Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Книжкові видання та компакт-диски (161)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Х915.232.5-383.1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Минькович-Слободяник О. В. 
Правова політика у сфері інтеграції з Європейським Союзом / О. В. Минькович-Слободяник // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 98-105. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Горбатенко В. П. 
Політико-правові стандарти ЄС і напрями вдосконалення моделі модернізації сучасної України : наук. зап. / В. П. Горбатенко, А. В. Кірмач, О. В. Кресін, О. В. Кукуруз, О. М. Стойко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2011. - 106 c. - Бібліогр.: с. 102-106 - укp.

Наукова записка містить дослідження політико-правових стандартів ЄС і визначення на цій основі ключових напрямів вдосконалення моделі модернізації сучасної України. Проаналізовано специфіку реформування Ради Європи як гаранта демократичної трансформації країн Європейського континенту, основні складові системи джерел політико-правових стандартів (договори, акти вторинного права, міжнародні угоди, судові рішення, загальні принципи права ЄС), їх вплив на регулювання відносин між Україною й ЄС. Досліджено процес реалізації політико-правових стандартів ЄС у країнах Східної Європи, рівень відповідності України Копенгагенським критеріям членства в ЄС, правові та політичні аспекти процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Розкрито європейський досвід правового регулювання проходження державної служби (умови прийняття на посади, порядок проведення конкурсу, оцінювання діяльності, дисциплінарну відповідальність державних службовців). Визначено взаємозв'язок та основні параметри вдосконалення політики та права у процесі вітчизняного державотворення, їх вплив на процес європейської інтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-383.1(4УКР) + Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шемшученко Ю. С. 
Механізми гармонізації законодавства України з європейським та міжнародним правом : наук. доп. / Ю. С. Шемшученко, Н. М. Пархоменко, К. О. Савчук, О. В. Стрєльцова; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2011. - 107 c. - Бібліогр.: 71 назв - укp.

Визначено теоретичні та практичні засади гармонізації законодавства України з європейським і міжнародним правом, проаналізовано політико-правові аспекти цього процесу. Розкрито сутність, приципи, чинники, підстави, суб'єкти та засоби даної гармонізації. Увагу приділено механізму секторальної гармонізації вітчизняного законодавства з правом ЄС у сферах свободи, безпеки та юстиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-30:Х9 + Х91-383.1(4УКР) + Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гончарук О. С. 
Адаптація державної служби України до стандартів Європейського Союзу у сфері аналізу та розробки політики : зб. матеріалів / О. С. Гончарук, І. М. Ібрагімова, Т. О. Коноплицька, А. Ю. Марусов, Б. В. Масліч; ред.: Г. І. Чепурко. - К., 2012. - 208 c. - укp.

Наведено оглядові, аналітичні матеріали та результати соціологічних досліджень щодо стану й адаптації державної служби України до стандартів ЄС у сфері аналізу та розробки політик, адаптації українського законодавства до законодавства ЄС, системи та практики підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, державних службовців районних і обласних адміністрацій в Україні, системи державних закупівель України, а також досвіду навчання аналізу та розробки політик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012:Х91 я43 + Х915.232.5-383.1(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Притула Н. М. 
Роль держави в регулюванні якості та безпеки сільськогосподарської продукції / Н. М. Притула // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2013. - Вип. 4. - С. 48-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання державного регулювання якості та безпеки сільськогосподарської продукції. Визначено напрями реформування системи регулювання якості та безпеки даної продукції в Україні з метою її гармонізації з аналогічною системою ЄС з урахуванням кращого міжнародного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)175:П + Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рищенко О. О. 
Конвенція Ради Європи "Про боротьбу з фальсифікацією медичної продукції та подібними злочинами, які загрожують здоров'ю населення" як джерело розвитку судової фармації / О. О. Рищенко, В. О. Шаповалова, В. В. Шаповалов // Фармац. журн.. - 2013. - № 4. - С. 39-46. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Постоянный рост фальсификации лекарственных средств в Украине вызвал необходимость ратификации Конвенции "О борьбе с фальсификацией медицинской продукции и сходными преступлениями, угрожающими здоровью населения" и реформирования законодательства в соответствии с европейскими требованиями и стандартами. Цель работы - изучение структуры и содержания Конвенции с позиции судебной фармации на основании нормативно-правовой базы Украины по ратификации Конвенции. Использованы методы судебно-фармацевтического мониторинга, нормативно-правового анализа. Ратификация Конвенции предусматривает уголовную и административную ответственность за фальсификацию лекарственных средств или совершение преступлений, угрожающих здоровью населения. Это влечет за собой необходимость внесения изменений в фармацевтическое, медицинское и юридическое законодательство Украины. Выделены основные главы Конвенции, составлен перечень преступлений, попадающих под ее действие, а также приведены основные санкции за совершение указанных преступлений с позиции судебной фармации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91:Р28 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Р28 + Х819(4)148

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ільяшенко В. А. 
Розвиток податкової системи України в умовах євроінтеграції / В. А. Ільяшенко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2013. - Вип. 2. - С. 15-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано розвиток податкової системи України за умов євроінтеграції. Запропоновано організаційну консолідацію податкових органів та перехід від податкових адміністрацій за адміністративно-територіальним принципом до податкових округів і міжрайонних інспекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Убогов С. Г. 
Щодо проблеми нормативно-правового регулювання питань якості лікарських засобів в умовах євроінтеграції України / С. Г. Убогов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 557-565. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Сьогодні в Україні триває процес розвитку та гармонізації вітчизняної законодавчої та нормативної бази, що регулює питання якості лікарських засобів (ЛЗ), із законодавством Європейського Союзу. Мета роботи - аналіз етапів розвитку, сучасного стану та проблем нормативно-правового регулювання питань забезпечення якості ЛЗ за умов євроінтеграції України. Як матеріали дослідження використано наукові публікації, публічну інформацію органів державної влади та науково-технічних установ, нормативно-правові акти та нормативні документи, що регулюють питання забезпечення якості ЛЗ. Під час проведення досліджень використано методи: системно-оглядовий, бібліографічний, історичний. Охарактеризовано етапи розвитку, сучасний стан і проблеми нормативно-правового регулювання у сфері забезпечення якості ЛЗ в Україні. Показано, що розвиток національної нормативно-правової бази у сфері забезпечення якості ЛЗ здійснюється в напрямку її гармонізації з європейським законодавством та регламентування фармацевтичної діяльності на всіх етапах життєвого циклу ЛЗ. Визначено, що завданням, яке потребує розв'язання у найближчій перспективі, є впровадження в Україні комплексу настанов з фармаконагляду, біологічних препаратів, рослинної сировини, фармацевтичної освіти, належних аптечної, регуляторної, публікаційної та інженерної практик, гармонізованих з європейським і міжнародним законодавством. Висновки: аналіз етапів становлення та сучасного стану нормативно-правової бази України у сфері забезпечення якості ЛЗ свідчить про її активний розвиток у напрямку гармонізації з європейським законодавством та регламентування фармацевтичної діяльності на всіх етапах життєвого циклу ЛЗ. Завданням, що потребує розв'язання у найближчій перспективі, є впровадження в Україні комплексу настанов з фармаконагляду, біологічних препаратів, рослинної сировини, фармацевтичної освіти, належних аптечної, регуляторної, публікаційної та інженерної практик, гармонізованих з європейським і міжнародним законодавством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)148 + Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Європейська юридична освіта і наука : зб. матеріалів VIII Міжнар. наук.-практ. конф., 11 - 13 жовт. 2013 р., Київ / ред.: Ю. Л. Бошицький, О. М. Ващук, О. В. Чернецька; НАН України, Київ. ун-т права, Ужгород. нац. ун-т. - Київ : Ліра-К, 2013. - 247 c. - укp.

Увагу зосереджено на удосконаленні практики розгляду судами адміністративних справ про соціальні виплати. Розглянуто поняття, форми та механізми адаптації національного законодавства до міжнародних стандартів. Проаналізовано концептуальні проблеми підстав кримінальної відповідальності юридичних осіб, проблеми представництва прокурором інтересів громадян у господарському процесі України. Надано відомості про міжнародні програми у сфері дистанційного навчання. З'ясовано стан юридичої освіти та науки в Нідерландах та в Україні. Досліджено проблеми юридичної відповідальності за порушення авторського права у мережу Інтернет, проблему гендерної рівності в Україні. Висвітлено тенденції розвитку освіти у Франції, перспективні шляхи запобігання та вирішення міжнародних конфліктів. Наведено порядок звернення до Європейського суду з прав людини та забезпечення виконання його рішень. Розглянуто проблеми правового статусу та визнання сучасних держав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4) я431 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х.р(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО32813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чехоєва Н. М. 
Стандарти державної служби України: сучасний рівень та потреба в запозиченні Європейського досвіду / Н. М. Чехоєва // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 4. - С. 72-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено дослідження проблем кадрових процесів в Україні. Визначено прорахунки даної сфери та запропоновано рішення - створення єдиного стандарту на основі: посадових інструкцій державних службовців; професійно-кваліфікаційних характеристик посад, моделей компетентності. Досліджено досвід та розвиток стандартизації державної служби Європейського Союзу, що функціонує на основі професійних стандартів державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.01 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х810.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Артьомов І. В. 
Моделі і механізми регулювання єврорегіонального співробітництва України : монографія / І. В. Артьомов, О. М. Ващук, Н. О. Васюк, Д. В. Вітер, В. В. Гоблик; ред.: І. В. Артьомов, О. М. Ващук, О. М. Руденко; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород : Гражда, 2013. - 610 c. - (Сер. "Євроінтеграція: укр. вимір"; вип. 21). - Бібліогр.: с. 545-594 - укp.

Розглянуто нормативне забезпечення державної регіональної політики України. Вивчено досвід для України регіональної політики країн Вишградської четвірки. Охарактеризовано співробітництво регіонів України та країн Центрально-Східної Європи у 1950 - 1980-х рр. Досліджено юридичні механізми регулювання основних напрямів транскордонного співробітництва на новому східному кордоні ЄС. Наведено орієнтири та інструменти реалізації інвестиційної політики в регіонах України. Визначено системні фактори впливу на формування та реалізацію державної євроінтеграційної політики України за умов глобалізації. Проаналізовано державне управління ресурсним розвитком регіону. Розроблено інвестиційно-інноваційну модель державного регулювання міжнародного співробітництва. Висвітлено світові тенденції забезпечення конкурентоспроможності держави за умов глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)80 + У9(4УКР)80 + Х915.232.5-383.1(4УКР) + Ф4(4УКР),9(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коломоєць Т. О. 
Адаптація інформаційного законодавства України до вимог ЄС як складова сучасного вітчизняного правотворчого процесу : монографія / Т. О. Коломоєць, С. В. Грищак; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Дніпропетровськ : НГУ, 2013. - 163 c. - Бібліогр.: с. 133-162 - укp.

Розглянуто адаптацію інформаційного законодавства України до вимог ЄС в процесі правотворчої діяльності. Особливу увагу приділено механізму реалізації адаптаційних процесів у часних законах та окресленню проблем, які при цьому виникають. Сформульовано пропозиції щодо вирішення питань інформаційного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР):Х84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гонтарева И. В. 
Влияние предполагаемых изменений в таможенном налогообложении на эффективность деятельности машиностроительных предприятий / И. В. Гонтарева // Бізнес Інформ. - 2014. - № 9. - С. 152-156. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Цель работы - ситуативный анализ угроз и возможностей повышения эффективности машиностроительных предприятий при подписании договора об ассоциации Украины и ЕС. Анализируя, систематизируя и обобщая научные труды ученых, а также отечественную и международную законодательную базу по вопросам таможенного налогообложения предприятий, автором рассмотрены изменения, которые могут произойти в таможенном оформлении продукции машиностроительных предприятияй после подписания соглашения с Европейским Союзом. В результате исследования определены изменения в таможенных пошлинах и их влияние на эффективность деятельности машиностроительных предприятий. Проведен сравнительный анализ импортных и экспортных пошлин при вступлении в Таможенный союз и подписании соглашения с ЕС. Определено, что перераспределение экспорта предприятий машиностроительного комплекса Украины на мировом рынке потребует значительных затрат времени и средств; политика таможенного налогообложения должна учитывать экспортную и импортную зависимость машиностроения; существуют как угрозы, так и возможности в повышении эффективности хозяйственной деятельности машиностроительных предприятий. Направлением дальнейших исследований является уточнение и детализация ситуации, связанной с изменениями в таможенном налогообложении для наиболее крупных предприятий Харьковского региона.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93 + Х829(4УКР)222 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х811.120.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Соловйов О. С. 
Аналіз результатів науково-практичних заходів та мобілізаційних процесів формування системи якості фармацевтичного права адаптованих до стандартних вимог ES. Повідомл. 3 / О. С. Соловйов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 3. - С. 419-428. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Стратегічна лінія законотворчого процесу, спрямована на створення системи якості законодавчої бази у фармації в усьому світі, покладає велику відповідальність на вчених, практиків, органи влади, громадські організації і всіх учасників у законотворчому процесі. Якість законодавчої, нормативно-правової продукції / якість ліків, послуг та гарантійне медикаментозне забезпечення ефективними, безпечними та доступними лікарськими засобами населення України. Мета роботи - мобілізація зусиль на модернізацію фармацевтичного законодавства, створення комфортного правового середовища, збалансованих інтересів суб'єктів діяльності у сфері обігу лікарських засобів в Україні. Об'єкт дослідження - нормативно-правова спадщина (ретроспективна база), міжнародні, європейські та вітчизняні, нормотворчі процеси регуляторної (дерегуляторної) політики у фармації. Досліджено суб'єкти фармацевтичного права. Система методологічної стратегії як цілого полягає у застосуванні сукупності методів, принципів, прийомів, способів і засобів їх реалізації. Конкретні методи, як приватне до цілого, передбачають емпіричні методи парних, порівняльних, багатоваріантних або суто визначених стандартних вимог регуляторного адміністративного права. Опрацьовано науково-практичні й організаційно-правові чинники відносно приєднання України до Європейської конвенції з розробки Європейської Фармакопеї (березень 2013 р.). Проведено прес-конференцію на тему: "Регуляторна політика держави у фармацевтичній галузі, проблеми, питання та шляхи їх вирішення". У січні 2014 р. проведено підсумкову конференцію "Фармбізнес: висновки 2013 і очікування 2014". Започатковано розробку автоматизованої системи відслідкування лікарських засобів в обігу на фармацевтичному ринку України. Внесено зміни до окремих наказів МОЗ України (№ 1130 від 27.12.2012 р.; № 143 від 20.02.2013 р.). Висновки: перманентне формування системи якості нормативно-правових законодавчих чинників згідно вимог ЄС, сприяє підвищенню відповідальності та правової культури у сфері обігу ліків в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + Х819(4УКР)148 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Р11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Єсімов С. С. 
Правові аспекти процесу інтеграції національних засобів масової інформації в інформаційний простір Європейського Союзу / С. С. Єсімов // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 220-225. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Порушено питання вдосконалення нормативно-правового забезпечення процесу інтеграції національних засобів масової інформації в інформаційний простір Європейського Союзу. Розглянуто особливості компетенції Європейського Союзу у сферах аудіовізуальної політики, медіаполітики та телекомунікаційної політики; розвиток європейського законодавства в інформаційній сфері залежно від удосконалення інформаційно-комунікаційних технологій і медіаринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР):Х841.12 + Х915.232.5-91:Ч62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Єсімов С. С. 
Окремі аспекти адаптації національного транспортного законодавства до вимог Європейського Союзу у транспортній сфері / С. С. Єсімов, Х. А. Висоцька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 801. - С. 29-34. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Порушено теоретичні аспекти адаптації національного транспортного законодавства до вимог Європейського Союзу у транспортній сфері та на цій підставі розглянуто структуру європейського транспортного права, предмет і метод нормативно-правового регулювання у сфері транспортної діяльності, співвідношення публічно-правового та приватноправового аспектів у регулюванні суспільних транспортних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Панасюк С. А. 
Проект закону України про внесення змін до Конституції України від 26.06.2014 року і положення та принципи Європейської хартії місцевого самоврядування: аналіз відповідності / С. А. Панасюк // Вісн. Маріуп. держ. ун-ту. Сер. Право. - 2014. - Вип. 7. - С. 338-344. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У даній статті розглядається текст проекту закону Про внесення змін до Конституції України, який був внесений на розгляд Президентом України Петром Порошенком на 26 червня 2014 року про його відповідність принципам Європейської Хартії місцевого самоврядування. Після ратифікації Європейської Хартії місцевого самоврядування, Україна взяла на себе зобов'язання з реалізації положень Європейської Хартії місцевого самоврядування та реалізації його принципів у національне законодавство.Нагадується, що відповідно до статті 2 Європейської Хартії місцевого самоврядування: «принцип місцевого самоврядування повинен бути визнаний у внутрішньому законодавстві і, по можливості, в Конституції». Також, у відповідності зі статтею 4, пункт 1 Європейської Хартії місцевого самоврядування: «основні повноваження органів місцевого самоврядування встановлюються Конституцією або законом». Крім того, у статті є пропозиції щодо покращення тексту проекту закону Про внесення змін до Конституції України з метою приведення їх у відповідність з європейськими принципами місцевого самоврядування в контексті європейської інтеграції України.

В данной статье рассматривается текст проекта закона О внесении изменений в Конституцию Украины, который был внесен на рассмотрение Президентом Украины Петром Порошенко на 26 июня 2014 года о его соответствии принципам Европейской Хартии местного самоуправления. После ратификации Европейской Хартии местного самоуправления, Украина взяла на себя обязательство по реализации положений Европейской Хартии местного самоуправления и реализации его принципов в национальное законодательство.Напоминается, что в соответствии со статьей 2 Европейской Хартии местного самоуправления: «принцип местного самоуправления должен быть признан во внутреннем законодательстве и, по возможности, в Конституции». Также, в соответствии со статьей 4, пункт 1 Европейской Хартии местного самоуправления: «основные полномочия органов местного самоуправления устанавливаются Конституцией или законом». Кроме того, в статье есть предложения по улучшению текста проекта закона О внесении изменений в Конституцию Украины с целью приведения их в соответствие с европейскими принципами местного самоуправления в контексте европейской интеграции Украины.

This article examines, the text of a draft law on introducing amendments to the Constitution of Ukraine, that was introduced by the President of Ukraine Petro Poroshenko on 26 June 2014, about its correspondence to the principles of the European Charter of Local Self-Government After the ratification of the European Charter of Local Self-Government, Ukraine has undertaken a commitment to realisation of provisions of the European Charter of Local Self-Government and for implementation of its principles in domestic legislation. We remind that in accordance with Article 2 of the European Charter of Local Self-Government: «The principle of local self-government shall be recognised in domestic legislation, and where practicable in the constitution». Alsoin accordance with Article 4, paragraph 1 of the European Charter of Local Self-Government: «The basic powers and responsibilities of local authorities shall be prescribed by the constitution or by statute». Also, article has proposal for improving the text of a draft law on introducing amendments to the Constitution of Ukraine in order to bring them in to line with the European principles of local self-government in the context of the European integration of Ukraine.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х809(4УКР)66 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х810.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73529:Право Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бортник Н. П. 
Договір перевезення пасажира та багажу у міжнародному приватному праві / Н. П. Бортник, С. С. Єсімов // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 187-191. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Порушено теоретичні аспекти адаптації національного транспортного законодавства до вимог Європейського Союзу у контексті договору перевезення пасажира та багажу у міжнародному приватному праві, окремі аспекти нормативно-правового регулювання відповідальності у сфері перевезень пасажира та багажу, вибір юрисдикційного органу для розгляду спору, який виник у цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.0 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х832.119

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Vlasenko M. A. 
Prospects for the development of the financial sector of Ukraine in the context of European integration and institutional convergence = Перспективи розвитку фінансового сектора України в контексті європейської інтеграції та інституційної конвергенції / M. A. Vlasenko // Бізнес Інформ. - 2014. - № 8. - С. 268-272. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Обоснована необходимость постепенной адаптации в Украине опыта развития финансового сектора ЕС, а также взвешенного подхода к внедрению европейских норм и стандартов в условиях углубленной и всеобъемлющей зоны свободной торговли в контексте особенностей политики внешнего управления ЕС. Определен круг проблем, дестимулирующих развитие финансовых институтов и финансового рынка в Украине, без решения которых гармонизация законодательства с Acquis Communautaire в сфере финансовых услуг не принесет Украине сопоставимих выгод и приведет к увеличению разрыва между адаптацией и применением норм. Обобщен график выполнения Украиной обязательств по адаптации законодательства в сфере финансовых услуг. Даны рекомендации по решению проблем развития финансового рынка Украины и создания предпосылок для эффективной имплементации европейских норм и стандартов с учетом национальных интересов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)826 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Швайка М. А. 
Суверенна Україна: вирішальні кроки до цивілізаційного світу : монографія / М. А. Швайка, В. І. Троненко, О. М. Матусова, Н. П. Резнік, А. В. Шафранський; ред.: В. І. Троненко. - Київ : КиМУ, 2014. - 474 c. - укp.

З'ясовано ефективність розвитку економіки України на шляху до сучасного цивілізаційного світу, що формується під впливом нового геополітичного порядку і глобалізаційних процесів. Увагу приділено внутрішньокраїновим змінам, які, з огляду на економічну безпеку країни, впливають на її розвиток. Висвітлено ключові питання, що визначали економічний розвиток України впродовж років незалежності, і тих, які повинні стати рушійною силою на шляху побудови розвиненої економічної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського