Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)01-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Формування демократичного та ефективного державного управління в Україні : Матеріали наук.-практ. семінару за міжнар. участю "Досвід стажування держ. службовців у США та ЄС і його роль у становленні демокр. держ. упр. в Україні", 11 - 12 берез. 2002 р. / ред.: В. І. Луговий, В. М. Князев; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Центр дослідж. адм. реформи, Вища школа держ. служби ім. Р.Вагнера Нью-Йорк. ун-ту, Європ. ін-т держ. упр. - К. : Вид-во УАДУ, 2002. - 351 c. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку демократії та громадянського суспільства в Україні, адміністративної та правової реформи, національної безпеки, соціального захисту, охорони здоров'я та довкілля, свободи преси та доступу громадян до інформації. Проаналізовано американський та європейський досвід у даних сферах. У контексті становлення демократичного державного управління в країні висвітлено принципи та функціональні особливості політичних виборів. На підставі досвіду США та країн ЄС проаналізовано вплив політики зайнятості на подолання бідності в державі, а також вплив управлінської еліти на національну безпеку держави.

Рассмотрены проблемы развития демократии и гражданского общества на Украине, административной и правовой реформы, национальной безопасности, социальной защиты, здравоохранения и охраны окружающей среды, свободы прессы и доступа граждан к информации. Проанализированы американский и европейский опыт в данных сферах. В контексте становления демократического государственного управления в стране освещены принципы и функциональные особенности политических выборов. С учетом опыта США и стран ЕС проанализировано влияние политики занятости на преодоление бедности в государстве, а также влияние управленческой элиты на его национальную безопасность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ієрусалімова І. О. 
Адміністративно-правове забезпечення прав і свобод людини та громадянина : навч. посіб. / І. О. Ієрусалімова, І. О. Ієрусалімов, П. М. Павлик, Ж. В. Удовенко. - К. : Знання, 2007. - 223 c. - Бібліогр.: с. 196-223. - укp.

Розглянуто основні проблеми розробки адміністративно-правового механізму забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Визначено зміст і особливості адміністративно-правового статусу громадянина України. Запропоновано класифікацію прав і свобод громадян у сфері адміністративно-правових відносин.

Рассмотрены основные проблемы разработки административно-правового механизма обеспечения прав и свобод человека и гражданина. Определены содержание и особенности административно-правового статуса гражданина Украины. Предложена классификация данных прав и свобод граждан в сфере административно-правовых отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-28я73 + Х809(4УКР)3:Х81я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гудима Н. В. 
Принципи відкритості і прозорості в діяльності органів державного управління України : організац.-прав. засади: моногр. / Н. В. Гудима; Центр дослідж. пробл. публ. упр. - Черкаси : Вид. Чабаненко Ю., 2007. - 199 c. - Бібліогр.: с. 183-198. - укp.

Розглянуто стан і динаміку розвитку принципів відкритості та прозорості у діяльності органів державного управління в Україні як необхідних складових забезпечення її ефективності та демократизації суспільно-управлінських відносин. Розкрито історико-теоретичні засади реалізації та правового регулювання даних принципів. Висвітлено місце громадських об'єднань і організацій у їх реалізації у процесі діяльності органів державного управління в українській державі.

Рассмотрены состояние и динамика развития принципов открытости и и прозрачности в деятельности органов государственного управления в Украине как необходимых слагаемых обеспечения ее эффективности и демократизации общественно-управленческих отношений. Раскрыты историко-теоретические основы реализации и правового регулирования данных принципов. Освещено место общественных объединений и организаций в их реализации в процессе деятельности органов государственного управления в украинском государстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА689680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Публічна влада та управління: принципи і механізми реалізації : монографія / ред.: Н. Р. Нижник; Центр дослідж. пробл. публіч. упр. - Чернівці : Технодрук, 2008. - 432 c. - укp.

Висвітлено проблеми формування та розвитку публічної влади й управління в Україні. Розкрито принципи, механізми реалізації, кадровий склад публічної влади і державного управління. Увагу приділено розвитку принципів відкритості та прозорості в діяльності органів державного управління, збалансованості повноважень суб'єктів контролю публічних фінансів і майна, реалізації права громадян на участь у місцевому самоврядуванні.

Освещены проблемы формирования и развития публичной власти и управления в Украине. Раскрыты принципы, механизмы, кадровый состав публичной власти и государственного управления. Уделено внимание развитию принципов открытости и прозрачности в деятельности органов государственного управления, сбалансированности полномочих субъектов контроля публичных финансов и имущества, реализации права граждан на участие в местном самоуправлении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2 + Х001.01 + Ф3(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА710789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лелеченко А. П. 
Децентралізація в системі державного управління в Україні: теоретико-методологічний аналіз : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / А. П. Лелеченко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретико-методологічний аналіз та узагальнено існуючі підходи щодо впровадження децентралізації у системі державного управління в Україні. Висвітлено актуальні проблеми підвищення дієздатності місцевого самоврядування, оптимізації відносин регіонів з центром, а також проведення реформ на місцевому та регіональному рівнях. Розкрито сутність системного підходу щодо аналізу процесів політичного й адміністративного державотворення, показано особливості централізованого та децентралізованого управління. Здійснено поглиблене дослідження ефективності застосування принципу децентралізації в Україні, доведено невідповідність її рівня новим потребам суспільного розвитку. Розроблено рекомендації щодо формування структур самоврядування з оптимально забезпеченим рівнем повноважень. Наведено аналітичні оцінки правових та інституційних положень та передумов здійснення децентралізації державної влади в Україні, обгрунтовано можливості впровадження досвіду реалізації даного процесу у деяких зарубіжних країнах, зокрема постсоціалістичного табору: Польщі, Латвії, Литві, Естонії та інших, що набули членства у Європейському Союзі. Проаналізовано сучасний стан адміністративної реформи в Україні, наведено результати порівняльного дослідження реформування державного управління в Польщі. Розглянуто динаміку здійснення адміністративних реформ у країнах Центрально-Східної Європи, Балтії, Закавказзя та в Китаї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-21 + Х819(4УКР)011.2-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Соловйов В. М. 
Удосконалення законності в державному управлінні України : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / В. М. Соловйов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади законності, способи забезпечення та шляхи її удосконалення у державному управлінні України. На підставі порівняльного аналізу соціалістичної законності доведено, що законність у державному управлінні України перебуває у динаміці та залежить від форми державного режиму, рівня демократії, відповідності законів міжнародним загальноприйнятим нормам. На підставі грунтовного аналізу поняття, суті, способів забезпечення та гарантій законності визначено основні шляхи її удосконалення у державному управлінні України. Запропоновано шляхи удосконалення президентського, парламентського, урядового, відомчого та судового контролю як спеціальних правових способів забезпечення законності. Досліджено проблемні питання здійснення прокурорського й адміністративного нагляду та державного примусу як способів її забезпечення у державному управлінні України, визначено гарантії законності на наведено шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дерець В. А. 
Верховенство права - основоположний принцип діяльності органів виконавчої влади / В. А. Дерець // Правова держава. - 2009. - Вип. 20. - С. 218-225. - Бібліогр.: с. 224-225. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Приходченко Л. Л. 
Забезпечення ефективності державного управління на засадах демократичного врядування : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. Л. Приходченко; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2010. - 36 c. - укp.

Розкрито сутність, структуру та специфіку механізмів державного управління. Проаналізовано підходи до визначення критеріїв і показників оцінювання ефективності. Проведено порівняльний аналіз застосування моделей ефективності діяльності органів публічної влади. Визначено проблемні питання створення та впровадження дієвої системи контролю. Запропоновано методику оцінювання адміністративної діяльності. Розглянуто моделі ефективного державного управління й оцінювання діяльності органів публічної влади. Визначено умови, необхідні та достатні для забезпечення ефективності державного управління. Наведено логічну схему функціонування механізму забезпечення ефективності державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Терент'єва О. Л. 
Менталітет як чинник розвитку державотворення в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Л. Терент'єва; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2010. - 18 c. - укp.

Проаналізовано роль еліти у реалізації моделі розбудови української державності. Розглянуто основні риси українського менталітету, умови його виникнення та посилення впливу на владні відношення. Висвітлено причини виникнення регіоналізму та його роль в державотворчих процесах. Запропоновано концептуальну схему дворівневого подолання проблеми регіональності через використання національного менталітету. Визначено необхідність впровадження нової моделі державного управління. Розкрито відповідність існуючих моделей державного управління ментальним рисам українців. Обгрунтовано необхідність зміни групового менталітету еліти через зміну організаційної культури. Розроблено заходи та запропоновано методи щодо зміни організаційної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пухтецька А. А. 
Запровадження принципів та стандартів належного урядування у діяльності публічної адміністрації / А. А. Пухтецька // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2010. - Т. 103. - С. 36-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено сучасні європейські та вітчизняні підходи до розуміння змісту основоположних категорій європейської концепції належного урядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергейчук О. А. 
Зовнішній державний контроль щодо органів виконавчої влади як елемент правового забезпечення режиму законності / О. А. Сергейчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 252-259. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-93 + Х819(4УКР)01-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Залюбовська І. К. 
Нормативно-правове врегулювання запровадження принципу верховенства права у діяльності органів виконавчої влади / І. К. Залюбовська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 225-230. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Синкова О. М. 
Підзвітність в органах виконавчої влади та напрями її правового забезпечення / О. М. Синкова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 327-333. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Синкова О. М. 
Щодо вдосконалення правового забезпечення підзвітності в органах виконавчої влади / О. М. Синкова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 43. - С. 240-245. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Синкова О. М. 
Підзвітність в органах виконавчої влади: особливості суб'єктного складу / О. М. Синкова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 44. - С. 278-284. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Кіслов Д. В. 
Принципи соціально-етичного маркетингу в державному управлінні / Д. В. Кіслов // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2013. - Вип. 2. - С. 171-175. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні підходи до розробки принципів соціально-етичного маркетингу в державному управлінні та за умов сучасних ринкових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дармограй О. О. 
Стиль державно-управлінської діяльності в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. О. Дармограй; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження питання стилю державно-управлінської діяльності в Україні. Розкрито поняття стилю державно-управлінської діяльності. Проаналізовано питання формування стилю державно-управлінської діяльності. Визначено основні елементи сучасного стилю та окреслено особливості використання її стилю (на основі підходів теорій лідерства). Проаналізовано основні види стилів державно-управлінської діяльності: індивідуальний та колегіальний, авторитарний, демократичний, ліберальний та ін. Визначено основні пріоритети розвитку стилю державно-управлінської діяльності в Україні, такі як управлінська культура та етика управління, виконання та делегування повноважень державних службовців. Окрему увагу приділено зарубіжному досвіду стилю державно-управлінської діяльності та його адаптації за умов України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2 + Х819(4УКР)012.1:Ю7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Грицяк Н. В. 
Етичні принципи демократичного врядування: механізми формування та впровадження : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. В. Грицяк; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2012. - 20 c. - укp.

Огрунтовано роль механізмів формування та впровадження етичних принципів демократичного врядування. Виявлено, що етичні принципи демократичного врядування набувають особливого значення у розвитку державного управління. Зазначено, що за своєю сутнісною природою вони мають вищий ступінь гарантування, оскільки набувають значення загальних правил поведінки; виявляються в процесі організації та діяльності органів державного управління, розкриваючи загальні соціальні установки поведінки, певні цінності суспільства. Зарубіжна практика свідчить про перспективність етичного підходу до вирішення багатьох проблемних питань діяльності влади. Визначено зміст концепції механізмів демократичного врядування, що полягає в реалізації наступних етичних принципів: додержання прав і свобод людини і громадянина, гуманізму, довіри, справедливості, законності та добросовісності. Доведено, що впровадження етичних принципів демократичного врядування визначається традиціями демократизму, створенням інститутів, що базуються на неформальних правилах, рівнем управлінської культури та потребує поступовості, створення інститутів соціального партнерства та накопичення досвіду взаємодії у виконанні державних програм розвитку. Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення механізмів формування та впровадження етичних принципів демократичного врядування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2:Ю7 + Ю752.1:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мамычев А. Ю. 
Архетипические основания государственного управления: теоретико-методологические и социокультурные аспекты / А. Ю. Мамычев // Публ. урядування : збірник. - 2016. - № 2. - С. 135-145. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Предложена и аргументирована необходимость разработки социокультурной (архетипической) стратегии политического исследования, направленной на реконструкцию и интерпретацию публично-властных институтов и управленческой практики в качестве устойчивых и преемственно воспроизводящихся политических феноменов в определённой социокультурной среде. Обосновано, что социокультурная основа исследования должна рассматриваться как содержание, а политическая система и отношения (как социокультурные феномены) выступают формой политико-правовой жизнедеятельности общества, где первое – это сущностная, качественная характеристика публично-властной организации, а второе – внешнее, специфическое – конкретно-историческое (конвенциональное) репрезентация и оформление социокультурного содержания. Изложена авторская многоуровневая система архетипического кодирования политического процесса, трансформации публично-властной организации общества и управленческой практики.

Запропоновано й аргументовано необхідність розробки соціокультурної (архетипної) стратегії політичного дослідження, спрямованої на реконструкцію і інтерпретацію публічно-владних інститутів та управлінської практики як стійких і послідовно відтворюваних політичних феноменів у певному соціокультурному середовищі. Доведено, що соціокультурна основа дослідження повинна розглядатися як зміст, а політична система і відносини (як соціокультурні феномени) виступають формою політико-правової життєдіяльності суспільства, де перше - це сутнісна, якісна характеристика публічно-владної організації, а друге - зовнішнє, специфічне - конкретно-історичне (конвенціональне) репрезентація й оформлення соціокультурного змісту. Викладено авторську багаторівневу систему архетипового кодування політичного процесу, трансформації публічно-владної організації суспільства і управлінської практики.

The article proposes and discusses the need for socio-cultural development (archetypal) political research strategy aimed at the reconstruction and interpretation of public government institutions and management practices as a sustainable and successively reproducing political phenomena in a certain socio-cultural environment. The author proves that the social and cultural basis of the study should be considered as the content, and the political system and the relationship (as socio-cultural phenomena) are a form of political and legal life of society, where the first - it is essential, qualitative characteristics of public power organizations, and the second - external, specific - concrete hysterical representation and execution of social and cultural content. The contents of the paper presents the author's multilevel system of coding the archetypal political process of transformation of public power of social organization and management practices.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2 в85 + С5*667.1*333.641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ларін С. В. 
Сутність та зміст поняття "національні цінності" в контексті сучасних дослідницьких підходів / С. В. Ларін // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2016. - № 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто сутність поняття "національні цінності" в контексті сучасних дослідницьких підходів, а також визначено понятійне поле дефініції "національні цінності", що сприяє узагальненню поглядів представників різних наукових шкіл, які досліджували категорію "цінність". Обгрунтовано, що розробка дефініції "національні цінності" є важливою теоретико-методологічною проблемою національної безпеки та державного управління. Доведено, що розвиток теорії та практики державного управління у сфері національної безпеки потребує поглиблених самостійних досліджень процесів, які відбуваються в Україні в контексті їх ціннісного виміру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського