Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц012$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стрижак О. Є. 
Трансдисциплінарний кластер інформаційного супроводу розвитку озброєння та військової техніки Сил оборони України / О. Є. Стрижак, Г. М. Потапов, В. В. Приходнюк, М. В. Надутенко, В. В. Горборуков, Ю. В. Гусєв // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 4. - С. 93-104. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

На основі проведених досліджень розглянуто ефективний інструмент досліджень проблем розвитку озброєння та військової техніки для потреб Сил оборони України - трансдисциплінарний кластер інформаційного супроводу розвитку озброєння та військової техніки. Трансдисциплінарний кластер має бути ефективним інструментом підтримки прийняття раціональних рішень. Під час досліджень визначено мету створення кластеру, основні завдання, що вирішуються в процесі його створення. Подальшого розвитку набув при цьому принцип використання когнітивної інформаційної технології, вирішення завдання щодо визначення функціональних характеристик побудови спеціального програмного забезпечення кластеру, обрано варіант його структурної схеми, яка забезпечує їх реалізацію, а також сформовано основні вимоги до нього. Також досліджено засади створення кластеру на основі консолідації інформаційних ресурсів та перспективи його подальшого розвитку. Отримані результати можуть бути використані під час розроблення ескізного проекту когнітивної інформаційної системи, що дозволить підвищити оперативність та обгрунтованість прийняття рішень начальниками структурних підрозділів міністерств і відомств Сил оборони України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шостак В. Г. 
Модель управління військово-технічною політикою України в умовах російської збройної агресії / В. Г. Шостак, І. В. Борохвостов, А. А. Гультяєв // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 4. - С. 9-17. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано концептуальні засади реформування системи оборонно-технічного забезпечення держави як елемента процесу управління військово-технічною політикою України з урахуванням досвіду діяльності в умовах війни з росією. Проведено аналіз завдань, які має реалізовувати система оборонно-технічного забезпечення держави. Запропоновані принципи і методи формування сукупно-конструктивних рішень в оборонно-технічному забезпеченні сил оборони України воєнного часу. Окреслені напрями подальшого розвитку концептуальних документів і системних трансформацій формування і реалізації завдань оборонно-технічного забезпечення сил оборони України у воєнний та повоєнний час щодо побудови системи оборонно-технічного забезпечення України з урахуванням стандартів НАТО і адаптивності її до країн ЄС та НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цілісніть і доброчесність в управлінні фінансами сектору безпеки і оборони України : монографія / І. О. Лютий, Ю. В. Петленко, Г. О. Харламова, А. В. Ставицький, І. Е. Новікова, Н. В. Дрозд, К. С. Горячева, В. В. Пахольчук, Б. П. Щеглюк; ред.: І. О. Лютий; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ЗУНУ, 2023. - 277 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади щодо забезпечення прозорості в бюджетуванні сектору безпеки та оборони України. Здійснено ґрунтовний аналіз наукової концепції цілісності і доброчесності процесів бюджетування та управління фінансами в секторі оборони та безпеки. Запропоновано авторську розробку методику оцінки відкритості та прозорості бюджетування й управління фінансами. Обґрунтовано принципи забезпечення прозорого та ефективного управління видатками на оборону та безпеку з використанням методів програмно-цільового бюджетування. Наведено індикатори оцінювання ефективності управління видатками державного бюджету на оборону та безпеку. Зауважено, що існують суперечності у практичному застосуванні теоретичних засад цілісності, відсутність єдиної методології та недостатня увага до аспектів морально-етичних аспектів діяльності фахівців. Сектор безпеки та оборони України, який є нині гарантом державного суверенітету та територіальної цілісності, вимагає прозорого та ефективного управління фінансами. Це стає ключовою умовою для збереження та розвитку підтримки міжнародної спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лісовський П. М. 
Воєнно-стратегічна безпека України : навч. посіб. / П. М. Лісовський, Ю. П. Лісовська; ред.: Т. В. Федоренко. - Київ : Ун-т "Україна", 2023. - 219 c. - Бібліогр.: с. 209-219 - укp.

Висвітлено філософію як інтегрованої ідеї державно-правових витоків щодо воєнно-стратегічної безпеки України. Акцентовано на безпеку як ефективно діючу константу в глобалізованому світі згідно пріоритетно нових вимог кіберсучасності. Озвучено інноваційну модель кіберконтррозвідки в повоєнній Україні. Розглянуто концепцію безпеки в організаційній системі освіти повоєнної України. Прогнозовано криптосистемний захист мирного неба та землі України квантово-технологічними засобами Протиповітряних Сил. Саме воєнно-стратегічна безпека України має передбачати нове ша- хівне місце нашої сильної держави в сучасному світі згідно ре¬альних вимог часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лісовський П. М. 
Оборона України: стратегія і тактика : навч. посіб. / П. М. Лісовський, Ю. П. Лісовська. - Київ : Ліра-К, 2022. - 175 c. - Бібліогр.: с. 171-175 - укp.

Висвітлено питання стратегії і тактики Оборони України. Здійснено аналітичну оцінку Оборони України в умовах війни з путінсько-російською ордою. Обгрунтовано нейроенергетичний вибір Укроборонпрому як раціонального алгоритму у різномовній текстовій інформації міжвідомчого партнерства. Передбачено тактику превентивних заходів забезпечення кібербезпеки в Обороні України. Стверджено протирадарну систему квантової навігації як надійного "залізокупольного" захисника мирного неба України. Прогнозовано стратегічну роль філософії контррозвідувальної діяльності як якісного професіоналізму мудрих рішень в Обороні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кизим М. О. 
Військово-тактичні та економічні передумови розвитку оборонної промисловості України / М. О. Кизим, В. Є. Хаустова, В. В. Шпілєвський, О. В. Шпілєвський // Проблеми економіки. - 2022. - № 3. - С. 35-44. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Суттєвою передумовою успіху у сучасній війні є військова перевага над противником, основою якої є тактико-технологічний рівень тактичних угруповань збройних сил і економічна достатність його забезпечення. Ця дефініція стала основою дослідження закономірностей причинно-наслідкового ланцюга формування військової переваги над противником і економічних передумов її забезпечення. Висвітлено залежність стратегічних цілей, оперативних дій, тактики, засади формування системи військових переваг над противником; проаналізовано особливості формування військових витрат країн залежно від їх геополітичного й економічного стану; визначено необхідні методичні засади створення економічних і суспільних передумов формування достатніх для забезпечення обороноздатності України військових витрат. У дослідженні використано положення: військової справи; загальної тактики; бойових статутів збройних сил; нормативно-правових актів регулювання відносин у сферах національної безпеки; воєнної економіки; забезпечення обороноздатності країн; наукової методології.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Чоботько Г. М. 
Російсько-українська війна як чинник світової продовольчої кризи / Г. М. Чоботько, Л. А. Райчук, І. К. Швиденко, М. Д. Кучма, М. Я. Височанська // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 1. - С. 12-20. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано публікації провідних українських та закордонних спеціалізованих видань, а також тези, озвучені представниками міжнародних організацій стосовно економічних наслідків російсько-української війни. Висвітлено основні передумови виникнення світової продовольчої кризи внаслідок повномасштабної російської агресії проти України. Проаналізовано прогнози продовольчої стабільності нашої держави на наступні кілька років. Висвітлено динаміку світових цін на зерно та олію як реакцію світового ринку харчових продуктів та енергоносіїв на перебіг воєнних дій в Україні. Наголошено на вкрай важливій ролі нашої держави на світовому ринку харчових продуктів та прогнозовано ситуацію з постачанням продуктів харчування українського походження в різні держави Євросоюзу, Азії та Африки. Окреслено регіони і країни, для яких загострення російсько-української війни буде найбільш згубним. Наведено результати моделювання різних сценаріїв виробництва продуктів харчування українськими аграріями внаслідок різного відсотку доступності посівних площ держави. Доведено, що не лише світовий ринок продовольства, але і енергоносіїв прямо залежать від тривалості, інтенсивності та результатів війни в Україні. Наголошено на необхідності переформатування світової енергетичної політики з метою укріплення енергетичної незалежності держав та мінімізації посилення екологічної кризи. Запропоновано активізувати зусилля світової громадськості в напрямку розвитку відновлювальної економіки та чистої енергетики з метою мінімізації використання викопних енергоносіїв та забезпечення стабільності функціонування енергосистем держав.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-820-97 + Ц012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Агафонов Ю. М. 
Аналіз можливостей щодо створення автоматизованої системи управління неядерних Сил стримування / Ю. М. Агафонов, Б. І. Нізієнко, А. Г. Снісаренко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 4. - С. 6-12. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В дослідженні проаналізовано можливості щодо створення автоматизованої системи управління неядерних Сил стримування з урахуванням сучасних наробок підприємств вітчизняного військово-промислового комплексу. З урахуванням загальносистемних принципів та правил створення автоматизованих систем управління військового призначення визначено основні функціональні завдання, що мають вирішуватись такою системою, та її трирівневу ієрархічну структуру з урахуванням штатних структур ракетних частин. Показано, що така автоматизована система може бути створена як підсистема Єдиної автоматизованої системи управління в межах єдиного інформаційно-телекомунікаційного середовища. Розглянуто характерні особливості створення підсистеми автоматизованої системи управління тактичної ланки управління. Розглянуто поетапне створення рухомих командних пунктів та пунктів управління автоматизованої системи управління неядерних Сил стримування на базі розробки уніфікованої командно-штабної машини та запропоновано склад її технічних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР) + Ц822

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Прокопченко С. В. 
Акредитація та сертифікація як типові методи верифікації в Службі безпеки України / С. В. Прокопченко // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2021. - Вип. 4. - С. 114-117. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено аспекти верифікації при розробленні та виробництві озброєння, військової техніки, а також іншої продукції оборонного призначення, до якої відносяться спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв'язку та інші технічні засоби негласного отримання інформації. Верифікація визначається за термінологією нормативних документів НАТО в якості набору видів діяльності, що порівнює продукт життєвого циклу системи озброєння та військової техніки, з необхідними характеристиками цього продукту. Наведені рекомендовані етапи верифікації, склад результатів верифікації та дії з керування результатом верифікації. Розглянуто умови узгодження заходів з верифікації та типові методи верифікації. На прикладі акредитації на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2017, ДСТУ ISO/IEC 17024:2012, ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1:2015 та сертифікації продукції оборонного призначення, послуг, персоналу в Службі безпеки України із застосуванням ДСТУ ISO/IEC 27001:2015 "Методи захисту системи управління інформаційною безпекою. Вимоги", ДСТУ STANAG 4107:2018 "Вимоги НАТО щодо проектування, розроблення та виготовлення" та пропонується механізм впровадження міжнародних стандартів і стандартів НАТО в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР):Ц819(4УКР)120.0-14 + Х819(4УКР)112.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки : тези доп. на IX міжнар. наук.-практ. конф. / Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України. - Київ : Вид. дім Дмитра Бураго, 2021. - 326 c. - укp. - англ.

Обговорено сучасні виклики в оборонній промисловості та шляхи її подолання. Розглянуто інноваційні проєкти, оборонні технології та науково-технічні набутки як основу розвитку оборонної промисловості. Охарактеризовано тенденції та перспективи розвитку озброєння та військової техніки (ОВТ) за напрямом ОВТ сухопутніх військ, повітряних сил, спеціальних військ, військово-морських сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Hohoniants S. 
Development of the survivability indicators forecasting method of the special-purpose system executive element based on analytical and stochastic simulation of a conflict situation = Розроблення методу прогнозу показників живучості виконавчого елементу системи спеціального призначення на основі аналітико-стохастичного моделювання конфліктної ситуації / S. Hohoniants, D. Chopa, O. Kilmeninov, A. Loishyn, K. Нorbachov // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 3/4. - С. 14-23. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

The developed method for forecasting the survivability indicators of the executive element of a special-purpose system based on analytical-stochastic simulation of a conflict situation is presented. The purpose of the method was to solve the problem of preserving and rational use of the resource of the executive elements to achieve the desired effect of the functioning of special-purpose systems. The method is sensitive to the description of the patterns of changes in the survivability and efficiency indicators of the system. It is supposed to compare the predicted value of the survivability indicator with its criterion value and forecast the time when the system loses the ability to effectively perform tasks. The survivability indicator is the mathematical expectation of the number of executive elements of a special-purpose system, which retained their ability to perform tasks as intended during a conflict situation. Based on the results of the study, the values of the time characteristics of a conflict situation were obtained, in particular, the duration of the corresponding states of the executive element: preparation, waiting, implementation. Graph-analytical simulation provides a solution to the problem of forecasting the time when the loss of executive elements leads to the system's inability to effectively perform tasks. Checking of the adequacy of the method showed that the confidence interval of the discrepancy between the calculation results of other methods with a confidence level of 0,9 does not exceed 0,095, and no contradictions between the methods were found. The proposed method provides an increase in the efficiency of determining the corresponding indicators within 8 - 11 % and reliability by 22 %. The possibility to determine the required reserve and the time for introducing executive elements into the system can provide a justification for how they are used to maintain the required level of efficiency of a special-purpose system.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.219 + Ц012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Форсайт розвитку оборонно-промислового комплексу України на часовому горизонті 2021 - 2030 роки. Система асиметричних захисних заходів для України. Стримування зовнішньої агресії, забезпечення мирного, сталого розвитку країни / О. А. Акімова, В. В. Бадрак, А. О. Болдак, К. О. Бояринова, В. П. Горбулін, В. В. Дергачова, К. В. Єфремов, А. М. Іщенко, М. О. Кизим, М. О. Кравченко, А. А. Мельниченко, І. О. Пишнограєв, О. О. Чалий, В. О. Черниш; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ : КПІ ім. І. Сікорського, 2021. - 148 c. - Бібліогр.: с. 104-107 - укp.

Виконано аналіз реального стану соціальної та економічної сфер України як фундаментальної складової національної безпеки й оборони. На цій основі проаналізовано можливі безпекові загрози для України на часовому горизонті до 2030 р. та важливі характеристики майбутнього оборонно-промислового комплексу України. Проведено Дельфі дослідження необхідних головних кластерів майбутнього оборонно-промислового комплексу країни, пріоритетність внеску кожного кластера оборонно-промислового комплексу в загальне зростання безпеки України та проаналізовано важливі характеристики оновленого оборонно-промислового комплексу, з яким Україна була б спроможною асиметричними засобами стримувати зовнішню агресію на часовому горизонті до 2030 р. Виконано комплекс робіт з Форсайту (передбачення) сукупності можливих сценаріїв майбутніх подій в Україні, які можуть бути покладені в основу розробки стратегії захисту країни та її подальшого мирного, сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Турінський О. В. 
Науково-методологічні аспекти управління ризиками у системі державного оборонного замовлення / О. В. Турінський, Б. О. Демідов, Д. А. Гриб, О. О. Хмелевська // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2020. - № 2. - С. 37-46. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто актуальні аспекти, що пов'язані з процедурами формування і реалізації державних оборонних замовлень в умовах прояву різних факторів ризику. Основну увагу зосереджено на науково-методичному підході до оцінювання рівня очікуваних ризиків і управління цими ризиками. Відмічено, що використання при формуванні і реалізації державного оборонного замовлення відповідних адекватних методів, моделей і методик буде сприяти зменшенню рівня ризику і підвищенню результативності виконання завдань і заходів державного оборонного замовлення. Доведено, про доцільність врахування у вітчизняній практиці накопиченого позитивного досвіду провідних країн світу із зменшення ризиків невиконання наукових і інших перспективних (інноваційних) проектів створення зразків озброєння і військової техніки, які мають складати основу системи озброєння збройних сил держави. Під ризиком у статті розуміється міра нездатності досягнення мети програми у рамках запланованої вартості, термінів робіт і технічних вимог, що надає ризику складових імовірності недосяжності конкретної мети програми і наслідків недосяжності даної мети. За досвідом МО США виділяються аспекти прийняття ризику, ухилення від ризику, контролю ризику, передачі ризику і комбінації вищевказаних способів для реагування на подію ризику. Виділено найбільш важливий метод оцінювання факторів ризику у системі державного оборонного замовлення, що зорієнтований на встановлення величини втрат економічного характеру. Приведено актуальність проблеми управління ризиками у процесі виконання заходів державного оборонного замовлення і державних цільових програм розвитку озброєння і військової техніки в умовах збільшення невизначеності і все більшого розширення масштабів прояву факторів ризику. Виокремлена необхідність створення дієвого бережливого механізму господарювання оборонно-промислового комплексу держави в умовах прояву різних факторів ризику на усьому періоді життєвого циклу системи озброєння збройних сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР) + Ц012(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Наконечний О. В. 
Методика оцінювання ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави / О. В. Наконечний // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2020. - № 1. - С. 54-60. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розвиток системи логістичного забезпечення завжди здійснювався паралельно з розвитком збройних сил і способів ведення війни, операції (бою). Нові види озброєння та військової техніки, способи ведення бойових дій висували свої вимоги до системи логістичного забезпечення, змушували виробляти більш сучасні форми організації системи логістичного забезпечення і способи забезпечення військ. Розроблено методику оцінювання ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави. Зазначена методика дозволяє оцінити ефективність функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави та визначити її вплив на ефективність функціонування бойових підрозділів сил оборони держави за кожним з напрямків забезпечення та завданням, що необхідно виконати; враховує важливість кожного з показників ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави. За результатами проведеного дослідження автором було поставлено завдання на оцінку ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Наконечний О. В. 
Методика оцінювання ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави / О. В. Наконечний // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2020. - № 1. - С. 54-60. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розвиток системи логістичного забезпечення завжди здійснювався паралельно з розвитком збройних сил і способів ведення війни, операції (бою). Нові види озброєння та військової техніки, способи ведення бойових дій висували свої вимоги до системи логістичного забезпечення, змушували виробляти більш сучасні форми організації системи логістичного забезпечення і способи забезпечення військ. Розроблено методику оцінювання ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави. Зазначена методика дозволяє оцінити ефективність функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави та визначити її вплив на ефективність функціонування бойових підрозділів сил оборони держави за кожним з напрямків забезпечення та завданням, що необхідно виконати; враховує важливість кожного з показників ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави. За результатами проведеного дослідження автором було поставлено завдання на оцінку ефективності функціонування системи логістичного забезпечення сил оборони держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чепков І. Б. 
Новітня стратегія національної безпеки України введена в дію: на черзі оновлення воєнної та військово-технічної політики / І. Б. Чепков, В. В. Зубарєв, В. П. Тютюнник // Озброєння та військ. техніка. - 2020. - № 3. - С. 3-12. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано стан та проблеми, пов'язані із актуальністю оновлення засад воєнної і військово-технічної політики, а також їх реалізацю на практиці при проведенні в Україні чергового циклу оборонного планування. Зокрема розглянуті окремі аспекти Стратегії національної безпеки України. Запропоновано низку рекомендацій щодо розв'язання згаданих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Горбулін В. П. 
Про результати виконання цільової науково-технічної програми НАН України "Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави" : (стенограма доп. на засід. Президії НАН України 4 груд. 2019 р.) / В. П. Горбулін // Вісн. НАН України. - 2020. - № 2. - С. 22-27. - укp.

Представлено деякі найвагоміші результати виконання цільової науково-технічної програми НАН України "Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави" за 2015 - 2019 рр. Розробки, створені за цією програмою, є вкрай важливими для реалізації окремих завдань з розвитку технологій у сфері виробництва озброєння та військової техніки, а також для поглиблення науково-технічного співробітництва Національної академії наук України з Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України та Державним концерном "Укроборонпром".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР) + Ч214(4УКР)711ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наконечний О. В. 
Інтегральний показник оцінки ефективності системи логістичного забезпечення сил оборони держави / О. В. Наконечний // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 6. - С. 71-74. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досвід історії війн і воєнних конфліктів показує, що у кожній успішно проведеній воєнній компанії, операції, бою, як і у кожній поразці, необхідно, поряд з іншими причинами, шукати позитивні та негативні сторони у роботі органів матеріально-технічного забезпечення, їх організації, можливостях і способах забезпечення. Розвиток системи логістичного забезпечення (СЛЗ) завжди з дійснювався паралельно з розвитком збройних сил і способів ведення війни, операції і бою. Нові види озброєння, бойової техніки, способи ведення бойових дій висували свої вимоги до СЛЗ, змушували виробляти більш сучасні форми організації СЛЗ. СЛЗ сил оборони держави є складною, багаторівневою структурою. Розроблено інтегральний показник оцінки ефективності СЛЗ сил оборони держави. Зазначений показник дозволяє провести оцінку ефективності функціонування СЛЗ сил оборони держави, при цьому як системи в цілому, так і окремих її елементів. Зазначений показник дозволяє оцінити кількісно-якісний склад сил і засобів логістичного забезпечення сил оборони держави; структуру сил і засобів логістичного забезпечення сил оборони держави; тактико-технічні характеристики зразків озброєння та військової техніки, що входять до складу сил і засобів засобів логістичного забезпечення сил оборони держави; можливості з відновлення зразків озброєння та військової техніки тощо. В процесі проведеного дослідження використано як загальнонаукові, так і спеціальні методи дослідження: семантичний - для розвитку сутнісної частини дефініцій категорійного апарату військової логістики; методи економічного аналізу - для оцінювання тенденцій у військовому забезпеченні Збройних сил України; методи системного аналізу - для оцінювання передумов та інтеграції цілей у процесі формування військової логістичної системи; методи економіко-математичного моделювання - для оптимізації структури та внутрішніх процесів військової логістичної системи. За результатами проведеного аналізу визначено основні недосконалості СЛЗ Збройних сил України та проведено обгрунтування шляхів удосконалення СЛЗ Збройних сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ivasishin O. M. 
Microstructure and properties of titanium-based materials promising for antiballistic protection = Мікроструктура та властивості матеріалів на основі титану, перспективних для протибалістичного захисту / O. M. Ivasishin, P. E. Markovsky, D. G. Savvakin, O. O. Stasiuk, V. A. Golub, V. I. Mirnenko, S. H. Sedov, V. A. Kurban, S. L. Antonyuk // Progress in Physics of Metals. - 2019. - 20, № 2. - С. 285-309. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Титанові матеріали, які поєднують високу міцність і твердість поверхні за достатніх пластичних характеристик основного металу, є перспективними для використання в різних галузях техніки, зокрема, як бронеелементів у військово-промисловому комплексі. Одержати вищевказану комбінацію властивостей можливо, створюючи матеріали, які складаються з декількох шарів, що відрізняються за своїми фізико-механічними характеристиками. В роботі досліджено особливості мікроструктури, механічних характеристик і балістичної стійкости таких матеріалів, створених за двома підходами. Першим є стандартний підхід, що поєднує виготовлення та гарячу деформацію зливків з наступним поверхневим швидкісним термічним обробленням сплавів ВТ6 (Ti - 6Al - 4V) та T110, що створює в них градієнтні структурні стани, зі зміною механічних характеристик по глибині матеріалу. Іншим є порошковий підхід для створення структур, які поєднують шари сплаву Ti - 6Al - 4V і композитів на його основі, зміцнених частинками TiB або TiC. Проведено балістичні випробування одержаних матеріалів різними типами набоїв, що відрізняються кінетичною енергією, твердістю осердя та наявністю запалювальної суміші; досліджено особливості проникнення уражальних елементів, залежно від структурного стану матеріалу. Доведено, що матеріали з градієнтною та шаруватою структурами мають незаперечні переваги за захисними протибалістичними характеристиками у порівнянні з однорідними титановими стопами тієї ж товщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012 + К235.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Усаченко О. О. 
Державне регулювання програмного планування розвитку оборонної промисловості України / О. О. Усаченко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 3. - С. 140-144. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено: провідним повинен стати принцип наукового обгрунтування, що враховує сучасні умови управління замовленнями, який надасть змогу забезпечити ефективне витрачання обмежених бюджетних коштів, що виділяються державою на створення техніки зв'язку. Визначено, що система програмного планування розвитку техніки зв'язку в даний час відчуває ряд проблем, зумовлених впливом нових економічних умов на процес розроблення і реалізації планових документів. Комплексне розв'язання проблеми повного забезпечення Збройних сил України сучасними комунікаційними технологіями неможливе без досягнення макроекономічної стабілізації в країні. Однак замовник може значно пом'якшити негативний вплив різних об'єктивних і суб'єктивних економічних факторів за рахунок використання науково обгрунтованих методологічних підходів до розроблення управлінських рішень, відповідних з військово-економічної точки зору під час планування розвитку комунікаційних технологій, а також у практичному здійсненні цих планів. Одним зі шляхів розв'язання цієї проблеми є розроблення та втілення в життя діяльності замовника концепції ефективного управління, яка надає змогу розробляти науково обгрунтовані проекти планових документів та враховує сучасні умови їх формування та реалізації. Зазначені вище проблеми зумовлюють необхідність удосконалення процесу формування програмних документів. На підставі проведених досліджень автором розроблено узагальнену процедуру формування Програми озброєння і Державного оборонного замовлення в сучасних умовах. Найважливішою проблемою натепер є постійне існування суперечності, що спричинена невідповідністю науково-методичного забезпечення функціонування існуючої системи планування розвитку технології військового зв'язку сучасним економічним умовам. Обгрунтовано формування програмного планування і державного оборонного замовлення в умовах планової економіки. У сучасних економічних умовах України з'явився ряд додаткових труднощів, які прямо і безпосередньо впливають на програмне планування розвитку військової техніки, в тому числі й техніки зв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського