, думка звичайних індивідуумів є завжди вирішальною, і результат голосування є в користь преференційного кандидата. Навпаки, для надто сильного зміщення протилежно настроєні індивідууми домінують, приводячи вцілому до негативного відгуку на прикладене зміщення. Показуємо, що для достатньо сильних взаємодій у межах спільноти, будь-яка з двох підгруп може несподівано змінити думку іншої групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02 в647

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Татчин С. 
Інформаційна система супроводу процесу захищеного голосування / С. Татчин, Т. Басюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2022. - Вип. 11. - С. 13-22. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розроблено методологічне підгрунтя, здійснено проєктування та конструювання інформаційної системи (ІС) супроводу захищених голосувань. Проаналізовано основні способи використання інформаційних технологій у сфері виборів. Виявлено, що мобільні пристрої, у яких використано певне програмне забезпечення, здатні істотно зменшити кількість відвідувачів виборчих дільниць, що надає змогу зробити політичне голосування значно доступнішим для людей. Здійснено проєктування ІС із використанням структурного підходу та моделі проєктування Data Flow Diagrams (DFD). Розроблено контекстну діаграму ІС і виконано декомпозицію її головного процесу з метою наочної демонстрації способів перетворення вхідної інформації на вихідну. Відображено алгоритм роботи, наданий у вигляді мережі Петрі, а також таблиці позицій і переходів цієї мережі, що необхідно для кращого розуміння особливостей роботи системи. Наведено функціональне призначення, проаналізовано програмні засоби, що надають змогу досягти поставлених цілей під час конструювання системи. Здійснено верифікацію роботи, наведено скріншоти програмних вікон системи та описано наповнення основних сторінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Авксентьєв А. О. 
Сучасна теорія голосування в контексті українських електоральних трансформацій : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / А. О. Авксентьєв; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2017. - 15 c. - укp.

Здійснено комплексне політологічне дослідження проблеми голосування: зокрема, факторів впливу на стратегії та мотивації учасників, процедурної детермінації результатів, особливостей трансформацій утвореного внаслідок масового голосування електорального простору. Розкрито основні підходи до проблематики голосування та запропоновано власну теоретико- методологічну модель електорально-просторового аналізу для дослідження українських електоральних трансформацій. Доведено, що процедурний аспект голосування несе не технічний, а сутнісний зміст, впливаючи на результати. Запропоновано проект дворівневої змішаної звꞌязаної системи з відкритими регіональними списками як рекомендовану процедурну альтернативу для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429255 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського