Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Х829(4УКР)212.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Криницький І. Є. 
Правове регулювання оподаткування майна : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Є. Криницький; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Проаналізовано роль і місце податків на майно в податковій системі України. Досліджено окремі види існуючих податків на майно. Наведено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, що стосуються оподаткування майна в Україні. Обгрунтовано необхідність прийняття нових законодавчих актів та розроблено їх проекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Світлюк Н. В. 
Облік юридичних осіб при оподаткуванні майна: міжнародний аспект / Н. В. Світлюк // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 1. - С. 160-163. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано процес обліку юридичних осіб у разі оподаткування майна. Досліджено світовий і вітчизняний досвід законодавчого закріплення відповідного питання, визначено основні види юридичних осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3 + Х930.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шкільова Н. В. 
До питання про місце податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в податковій системі: порівняльно-правовий аспект / Н. В. Шкільова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 1. - С. 119-122. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано історичне становлення майнового оподаткування в різних країнах світу. Зосереджено увагу на характерних особливостях оподаткування майна як одного з інститутів податкового права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бухтіярова І. О. 
Правове регулювання оподаткування нерухомості в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. О. Бухтіярова; Держ. НДІ ін-т МВС України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Розкрито поняття нерухомості для цілей оподаткування, вказано перспективні напрями розвитку оподаткування нерухомості в Україні для забезпечення дієвості механізму такого оподаткування. Охарактеризовано правовий механізм платежів, якими оподатковується нерухомість в Україні, а саме: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та податку на доходи фізичних осіб від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), продаж (обмін) об'єктів нерухомості, дарування (спадкування) об'єктів нерухомого майна та визначено шляхи його вдосконалення. Аргументовано доцільність скасування державного мита за нотаріальні послуги у разі відчуження нерухомого майна та збору на загальнообов'язкове соціальне страхування, що стягується під час укладення договорів купівлі-продажу нерухомості. Надано пропозиції, сформульовано рекомендації, обрунтовано положення, спрямовані на вдосконалення правового регулювання оподаткування нерухомості в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шкільова Н. В. 
Правове регулювання оподаткування нерухомості в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Шкільова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Здійснено аналіз оподаткування нерухомості. Визначено сутність майна як об’єкта оподаткування, надано детальну характеристику такого його різновиду, як нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Визначено особливості правового механізму однойменного податку, що діє на території України. Досліджено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з урахуванням теоретичної конструкції правового механізму податку, що пережбачає виокремлення основних і додаткових елементів такого платежу. Увагу приділено не тільки статистичному аспекту правового регулювання цього податку, а й процедурам обчислення податкової бази, порядку виконання обов’язків з податкового обліку як платників податку, так і об’єктів оподаткування, а також процедурам надання податкової звітності, що виступає підгрунтям для проведення контрольних заходів уповноваженими державними органами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дученко Г. В. 
Державне регулювання податку на майно: організаційно-правові аспекти : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. В. Дученко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розроблено концептуальні положення та одержано результати, які в сукупності вирішують важливе наукове завдання в галузі науки державного управління щодо обгрунтування державного регулювання податку на майно в Україні. Проаналізовано стан розвитку податкової системи в Україні, виявлено основні проблеми інституціоналізації вітчизняної податкової системи. Зазначено, що реакцією науковців на недосконалість традиційних неокласичних концепцій стала поява нових альтернативних теорій, основною з яких вважається інституціоналізм. Осмислення на базі інституціоналізму результатів системної трансформації податкової системи має значний науковий і практичний резонанс. З'ясовано, що програма реформ надає податку на нерухомість особливого значення, оскільки саме його відсутністю пояснюється одна з найбільш актуальних соціальних проблем сьогодення - невиконання податковою системою функції згладжування соціальної нерівності. Визначення параметрів оптимальної траєкторії руху державного управління надало змогу сформувати систему взаємопов'язаних принципів, положень і вимог, яка набуває характеру парадигми щодо оптимального запровадження механізму розподільчого регулювання. На основі сформованої парадигми запропоновано комплекс планових організаційно-правових заходів поетапного запровадження механізму перерозподільчого регулювання в Україні, які базуються на SO-стратегії, що передбачає використання сильних сторін і максимальну реалізацію можливостей з мінімізацією впливу слабких сторін, а також розробкою заходів щодо запобігання загрозам з боку системних ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Попович А. І. 
Правове забезпечення екологічного оподаткування в Україні і Європейському Союзі : [монографія] / А. І. Попович; Ін-т законодав. передбачень і прав. експертизи, Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород : Аутдор-Шарк, 2014. - 226 c. - Бібліогр.: с. 141-160 - укp.

Подано результати порівняльно-правового аналізу справляння екологічних податків в Україні і ЄС, проведеного на основі нормативно-правових документів України, установчих договорів ЄС (у редакції Лісабонського договору), актів інституцій ЄС, бази даних Організації економічного співробітництва та розвитку і Європейського екологічного агентства. Розглянуто функціонально-правове призначення та проблеми впровадження екологічних податків і адаптації acquis communautaire у сфері навколишнього природного середовища й екологічного оподаткування. Запровадження екологічного оподаткування розглянуто як одну з умов європейської інтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.329 + Х915.232.5-91:Х822.123.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Васильєва Н. С. 
Особливості справляння екологічного податку податковим агентом / Н. С. Васильєва // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 5-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто особливості справляння податковим агентом екологічного податку щодо здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива. Проаналізовано розмежування податкового обов'язку платника податку та податкового агента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.329 + У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)280-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рябуш Л. А. 
Правове регулювання оподаткування доходу, отриманого з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та рухомого майна : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. А. Рябуш; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2015. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено правове регулювання оподаткування операцій з реалізації фізичними особами об'єктів майна. Визначено правову природу та місце відповідного податкового платежу у вітчизняній податковій системі. Розкрито специфіку його податково-правового механізму. Проведено історико-правовий аналіз генезису законодавства України, що регулює оподаткування реалізації майна. Окремо розглянуто правові принципи оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів майна. Вивчено європейський досвід нормативно-правового регулювання платежу з реалізації майнових об'єктів. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення відповідних положень чинного податкового законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Виноградов В. А. 
Фізична особа як платник транспортного податку: сучасні проблеми та шляхи їх вирішення / В. А. Виноградов // Держава та регіони. Сер. Право. - 2015. - Вип. 3. - С. 24-30. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлено чинний механізм справляння транспортного податку в Україні. Виділено сучасні проблеми, що заважають його реалізації та, враховуючи досвід інших країн світу, запропоновано відповідні шляхи їх розв'язання. Виявлено особливості його обчислення та сплати фізичними особами - платниками податків. Доведено необхідність реалізації принципу соціальної справедливості як одного з головних принципів податкового законодавства щодо справляння транспортного податку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.31 + Х829(4УКР)201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Нікітішин А. 
Податкове регулювання як інструмент державної екологічної політики / А. Нікітішин // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2017. - Вип. 2. - С. 126-137. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено становлення та розвиток сучасного податкового регулювання як інструменту державної екологічної політики. На прикладі країн, які провели податкові реформи, показано позитивні аспекти від запровадження екологічних податків. Проаналізовано діючі системи екологічного оподаткування різних розвинених країн світу та визначено перспективи використання зарубіжного досвіду в Україні. Запропоновано напрями подальшої модернізації екологічно орієнтованих фіскальних інструментів з метою підвищення ролі податкового регулювання у вирішенні екологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.329 + Х859(4УКР)021 + У9(4УКР)261.413 + У526.141.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Антоненко С. В. 
Екологічне оподаткування як засіб стимулювання ефективного використання енергоресурсів / С. В. Антоненко // Бізнес Інформ. - 2017. - № 5. - С. 202-209. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку екологічного оподаткування у країнах ЄС та в Україні. Уточнено сутнісні ознаки екологічних податків і характер їх впливу на зменшення забруднення довкілля та підвищення ефективності використання енергоресурсів. Проведено аналіз класифікації екологічних податків та структури їх надходжень у країнах ЄС. Досліджено динаміку показника імпліцитної ставки оподаткування енергоресурсів (реальної та номінальної). Визначено перелік основних заходів, які відбулися в рамках реформування екологічного оподаткування у країнах ЄС протягом 2015 - 2017 рр. Проведено порівняльний аналіз рівня ставок основних енергетичних податків у ЄС та Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4)261.413 + Х829(4УКР)212.329

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Nischymna S. O. 
Legal regulation of ecological taxation in Ukraine = Правове регулювання екологічного оподаткування в України / S. O. Nischymna, V. O. Anishchenko // Наук. вісн. Полісся. - 2017. - Вип. 2 (ч. 1). - С. 172-177. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Виявлено недоліки правового регулювання екологічного оподаткування в Україні та обгрунтовано концептуальні аспекти щодо його вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)212.329

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бунякова Ю. Я. 
Аналіз сучасної системи екологічного оподаткування в Україні та зарубіжний досвід / Ю. Я. Бунякова // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2017. - Вип. 21. - С. 15-21. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано сучасну систему екологічного оподаткування господарської діяльності в Україні, пов'язаної з впливом на стан навколишнього природного середовища, що надало можливість виокремити певні суперечності та узагальнити проблеми її функціонування, а також запропоновано напрями її реформування відповідно до світового досвіду з огляду на практику країн Європейського Союзу та особливостей стану вітчизняної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)212.329 + У9(4УКР)280-93 + Б1 в2:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Макарчук Р. В. 
Правове регулювання адміністрування екологічного податку в Україні та Європейському Союзі: порівняльний аспект : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. В. Макарчук; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2020. - 17 c. - укp.

Вирішено низку наукових завдань щодо правового регулювання адміністрування екологічного податку в Україні. Проаналізовано еволюцію підходів до розуміння понять ''екологічний податок'', ''адміністрування податкових платежів''. Визначено основні ознаки екологічного податку, елементи, що впливають на його адміністрування, виявлено прогалини в українському законодавстві, що впливають на ефективність адміністрування екологічного податку. Вироблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання адміністрування екологічного податку з урахуванням права Європейського Союзу, досвіду окремих європейських держав і тенденцій екологічного оподаткування. За результатами дослідження обгрунтовано нові теоретичні та прикладні положення та висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.329 + Х915.232.5,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шевчук М. О. 
Правове регулювання інформаційних відносин, пов'язаних зі справлянням податку на майно в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. О. Шевчук; Хмельницька обласна рада, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова. - Хмельницький, 2021. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню інформаційного забезпечення податкових органів, пов'язаного зі справлянням податку на майно в Україні та правовому регулюванню такого процесу. Розкрито поняття та особливості інформаційних відносин в податковій сфері, розглянуто податкову та фіскальну інформацію як об'єкт інформаційних відносин. Проаналізовано етапи нормативно-правового забезпечення інформаційних відносин в податковій сфері. Охарактеризовано особливості правового регулювання інформаційних відносин, пов'язаних із справлянням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; правового регулювання інформаційних відносин, пов'язаних із справлянням транспортного податку; правового регулювання інформаційних відносин, пов'язаних із справлянням плати за землю. Визначено, що особливою формою діяльності органів державної податкової служби у сфері електронного врядування є електронне оподаткування як форма організації державного управління оподаткуванням, що здійснюється за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій та мережі Інтернет. Виділено кілька видів інформаційних відносин у податковій сфері: інформаційні відносини, що передують сплаті податку; інформаційні відносини в процесі самої сплати податку; та інформаційні відносини, що прямо не пов'язані зі здійсненням сплати податків. Відповідно до такого поділу інформацію, що забезпечує механізм справляння податку на майно умовно поділили на попередню, безпосередню та похідну. Визначено, що ефективне адміністрування майнових податків потребує формування інформаційних баз стосовно сплати певного виду податку на майно, які є джерелом інформації. Виділено вектори удосконалення законодавства України щодо правового регулювання інформаційного забезпечення податкового адміністрування в контексті європейської інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кригіна Д. Г. 
Правове регулювання податків на майно в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. Г. Кригіна; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків, 2018. - 18 c. - укp.

Вивчено теоретико-прикладні аспекти регламентування відносин із приводу оподаткування майна в Україні. Наголошено, що відмітною ознакою майнових податків є те, що вони належать виключно до місцевих податків. Це зумовлює особливості їх суб'єктів та об'єктів, порядку встановлення і виконання обов'язку зі сплати тощо. Визначено склад податку на майно, до якого, зокрема, входять: а) податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; б) плата за землю; в) транспортний податок. Конкретизовано дворівневий порядок закріплення відповідних майнових податків: 1) перший рівень - закріплення майнових податків і їх правового механізму Верховною Радою України на законодавчому рівні (у межах положень Податкового кодексу України); 2) другий рівень - прийняття місцевими радами рішення про встановлення відповідних майнових податків як обов'язкових до сплати в межах конкретної адміністративно-територіальної одиниці. Проаналізовано правові конструкції, за допомогою яких визначається правовий механізм майнових податків. Зокрема, визначається трискладовість нормативної форми закріплення місцевих майнових податків через поняття "податок на майно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шишканов О. А. 
Правове регулювання оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Шишканов; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Проаналізовано як історичні передумови становлення оподаткування нерухомості в загальносвітовому масштабі і в Україні, так і проблеми правового регулювання податку на сучасному етапі його розвитку. Визначено ознаки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як прямого реального та місцевого податку. Узагальнено наукові погляди на переваги і недоліки прямого реального оподаткування. Окреслено правові проблеми регулювання елементів податку відповідно до чинного законодавства України. Сформульовано конкретні пропозиції про внесення змін до податкового закону з метою усунення відповідних недоліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бакал М. А. 
Правове регулювання обов'язкових платежів, що пов'язані з отриманням спадщини та дарунків : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 12.00.07 / М. А. Бакал; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Уперше науково обґрунтовано теоретичні та методичні засади формування науково-методичної компетентності викладачів у системі післядипломної педагогічної освіти. Розроблено йа експериментально перевірено систему формування науково-методичної компетентності викладачів у післядипломній педагогічній освіті. Представлено авторське трактування понять "формування науково-методичної компетентності викладачів у післядипломній педагогічній освіті" та "синергетика науково-методичної компетентності викладачів". Визначено структуру науково-методичної компетентності викладачів у післядипломній педагогічній освіті. Установлено системоутворюючу роль наукових шкіл у створенні та реалізації освітніх і дослідницьких програм підготовки, професійного розвитку та формування науково-методичної компетентності викладачів. Досліджено особливості та вдосконалено зміст, форми та методи формування науково-методичної компетентності за класифікаційними ознаками професіограм викладачів у післядипломній педагогічній освіті. Розроблено діагностичний інструментарій для оцінювання рівнів сформованості науково-методичної компетентності викладачів у післядипломній педагогічній освіті. Доведено ефективність системи формування науково-методичної компетентності викладачів у післядипломній педагогічній освіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського