Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (106)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц5/7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 124
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Фізика   
1.

Горбик П. П. 
Нові спеціальні матеріали та покриття, що ефективно поглинають електромагнітне надвисокочастотне та інфрачервоне випромінювання / П. П. Горбик, С. М. Махно, С. Л. Прокопенко, О. М. Лісова, Р. В. Мазуренко, С. П. Туранська, Г. М. Гуня, К. А. Олійник, Ю. М. Живець // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 2. - С. 94-100. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено найважливіші результати фундаментальних та прикладних досліджень Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України, спрямованих на розроблення нових перспективних спеціальних матеріалів і покриттів, що ефективно поглинають електромагнітне надвисокочастотне та інфрачервоне випромінювання, а також задовольняють певним вимогам щодо масогабаритних і кліматичних характеристик. Розробки антирадарних матеріалів і покриттів виконано в межах цільової науково-технічної програми НАН України "Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави". Випробування розробок здійснюються у співпраці з Воєнно-науковим управлінням Генерального штабу Збройних сил України, Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки Збройних сил України, Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Експлуатаційні параметри створених захисних покриттів надають змогу досягти зменшення радіолокаційної помітності сухопутних ОВТ, будівель, споруд тощо. Функція захисту в ІЧ-діапазоні та відповідність покриттів вимогам щодо застосування в авіаційно-ракетній та військово-морській галузях потребують подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7 + Ц5/7(4УКР)1/9 л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Dykhanovskyi V. M. 
The role of high-tech weapons in modern war = Роль високотехнологічної зброї в сучасній війні / V. M. Dykhanovskyi, M. V. Leshchenko // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 1. - С. 9-14. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета роботи - обгрунтування необхідності оснащення Збройних сил високотехнологічним озброєнням, у тому числі, автономною зброєю на прикладах воєнних злочинів російської федерації проти мирного населення України. Сучасні збройні конфлікти із застосуванням високотехнологічної зброї вимагають не лише правового врегулювання, але й радикального перегляду правових норм відповідно до нової реальності. Показано, що удари росіян у своїй більшості націлено проти мирного населення України. Запропоновано вважати виправданим використання зброї, якщо кількість знищених військових перевищить кількість убитих цивільних. За результатами узагальнення військових злочинів російської федерації представлено таблицю, у якій показано невідповідність Міжнародному гуманітарному праву за властивостями зброї і за способом її використання. Високотехнологічна зброя надає змогу дотримуватись принципів МГП розрізнення та пропорційності та досягати прямої військової переваги без шкоди для цивільного населення та цивільних об'єктів. Це підтверджують результати використання Збройними силами України високотехнологічного озброєння, наданого нашими партнерами. Потрібно шукати такі варіанти технічного оснащення Збройних сил України, що нададуть можливість завдати нищівної шкоди противнику при мінімізації шкоди мирному населенню. Надано класифікацію роботизованої зброї за ступенем автономності. Сформульовано поняття "автономна зброя" за її ключовими ознаками. Обгрунтовано необхідність автономної зброї в демократичних державах. Запропоновано правила розроблення, виробництва і використання автономної зброї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Гультяєв А. А. 
Проблемні питання розроблення та реалізації державних цільових програм розвитку озброєння під час воєнного стану / А. А. Гультяєв, В. М. Дихановський, А. В. Косяковський // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - висвітлення системних негативних явищ під час планування розвитку ОВТ, виявлення причин їх виникнення, а також очікуваних критичних наслідків їх впливу. Розглянуто послідовність процесів оборонного планування з розвитку спроможностей. Виявлено причини, що призводять до несистемного підходу під час формування державних цільових програм розвитку озброєння. Наголошено на необхідності врахування високої динаміки змін номенклатури, обсягів та термінів надання військово-технічної допомоги. Як пропозиції сформульовано вимоги до процесів середньострокового планування і програмування розвитку технічного оснащення Збройних сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9 + У9(4УКР)305.20-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Дихановський В. М. 
Роль програмного офісу у забезпеченні якості систем озброєння протягом життєвого циклу / В. М. Дихановський, Є. О. Курбет, Р. С. Гайдаманчук // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 3. - С. 13-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Забезпечення якості озброєння протягом життєвого циклу є однією з найважливіших задач сьогодення. Для удосконалення оборонного планування автори пропонують програмний офіс, який забезпечить системний підхід до розробки, виробництва, експлуатації та модернізації озброєння. А впровадження системи моніторингу і оцінювання якості озброєння надасть змогу одержувати актуальну інформацію для прийняття управлінських рішень керівництвом Міноборони України. Особливу увагу при цьому необхідно приділяти високій якості озброєння на перших стадіях його життєвого циклу, що забезпечить його надійність і ефективність у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9 + У9(4УКР)305.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Дихановський В. М. 
Система розвитку озброєння: аналіз та перспективи / В. М. Дихановський, А. В. Косяковський, А. О. Русевич, М. В. Лещенко, М. В. Куцак // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 3. - С. 3-12. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано процеси оснащення Збройних сил України озброєнням та військовою технікою, здійснено аналіз та виділено чотири періоди бюджетування розвитку озброєння в Україні, показано динаміку прийняття на озброєння (постачання), допущення до експлуатації нових зразків озброєння українського походження й іноземного, оцінено результативність реалізації дослідно-конструкторських робіт на підгрунті оцінки рівня її зрілості за шкалою TRL. Показано проблемні питання та шляхи їх вирішення. Визначено підходи до реформування системи розвитку озброєння. Надано пропозиції щодо удосконалення системи розвитку озброєння в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9 + У9(4УКР)305.2-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Крак Ю. В. 
Алгоритмічні та апаратні засоби для знаходження рухомих цілей на проекційному зображенні від лазерного випромінювача мультимедійного тренажера / Ю. В. Крак, С. В. Яременко // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 1. - С. 126-135. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено проблеми створення мультимедійного тренажера з лазерним випромінювачем для навчання правильному використанню різноманітної зброї з метою набуття навичок прицільної швидкісної стрільби. Спеціалізоване програмне забезпечення призначене для навчання стрільців-початківців і вдосконалення рівня вогневої підготовки при навчанні прийомам і правилам стрільби зі стрілецької зброї. Програмна складова складається з окремих програмних модулів, які надають можливість користувачу налаштовувати інтерактивний тир, створювати та запускати вправи стрільб. Попадання в ціль визначається збігом центрального піксела лазерної реакції (плями) на проекційному зображенні з одним із пікселів цілі. Зазначимо, що лазерний випромінювач прикріплений на реальній зброї та під час натискання на курок, на екрані з'являється пляма, як результат пострілу. Поряд із використанням реальної зброї засобами комп'ютерної графіки створюються відповідні віртуальні середовища та здійснюється моделювання в ній різної обстановки, максимально наближеної до реальних умов. Досліджено апаратні та алгоритмічні помилки зйомки та розроблено методи їх зменшення. Апаратна - залежить від параметрів лазерного випромінювача, розмірів і характеристик проекційного екрана, роздільної здатності та характеристик приймальної камери-сенсора. Алгоритмічна - залежить від обраних алгоритма та методів обробки кадру. Проводиться аналіз плям від лазерного випромінювача на проекційному зображенні та пошук центроїда плями. Розроблено та апробовано алгоритм визначення центроїда плями за допомогою двоетапної бінаризації зображення, визначено оптимальні для вирішення задачі пороги бінаризації. Результати тестування показали, що отримана точність знаходиться в межах апаратної складової помилки, а швидкість прийняття рішень здійснюється в режимі реального часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Теоретичні основи побудови військової колісної техніки з комбінованим електромеханічним приводом коліс : монографія / М. А. Подригало, Р. О. Кайдалов, А. І. Нікорчук, О. В. Літвінов, О. С. Мазін, О. В. Бажинов, Д. В. Абрамов; ред.: М. А. Подригало; Національна гвардія України, Національна академія Національної гвардії України. - Харків : НА НГУ, 2022. - 180 c. - Бібліогр.: с. 170-175 - укp.

Проаналізовано особливості експлуатації броньованих колісних машин НГУ (Національна гвардія України). Запропоновано схеми комбінованого електромеханічного приводу ведучих коліс автомобілів. Оцінено енергетичну ефективність військової колісної техніки з комбінованим електромеханічним приводом ведучих коліс та наведено результати її теоретико-експериментальних досліджень. Запропоновано варіанти модульно-трансформеного способу побудови військової колісної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Zvershkhovsky I. V. 
Methodology for optimizing the parameters of the "container - missile" subsystem = Методика оптимізації параметрів підсистеми "контейнер - ракета" / I. V. Zvershkhovsky, M. V. Zirka, O. B. Kuchynska // Озброєння та військ. техніка. - 2022. - № 3. - С. 27-35. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

У попередніх публікаціях авторами показано необхідність застосування вертикального газодинамічного способу старту ракет протикорабельного комплексу з форсованим відхиленням ракети на необхідну траєкторію руху, що накладає специфічні обмеження, зумовлені рівнем тягоозброєності ракети, вимогами обстрілу цілей на ближній межі ураження та експлуатації у польових умовах. Застосування вертикального газодинамічного контейнерноо старту ПКР берегових РК викликає необхідність вирішення питань щодо оптимального вибору параметрів підсистеми "контейнер - ракета". У роботі показано, що для вирішення складної нелінійної задачі вибору раціональних параметрів підсистеми "контейнер - ракета" доцільно використовувати розроблений універсальний оптимізатор, ітераційна процедура якого полягає в застосуванні стандартних програм лінійного програмування. Подана методика може бути використана на початкових етапах розробки пускових установок РК вертикального старту з метою вирішення питань вибору оптимальної конструкції підсистеми "контейнер - ракета" та пускових установок в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Батурін В. А. 
Розробка інжектора іонів берилію для технологічної установки з виготовлення інфрачервоних фотоприймачів для систем наведення / В. А. Батурін, П. О. Литвинов, С. О. Пустовойтов, О. Ю. Роєнко // Озброєння та військ. техніка. - 2022. - № 4. - С. 79-85. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати розробки джерела іонів берилію та інших металів, призначеного для розробки технологічного циклу виготовлення приймачів інфрачервоного випромінювання для приладів нічного бачення та систем наведення ракет. Запропоновано та розроблено конструкцію плазмового розпилювального джерела іонів металів з розрядом відбивного типу та холодним порожнистим катодом та інжектор іонів металів на його основі. Створено компактне джерело металевих/газових іонів, в якому шляхом розпорошення іонами аргону катодного та антикатодного електроду забезпечується утворення фази надлишкового тиску парів металу і реалізується його іонізація осцилюючими електронами у поздовжньому магнітному полі. Витягування та формування пучка, що містить іони плазмоутворюючого газу і металу, здійснюється через емісійний отвір у антикатоді. Парціальне відношення іонів аргон/метал у сформованому пучку знаходиться в інтервалі 3 - 20. Розроблене джерело має високу стабільність іонного струму в часі, просте в обслуговуванні, може генерувати іони із будь-якого провідного твердого тіла без використання високотемпературної печі для його випаровування. Проведено моделювання та виготовлення іонно-оптичної системи формування іонного пучка в складі імплантера Інституту прикладної фізики НАН України. Оскільки іонний інжектор буде впроваджено в іонний імплантер МВР-202 фірми "BALZERS" Інституту фізики напівпровідників НАН України ім. B. C. Лашкарьова, проведено аналіз його оптичної та вакуумної систем, а також елементів живлення. Всі ці фактори було враховано під час розробки іонного джерела, що надасть змогу безпроблемно впровадити його в імплантер МВР-202.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7-91 + В333.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кулагін К. К. 
Реформування національної системи управління життєвим циклом озброєння та військової техніки за стандартами НАТО / К. К. Кулагін, О. І. Солонець, О. І. Ведмідь, К. П. Квіткін, М. В. Борисенко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 3. - С. 24-34. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

У дослідженні проведено аналіз сучасних тенденцій у сфері управління повним життєвим циклом складних зразків озброєння та військової техніки в країнах НАТО. Показано, що нормативним базисом, котрий визначає політику та принципи управління життєвим циклом озброєнь в НАТО, є міжнародні стандарти системної інженерії та стандарти НАТО у сфері управління життєвим циклом ОВТ (з питань програмного та конфігураційного менеджменту, гарантування якості оборонної продукції, оцінки вартості та ризиків життєвого циклу, контракційного менеджменту, інтегрованої логістичної підтримки, автоматизованого обміну технічною інформацією, єдиної ідентифікації предметів постачання військ, управління старінням і запасами ЗІП, організації та проведення випробувань, екологічного та кліматичного менеджменту та управління людськими ресурсами). Розкрито суть поняття управління (менеджмент) повним життєвим циклом озброння та військової техніки і основні види діяльності з його реалізації. Проаналізовано наявність і достатність необхідних передумов для реформування існуючої та створення на її базі нової системи управління життєвим циклом оборонної продукції за стандартами НАТО. Запропоновано концептуальні погляди щодо реалізації Концепції створення в Україні системи управління повним життєвим циклом ОВТ та відповідну Дорожню карту з урахуванням політики та підходів НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111-6 + Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Derepa A. V. 
Acoustic properties of the deep screened sonar radiator = Акустичні властивості глибоководного екранованого гідроакустичного випромінювача / A. V. Derepa, O. M. Pozdniakova, O. H. Leiko, O. V. Bogdanov, A. K. Osadcha, K. A. Shyshkova // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 2. - С. 66-72. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Обгрунтовано необхідність застосування в гідроакустичних станціях з глибоководними антенами змінної глибини акустичних екранів жорсткого типу. Методом зв'язаних полів в багатозв'язних областях для антен, утворених із циліндричних п'єзокерамічних випромінювачів з жорсткими екранами у вигляд незамкнутих кілець кінцевої товщини одержані аналітичні вирази для розрахунків акустичних полів таких випромінювачів. При розв'язку задачі "наскрізного" випромінювання екранованим випромінювачем враховані взаємодії: електричних, механічних і акустичних полів при перетворенні енергії; акустичних полів оболонки екрану при формуванні енергії; процесів перетворення і формування енергії. Наведено кількісні результати розрахунків акустичних полів за одержаними виразами. Виконано аналіз акустичних властивостей випромінювачів, екранованих жорстким екраном. Показано, що в гідроакустичних станціях з глибоководними антенами змінної глибини найбільш доцільним є застосування акустичних екранів жорсткого типу. Методом зв'язаних полів в багатозв'язаних областях розв'язана "наскрізна" задача випромінювання звуку циліндричними п'єзокерамічної гідроакустичним перетворювачем, екранованим акустичним екраном жорсткого типу у вигляді незамкнутого кільцевого шару конечної товщини. При цьому враховані зв'язок електричного, механічного і акустичного полів при перетворенні енергії, зв'язок акустичних полів п'єзо-керамічної оболонки і екрану при формуванні акустичних полів випромінювача з екраном і взаємодія процесів перетворення і формування енергії між собою. Виконано кількісні розрахунки направлених властивостей акустичних полів екранованих випромінювачів в залежності від частоти випромінювання звуку та кута розкриву жорсткого екрану і проведено їх фізичний аналіз. Результати виконаних досліджень можуть бути використані при розробці та експлуатації гідроакустичних станцій з глибоководними антенами змінної глибини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Буллер М. Ф. 
Про терміни службової придатності асфальтованих вогнепровідних шнурів / М. Ф. Буллер, В. А. Роботько, О. О. Новобранець // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 59-66. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Фик О. І. 
Дослідження резонансних властивостей пристроїв перемикання на основі високотемпературного надпровідника / О. І. Фик, Д. Б. Кучер, Л. В. Кучер // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 51-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Калюжний В. Л. 
Підвищення продуктивності та зниження витрат металу при штампуванні латунних гільз великої довжини / В. Л. Калюжний, С. П. Бісик, О. В. Калюжний, В. М. Горностай // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 2. - С. 85-96. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати моделювання методом скінченних елементів переходів штампування латунної гільзи великої довжини. Послідовність операцій штампування складається з гарячого осаджування циліндричної заготовки, гарячого зворотного видавлювання порожнистого напівфабрикату з виступом на нижньому торці донної частини, трьох переходів холодного витягування з потоншенням напівфабрикатів, гарячого осаджування виступу з утворенням фланця на торці напівфабрикату і холодного обтиску напівфабрикату з отриманням необхідних кінцевих розмірів гільзи. Така послідовність забезпечує підвищення продуктивності і економію металу при виготовленні гільзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Романчук Я. П. 
Використання методу аналізу ієрархій для оцінювання технічного рівня військових автокранів / Я. П. Романчук, Б. І. Сокіл, А. В. Баранов // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 2. - С. 35-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Використано метод аналізу ієрархій Т. Сааті для оптимального вибору управлінського рішення. Наведені основні етапи розв'язування задачі. Використання методу аналізу ієрархій проілюстроване практично на задачі про оцінювання технічного рівня деяких моделей військових автокранів. Обгрунтовано підхід щодо оцінки окремих критеріїв у випадку їх суперечливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9 + Ц621.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Войтенко С. С. 
Метод планування технічного обслуговування і військового ремонту озброєння та військової техніки в сучасних умовах / С. С. Войтенко, О. О. Бабич // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2021. - Вип. 3. - С. 50-54. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто підхід до побудови комплектів уніфікованих засобів технічного обслуговування і військового ремонту. Виходячи з цього запропоновано метод планування технічного обслуговування і військового ремонту озброєння та військової техніки з урахуванням застосування збройних сил в сучасних умовах. Цей метод сприятиме автоматизації і логістичній підтримці при плануванні використання за призначенням як існуючої системи військового ремонту, так і при застосуванні перспективних комплектів уніфікованих засобів технічного обслуговування і військового ремонту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7.б-93 + Ц80(4УКР)-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ляшенко В. А. 
Рекомендації щодо застосування радарної системи MFTR-2100/40 на основі проведеного аналізу випробувань зразків озброєння та військової техніки / В. А. Ляшенко, В. М. Зозуля, О. В. Рижков, О. В. Юла, В. В. Стригун, Р. Д. Барвінок // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2021. - Вип. 2. - С. 137-146. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено процес застосування допплеровської радарної системи зовнішньотраєкторних вимірювань типу MFTR-2100/40, в якій технічно реалізована одночасна сумісна робота радіолокаційного та оптико-електронних каналів, які окрім траєкторних параметрів дозволяють отримати відеозапис (кінограму, фотографічний портрет) об'єкту супроводження, що дає можливість проведення аналізу його просторової орієнтації у русі, траєкторії, динаміки руху, розділення, підриву, руйнування, пуску. та запропоновані рекомендації щодо її застосування на основі проведеного аналізу випробувань зразків озброєння та військової техніки на полігонах Збройних Сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7.б-103.4

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Оліярник Б. О. 
Командирська машина управління артилерійським дивізіоном з модернізованою системою розвідки та спостереження / Б. О. Оліярник, А. М. Андрієнко, С. В. Лапицький, А. М. Гурнович, П. С. Власюк // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 2. - С. 30-34. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання модернізації командирських машин управління артилерійським дивізіоном шляхом покращення характеристик систем розвідки та цілевказування на основі підняття багатоканального приладу спостереження при вимірюванні просторових координат цілей. Запропоновано спосіб підвищення точності визначення координат цілі піднятою над поверхнею машин системою спостереження. Це завжди призводить до зміни осі візування приладу спостереження при його підніманні. Компенсацію кута горизонтального зміщення осі візування запропоновано проводити шляхом сумісної обробки додаткових давачів, встановлених в основі приладу спостереження, що підіймається. Така реалізація дозволила розширити можливості використання машин у складних умовах реальної місцевості при одночасному збереженні точності цілевказування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Телюков С. М. 
Методика оцінювання обстановки командиром тактичної ланки / С. М. Телюков, С. В. Гузченко, Є. С. Гатченко // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2021. - Вип. 3. - С. 80-87. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано методику оцінювання бойової обстановки командиром тактичної ланки під час організації бою. Дана методика обгрунтована на оцінюванні бойових потенціалів протидіючих сторін та, в подальшому, оцінюванні можливостей по реалізації, цих потенціалів в зовнішніх умовах. Представлено характеристики елементів бойової обстановки, а також характер та особливості взаємного впливу її елементів між собою. Розроблена методика забезпечує логічний і послідовний порядок проведення процедури оцінювання бойової обстановки та відображає причинно-наслідкові зв'язки між її складовими елементами. Методика дозволить отримати на початковому етапі процесу оцінювання перші об'єктивні висновки для подальшого вироблення замислу і формулювання рішення, в складних інформаційних умовах та при обмеженні часу. Також розроблена методика дозволить раціонально розподілити зусилля між офіцерами штабу під час оцінювання бойової обстановки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7,а-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чабаненко П. П. 
Метод оцінки якості функціонування систем озброєння та військової техніки на основі ергомереж / П. П. Чабаненко, О. М. Бережний // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 100-105. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Аналіз практичного використання ракетної зброї свідчить про необхідність розширення множини показників якості її використання під час бойової підготовки та за призначенням. Запропоновано метод опису й оцінки функціонування ОВТ, який реалізує ці можливості на основі функціональних ергомереж. Помилки діляться на помилки рішень та/або неправильне виконання рішень, як бойовим розрахунком - операторами, так і технічною частиною системи без звертання до терміну "збій" у зв'язку з втратою адекватності його використання. Методика моделювання з оцінкою якості виконання задачі ілюструється на прикладі заправки паливом корабля в морі з результуючими показниками безпомилковості, помилковості та небезпечності по завершенню, а також у разі припинення процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського