Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц2(4СОЮ)32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Єманов В. В. 
Аналіз характеру завдань, які виконувались внутрішніми військами в умовах надзвичайного стану / В. В. Єманов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2009. - Вип. 4. - С. 193-197. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено аналіз характеру завдань, які виконувались внутрішніми військами за умов введення надзвичайного стану на території колишнього Радянського Союзу і Росії наприкінці другого тисячоліття та запропоновано перелік найбільш характерних завдань, які можуть виникати в районах надзвичайного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4СОЮ)32 + Ц9-3 + Ц68(4РОС)2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Серветник Ю. С. 
Сили спеціальних операцій: історичні передумови створення та розвитку за досвідом Великої Вітчизняної війни / Ю. С. Серветник, А. В. Антонов, В. В. Романенко, В. Б. Бзот // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2010. - № 1. - С. 192-197. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто історичні передумови створення Сил спеціальних операцій Збройних сил України на прикладі досвіду діяльності формувань спеціального призначення та руху опору на окупованій території в часи Великої Вітчизняної війни та в підготовчий до війни період. Зроблено висновки про недооцінку вищим військово-політичним керівництвом СРСР напередодні та в перші роки війни ролі, місця та потенціалу формувань спеціального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4СОЮ)32 + Ц35(4СОЮ)626.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Edele M. 
Why did Ukrainian Red Army men go over to the Germans? The case of defectors to the Wehrmacht's 296 Infantry Division, 1942 - 1943 = Чому червоноармійці-українці перейшли до німців? Справа перебіжчиків до 296-ї піхотної дивізії вермахту, 1942 - 1943 рр. / M. Edele // Укр. іст. журн.. - 2019. - № 5. - С. 69-85. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.

Мета дослідження - аналіз причин перебіжництва серед червоноармійців-українців під час Другої світової війни. Методологія становить собою поєднання кількісного та якісного методів. Предмет аналізу - написані офіцером контррозвідки 296-ї піхотної дивізії вермахту протоколи допитів перебіжчиків-червоноармійців - як з огляду на характер причин, котрі спонукали їх перетнути лінію фронту, так і на частоту мотивів різних категорій. Ці дані порівнено з показниками більшої групи радянських перебіжчиків різних національностей. Наукова новизна полягає у поєднанні культурної історії з квантитативним підходом і застосуванням методології, розробленої для вивчення проблеми перебіжчиків-червоноармійців у цілому та підгрупи українців зокрема. Джерельна база роботи складається з українських та російських архівних матеріалів, які доповнюють дані німецького військового архіву. Висновки: у цілому мотивація українців не надто відрізнялася від тієї, яку мали радянські перебіжчиків інших національностей. Хоча українці часто були більш політизованими, але назагал соціальні й політичні нарікання, що їх вони висловлювали, поділяли багато радянських громадян. Чимало українських перебіжчиків, які були достатньо політизованими для бажання боротися проти "совєтів", за звільнення "Батьківщини", уявляли під останньою радше багатонаціональний СРСР, аніж суто українську національну територію. Мотиви політизованих українців були власне політичними (відсутність свободи, репресії) або соціальними (колгоспи, жахливі умови життя), а не національними (свобода для України). Українські націоналісти становили меншість серед перебіжчиків і найчастіше походили з колишніх польських територій, анексованих на початку Другої світової війни в Європі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4СОЮ)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гуменний С. Л. 
Збручанський кордон (1921 - 1939): незаконна міграція, контрабанда та шпигунство : монографія / С. Л. Гуменний. - Корсунь-Шевченківський : І. С. Майданченко, 2022. - 262 c. - Бібліогр.: с. 195-235 - укp.

На основі аналізу широкого кола архівних джерел, періодичних видань, досягнень вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено явище незаконної міграції, контрабандної торгівлі та диверсійно розвідувальної діяльності на польсько-радянському "збручанському" кордоні у 1921-1939 рр. Окреслено аспект історії першої половини XX століття — "збручанський кордон", означено методологію дослідження та виявлено джерельну базу дослідження. Розглянуто передумови формування східного кордону Республіки Польща та народження "збручанського кордону-1": епоха "пачкарів" (1772-1918). Прослідковано український та більшовицький фактор в усталенні східного кордону II Речі Посполитої (1918-1921). Розкрито оновлення "збручанського кордону-2" (1921-1929). Описано розмежування прикордонної лінії Республіки Польща з Російською Федеративною Соціалістичною Республікою та Українською Соціалістичною Радянською Республікою (1921-1923 рр.). Проаналізовано міграційну кризу на польсько-радянському кордоні в контексті реформування структури його охоронних формацій у 1921-1923 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4СОЮ)32"1921/1939" + Ц2(4ПОЛ)32"1921/1939" + Т3(4УКР)616 + Т3(4ПОЛ)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського