Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)112.013.013.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Волосович С. 
Детермінанти виникнення та реалізації кіберризиків / С. Волосович, Л. Клапків // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2018. - № 3. - С. 101-115. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Виокремлено причинно-наслідковий, секторальний та інструментальний підходи до визначення дефініції кіберризиків. Запропоновано розглядати кіберризики у широкому та вузькому розумінні. Систематизовано кримінальні та некримінальні джерела кіберризиків. Проаналізовано явища кібератака та кіберінцидент як основні інструменти реалізації кіберризику. Виявлено кіберзагрози для зовнішньої торгівлі. Досліджено основні кібер-інциденти глобального масштабу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843-995ф + Х819(4Укр)112.013.013.1 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузнєцова Н. В. 
Аналіз та прогнозування ризиків шахрайства з кредитними картками / Н. В. Кузнєцова // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2018. - 8, № 1. - С. 16-25. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено основні підходи виявлення шахрайських операцій з кредитними картками та запропоновано комбіноване виконання поведінкового оцінювання клієнтів-власників кредитних карт та моніторингу операцій з кредитними картами з метою виявлення можливої спроби шахрайства. Сформовано вхідну вибірку з 4 тисяч активних кредитних карт, за якими проводилось 55 тисяч транзакцій, класифіковано основні типи кредитних карт за їх поведінкою. За результатами проведеного дослідження поведінки клієнтів кредитних карток будується поведінкова модель, що описує, як вони будуть діяти в наступні моменти часу, які операції проводити, на яку суму та з якими лімітами, і таким чином дозволяє виявляти нетипові запити, що є свідченням спроби шахрайських операцій. Поряд зі стандартними характеристиками, що описують клієнта та кредитну карту, формувалися агреговані характеристики, які описували поведінку клієнта (баланс, доходи, витрати, ліміти) в динаміці, і за рахунок їх застосування вдалось отримати більш якісні моделі. При аналізі ризику шахрайських транзакцій використовувались операції за транзакціями за попередні періоди (типові та шахрайські), будувалися моделі на основі логістичної регресії, регресійного рівняння, регресії з інтегрованим ковзним середнім, а також застосовувались багатошаровий перцептрон та радіально-базисна функція. Такі моделі здійснювали класифікацію транзакції на предмет шахрайства, а далі прогнозували суму транзакції. Найкращим методом класифікації транзакцій виявився багатошаровий перцептрон, а найвищі значення точності прогнозу показала модель авторегресії з інтегрованим ковзним середнім (АРІМА) із значенням похибки 4,46 % для прогнозування суми транзакції. Запропонований комбінований підхід виявився ефективним для аналізу та моніторингу кредитних карт та виявлення шахрайських операцій. Перспективним може бути його використання для інших типів фінансових ризиків (для білінгових та платіжних систем, систем переведення грошей та інших торгівельних операцій).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шимченко Л. А. 
Кіберзагрози в Україні як проблема в умовах геополітичного суперництва / Л. А. Шимченко // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2019. - Вип. 40. - С. 70-76. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Предмет дослідження - кіберзагрози як інструмент геополітичного суперництва. Мета роботи - дослідження проявів кіберзагроз для українського суспільства за умов геополітичного суперництва. Завдання дослідження: розглянути формат термінологічної невизначеності кіберзагрозливої проблематики на національному рівні; дослідити прояви різнопланових кіберзагроз для українського суспільства і держави; закцентувати увагу на пропонованих механізмах боротьби проти наростаючих кібезагроз за умов геополітичного суперництва. У процесі дослідження було використано такі методи дослідження: системний підхід, пошуковий метод, синтезу та узагальнення, аналогічний метод. Методологічна база дослідження - наукові праці вітчизняних вчених, аналітичні матеріали. Проведено дослідження проблематики геостратегічного суперництва, де увагу звернуто на кіберборотьбу. Встановлено, що кібербезпекова проблематика дедалі більше стає проблемою і національного рівня, що простежується у швидкості прийняття нормативно-правових рішень з узаконеними механізмами протидії кіберзагрозам, у створенні спеціальних кіберпідрозділів для забезпечення кіберпротистояння та ін. Акцентовано увагу на тих кіберзагрозах, що були найбільш резонансними в останні роки для українського суспільства і держави та звернуто увагу на застосовуваних владою механізмах протидії. Одержані результати дослідження можуть бути використані за викладання у ВНЗ України таких курсів як: Національна безпека, інформаційна безпека, Соціально-економічна безпека та ін. Висновки: кіберзлочини, кібератаки, кібервійни - це все породження становлення інформаційної цивілізації, що не лише надає змогу будувати більш ефективне й успішне суспільство, а й формує нові загрози національній безпеці, призводить до геополітичного суперництва. Найбільше протиборство розгортається у площині кіберпростору, тому держава більшу увагу має приділяти системі формування інформаційної політики у всіх її проявах: забезпечити термінологічну визначеність; сприяти створенню належної координації діяльності різноманітних інформаційних відомств, діяльність яких пов'язана з кіберпросторовими можливостями; створити ефективну систему підготовки кадрів для спеціальних структурних кіберпідрозділів; налагодити співпрацю з міжнародними структурами, що намагаються забезпечувати кібербезпеку у світовому просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Барановський О. В. 
Історико-правовий аналіз діяльності міліції України у сфері протидії кіберзлочинності (1991 - 2015 рр.) / О. В. Барановський // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 1. - С. 4-10. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

З застосуванням історико-правового методу пізнання явищ державної і правової дійсності здійснено аналіз процесу формування та розвитку нормативно-правового та організаційно-штатного забезпечення діяльності спецпідрозділів міліції України щодо боротьби з кіберзлочинністю. Охарактеризовано основні види кіберзлочинності, які набули поширення в незалежній державі. Розкрито завдання, функції та основні форми й методи діяльності спецпідрозділів міліції щодо боротьби з кіберзлочинністю. Проаналізовано напрями та форми міжнародного співробітництва з інтерполом та Європолом, правоохоронними органами європейських держав і США у сфері боротьби з кіберзлочинністю. З урахуванням історичного досвіду діяльності спецпідрозділів міліції сформовано окремі пропозиції з удосконалення діяльності підрозділів Департаменту кіберполіції Національної поліції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 + Х916.811.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Береза В. В. 
Щодо визначення функцій Департаменту кіберполіції Національної поліції України / В. В. Береза // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 1. - С. 66-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Окреслено етимологію правової категорії "функція", досліджено її взаємозв'язок із поняттям "завдання" в аспекті адміністративного права. Наведено класифікацію функцій Департаменту кіберполіції Національної поліції України, спираючись на аналіз нормативно-правових актів України та враховуючи зміст поліцейської діяльності. Сформульовано авторське визначення функції Департаменту кіберполіції Національної поліції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Корченко О. 
Стаціонарні системи виявлення і попередження кібератак в інтересах кіберзахисту та кіберконтррозвідки (на прикладі США) / О. Корченко, І. Логінов, С. Скворцов // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 1. - С. 5-12. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У забезпеченні національної кібербезпеки задіяно декілька силових відомств нашої країни. Кожне з них розв'язує власне коло завдань щодо захисту критичної інформаційної інфраструктури від кібератак і кіберінцидентів. Так, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) України, підрозділи технічного захисту інформації відповідають за кіберзахист інформаційних ресурсів та інфраструктури їх оброблення незалежно від характеру кібератак, що на них здійснюються. Служба безпеки України забезпечує критичну інформаційну інфраструктуру від кібератак розвідувально-підривного характеру, а Національна поліція захищає інтереси суспільства і громадян від кіберзлочинів. Але, для виконання поставлених перед ними завдань Служба безпеки і Держспецзв'язку України однаково потребують засобів виявлення і запобігання кібератак. Проте, на характеристиках і функціональних можливостях цих засобів відбиватиметься специфіка завдань, розв'язуваних обома відомствами. Наведено результати вивчення зарубіжного досвіду побудови систем виявлення і запобігання кібератакам в інтересах кіберзахисту і кіберконтррозвідки, визначено їх сутнісні характеристики, які доцільно врахувати у практичній діяльності з розбудови національної системи забезпечення кібербезпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 + Х819(7СПО)112.013.013.1 + З970.40 + Х849(4УКР)04:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Марущак А. 
Європейський досвід з питань боротьби з правопорушеннями в інформаційній сфері / А. Марущак // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Правопорушення в інформаційній сфері стають усе більш поширеними з розвитком інформаційних технологій. Дискусії ведуться навколо поєднання і співвідношення корпоративних норм обробки інформації, закріплених переважно у політиках конфіденційності або безпеки, з вимогами національного законодавства щодо цивільно-правової, адміністративно-правової, кримінально-правової охорони різних категорій інформації. Здійснено аналіз найбільш поширених правопорушень в інформаційній сфері: кіберправопорушень і дезінформування, проаналізовано європейський досвід з питань боротьби із такими правопорушеннями. Запропоновано рекомендації для правоохоронних органів України, а також зроблено припущення про перспективне законодавче закріплення юридичної відповідальності за дезінформування як окремий склад інформаційного правопорушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зацеркляний Г. А. 
Виявлення слідів комп'ютерних інцидентів : [навч. посіб.] / Г. А. Зацеркляний. - Харків : Панов А. М., 2017. - 360, [1] c. - Бібліогр.: с. [361] - укp.

Акцентовано увага на виявленні та дослідженні злочинів, пов'язаних із комп'ютерною інформацією. Досліджено методи одержання доказів, які мають форму комп'ютерної інформації, на застосовування для цього технічних та програмних засобів. Розглянуто особливості інформаційного суспільства та вказано на можливі наслідки несанкціонованого доступу до критично важливої інформації. Наведено засоби криптографічного захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 я73 + Х849(4УКР)04:З97 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Діяльність оперативних підрозділів Національної поліції України щодо протидії злочинам, які вчиняються із використанням сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій : наук.-практ. рек. / Б. І. Бараненко, О. В. Бочковий, В. М. Комарницький, М. В. Кривонос; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. - Сєвєродонецьк : РВВ ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, 2019. - 109 c. - Бібліогр.: с. 104-109 - укp.

Висвітлено алгоритми дій працівників Національної поліції України під час організації виявлення, попередження, припинення та розслідування злочинів, що вчиняються із використанням сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій. Подано інформацію про поняття, основні види й особливості надання послуг і сервісів операторами та провайдерами телекомунікацій, які використовуються (застосовуються) під час вчинення злочинів. Розглянуто процесуальний порядок фіксації протиправної інформації, розміщеної в мережі Інтернет. Увагу приділено можливостям і перспективам аналізу даних про події, осіб і їх зв'язки у протидії злочинам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 + Х883.9(4УКР)711.26 + Х881.9(4УКР)126

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Новіков М. М. 
Теоретико-правовий аспект кібернасильства: поняття та зміст / М. М. Новіков, М. М. Новікова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 1. - С. 61-67. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - здійснити аналіз теоретичних аспектів кібернетичного насильства як одного із суспільно небезпечних проявів впливу на суспільство. Методами дослідження виступають загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання, серед яких діалектичний метод, методи формальної логіки, структурно-логічний метод, категоріальний та ін. Визначено, що подолання кібернасильства в Україні потребує формування системи комплексних заходів. У першу чергу, це стосується створення належного механізму правового регулювання, який чітко визначатиме правовий статус органів і підрозділів, які займатимуться питанням протидії кібернасильству. Встановлено, що провідними засобами кібернасильства є виявлення і здійснення протягом певного часу стосовно чітко визначеного кола осіб психічного, біологічного, сексуального, фізичного, майнового, економічного, фінансового та інших видів насильства з використанням комп'ютерної техніки, кібернетичних (загальних та локальних) комп'ютерних мереж. Підкреслено, що кібернасильство спрямоване на пригнічення свідомості та волі осіб, які найчастіше мають активну соціальну позицію з боку осіб, схильних до девіантної поведінки. Поведінка останніх спрямована на дестабілізацію суспільства та держави, моралі, приниження загальнолюдських цінностей. Зроблено висновок, що більшість проявів кібернасильства вчинюється у молодіжному середовищі, якому притаманний низький рівень суспільної моралі та культури, а також правової обізнаності. Згідно даних UNICEF, в Україні близько 50 % підлітків були жертвами кібернасильства. Встановлено, що в Україні нещодавно почала приділятися увага профілактиці кібернасильства серед неповнолітніх (кібербулінгу). Однак, правове регулювання даної сфери та здійснення захисту з боку держави залишається мінімальним. Введення в дію норми, яка визначає адміністративну відповідальність за булінг учасника освітнього процесу, не дає необхідного захисту дійсному колу потерпілих осіб від кібернасильства. При цьому визначено, що статистичних даних щодо кібернасильства у бік дорослої частини населення України немає. Це свідчить про латентність психологічного цькування, яке розгортається у соціальних мережах, мессенджерах, інтернет-сайтах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Марущак О. А. 
Правове забезпечення інформаційної безпеки правоохоронних органів / О. А. Марущак, К. Л. Стеченко // Актуал. проблеми юрид. науки та практики. - 2020. - № 1. - С. 31-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено інформаційні безпеки правоохоронних органів. Визначено зміст та форми її забезпечення, розглянуто діяльність провідних правоохоронних органів, що протидіють широкому колу загроз інформаційній безпеці України. Проаналізовано офіційні статистичні показники динаміки вчинення кіберзлочинів за останні роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 + Х883.9(4УКР)711.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Протидія кіберзагрозам у сучасному безпековому середовищі: актуальні питання теорії та практики : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. конф., 29 жовт. 2021 р. / Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України. - Київ : ІСТЕ СБУ , 2021. - 279 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Розглянуто ефективну протидію актуальним кіберзагрозам у сфері платіжних систем на прикладі взаємодії організацій фінансового сектору України. Проаналізовано особливості дослідження додатків Android на наявність шкідливого програмного забезпечення. Досліджено вектори атак та сучасні методи забезпечення інформаційної безпеки криптовалюти. Охарактеризовано засади забезпечення протидії кіберзагрозам на підприємствах, установах та організаціях. Увагу приділено проблемні питання визначенню місця вчинення злочину в кіберпросторі. Висвітлено окремі проблемні питань наукового забезпечення кібербезпеки в Україні. Розглянуто зарубіжний досвід визначення правового статусу криптовалют. Досліджено деякі аспекти розробки автономної системи захисту web-ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Буяджи С. А. 
Правове регулювання боротьби із кіберзлочинністю: теоретико-правовий аспект : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. А. Буяджи; Приватний вищий навчальний заклад Університет Короля Данила . - Івано-Франківськ, 2018. - 16 c. - укp.

Присвячено системному та ґрунтовному аналізу особливостей теоретико-правового аспекту правового регулювання боротьби з кіберзлочинністю. Визначено поняття, значення та наведено ознаки боротьби з кіберзлочинністю. Простежено генезис правового регулювання боротьби з кіберзлочинністю. Окрему увагу приділено аналізу елементів механізму правового регулювання боротьби з кіберзлочинністю. Досліджено національне та міжнародно-правове регулювання боротьби з кіберзлочинністю. Визначено перспективи та тенденції розвитку правового регулювання боротьби з кіберзлочинністю в Україні. Розкрито специфіку правового регулювання боротьби з кіберзлочинністю у зарубіжних країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Діяльність підрозділів превенції щодо запобігання порушенням виборчого законодавства : навч.-практ. посіб. / А. Є. Фоменко, Л. Р. Наливайко, К. В. Бахчев, О. В. Бочковий, С. П. Мороз, В. О. Боняк, М. І. Саєнко, І. С. Дрок, М. А. Самбор; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпро : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2021. - 163 c. - Бібліогр.: с. 154-160 - укp.

Викладено аналіз діяльності підрозділів Національної поліції щодо виявлених порушень виборчого законодавства та наведено практичні рекомендації стосовно підвищення ефективності даного напрямку діяльності підрозділів поліції. Висвітлено засади виборчого процесу в Україні. Розглянуто планування підрозділами превенції заходів запобігання правопорушенням виборчого законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013.013.1 я73 + Х809(4УКР)526 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Яцишин М. Ю. 
Міжнародно-правове співробітництво у сфері боротьби з кіберзлочинністю : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / М. Ю. Яцишин; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено комплексному дослідженню актуальної проблеми теорії та практики міжнародного права – міжнародно-правового співробітництва у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Здійснено узагальнення основних засад універсальної концепції кіберзлочинності, а також визначення шляхів її розвитку. На підставі аналізу сучасних підходів до розуміння кіберзлочинності в теорії та практиці міжнародного права розкрито сутність цього поняття, визначено його основні ознаки, узагальнено класифікацію. Охарактеризовано процес еволюції інституту міжнародно-правового співробітництва у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Особливу увагу приділено окремим перспективним напрямам міжнародно-правового співробітництва держав щодо протидії кібернетичним злочинам. Досліджено міжнародно-правове регулювання кібервоєн, розглянула шляхи удосконалення матеріальних та процесуальних норм інституту міжнародно-правового співробітництва у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Здійснено аналіз правових та інституційних основ протидії кіберзлочинності в Україні, а також визначено можливості міжнародно-правової кваліфікації кібератак, вчинених на території України під час агресії Російської Федерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.81 + Х819(4УКР)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440872 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського