Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)011.2-95$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Вовк С. О. 
Становлення та розвиток міжрегіонального співробітництва прикордонних областей України і Російської Федерації (наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / С. О. Вовк; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

З використанням широкої джерельної бази вивчено процес становлення та розвитку прикордонного співробітництва України та Російської Федерації. Розкрито суть основних понять і категорій, досліджено механізми правового регулювання міжнародного, міждержавного, українського національного, російського національного, міжрегіонального та локального рівнів. Здійснено критичний аналіз відповідних нормативно-правових актів. Висвітлено недоліки національних законодавчих баз стосовно прикордонного співробітництва України та Російської Федерації. Розглянуто основні напрямки співпраці, а саме: торгово-економічний, екологічний, соціально-культурний. Показано роль Виконавчого комітету Ради керівників прикордонних областей України, Російської Федерації та Республіки Білорусь у розвитку міжрегіонального співробітництва прикордонних областей України та Російської Федерації. Відзначено, що це співробітництво у досліджений період було спрямоване на розвиток прикордонних регіонів шляхом налагодження та подальшого розширення торговельно-економічних, екологічних і соціально-культурних зв'язків. Зауважено, що підтримка етнічних українців, які мешкають у прикордонних областях Російської Федерації, сприяла процесу їх національної ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(4РОС) + Х819(4УКР)033.1(4РОС) + Х819(4УКР)011.2-95(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лавренчук А. О. 
Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. О. Лавренчук; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено базові засади формування багаторівневих стратегій та регіональних механізмів державного керування євроінтеграційними процесами. Розроблено методологію і структуру системного аналізу ефективності управління даними процесами в Україні на центральному та регіональному рівнях. Обгрунтовано узагальнений комплекс засобів удосконалення державного управління в системі євроінтеграційної політики шляхом поєднання технологій соціально-економічного розвитку й організаційно-управлінських механізмів, досліджено їх специфічні зв'язки. Сформульовано концептуальні положення щодо оптимізації регіонального механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності за умов раціоналізації відносин місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування за стандартами Європейського Союзу (ЄС) та подальшої регіоналізації економіки України. Удосконалено методики впровадження зарубіжного досвіду формування механізмів інтеграційного співробітництва на регіональному рівні до практики державного управління в Україні. Розвинуто концептуальні засади формування його стратегій і механізмів і створення національних інститутів європейської інтеграції. Наведено методики координації, контролю та узгодження програм співробітництва регіонів України та країн ЄС. Розкрито суть понять "регіоналізм", "регіоналізація", "регіональна політика" у контексті їх застосування у вітчизняній державно-управлінській науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х915.232.5-96(4УКР) + Х915.289(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Астапова Т. О. 
Адаптація зарубіжного досвіду реформування діяльності органів місцевого самоврядування в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Т. О. Астапова; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто нові підходи та технології організації взаємодії органів місцевого самоврядування в Україні, на підставі сучасних організаційно-правових можливостей та використання кращого закордонного досвіду ефективного управління на місцевому рівні. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку місцевого самоврядування, визначено його особливості як інституту громадянського суспільства, а також сучасні моделі місцевого самоврядування розвинених країн світу та можливості їх запровадження в Україні. Визначено специфіку послуг, які можуть надаватися органами місцевого самоврядування за умов демократизації суспільних відносин і особливості використання сучасних інформаційних технологій для організації взаємодії органів місцевого самоврядування та населення. Узагальнено зарубіжний досвід щодо залучення громадян до управління територіями та досліджено особливості українського законодавства щодо забезпечення права громадян на участь в управлінні на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х819(4/8)011.2 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сечковський О. О. 
Діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України з розвитку міжнародного економічного співробітництва (1991 - 2006 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О. О. Сечковський; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2010. - 22 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз діяльності місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України, спрямованої на становлення та розвиток міжнародного економічного співробітництва. Досліджено наукові засади роботи місцевих органів влади у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, розглянуто процес формування нормативно-правової бази та її вплив на розвиток міжнародного економічного співробітництва. Розкрито роль місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України у розвитку міжнародного економічного співробітництва у межах роботи міжнародних організацій. Узагальнено досвід діяльності місцевих органів влади щодо розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у межах двостороннього співробітництва з країнами Чорноморського басейну. Досліджено діяльність місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України з розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у сфері транскордонного співробітництва. Проаналізовано погляди іноземних дослідників щодо проблеми розвитку зовнішньоекономічної співпраці у Чорноморському регіоні. До наукового обігу введено раніше невідомі або недостатньо використані документи та матеріали, що розкривають практичну діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України (постанови, розпорядження, звіти про роботу обласних і міських рад народних депутатів, обласних і міських державних адміністрацій, управлінь з зовнішньоекономічних зв'язків та європейської інтеграції періоду 1991 - 2006 рр.). Проаналізовано документи Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України, поточних архівів Міністерства економіки України та Міністерства закордонних справ України,

Державних архівів Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, поточних архівів державних установ Одещини, Миколаївщини, Херсонщини й Автономної Республіки Крим. Висвітлено позитивні здобутки та проналізовано негативні наслідки діяльності місцевих органів влади та визначено фактори, що стримували розвиток зовнішньоекономічних зв'язків України з державами Чорноморського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)64-64(0)2 + Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Історія та перспективи соціально-економічного розвитку, державного регулювання та місцевого самоврядування Півдня Росії та України : зб. наук. пр. Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 21 - 22 трав. 2010 р., Суми - Курськ. Ч. 2 / ред.: О. М. Теліженко, В. О. Лук'янихін; МОН України, Сум. держ. ун-т Півд.-Зах. держ. ун-т. - Суми, 2010. - 159 c. - укp. - рус.

Висвітлено актуальні науково-теоретичні та практичні проблеми формування ефективних методів взаємодії та соціально-економічного розвитку Півдня Росії та України на державному, регіональному та місцевому рівнях з урахуванням історичних і сучасних чинників. Проаналізовано економічні та соціальні причини демографічних циклів у Росії й Україні на початку Жовтневої революції. Наведено результати соціологічного дослідження проблем трудової міграції населення Сумщини в 2008 - 2009 рр. Визначено регіональні та локальні еколого-економічні показники інвестицій екологічного спрямування. Досліджено вплив ринкової кон'юнктури на формування екологічного боргу. Висвітлено можливості та проблеми міжнародного співробітництва у біоенергетичній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 я431(0) + С5*25(4УКР) я431 + С5*25(4РОС7) я431 + У9(4УКР) я431 + У9(4РОС7) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11066/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фокіна-Мезенцева К. В. 
Прикордонна співпраця на рівні регіонів: сучасні проблеми та концептуальні особливості : монографія / К. В. Фокіна-Мезенцева; ред.: Н. П. Борецька; Донец. ін-т ринку та соц. політики. - Донецьк : Юго-Восток, 2011. - 143 c. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Висвітлено питання прикордонного співробітництва (ПС) регіонів України та Росії - Донецької та Ростовської областей. Розкрито сутність міжнародної інтеграції та ПС за умов регулювання регіонального розвитку. Проведено оцінювання забезпечення співробітництва прикордонних регіонів даних областей та розкрито особливості його регулювання. Визначено шляхи формування стратегії економічної інтеграції в контексті розширення ПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + У9(4УКР-4ДОН)80 + У9(4РОС-4РОС)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Наумік К. Г. 
Проблеми державного управління: теорія і практика діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування контрольованих прикордонних районів : монографія / К. Г. Наумік, Т. О. Коваль, І. В. Кукін. - Х. : ХНЕУ, 2010. - 130 c. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Розкрито сутність сучасних підходів до розв'язання завдань з удосконалення діяльності органів державної влади (ОДВ) в контексті вирішення сучасних проблем діяльності ОДВ контрольованих прикордонних районів (КПР) України. Визначено недоскалість окремих положень нормативно-правових актів з урахуванням міжнародного досвіду, удосконалення розподілу повноважень ОДВ та місцевого самоврядування КПР у прикордонній сфері. Наведено рекомендації щодо доцільних змін нормативно-правового забезпечення діяльності ОДВ.

Раскрыта сущность современных подходов к решению задач по усовершенствованию деятельности органов государственной власти (ОГВ) в контексте решения современных проблем деятельности ОГВ контролированных пограничных районов (КПР) Украины. Определены неусовершенствованность отдельных положений нормативно-правовых актов с учётом международного опыта, усовершенствование распределения полномочий ОДВ и местного самоуправления КПР в пограничной сфере. Даны рекомендации относительно целесообразных изменений нормативно-правового обеспечения деятельности ОДВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х819(4УКР)112.033.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Черчатий О. І. 
Оптимізація діяльності публічної адміністрації України на регіональному рівні в умовах євроінтеграції : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. І. Черчатий; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2011. - 20 c. - укp.

Вирішено наукове завдання оптимізації діяльності публічної адміністрації України на регіональному рівні за умов її європейської інтеграції. Використано систему загальнонаукових і спеціальних методів. Проаналізовано теоретичні основи, правові та категорійно-понятійні аспекти оптимізації діяльності публічної адміністрації, джерела та ступінь вивчення проблеми українськими та зарубіжними вченими. Вдосконалено понятійний апарат оптимізації діяльності публічної адміністрації. З урахуванням європейських підходів і досвіду посткомуністичних країн обгрунтовано функції, напрями, принципи й інструменти оптимізації регіонального публічного управління в Україні. Виявлено проблеми оптимізації публічної адміністрації на регіональному рівні, що дозволяє виділити та розкрити ключові напрями реформ, зокрема, проведення адміністративно-територіальної реформи, реформування системи адміністративних послуг на регіональному рівні, що пов'язується автором із впровадженням в органах влади системи управління якістю, вдосконалення співпраці органів влади з інституціями громадянського суспільства як неодмінної передумови оптимізації діяльності регіональних органів влади за сучасних умов. Як неодмінну умову оптимізації діяльності публічної адміністрації визначено забезпечення професіоналізму кадрів. В контексті підвищення ефективності державного управління розкрито завдання й основні напрями роботи з державними службовцями за умов трансформації суспільства, як основу для впровадження сучасних технологій публічного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Богородецька О. І. 
Ключові особливості нормативно-правової бази функціонування побратимських зв'язків міст України / О. І. Богородецька // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 21. - С. 107-113. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано правову основу функціонування побратимських зв'язків міст України, а також міжнародно-правові документи, що визначають характер і спосіб формування зовнішніх зв'язків міст. Досліджено рівень розвитку муніципального права в Україні. Охарактеризовано рівні формування нормативно-правової бази функціонування побратимських зв'язків міст України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бабець І. Г. 
Застосування експертного опитування для оцінювання ефективності державного управління міжнародним співробітництвом регіону / І. Г. Бабець // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2010. - Вип. 3. - С. 152-156. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано концептуальні засади підготовки і проведення експертного оцінювання ефективності державного управління міжнародним співробітництвом на регіональному рівні. Визначено цілі та параметри експертного оцінювання, розроблено структуру анкети для опитування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 в623.5 + Ф3(4УКР)1 + Ф4(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабець І. Г. 
Теоретичні засади державного управління інтеррегіональним співробітництвом України в умовах євроінтеграції / І. Г. Бабець // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2010. - Вип. 2. - С. 131-135. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обрунтовано теоретичні засади реалізації моделі інтеррегіонального співробітництва України, визначено напрями вдосконалення механізму державного управління міжнародним співробітництвом на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стрижакова А. Ю. 
Роль органів місцевого самоврядування в розвитку міжрегіонального співробітництва / А. Ю. Стрижакова // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2012. - Вип. 4. - С. 173-177. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблеми міжрегіонального співробітництва в Україні. На засадах аналізу нормативних актів і функцій місцевих органів самоврядування визначено напрями подальшого розвитку ефективного міжрегіонального кооперування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сидоренко Н. О. 
Органи місцевого самоврядування України як суб'єкти міжнародного співробітництва в умовах європейської інтеграції : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Н. О. Сидоренко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Дніпропетровськ, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше досліджено співпрацю з міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування (ОМС) України із зарубіжними партнерами як системну діяльність в контексті євроінтеграційних перетворень. Визначено основні завдання, принципи, напрями, послідовність та інші елементи взаємодії зазначених органів, а також з'ясовано специфічні особливості функціонального розвитку й кадрового забезпечення ОМС. Удосконалено інституційні та нормативно-правові засади діяльності із міжнародного співробітництва OMC України з урахуванням європейських норм і стандартів. Розширено обгрунтування напрямів оновлення подальшої діяльності структурних підрозділів OMC України, що опікуються питанням міжнародного співробітництва. Шляхом узагальнення окремих підходів і рекомендацій щодо розбудови партнерських відносин між OMC та іноземними партнерами розроблено структурно-логічну схему пошуку іноземних партнерів та взаємодії з ними. Розвинено термінологічний апарат сфери науки державного управління шляхом розширення змісту й уточнення поняття "міжнародне співробітництво органів місцевого самоврядування України", що грунтується на договірній основі та враховує основні засади внутрішньої та зовнішньої політики відповідних держав. Набуло подальшого розвитку визначення ролі й місця OMC України у багаторівневій структурі міжнародного співробітництва та євроінтеграційних процесів, що створюють підгрунтя для демократичних перетворень та сталого розвитку в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кондратинський О. С. 
Міжнародні підходи оцінювання залученості представників територіальної громади до управління місцевим розвитком / О. С. Кондратинський // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2017. - Вип. 4. - С. 209-214. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано найбільш відомі міжнародні наукові підходи до оцінювання партисипації. Розглянуто принципи, методології, підходи до оцінювання залучення представників громади до прийняття управлінських рішень. Розглянуто міжнародні рекомендації стосовно критеріїв успішного оцінювання процесу взаємодії представників громадянського суспільства й органів влади. Зроблено спробу визначити найбільш адаптивний підхід оцінювання партисипативної демократії в територіальних громадах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Васильєв Є. О. 
Роль органів місцевого самоврядування України у створенні локальної системи зовнішньоекономічної діяльності : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Є. О. Васильєв; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню ролі органів місцевого самоврядування України у створенні локальної системи зовнішньоекономічної діяльності. Проведено комплексний аналіз теоретико- філософських підходів до розуміння зовнішньоекономічної діяльності та їх ролі в становленні її системи в органах місцевого самоврядування України. Проаналізовано чинну конституційно-правову та законодавчу базу, що формує компетенцію органів місцевого самоврядування у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а також досліджено роль міжнародних стандартів місцевого самоврядування в становленні такої компетенції. Досліджено актуальні питання організаційного та правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема теоретичні підходи до виникнення, становлення та розвитку організаційно-правових форм їх діяльності в профільній сфері, проблематика їх вдосконалення, а також правовий статус профільних організаційних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Інституційно-правовий вимір участі України в європейських об'єднаннях територіального співробітництва / Д. Очкаі, В. А. Устименко, Я. В. Лазур, А. Є. Санченко, Ю. І. Фетько, С. С. Яценко; ред.: В. А. Устименко, Я. В. Лазур, Ю. Б. Євчак Пер.: К. В Охотник; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж., Центральноєвроп. служба сприяння транскордон. ініціативам, Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород : НАН України : Ін-т екон.-прав. дослідж. : Ужгород. нац. ун-т, 2019. - 161 c. - укp.

Наведено результати дослідження правових та економічних аспектів забезпечення зміцнення транскордонного співробітництва шляхом утворення і діяльності європейських об'єднань територіального співробітництва (ЄОТС) у контексті європейського права й українського законодавства. Запропоновано рекомендації органам державної влади та місцевого самоврядування України щодо подолання труднощів на шляху поширення практики діяльності ЄОТС як ефективного інструменту регіонального та місцевого соціально-економічного розвитку в контексті європейської інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х915.232.5-96(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839037 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського