Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4/8)110$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Білошицький В. І. 
Цивільно-військові відносини в країнах НАТО: історія та сучасність / В. І. Білошицький // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2013. - № 4. - С. 7-13. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто історію та специфіку становлення цивільно-військових відносин в країнах НАТО, сучасний стан цивільно-військових відносин у цих країнах. Підкреслено важливість їх подальшої оптимізації з метою набуття країнами НАТО стабільної системи цивільно-військових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-91 + Х819(4/8)110:Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Резнікова О. О. 
Забезпечення стійкості держави і суспільства до терористичної загрози в Україні та світі / О. О. Резнікова // Стратегіч. пріоритети. - 2017. - № 3. - С. 22-28. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досягнення високого рівня національної стійкості до певних загроз створює можливості для вжиття своєчасних запобіжних заходів, ефективного реагування на загрози і подолання наслідків їх дії, забезпечує безперервність процесу державного управління і гнучкість відповідних систем за умов, що швидко змінюються, тощо. На основі результатів сучасних досліджень щодо формування національної стійкості в розрізі окремих сфер і елементів здійснено оцінювання стійкості державної системи у протидії тероризму в Україні, а також суспільства до терористичної загрози. Виявлено чинники, які впливають на забезпечення стійкості держави і суспільства до терористичної загрози. Підготовлено рекомендації для органів державної влади України щодо удосконалення концептуальних та організаційних засад і нормативно-правової бази протидії тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Х819(4/8)110 + Х883.9(4УКР)711.193 + Х916.881.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пелих А. О. 
Воєнно-політичні моделі держав в управлінні національною безпекою євроатлантичних і пострадянських країн : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. О. Пелих; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Здійснено компаративний аналіз досвіду євроатлантичних і пострадянських країн щодо управління національною безпекою у воєнно-політичній сфері в умовах глобалізації й обгрунтування та розробки теоретико-методологічних засад удосконалення воєнно-політичної моделі Української держави з урахуванням зарубіжного досвіду в цій сфері. Установлено ступінь наукової розробленості проблем компаративного аналізу досвіду державного управління національною безпекою у воєнно-політичній сфері у вітчизняній та зарубіжній науці. Визначено методологічні основи компаративного аналізу зарубіжного досвіду державного управління національною безпекою, структуру та функції національної системи забезпечення воєнної безпеки. Проведено компаративний аналіз досвіду євроатлантичних і пострадянських країн, вітчизняного досвіду державного управління національною безпекою у воєнно-політичній сфері, визначено можливості його використання в Україні. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення воєнно-політичної моделі України в умовах глобалізації з урахуванням зарубіжного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)110 + Х819(4УКР)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грудовенко О. С. 
Використання зарубіжного досвіду в запобіганні корупційним проявам в оборонному секторі / О. С. Грудовенко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 1). - С. 89-94. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено системний аналіз антикорупційної діяльності в оборонно-безпековому секторі, який надав змогу виявити основні сутнісні характеристики й методи в боротьбі з цим явищем у різних країнах з урахуванням специфіки їх суспільно-політичного ладу і парадигми цивілізаційного розвитку. Для досягнення поставленої мети виконано такі завдання: досліджено ступінь нормативно-правового регулювання запобігання корупції у вітчизняній оборонній сфері; проаналізовано позитивний досвід запобігання корупційним проявам в оборонно-безпековому секторі США, країн Європейського Союзу та Азіатсько-Тихоокеанського регіону; визначено, який позитивний зарубіжний досвід запобігання корупції може бути запозичений для України, та сформульовано відповідні пропозиції щодо вдосконалення протидії таким проявам. На основі аналізу зарубіжного досвіду запобігання корупції в оборонному секторі визначено найважливіші принципи, які суттєво підвищують ефективність антикорупційної діяльності та можуть бути застосовані в Україні: прозорість і підзвітність органів влади; збільшення значущості громадської думки; реальне забезпечення прав і захисту приватної власності; посилення покарань за корупційні правопорушення; презумпція винуватості чиновника в корупції; невідворотність покарання за вчинення корупційних дій; політика нетерпимості до корупції. Зазначено, що для ефективного запобігання корупції в оборонній сфері слід дотримуватися цих принципів одночасно, в комплексі. Висновок: за всієї специфіки зарубіжної системи державного управління, культурно-історичних, економічних та інших відмінностей світовий досвід запобігання і припинення корупції в оборонно-безпековому секторі має бути досліджений і почасти використаний під час реформування Збройних сил України. Зроблено висновок, що висвітлені у роботі найважливіші елементи правових і правозастосовних аспектів антикорупційної стратегії окремих країн-флагманів у боротьбі з цим негативним явищем не можна "сліпо" копіювати в нашій країні, але її вивчення й творча адаптація до українських умов могли б сприяти суттєвому зниженню рівня корупції в оборонному комплексі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4/8)711.274 + Х819(4/8)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соколов В. А. 
Інституалізація аналітичної діяльності в системі забезпечення національної безпеки на основі застосування зарубіжного та вітчизняного досвіду : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. А. Соколов; Національна академія державного управління при Президентові України. - Харків, 2020. - 20 c. - укp.

Концептуалізовано пріоритетні напрями удосконалення державного управління аналітичною діяльністю в системі забезпечення національної безпеки (СЗНБ) України з урахуванням позитивного вітчизняного і зарубіжного досвіду. Отримано нові наукові результати компаративного аналізу інституалізації аналітичної діяльності в СЗНБ України та іноземних держав (на прикладі США, ФРН, КНР, РФ), які в сукупності вирішують важливе наукове завдання обґрунтування теоретико-методологічних засад та практичних пропозицій щодо вдосконалення аналітичної діяльності в СЗНБ України з урахуванням позитивного вітчизняного і зарубіжного досвіду. Визначено ступінь наукової розробленості проблем державного управління аналітичною діяльністю в СЗНБ у вітчизняній та зарубіжній науці. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат теорії державного управління національною безпекою шляхом введення в науковий обіг формулювань понять "аналітична діяльність в СЗНБ", "нормативне управління аналітичною діяльністю в СЗНБ", "інституціональне середовище аналітичної діяльності в СЗНБ", "інституалізація аналітичної діяльності в СЗНБ", "інституціональна матриця аналітичної діяльності в СЗНБ", "інститут аналітики", "організаційна модель аналітичної діяльності в СЗНБ". З метою розкриття логіки та закономірностей конкретно-історичного процесу інституалізації аналітичної діяльності в СЗНБ здійснено класифікацію аналітичної діяльності в СЗНБ, а також розроблено стратифікаційну модель реалізації функцій аналітичної діяльності в СЗНБ, інтегровану модель формування інституціональної матриці аналітичної діяльності в СЗНБ, модель інституціональної матриці аналітичної діяльності в СЗНБ. Встановлено, що теоретико-методологічними основами компаративного дослідження інституалізації аналітичної діяльності в СЗНБ іноземних держав та України є використання модельного, системнодіяльнісного, структурно-функціонального та інституціонального підходів. Обґрунтовано, що інтегрована модель формування інституціональної матриці аналітичної діяльності в СЗНБ слугує методологічною основою державного управління процесом інституалізації аналітичної діяльності у вказаній системі, а модель інституціональної матриці аналітичної діяльності в СЗНБ слугує методологічною основою функціонування системи аналітичної діяльності у сфері забезпечення національної безпеки. Визначено спільні та відмінні риси інституціональних матриць аналітичної діяльності в СЗНБ України та іноземних держав (США, ФРН, РФ, КНР), які характеризують рівень сформованості інституту аналітики у сфері забезпечення національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Х819(4/8)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Ольховік М. В. 
Цивільний демократичний контроль над сектором безпеки (зарубіжний та національний досвід) / М. В. Ольховік, Д. С. Бадай // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 4. - С. 88-95. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - проведення порівняльно-правового аналізу міжнародних нормативно-правових та рекомендаційних актів держав Європейського Союзу з національним законодавством у сфері демократичного контролю сектору безпеки та оборони. Основа дослідження складається із загальних методів наукового пізнання: порівняння, абстрагування, аналіз, синтез, історичний і структурний методи. Здійснено порівняльний аналіз міжнародних нормативно-правових та рекомендаційних актів держав Європейського Союзу з національним законодавством у сфері демократичного контролю сектору безпеки та оборони, виокремлено найбільш актуальні проблеми реформування контролю безпекового простору. Обговорено демократичний контроль сектору безпеки та оборони; дотримання основоположних прав і свобод людини та громадянина; національна та міжнародна практика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Х819(4/8)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сучасні виклики та актуальні проблеми забезпечення міжнародної та національної безпеки (тенденції, проблеми та шляхи їх вирішення) : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Дніпро, 2 груд. 2022 р.) / упоряд.: С. В. Корогод; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпропетровськ : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2023. - 379 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми кримінально-правового та кримінологічного забезпечення міжнародної та національної безпеки. Розкрито питання кримінального процесуального забезпечення міжнародної та національної безпеки, психологічного забезпечення в умовах воєнного стану, використання спеціальних знань у кримінальному судочинстві в умовах воєнного стану тощо. Досліджено актуальні аспекти розслідування проявів колабораційних дій. Висвітлено окремі питання визначення регіональної належності в контексті ст. 161 КК України. Наведено загальну характеристику правової регламентації принципу об’єктивності та повноти дослідження в судово-експертній діяльності. Досліджено особливості підготовки до проведення допиту малолітнього потерпілого під час розслідування злісного невиконання обов'язків по догляду за дитиною. Охарактеризовано окремі аспекти діяльності підрозділів департаменту стратегічних розслідувань в умовах воєнного стану. Проаналізовано проблеми забезпечення фіксації та оцінки збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації. Досліджено загальні тенденції механізму відповідальності за корупційні правопорушення. Визначено перспективи використання молекулярно-генетичної експертизи для розкриття здочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 я431(0) + Х819(4/8)110 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Теоретичні засади управління оборонними ресурсами : монографія / В. В. Коваль, О. М. Семененко, Л. В. Скуріневська, І. М. Ткач, С. П. Мокляк, С. В. Ясенко; ред.: О. М. Семененко; Генеральний штаб Збройних Сил України. - Київ : Ген. штаб Збройн. Сил України, 2023. - 485 c. - Бібліогр.: с. 467-483 - укp.

Розкрито основні теоретичні, методологічні та практичні аспекти функціонування систем оборонного менеджменту й управління оборонними ресурсами іноземних держав та України. Зазначено, що результати аналізу досвіду оборонного менеджменту й управління оборонними ресурсами іноземних держав дозволили визначити погляди та способи удосконалення існуючих механізмів функціонування цих систем в зальній системі оборонного планування й економічної безпеки держави. Зауважено, що монографію розроблено фахівцями Генерального штабу Збройних Сил України, а також науковцями Національного університету оборони України, Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Військової академії імені Євгена Березняка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Х819(4/8)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39061 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського