Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц4(4УКР)243.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Сігал О. Л. 
Адміністративно-правові засади носіння форменого одягу у військових формуваннях України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Л. Сігал; Держ. НДІ МВС України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Висвітлено проблему носіння форменого одягу у військових формуваннях України. Розглянуто загальнотеоретичні положення носіння форменого одягу у військових формуваннях, сформульовано поняття та різновиди військових формувань на території України. Визначено мету, функції й ознаки носіння форменого одягу особовим складом військових формувань. Проаналізовано історію та сучасний стан законодавства щодо носіння форменого одягу у військових формуваннях України. Розкрито роль органів виконавчої влади у забезпеченні носіння форменого одягу, визначено фактори, які негативно впливають на дані процеси. Проаналізовано міжнародний досвід у сфері забезпечення носіння форменого одягу у "силових структурах". Висвітлено основні напрями реформування та можливості кодифікації законодавства у сфері носіння форменого одягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)243.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Славутич Є. В. 
Військовий костюм в Українській козацькій державі : уніформол. слов. / Є. В. Славутич; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2012. - 170 c. - Бібліогр.: с. 145-160 - укp.

Розглянуто уніформологічний словник, який відображає оригінальну термінологію, пов'язану з костюмом українського війська доби Гетьманщини, що функціонувала в українських говорах на території Української козацької держави від середини XVII до кінця XVIII ст. і зафіксована у місцевих пам'ятках української літературної мови того часу. Викладено лексичний матеріал словника, який згрупований у межах чотирьох тематичних розділів: одяг, зброя та військове спорядження, кінський убір, матеріали для виготовлення одягу та спорядження. Подано розгорнуту семантичну характеристику термінологічних одиниць шляхом описового пояснення, в багатьох випадках - з елементами енциклопедичності, та коротку етимологічну довідку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 я2 + Ц4(4УКР)243.6-1:4 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Юрова Т. М. 
Однострій українських військових формувань першої половини XX ст.: синтез національних мистецьких традицій та європейської практики : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.06 / Т. М. Юрова; Львів. нац. акад. мистец. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано особливості синтезу національних мистецьких традицій і європейських здобутків культури у військовому одязі України першої половини XX ст. Зазначено, що військовий костюм аналізується як синтетичний феномен культури в системі декоративно-ужиткового мистецтва, як сукупність конкретних матеріальних об'єктів, що в комплексі визначають образ українського військовослужбовця. На основі мистецько-історичного аналізу розкрито засади синтезу художньо-конструктивних компонентів однострою, пошуки гармонійної цілісності та національної виразності, визначено рівень художньої наповненості та дизайну одностроїв різних військових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)243.6-1 + Щ126.64(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карпов В. В. 
Становлення та розвиток військової символіки України, 1991 - 2012 рр. : [монографія] / В. В. Карпов; ред.: М. Ф. Дмитрієнко. - Київ : НАКККіМ, 2014. - 231 c. - Бібліогр.: с. 203-229 - укp.

Проаналізовано історичні передумови та показано їх вплив на становлення військової символіки України. Доведено фундаментальне значення державної символіки для становлення військової символіки. Досліджено роботу органів державного та військового управління України щодо правового забезпечення процесу становлення військової символіки. Виявлено закономірності та особливості процесу становлення й основні напрями генезису символіки Збройних сил України (ЗСУ). З'ясовано проблемні питання процесу розробки та впровадження військових прапорів ЗСУ. Висвітлено процес створення відомчих заохочувальних відзнак і знаків військової майстерності військових формувань України, а також процеси опрацювання емблем до одностроїв українського війська. Виявлено особливості опрацювання та становлення символіки інших військових формувань України. На підставі узагальнення історичного досвіду функціонування української силової символіки обгрунтовано наукові висновки і надано практичні рекомендації щодо його використання за сучасних умов діяльності ЗСУ та інших військових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)243.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Слободянюк М. В. 
Періодизація процесу зародження та розвитку військової нарукавної емблематики / М. В. Слободянюк // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 47. - С. 266-268. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Дослідження встановило періодизацію розвитку військової нарукавної емблематики - на даний момент основного способу ідентифікації військовослужбовців по їх приналежності до Збройних Сил певної держави та до різних частин армії, одягнутої в одноманітні мундири (особливо в польовий однострій). Цей аспект проблеми на даний час не отримав належного наукового підходу ні в українській, ні у світовій історіографії досліджень процесів розвитку військової символіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)243.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Основні вимоги до шоломів кулезахисних : наук.-практ. посіб. / упоряд.: М. Г. Вербенський, В. О. Криволапчук, Д. В. Смерницький, Є. В. Самусь, В. А. Власов, Ю. В. Вересенко, М. А. Бакал, В. М. Подойніцин, О. С. Марченко; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Людмила, 2023. - 52 c. - Бібліогр.: с. 51 - укp.

Наведено класифікацію та загальні технічні вимоги до шоломів кулезахисних. Розкрито основні правила приймання та методи контролювання якості та захисних властивостей шоломів. Увагу приділено методиці перевірки кулестійкості шоломів і забрал. Розкрито вимоги до засобів вимірювання й оснащення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)243.6 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського