Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)033$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Герасименко В. П. 
Заміна покарання більш м'яким при його відбуванні за кримінальним правом України : автореф. дис... канд. юрид. наук / В. П. Герасименко; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено юридичну природу та поняття заміни покарання, питання, взаємопов'язані з відмежуванням заміни покарання від суміжних правових інститутів, конкретні види заміни покарання більш м'яким під час його відбування. Проведено теоретичний аналіз підстав, порядку та кримінально-правових наслідків заміни невідбутої частини покарання більш м'яким. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення кримінально-правових норм інституту заміни покарання та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033 + Х884.9(4УКР)17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дащенко О. В. 
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання неповнолітніх : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О. В. Дащенко; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2009. - 19 c. - укp.

Визначено особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх у кримінальному праві України й обгрунтовано їх вплив на здійснення щодо неповнолітніх засуджених умовно-дострокового звільнення від відбування покарання. Наведено поняття умовно-дострокового звільнення від відбування покарання неповнолітніх, показано його місце серез засобів кримінально-правового впливу взагалі та в інституті звільнення від покарання та його відбування. Проведено юридичний аналіз змісту передумов, підстав, умов і суб'єктів цього звільнення. Визначено зміст критеріїв виправлення неповнолітніх засуджених. Внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавчої регламентації та практичної реалізації умовно-дострокового звільнення неповнолітніх від відбування покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033 + Х881.9(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казначеєва Д. В. 
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. В. Казначеєва; Харків. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Висвітлено історію виникнення та розвитку умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у кримінальному праві. З'ясовано сутність даного виду звільнення від відбування покарання, визначено його місце серед засобів кримінально-правового впливу. Проведено юридично-правовий аналіз даного виду звільнення від відбування покарання, проаналізовано його підстави, умови і правові наслідки. Визначено зміст критеріїв виправлення засуджених. Розглянуто питання проведення контролю за умовно-достроково звільненими особами під час іспитового строку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванюк Т. І. 
Сучасні аспекти застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання / Т. І. Іванюк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 16. - С. 304-308. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Алієв Р. В. 
Громадський контроль за умовно-достроково звільненими від відбування покарання як основний засіб забезпечення громадського порядку / Р. В. Алієв // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 4. - С. 84-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми встановлення громадського контролю за особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, як основного засобу забезпечення громадського порядку протягом невідбутої частини покарання, оскільки на сьогодні застарілі форми та методи не надають змоги забезпечувати правопорядок у державі належним чином.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення: український та зарубіжний досвід : наук.-практ. посіб. / О.І. Богатирьова, А.О. Галай, О.П. Горох, Настасяк, Опанасенко, В.О Човган; ред.: А.О. Галай; Нац. акад. прокуратури України. - Київ : Нац. акад. прокуратури України, 2015. - 123 c. - укp.

Розглянуто нормативні положення національного законодаства та практику його застосування щодо умовно-дострокового звільнення засуджених від відбування покарань. Охарактеризовано сучасну судову і прокурорську практику щодо вирішення питання про умовно-дострокове звільнення та нагляду за цим процесом. Описано типові порушення під час застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарань. Узагальнено досвід Франції та Німеччини у застосуванні умовно-дострокового звільнення. Наведено приклади інших європейських країн щодо дострокового звільнення засуджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Єгорова Ю. В. 
Умовні види звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування у кримінальному праві України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. В. Єгорова; Харків. нац. ун-т внутр. справ. - Харків, 2015. - 18 c. - укp.

Надано обгрунтовані практичні рекомендації щодо вдосконалення якості кримінально-правової регламентації умовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Здійснено ретроспективний аналіз розвитку кримінально-правової думки та законодавства щодо умовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Розглянуто соціальну обумовленість існування та подальшого збереження норм законодавства щодо кримінальної відповідальності, які регламентують застосування умовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Надано загальну характеристику умовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Досліджено міжнародний та зарубіжний досвід правової регламентації умовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Глушков В. О. 
Перспективи запровадження умовно-дострокового звільнення для осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, в кримінальному праві України / В. О. Глушков, І. В. Козакова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2015. - Вип. 2. - С. 35-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто питання ефективності сучасних правових норм інституту звільнення від покарання та його відбування в кримінальному праві України: проведено порівняльний аналіз чинних норм кримінального законодавства України та Російської Федерації. Досліджено реальні можливості запровадження умовно-дострокового звільнення для специфічної категорії злочинців, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі, та запропоновано відповідні зміни до чинного законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1 + Х881.9(4УКР)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шиян Д. 
Проблема застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням / Д. Шиян // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 876. - С. 290-295. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано проблемні питання застосування звільнення від відбування додаткового покарання з випробуванням. Зроблено висновок, що у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням додаткові покарання не призначаються, як зазначається у ст. 77 КК, вони вже мають бути призначені, однак ці покарання можуть підлягати реальному та самостійному застосуванню або особу може бути звільнено від них із випробуванням. За змістом ст. 77 КК застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням є правом, а не обов'язком суду. Запропоновано у диспозиції ст. 77 КК після слів "можуть бути?" слово "призначені" замінити на слово "застосовані", та викласти її у такій редакції: "У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням можуть бути застосовані додаткові покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козакова І. В. 
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль : монографія / І. В. Козакова; ред.: В. О. Глушков; М-во внутріш. справ України. - Київ : Гельветика, 2019. - 179 c. - Бібліогр.: с. 155-172 - укp.

Розглянуто аспекти теоретичного і практичного характеру, що стосуються проблем застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль. Здійснено історичний аналіз розвитку інституту умовно-дострокового звільнення та проведено відмежування його від суміжних інститутів кримінального права. Визначено підстави, порядок та правові наслідки застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покараній засуджених до позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль. Проведено аналіз криміногенного контингенту осіб, які мають право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі. За результатами дослідження сформульовано нові теоретичні положення, пов'язані зі вдосконаленням шляхів застосування вітчизняного інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033 + Х881.9(5ІЗР)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коломієць Н. В. 
Заохочення у кримінально-виконавчому праві: теоретичні засади та практика застосування : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / Н. В. Коломієць; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ, 2018. - 38 c. - укp.

Увагу приділено комплексному дослідженню, теоретичному узагальненню та новому вирішенню теоретико-прикладної проблеми застосування заходів заохочення до осіб, які відбувають кримінальні покарання, що передбачає формування наукового підходу до інституту заохочення, розроблення пропозицій щодо удосконалення кримінального та кримінально-виконавчого законодавства та практики його застосування. Висвітлено методи наукового пізнання інституту заохочення у кримінально-виконавчому праві, які дозволили виявити актуальні проблеми у зазначеній сфері. Вивчено стан наукової розробки проблеми заохочення у кримінально-виконавчому праві у різні періоди становлення та розвитку науки кримінально-виконавчого права. Окреслено основні напрямки подальших теоретичних досліджень зазначеної проблеми. Детально досліджено заохочувальні норми кримінально-виконавчого (пенітенціарного) права європейських та інших країн. Зазначено, що аналіз зарубіжного досвіду дозволив зробити висновок про необхідність удосконалення процесу застосування заходів заохочення. Проаналізовано поняття "підстави" й "умови" заміни невідбутої частини покарання більш м'яким. Визначено основні точки зору вітчизняних і зарубіжних вчених щодо розуміння підстав та умов застосування заміни невідбутої частини покарання більш м'яким. Обґрунтовано доцільність запровадження інституту пенітенціарних суддів при районних судах на тих територіях, де розміщені установи виконання покарань, які б займалися питаннями застосування заходів заохочення до засуджених (заміни невідбутої частини покарання більш м'яким; умовно-дострокове звільнення тощо). Проаналізовано процесуальний порядок застосування заміни невідбутої частини покарання більш м'яким та умовно-дострокового звільнення. Сформульовано алгоритм дій адміністрації виправної колонії при застосуванні заміни невідбутої частини покарання більш м'яким та умовно-дострокового звільнення. Наведено пропозиції до Кримінального кодексу України (ст. 82), запровадження яких дозволить уникнути правових колізій при застосуванні заміни невідбутої частини покарання більш м'яким. Проаналізовано кримінологічні проблеми застосування умовно-дострокового звільнення та заміни невідбутої частини покарання більш м'яким.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033 + Х884.9(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Козакова І. В. 
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. В. Козакова; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Це завершена наукова робота, присвячена дослідженню комплексу питань теоретичного і практичного характеру, що стосуються проблем застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль. Здійснено історичний аналіз розвитку інституту умовно-дострокового звільнення та проведено відмежування його від суміжних інститутів кримінального права. Визначено підстави, порядок та правові наслідки застосування умовно-дострокового звільнення від позбавлення волі, та на підставі практичного досвіду Держави Ізраїль запропоновано застосовувати умовно-дострокове звільнення до осіб, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі. На підставі аналізу українського та ізраїльського кримінального законодавства сформульовано наукові висновки та конкретні пропозиції із вдосконалення шляхів застосування вітчизняного інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі. відбування покарання засуджених до позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль. Проведено аналіз криміногенного контингенту осіб, які мають право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)033 + Х881.9(5ІЗР)033

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432190 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського