Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)038$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Голіна В. В. 
Судимість : Моногр. / В. В. Голіна; Ін-т вивч. пробл. злочинності Акад. прав. наук України. - Х. : Харків юрид., 2006. - 384 c. - Бібліогр.: с. 316-329. - укp.

Висвітлено питання, пов'язані з судимістю як соціально-правовим явищем. Розкрито правову природу інституту судимості, розглянуто історію виникнення та подальшого розвитку у вітчизняному законодавстві даного інституту, описано види її припинення за чинним Кримінальним кодексом України. Наведено витяги з Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів, Постанову Пленуму Верховного Суду України про погашення та зняття судимості, а також перелік і зразки необхідних для зняття судимості документів.

Освещены вопросы, связанные с судимостью как социально-правовым явлением. Раскрыта правовая природа института судимости, рассмотрена история возникновения и дальнейшего развития в отечественном законодательстве данного института, описаны виды ее прекращения согласно действующего Уголовного кодекса Украины. Приведены выдержки из Уголовного, Уголовно-процессуального кодексов, Постановление Верховного Суда Украины о погашении и снятии судимости, а также перечень и образцы необходимых для снятия судимости документов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)038 + Х628.103.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шмат М. С. 
Історичний розвиток інституту звільнення від покарання за хворобою на теренах України / М. С. Шмат // Іст.-прав. часоп. - 2021. - № 2. - С. 177-185. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено ретроспективний аналіз інституту звільнення від покарання за хворобою на українських землях, відповідно до авторської періодизації (передумови, зародження, становлення та сучасний стан). Наголошено, що історичний розвиток інституту звільнення від покарання за хворобою варто розглядати від появи передумов його виникнення, тобто із часів імперських експансій території України XIX ст. Встановлено, що передумови та процес зародження інституту розвивалися "еволюційно", через складнощі медичного забезпечення, неможливість здійснення трудової діяльності засудженими та з розвитком гуманістичних начал у кримінальному праві. Проаналізовано кримінальне законодавство Австро-Угорщини, Російської імперії та Радянської України (Українська Соціалістична Радянська Республіка й Українська Радянська Соціалістична Республіка). Доведено, що приводом для передумов виникнення інституту звільнення від покарання за хворобою слугував інститут неосудності. Зародження інституту пов'язано з розвитком радянського кримінального права, зокрема під час воєнного (Друга світова війна) та післявоєнного періодів. Визначено, що становлення інституту звільнення від покарання за хворобою відбулось у радянський період як кримінально-процесуального інституту (з 1960 р.). Сучасний період розвитку інституту звільнення від покарання за хворобою нерозривно пов'язаний із набранням чинності Кримінальним кодексом України. Сучасна регламентація інституту звільнення від покарання за хворобою цілковито відтворює логічність та послідовність його розвитку. Отримані висновки будуть корисні науковій спільноті під час проведення подальших наукових досліджень, з урахуванням особливостей розвитку інституту звільнення від покарання за хворобою. Наголошено на необхідності проведення грунтовного наукового дослідження інституту звільнення від покарання за хворобою для подальшої законопроєктної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського