Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)901.326.01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Плетньова О. О. 
Адміністративно-правові засади формування системи та правового статусу антимонопольних органів в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. О. Плетньова; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Досліджено систему державних органів, які здійснюють управління у сфері економічної конкуренції, а також значення антимонопольного комітету України та його територіальних відділень у даній системі. Розроблено визначення "антимонопольного органу України" та "системи антимонопольних органів України". Визначено передумови й історію розвитку антимонопольного законодавства в Україні. Проведено комплексний аналіз спеціального правового статусу антимонопольного комітету України. Обгрунтовано, що антимонопольний комітет України необхідно визначити як спеціальний орган виконавчої влади. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавчого забезпечення діяльності антимонопольних органів України. Висвітлено основні тенденції розвитку правового статусу антимонопольного комітету України, зумовлені інтеграцією України до Європейського співтовариства. Розроблено пропозиції щодо реформування системи антимонопольних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.11 + Х839(4УКР)901.326.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Акімова Т. В. 
Удосконалення діяльності антимонопольного комітету України в призмі реалізації антимонопольної політики / Т. В. Акімова // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2010. - Вип. 5. - С. 5-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено основні проблеми формування, діяльності Антимонопольного комітету України та питання щодо відповідальності за порушення антимонопольного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + Х839(4УКР)901.326.01-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шкляр С. В. 
Захист прав та інтересів суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами Антимонопольного комітету України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. В. Шкляр; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - О., 2012. - 17 c. - укp.

Проведено господарсько-правове дослідження способів і засад захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами Антимонопольного комітету (АМК) України, що виникають під час розгляду справ про захист економічної конкуренції, запропоновано напрями вдосконалення законодавства про захист конкуренції. Проаналізовано природу та характер правовідносин між суб'єктами господарювання й органами АМК, обсяг прав та інтересів, якими наділені суб'єкти господарювання у таких взаємовідносинах, способи захисту прав суб'єктів господарювання, особливості судового оскарження рішень, дій і бездіяльності органів АМК. Охарактеризовано основні прояви порушень такого права й інтересу, напрями забезпечення реалізації та дотримання прав господарюючих суб'єктів. Розкрито проблемні аспекти реалізації прав та інтересів суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами АМК, зокрема, в частині наявності прогалин законодавчого регулювання й усталеної, негативної щодо суб'єктів оскарження судової практики. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства про захист конкуренції з метою його гармонізації з європейськими стандартами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01 + Х839(4УКР)901.306

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шкляр С. В. 
Захист прав та інтересів суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами Антимонопольного комітету України : монографія / С. В. Шкляр. - Київ : Юстініан, 2015. - 195 c. - Бібліогр.: с. 167-183 - укp.

Увагу зосереджено на юридичній проблематиці правовідносин суб'єктів господарювання з органами Антимонопольного комітету (АМК) України. Здійснено огляд найбільш доречних зарубіжних підходів до конкуренційного процесу, зокрема, до розмежування понять "паралельна поведінка" та "узгоджені дії". Досліджено механізм захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами АМК України в матеріально-правовому ракурсі, а також як процедуру та процес. Запропоновано інституційно розмежувати повноваження департаментів, які здійснюють розслідування справ про конкурентні порушення, та департаментів, які призначають санкцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА786807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дудик І. М. 
Державний контроль Антимонопольного комітету України за узгодженими діями суб'єктів господарювання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. М. Дудик; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретичні та прикладні проблеми державного контролю Антимонопольного комітету (АМК) України за узгодженими діями суб'єктів господарювання. Досліджено сутність та поняття узгоджених дій суб'єктів господарювання як об'єкта державного контролю. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють контрольні повноваження за узгодженими діями учасників ринку. Визначено роль АМК України в цій системі. Висвітлено досвід організації контрольної діяльності конкурентних відомств зарубіжних країн у сфері боротьби з картельними змовами та можливості його застосування в Україні. Проаналізовано правові форми та методи державного контролю за узгодженими діями учасників ринку. Обгрунтовано наукові положення та висновки щодо шляхів і напрямів вдосконалення державного контролю за узгодженими діями суб'єктів господарювання. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема щодо розвитку контрольних повноважень АМК України з виявлення та доведення узгодженої поведінки учасників ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01

Шифр НБУВ: РА416749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Апаров А. М. 
Особливості правового становища Антимонопольного комітету України як суб'єкта адміністративно-господарської відповідальності / А. М. Апаров, А. С. Бобровник // Держава та регіони. Сер. Право. - 2015. - Вип. 2. - С. 22-28. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Визначено особливості правового становища Антимонопольного комітету України як суб'єкта адміністративно-господарської відповідальності та наведено характеристику змісту його компетенції зокрема, поєднання в його діяльності контролюючих та каральних функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дудик І. М. 
Державний контроль Антимонопольного комітету України за узгодженими діями суб'єктів господарювання : монографія / І. М. Дудик; ред.: В. П. Нагребельний. - Київ : Персонал, 2017. - 167 c. - Бібліогр.: с. 147-167 - укp.

Досліджено сутність і поняття узгоджених дій суб'єктів господарювання як об'єкта державного контролю. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють контрольні повноваження за узгодженими діями учасників ринку, визначено роль Антимонопольного комітету України в цій системі. Висвітлено досвід організації контрольної діяльності конкурентних відомств зарубіжних країн у сфері боротьби з картельними змовами та можливості його застосування в Україні. Проаналізовано правові форми та методи державного контролю за узгодженими діями учасників ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01-9 + Х839(4УКР)901.30-9 + Х819(4УКР)071.1:Х83

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Куліш Л. 
Інституційна спроможність національних конкурентних відомств / Л. Куліш // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 6. - С. 66-78. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано основні теоретичні підходи до формування інституційної спроможності національних конкурентних відомств. Розглянуто інституційні проблеми, що перешкоджають розвитку ефективної конкурентної політики в Україні. Досліджено передумови підвищення дієвості національного конкурентного відомства України за умов європейської інтеграції. Запропоновано заходи, реалізація яких сприятиме підвищенню рівня інституційної спроможності Антимонопольного комітету України (АМКУ).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коритко Л. Я. 
Правовий статус антимонопольного комітету як суб'єкта адміністративного договору / Л. Я. Коритко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 2. - С. 67-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обговорено питання аналізу призначення адміністративного договору. Поняття адміністративного договору надається в ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, де зазначено, що адміністративний договір - це спільний правовий акт суб'єктів владних повноважень або правовий акт за участю суб'єкта владних повноважень та іншої особи, що грунтується на їх волеузгодженні, має форму договору, угоди, протоколу, меморандуму тощо, визначає взаємні права та обов'язки його учасників у публічно-правовій сфері і укладається на підставі закону. Досліджено, що під адміністративне договірне регулювання підпадають державно-правові відносини, які виникають в різних сферах державного управління. Встановлено, що суб'єктами адміністративного договору в Україні виступають перш за все правоохоронні органи, які уповноважені на виконання тих чи інших адміністративних справ. Серед них важливе місце займає антимонопольний комітет, який реалізує державну політику в сфері економічної конкуренції. Охарактеризовано адміністративно-договірну компетенцію антимонопольного комітету, яка визначається перш за все нормативно-правовими актами. Зазначено, що Антимонопольний комітет України, як державний орган, що має брати участь у договірних відносинах, має бути наділений адміністративною правосуб'єктністю, яка включає також адміністративну деліктоздатність. Акцентовано увагу, що на здатність укладати адміністративні договори впливає легітимність самого суб'єкта, тобто створення у встановленому законом порядку. Автор дотримується думки науковців про те, що можливість органу бути стороною в договорі, виникає за умови, якщо право на укладення адміністративного договору передбачено у законодавчому акті та відображено у компетенції цього органу. Водночас сьогодні формально не закріплено адміністративно-договірної компетенції Антимонопольного комітету України на рівні законодавчого акта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Serdiuk O. 
Antimonopoly legislation of Ukraine: problems and prospects = Антимонопольне законодавство України: проблеми та перспективи / O. Serdiuk, I. Petrova // Екон. вісн. Донбасу. - 2021. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Здійснено аналіз стану розвитку інститутів, націлених на стримування деструктивної конкуренції в Україні. Проаналізовано кількісні та якісні показники, що характеризують рівень деструктивної конкуренції в Україні. Виявлено, що простежується тенденція до зниження загального числа порушень законодавства про захист економічної конкуренції за 2014 - 2020 рр. Серед найбільш поширених порушень деструктивної конкуренції є зловживання монопольним становищем, антиконкурентні дії органів влади, антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання та недобросовісна конкуренція. Проведений аналіз регулювання деструктивної конкуренції свідчить, що антимонопольне законодавство України потребує подальшого розвитку, незважаючи на позитивні відгуки провідних юристів ЄС та США. Виявлено, що новий етап розвитку інституціонального забезпечення щодо подолання деструктивної конкуренції потребує вдосконалення антимонопольного законодавства та практики його правозастосування. Запропоновано напрями вдосконалення інститутів стримування деструктивної конкуренції в Україні відповідно до кращого міжнародного досвіду, а також суттєве підвищення результативності діяльності антимонопольних органів за рахунок функціонально-структурного розмежування повноважень Антимонопольного комітету України із використанням перехресного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Довбенко А. М. 
Адміністративно-правові засади розгляду Антимонопольним комітетом України скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. М. Довбенко; Науково-дослідний інститут публічного права. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453838 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського