Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Х829(4УКР)211.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Хохуляк В. В. 
Правовое регулирование земельного налога в Украине : Моногр. / В. В. Хохуляк; Чернов. нац. ун-т им. Ю.Федьковича. - Черновцы : Рута, 2004. - 280 c. - Библиогр.: с. 223-274 - рус.

Проанализированы особености правового регулирования земельного налога в Украине в юридической практической деятельности на основе отечественного законодательства. Рассмотрены налогово-правовая сущность земельного налога, его экспертные признаки и особенности. Описаны основные и дополнительные элементы правового механизма земельного налога, определены условия возникновения, изменения и прекращения правоотношений по его уплате. Сформулированы предложения к законодательным и правоприменительным органам по усовершенствованию правового регулирования земельного налога в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мендрул О. Г. 
Земельні правовідносини: правочини та оподаткування : навч. посіб. / О. Г. Мендрул, Г. М. Білецька, С. І. Федчук, Н. Г. Кондратенко, Ю. Є. Коваленко, В. І. Ніколайченко. - К. : КНТ, 2008. - 163 c. - укp.

Висвітлено засади правового регулювання земельних відносин в Україні. Розкрито особливості визначення вартості та проведення оцінки землі, її оподаткування. Акцентовано увагу на проблемах адміністрування й обліку земельного податку й орендної плати за землю органами державної податкової служби. Наведено інформацію про категорії земель, юридичний статус земель житлової та громадської забудови, порядок зміни цільового призначення земель, методи оцінки вільних земельних ділянок, пільги зі сплати земельного податку.

Освещены основы правового регулирования земельных отношений в Украине. Раскрыты особенности определения стоимости и проведения оценки земли, ее налогообложения. Акцентировано внимание на проблемах администрирования и учета земельного налога и арендной платы за землю органами государственной налоговой службы. Приведена информация о категориях земель, юридическом статусе земель жилищной и общественной застройки, порядке изменения целевого предназначения земель, методах оценки свободных земельных участков, льготах по уплате земельного налога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111я7 + Х839(4УКР)112.1я7 + Х829(4УКР)211.1я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Величко А.  
Проблема налогообложения хозяйств в условиях частной собственности на землю / А. Величко, А. Сафин // Экономика Украины. - 2004. - № 1. - С. 82-85. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413 + Х829(4Укр)211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Шульга Т. М. 
Правове регулювання бюджетних доходів, пов'язаних з природокористуванням : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. М. Шульга; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено питання правового регулювання бюджетних доходів, взаємопов'язаних з природокористуванням. Визначено суть цих понять, проведено їх класифікацію та різними критеріями, зокрема, періодичністю, адміністративно-територіальною належністю та значенням природних ресурсів, їх фізичними параметрами. Визначено місце платежів, пов'язаних зі спеціальним використанням даних ресурсів, у системі бюджетних доходів. Виокремлено збір за спеціальне використання природних ресурсів, що є головною формою доходів у зазначеній сфері. Виявлено специфіку основних елементів правового механізму цього збору. Значну увагу приділено проблемі наповнення бюджетної системи за рахунок платежів від використання землі як природного ресурсу, а саме: земельного податку й орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 + Х829(4УКР)211.1 + Х859(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хохуляк В. В. 
Правове регулювання земельного податку в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Хохуляк; Держ. податк. адмін. України. Акад. держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2003. - 20 c. - укp.

Розкрито основні наукові концепції оподаткування землі, становлення та розвиток нормативно-правового регулювання земельного податку. Визначено його поняття та правову природу, місце та роль у системі податків України. Охарактеризовано основні та додаткові елементи податково-правового механізму даного податку, умови та підстави виникнення, зміни та припинення земельних податкових правовідносин. Запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення його правового регулювання та механізму справляння відповідних податкових сум. Проведено комплексний аналіз норм податкового законодавства та підзаконних нормативно-правових актів, матеріалів судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білецька Г. М. 
Правове регулювання плати за землю в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. М. Білецька; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено правовому регулюванню плати за землю зі всебічним комплексним аналізом теоретико-правових засад і практичних аспектів впливу на розвиток правовідносин у контексті набрання чинності Податковим кодексом України. Визначено порядок нарахування та стягнення земельного податку, орендної плати за землі державної та комунальної форм власності. З'ясовано особливості та відмінності складових поняття "плата за землю". Охарактеризовано об'єкти оподаткування: земельні ділянки, частки (паї), режим пільгового оподаткування та особливості встановлення ставок, виходячи від загального до конкретного, що включає такі процедури, як реєстрація та облік платників податків, обробка податкових декларацій відповідно до даних державного земельного реєстру і даних земельного кадастру та облік платежів за землю, податковий контроль за сплатою земельних платежів. Розглянуто комплекс нормативно-правових, фінансово-економічних, організаційних, науково-методичних, освітньо-інформаційних заходів, що сприяють збільшенню надходжень до бюджету в процесі реалізації власниками землі та землекористувачами своїх прав і виконання обов'язків. Обгрунтовано ряд концептуальних і теоретичних положень та висновків, практичних рекомендацій. Надано визначення інституту плати за землю та удосконалено поняття податкової пільги з плати за землю. Показано, що специфічність стягнення плати за землю обумовлена ставками земельного податку орендної плати за землі державної, комунальної форм власності та базою оподаткування та визначається нормативною грошовою оцінкою земельних ділянок або площею земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено. Унаслідок цього до стягнення плати за землю залучаються не тільки податкові органи держави, але й органи місцевого самоврядування та відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рекова Н. Ю. 
Особливості ПДВ в Україні в контексті зближення з європейським законодавством / Н. Ю. Рекова, С. В. Мельник // Бізнес Інформ. - 2016. - № 3. - С. 214-219. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Виявлено особливості ПДВ та обгрунтування його ставки в Україні з позицій зближення вітчизняного законодавства з податковим законодавством ЄС. Проведено аналіз ПДВ як основного непрямого бюджетоутворюючого податку в державах - членах ЄС та Україні. Встановлено, що найбільш поширена в ЄС загальна ставка ПДВ дорівнює 20 - 21 %. Крім загальної ставки ПДВ, у країнах - членах ЄС використовуються знижені, суперзнижені та нульові ставки. Визначено, що в ЄС зниження загальної ставки ПДВ є недоцільним, тому що може призвести до втрат бюджету і зайвим адміністративним витратам. Обгрунтовано, що в умовах соціально-економічної нестабільності використання законодавчо встановленої в Україні загальної і зниженої ставки ПДВ сприяє зниженню ризику недостачі бюджетних доходів і не суперечить процесу поступового зближення вітчизняного законодавства з вимогами ЄС. Збільшення податкових надходжень сприяє підвищенню імпліцитної ставки ПДВ за рахунок змін у сфері податкового адміністрування в контексті імплементації директив ЄС. Перспективою подальших наукових досліджень у даному напрямку є обгрунтування шляхів вдосконалення податкового адміністрування ПДВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головко Є. Є. 
Особливості формування та розвитку правового механізму оподаткування землі в Україні / Є. Є. Головко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2014. - Вип. 4. - С. 54-58. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено особливості формування та розвитку правового механізму оподаткування землі в Україні. Увагу приділено правовій природі й особливостям справляння орендної плати за земельну ділянку. На основі проведеного дослідження висловлено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання зазначеної проблематики. Розглянуто зарубіжний досвід оподаткування землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)211.1 + Х839(4УКР)211.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Плотнікова Ю. І. 
Правове регулювання плати за землю в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. І. Плотнікова; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Досліджено питання правового регулювання плати за землю в Україні. На основі теоретичного осмислення наукових праць вітчизняних і зарубіжних учених, положень вітчизняного податкового законодавства щодо плати за землю та практики його застосування і тлумачення, зарубіжного досвіду оподаткування земель. Здійснено історико- та теоретико-правовий аналіз плати за землю в Україні. Досліджено механізм плати за землю за чинним податковим законодавством України (платники плати за землю, об'єкт оподаткування платою за землю, база оподаткування платою за землю, ставка плати за землю, порядок обчислення плати за землю, податковий період щодо плати за землю, строк і порядок сплати плати за землю, строк і порядок подання звітності щодо обчислення та сплату плати за землю), теоретичне підгрунтя та механізм податкового контролю щодо плати за землю. Визначено й обгрунтовано напрями його вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)211.1 + Х829(4УКР)239

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського