Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Запотоцька О. В. 
Особливості здійснення реєстрації потужностей операторів ринку у сфері безпечності та якості харчових продуктів / О. В. Запотоцька // Держава та регіони. Сер. Право. - 2018. - № 2. - С. 28-33. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито особливості здійснення реєстрації потужностей операторів ринку у сфері безпечності та якості харчових продуктів. Визначено поняття й ознаки реєстрації як засобу публічного адміністрування у сфері безпечності та якості харчових продуктів. Запропоновано класифікацію реєстраційних проваджень у сфері безпечності та якості харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Narimanova O. V. 
Development of anti-counterfeit consumer product authentication system = Розробка противоконтрафактної системи перевірки продукції / O. V. Narimanova // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2015. - Вип. 2. - С. 124-127. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Сформульовано основні вимоги до зазначеної системи, обгрунтовано вибір методу перевірки автентичності продукції. На основі запропонованого раніше методу перевірки цілісності та автентичності QR-коду розроблено схему противоконтрафактної системи перевірки продукції. Запропонована в рамках системи технологія перевірки продукції є простою, економною в реалізації, не потребує зовнішньої зміни упаковки продукції, не порушує існуючий виробничий процес. Розроблена технологія може бути рекомендована для використання власними підприємствами та державними установами, які зацікавлені в захищеності своєї продукції від підробки, а також у відстеженні і вилученні з обігу контрафактної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Усенко А. А. 
Умови запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) в Україні: адміністративно-правовий аспект / А. А. Усенко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 4. - С. 103-109. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено нормативні засади впровадження системи Hazard Analysis and Critical Control Points (НАССР) в Україні як чинника безпеки харчових продуктив. Досліджено документальний аналіз і синтез, порівняльний аналіз, об'єктивної істини, пізновально-аналітичний та ін. Узагальнено вимогу щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР. З'ясовано положення щодо запровадження операторами ринку програм-передумов, принципів НАССП, розробки постійно діючих контрольних процедур: спрощене застосування системи НАССР для певних операторів ринку тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хрип'юк В. І. 
Інструменти державного регулювання харчової промисловості України / В. І. Хрип'юк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 3. - С. 35-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто науково-методичні засади державного регулювання харчової промисловості (ХП) України. Досліджено, що харчова промисловість через притаманні їй специфічні особливості не є самостійно регульованою галуззю національного господарства та не здатна самостійно забезпечити відповідний міжнародний рівень якості й безпечності харчових продуктів. У зв'язку з вступом у СОТ та євроінтеграційною орієнтацією України гостро постає питання державного регулювання розвитку ХП. У цьому контексті визначено, що державне регулювання здійснюється у певних формах і методах, які знаходять своє відображення в інструментах досягнення цілей. Розкрито суть поняття "інструмент" та встановлено, що набір інструментів, за допомогою яких держава здійснює вплив на суб'єкти господарювання, змінюється залежно від економічного завдання, бажаного результату, матеріальної можливості та існуючого досвіду регулювання. При чому спектр застосування інструментів державного регулювання постійно розширюється. Запропоновано класифікацію інструментів (адміністративні, економічно-фінансові, соціально-економічні, інвестиційно-інноваційні та політичні), за допомогою яких на основі поставленої мети, змісту, характеру та засобів реалізації у поєднанні з ринковим саморегулюванням держава зможе проводити регуляторну діяльність ХП, створюючи передумови більш ефективного соціально-економічного розвитку країни. Представлено конкретний перелік інструментів кожної сформованої групи для ефективного регулювання ХП, детальний аналіз суті та поняття кожного із них. Акцентовано увагу, що розмежування інструментів державного регулювання на запропоновані групи є досить умовним, тому будь-який економічний, соціальний, політичний регулятор несе у собі елемент адміністрування, а прийняття будь-яких адміністративних законів і рішень має на меті одержання певного економічного та соціального ефекту. Доведено, що тільки на основі цілісної та взаємоузгодженої дії різноманітних інструментів державного регулювання можливе досягнення мети ефективного функціонування ХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-21,01 + Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Березянко Т. В. 
Простежуваність якості та безпеки в олієжировій промисловості / Т. В. Березянко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 3. - С. 46-54. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

"Вільний ринок" у європейському форматі є ринком суворого дотримання правил, законодавчих норм і регламентів поведінки компаній з метою скерування їх діяльності у суспільно потрібне русло. ЄС дотримується досить складної процедури постійного моніторингу, що відповідає Кодексу простежуваності, який претендент має прийняти у безумовному порядку. Крім того, ЄС вимагає дотримання правил безпеки виробництва харчової продукції, недопущення забруднення, проведення слідства, відкликання всієї партії продукту та/або припинення його постачання до з'ясування обставин. Владним установам держав-членів належить забезпечення впровадження операторами системи відстеження. Європейський Союз проводить регулярні інспекції для того, щоб оператори відповідали стандартам безпеки та контролю і може ввести обмеження на експорт/імпорт. Головним інструментом є інформація про походження не тільки кінцевого продукту, але й усіх його складових. У процесі дослідження розглянуто дотримання якості та безпеки в ланцюжку виробництва продуктів харчування. Підхід до дослідження грунтується на опрацюванні значної кількості законодавчих, регламентуючих і директивних документів. Виконано оцінку рівня наближення ринкових практик до європейських стандартів безпеки та якості продукції в ланцюжку виробництва. Сучасна практика провідних компаній харчової промисловості дещо випередила національні законодавчі норми і відповідає вимогам ЄС щодо контролю якості та безпеки продукції в ланцюжку її виробництва. Виявлено необхідність контролю бізнес-процесу з метою подальшого регулювання формування та розподілу маржі у ланцюжку виробництва й реалізації продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782-106 + У9(4УКР)306.751.9-823.2 + Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Запотоцька О. В. 
Управління сферою безпечності та якості харчової продукції в Україні: адміністративно-правове дослідження : монографія / О. В. Запотоцька. - Київ : Кафедра, 2018. - 399 c. - Бібліогр.: с. 368-399 - укp.

Наведено авторську позицію щодо сутності та змісту управління сферою безпечності та якості харчової продукції в Україні. Визначено сутність детермінант ''харчові продукти'', ''виробництво харчових продуктів'', ''харчові добавки'', ''обіг харчових продуктів'' з позиції правового розуміння. Розкрито принципи публічного адміністрування безпечності та якості харчової продукції та види харчових продуктів. Досліджено поняття адміністративно-правового механізму публічного адміністрування у такій сфері. З'ясовано природу сервісних та управлінських засобів публічного адміністрування в сфері безпечності та якості харчової продукції. Зокрема, розкрито поняття та порядок дозвільної діяльності, реєстрації, сертифікації, контрольно-наглядової діяльності в сфері безпечності та якості харчової продукції. Особливу увагу приділено адміністративній відповідальності за правопорушення в зазначеній сфері. Здійснено характеристику міжнародного досвіду публічного адміністрування в сфері безпечності та якості харчової продукції, а також визначено напрями вдосконалення публічного адміністрування в такій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крегул Ю. І. 
Захист прав споживачів фінансових послуг : монографія / Ю. І. Крегул, О. Ю. Радченко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2018. - 263 c. - Бібліогр.: 222 назви. - укp.

Досліджено проблеми адміністративно-правового забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг. Розглянуто систему та структуру органів державної влади, їх завдання, функції та повноваження. Визначено шляхи оптимізації адміністративно-правового забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206 + Х839(4УКР)920.720.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бочарова О. В. 
НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції : підручник / О. В. Бочарова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : Атлант, 2019. - 375 c. - укp.

Викладено систематизований матеріал щодо розроблення, запровадження та підтримування систем управління безпечністю харчових продуктів (СУБХП) на основі концепції Hazard Analysis and Critical Control Point (НАССР) (Аналіз небезпечних чинників і критичні точки керування). Особливу увагу приділено розробці НАССР-планів та небезпечним чинникам. Наведено шляхи потрапляння в харчовий продукт небезпечних речовин. Запропоновано сучасні методи та системи для проведення аналізу небезпечних чинників. Охарактеризовано принципи та документи щодо належної практики виробництва в світі та в Україні, наведено приклади розроблення стандартних санітарних робочих процедур (ССРП). Надано інформацію щодо системи простежуваності та програм відкликання. Окремий розділ присвячено аудитам СУБХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.9 я73-1 + Л80 я73-1 + Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206 я73-1 + Х916.140.21 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Довгань Ю. А. 
Адміністративно-правове забезпечення прав споживачів в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. А. Довгань; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль, 2021. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правового забезпечення прав споживачів (ПС) в Україні. Окреслено джерелознавчу та сформовано методологічну основу дослідження адміністративно-правового забезпечення ПС в Україні. Розкрито поняття та зміст ПС і їх класифікацію. Проаналізовано міжнародні стандарти забезпечення ПС. Розглянуто генезу розвитку та сучасний стан законодавства, що регулює сферу захисту ПС. Охарактеризовано діяльність органів виконавчої влади щодо забезпечення ПС в Україні, визначено їх повноваження та компетенцію. Розкрито роль органів місцевого самоврядування як суб'єктів забезпечення захисту ПС. Проаналізовано адміністративну відповідальність як засіб захисту ПС. Простежено ПС у контексті розвитку е-комерції, подано пропозиції щодо вдосконалення законодавства, що регламентує сферу ПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Головіна Н. А. 
Державне регулювання ринку продукції дитячого харчування : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. А. Головіна; Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій. - Одеса, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена узагальненню теоретичних засад та обґрунтуванню практичних рекомендацій щодо державного регулювання ринку продукції дитячого харчування в Україні. На основі аналізу економічних джерел і систематизації матеріалу удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження в контексті уточнення трактування змісту понять "державне регулювання", "державне стимулювання", враховуючи цілісність взаємодії здійснення процесів з метою забезпечення певних гарантій в умовах подальшої інтеграції у світову економіку при реалізації чіткого організаційно-економічного механізму регулювання ринку продукції дитячого харчування. Обґрунтовано, що система менеджменту якості виступає як інструмент державного регулювання виробництва дитячого харчування та складова стратегії розвитку індустрії дитячого харчування. Запропоновано удосконалити методичний підхід щодо маркетингових досліджень ринку продукції дитячого харчування з урахуванням інноваційних аспектів його розвитку та розробити організаційно-економічний механізм регулювання ринку продукції дитячого харчування, який передбачає формування комплексу заходів на державному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.21-21,01 + У9(4УКР)421.51-21,01 + Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Александров М. Є. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері безпечності промислової продукції України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Є. Александров; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Увагу присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового регулювання у сфері безпечності промислової продукції України. На основі аналізу нормативних, доктринальних і наукових джерел розкрито зміст та особливості сфери безпечності промислової продукції України як об’єкта адміністративно-правового регулювання. Сформульовано поняття адміністративно-правового регулювання у сфері безпечності промислової продукції України. Досліджено основні етапи його становлення та розвитку. Сформовано систему принципів адміністративно-правового регулювання у сфері безпечності промислової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського