Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (182)Автореферати дисертацій (28)Книжкові видання та компакт-диски (448)Журнали та продовжувані видання (226)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 393
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Юхно Ю. О. 
Спеціальна силова підготовка дзюдоїстів високої кваліфікації у передзмагальному періоді : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Ю. О. Юхно; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 1998. - 15 c. - укp. - рус.

Захищаються методологія і засоби удосконалення спеціальної силової підготовки дзюдоїстів високої кваліфікації, що грунтуються на біомеханічних показниках спортивної техніки і закономірностях зміни властивостей кістякової мускулатури під впливом цілеспрямованих фізичних вправ. На підставі узагальнення результатів власних досліджень біомеханічних характеристик спортивної техніки і показників, що характеризують біофізичні властивості кістякових м'язів дзюдоїстів високої кваліфікації, автором розроблені і впроваджені в практику спортивного тренування методичні рекомендації по удосконаленню спеціальної силової підготовки борців високої кваліфікації в передзмагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.151-1

Шифр НБУВ: РА302327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Арзютов Г. Н. 
Многолетняя подготовка в спортивных единоборствах / Г. Н. Арзютов. - К. : НПУ ім. М.П.Драгоманова, 1999. - 410 c. - рус.

Монография синтезирует проблему создания методологии многопараметрических временных процессов, используя богатейший материал спортивных единоборств и дзюдо. Дан критический анализ существующих методологических позиций, показаны достоинства и недостатки современных концепций многолетней подготовки спортсменов. Рассматриваются теоретические и экспериментальные материалы как по системе многолетней подготовки, так и по вопросам ее технологического обеспечения. Особое внимание уделено обоснованию аппарата научного предвидения, что позволило провести эвристическую процедуру их ранжирования по степени участия в управлении элементами тренировочного процесса на разных этапах подготовки спортсмена. Автор оригинально интерпретировал взаимоотношения существующих закономерностей и принципов многолетней подготовки спортсменов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бикова Г. В. 
Методика вдосконалення статодинамічної стійкості у юних борців на етапі початкової підготовки : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Г. В. Бикова; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 1999. - 16 c. - укp.

За результатами досліджень виявлено, що майже 86,4 % юних спортсменів-борців мають порушення статичної та динамічної рівноваги I - II ступеня та наявність симптомокомплексу вестибуловегетативних реакцій, що свідчить про низьку функціональну стійкість вестибулярного аналізатора. Наведено методику використання спеціальних вправ, яка призводить до покращання функціонального стану вестибулярного аналізатора. Це дає підставу пропонувати її для внесення до навчально-тренувального процесу підготовки юних спортсменів-борців. Розроблено й апробовано методику експрес-оцінки статодинамічної стійкості, яка придатна для використання безпосередньо за умов спортивного залу як валідний та інформативний тест визначення вестибулярного статусу спортсменів-борців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.151.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яддаден Белькасем 
Розвиток спеціальної гнучкості юних таеквондистів на основі стандартних завдань (з використанням комп'ютерних інформаційних технологій) : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Яддаден Белькасем; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Вперше обгрунтовано і уніфіковано систему контролю спеціальної гнучкості в таеквон-до. Розроблено нормативні шкали оцінки рухливості в суглобах. Доведено доцільність спеціалізованого розвитку гнучкості у юних таеквондистів на основі стандартних тренувальних завдань. Вдосконалено бази даних тренувальних вправ (n=528) і їхніх комплексів (n=134), направлені на поліпшення рухливості в різних суглобах. Запропоновано моделі (схеми) застосування тренувальних впливів на гнучкіcть в різноманітних структурних утвореннях тренувального процесу таеквондистів. Представлено стратегію розвитку гнучкості в мікро- і мезоциклах тренувального процесу таеквондистів. Отримали подальший розвиток знання про вимоги основних технічних дій у таеквон-до до рухливості в суглобах, відомості про сенситивні періоди розвитку гнучкості у віці від 7 до 15 років, класифікація методів і засобів розвитку гнучкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.159.15

Шифр НБУВ: РА307110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Данько Г. В. 
Індивідуалізація тренувального процесу борців високої кваліфікації у циклах безпосередньої підготовки до змагань : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Г. В. Данько; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Представлено експериментальні дані про зміст засобів і методів організації поточного контролю за станом спеціальної працездатності борців високої кваліфікації у циклах тренування на етапі безпосередньої підготовки до головних змагань. Обгрунтовано комплекс інформативних контрольних тестів, розкрито загальні закономірності у реакціях організму борців на загальноприйняті тренувальні програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.151.51

Шифр НБУВ: РА305708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Романчук О. П. 
Експрес-оцінка адаптаційних зсувів у спортсменів, що займаються ациклічними видами спорту : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.24 / О. П. Романчук; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2000. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу антропометричних, функціональних, гематологічних та біохімічних показників, а також дослідження плазми крові спортсменів методом лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) встановлено особливості адаптаційних зсувів у організмі спортсменів під час підготовчого періоду річного тренувального циклу відповідно до тривалості тижневого тренувального циклу. За умов одночасного використання семіотичної класифікації результатів ЛКС-метрії плазми крові та визначення загальної фізичної працездатності розроблено критерії експрес-оцінки адаптаційних зсувів у організмі спортсменів, визначені рівнем загальної фізичної працездатності та напрямком і виразністю зсувів у організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.130.91 + Ч517.150.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Голод Д. І. 
Організаційно-педагогічні аспекти розвитку олімпійських видів спортивної боротьби в Україні у 80-і - 90-і роки : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Д. І. Голод; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Визначено, що у характері структурно-функціональних зв'язків організаційної системи спортивної боротьби у 1990-і рр. в Україні відбулися суттєві зміни. Особливу вагу в управлінні олімпійськими видами боротьби сьогодні здобули нові громадські організації: НОК, НСФ, асоціації та різні комерційні структури. Серед первинних організацій (ДЮСШ, ШВСМ та ін.) підвищилась значимість клубної системи. Результати досліджень свідчать, що у всіх видах боротьби за останнє десятиліття рівень реалізації більшості видів забезпечення значно зменшився. Так, фінансування олімпійських видів спорту у колишній радянській системі повністю здійснювалося державою. Сьогодні за ринкових умов держава не може повноцінно вирішувати подібні завдання. Комерційні та громадські організації ще не готові до цього, тому що їх формування ще не завершено. Нові соціально-економічні умови України не тільки вплинули на структуру та характер процесу підготовки спортсменів, але і на динаміку розвитку організаційної системи спортивної боротьби в цілому. Важливим стратегічним кроком, який активізує прогрес спортивної боротьби у нашій країні, варто вважати заходи щодо формування підгрунтя маркетингової політики у практиці спорту, окремих його олімпійських видах, у тому числі в греко-римській і вільній боротьбі, дзюдо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.154(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Волков В. Л. 
Комплексний контроль базової підготовленості юних борців вільного стилю : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В. Л. Волков; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Дисертацію присвячено розробці та вдосконаленню комплексного контролю у навчально-тренувальному процесі борців вільного стилю на другому та третьому етапах багаторічної спортивної підготовки. Проведено дослідження, завдяки чому визначено найбільш значущі у процесі базової підготовки юних борців параметри, та за отриманими даними розроблено зміст комплексного контролю. Розроблено таблиці диференційованої комплексної оцінки фізичної, функціональної та психофізіологічної підготовленості, стану здоров'я борців вільного стилю, які навчаються на етапах попередньої та спеціалізованої базової підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.155.152

Шифр НБУВ: РА311365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голод Д.  
Організаційні аспекти розвитку олімпійських видів спортивної боротьби в Україні у 90-ті роки [Електронний ресурс] / Д. Голод // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2000. - № 1. - С. 100-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2000/

Події, що відбуваються в ідеологічній, політичній, економічній і іншій галузях громадського життя України в 1990-і рр., обумовили певні зміни в розвитку спорту в нашій країні, зокрема в спортивній боротьбі. Вивчення організаційних проблем на прикладі греко-римської, вільної боротьби й дзюдо дозволить визначити тенденції подальшого їх розвитку.

События, происходящие в идеологической, политической, экономической и других областях общественной жизни Украины в 1990-е гг., обусловили определенные изменения в развитии спорта в нашей стране, в частности и спортивной борьбе. Изучение организационных проблем на примере греко-римской, вольной борьбы и дзюдо позволит определить тенденции дальнейшего их развития.

The events going on in ideological, political, economic and other spheres of social life in Ukraine in 90s have conditioned certain changes in development of sport in our country, including sport wrestling. Studies of organization problems on example of Greco-Roman, free-style wrestling and judo, will let to determine tendencies of their further development.


Ключ. слова: аспекти, тенденції, розвиток
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15.4(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Арзютов Г.  
Система ступенів майстерності - "ДАН"-ів у дзюдо [Електронний ресурс] / Г. Арзютов // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2000. - № 2-3. - С. 3-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2000/

Представлено українську систему кваліфікації фахівців дзюдо за ступенями майстерності - "ДАН"-ів. Система пройшла апробацію в інституті світового дзюдо КОДОКАН і сертифікована Європейським союзом дзюдо. Розроблена система атестації застосовується на етапах багаторічної підготовки, що включає 24 роки цілеспрямованого спортивного тренування в дзюдо, а також сприяє довічній кваліфікації фахівців дзюдо.

Представлена украинская система квалификации специалистов дзюдо по степеням мастерства - "ДАН"-ам. Система прошла апробацию в институте мирового дзюдо КОДОКАН и сертифицирована Европейским союзом дзюдо. Разработанная система аттестации применяется на этапах многолетней подготовки, включающей 24 года целенаправленной спортивной тренировки в дзюдо, а также способствует пожизненной квалификации специалистов дзюдо.

The Ukrainian system of judo specialists' qualification according to levels of mastery "DAN" is presented. It has been tested at the Institute of world judo KODOKAN and certified by European Union of judo. Elaborated system of attestation is used at the stages of long-term preparation, including 24 years of purposeful athletic training in judo as well as provides lite long gualification of judo specialists.


Ключ. слова: cтупені, майстерність, дзюдо
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.132

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Арзютов Г. М. 
Теорія і методика поетапної підготовки спортсменів (на матеріалі дзюдо) : Автореф. дис... д-ра пед. наук : 13.00.02, 13.00.04 / Г. М. Арзютов; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 41 c. - укp.

Наведено концепцію та наукові засади поетапної багаторічної підготовки в спортивних єдиноборствах, що грунтуються на методології довгострокових, багатофакторних процесів, науковій теорії педагогічного передбачення спортивного майбутнього; моделі багаторічної підготовки (у вигляді 6-етапної 24-річної підготовки) цільової функції підготовки і моніторингу (оптимального управління). Розроблено зміст і структуру теорії педагогічного передбачення, концепцію кінцевої мети навчання. Знайдено теоретичне розв'язання проблеми "ступінь освоєння одиночного руху", навчання всій сукупності техніки дзюдо. Розроблену і прийняту Федерацією дзюдо України національну кваліфікаційну систему КЮ і ДАНів зареєстровано Європейською спілкою дзюдо і Міжнародним інститутом дзюдо "Кодокан" (Японія). Наведено методику прогнозування поетапної підготовки і моніторингу (оптимального управління). Створено методику прогнозування поетапної багаторічної підготовки в спортивних єдиноборствах, а також методику підготовки вчителів фізичного виховання, що реалізують функції тренера-викладача базової підготовки за кольоровими поясами для шкільних секцій дзюдо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Юхно Ю. О. 
Спеціальна силова підготовка дзюдоїстів високої кваліфікації у передзмагальному періоді : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / Ю. О. Юхно; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено методологію та засоби вдосконалення спеціальної силової підготовки дзюдоїстів високої кваліфікації, які грунтуються на біомеханічних показниках спортивної техніки і закономірностях зміни властивостей скелетної мускулатури під впливом цілеспрямованих фізичних вправ. Узагальнено результати власних досліджень біомеханічних характеристик спортивної техніки та показників, які характеризують біофізичні властивості скелетних м'язів спортсменів. Розроблено і впроваджено у практику спортивного тренування методичні рекомендації щодо удосконалення спеціальної силової підготовки борців високої кваліфікації у передзмагальному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.151-1

Шифр НБУВ: РА310469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Арзютов Г.  
Система учнівських звань КЮ і кольорових поясів у дзюдо [Електронний ресурс] / Г. Арзютов // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2000. - № 1. - С. 3-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2000/

Розглянуто українську систему кваліфікації юних спортсменів і фахівців дзюдо за кольоровими поясами, яким відповідають учнівські звання КЮ. Система пройшла апробацію в інституті світового дзюдо Кодокан і сертифікована Європейським союзом дзюдо. Розроблена система атестації застосовується на етапах багаторічної підготовки, що включає 24 роки цілеспрямованого спортивного тренування в дзюдо, а також сприяє довічній кваліфікації фахівців дзюдо.

Рассмотрена украинская система квалификации юных спортсменов и специалистов дзюдо по цветным поясам, которым соответствуют ученические звания КЮ. Система прошла апробацию в институте мирового дзюдо Кодокан и сертифицирована Европейским союзом дзюдо. Разработанная система аттестации применяется на этапах многолетней подготовки, включающей 24 года целенаправленной спортивной тренировки в дзюдо, а также способствует пожизненной квалификации специалистов дзюдо.

Ukrainian system of judo contestant qualification according to color bets corresponding to student rank "Q". It has been tested at "Kodokan" Institute of World Judo and certified by European Judo Union. It is used at the stages of long-term preparation, including 24 years of purposeful judo training and contributes to life qualification of judo experts.


Ключ. слова: звання, пояс, дзюдо
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.132

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яцунский А. С. 
Педагогический контроль в управлении подготовкой борцов / А. С. Яцунский // Пед. пробл. техн. і гуманіт. освіти. - Миколаїв, 2000. - Вип. 1. - С. 115-120. - рус.

Розглянуто систему педагогічного контролю підготовки борців. Визначено, що за умов контролю виконання фізичного навантаження відповідно до поставлених завдань і поточного стану спортсмена, а також за умов проведення відповідних коректив, можна суттєво підвищити ефективність підготовки борців високої кваліфікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.151.57

Шифр НБУВ: Ж70531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Латишев С.  
Аналіз тактико-технічних дій борців вільного стилю на Іграх ХХVI Олімпіади в Атланті [Електронний ресурс] / С. Латишев // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2000. - № 2-3. - С. 20-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2000/

Наведено методи відеоаналізу й хронометрування з одночасним стенографуванням змагального двоєборства. Результати досліджень можуть бути використані для розробки змагальної діяльності й складання індивідуальних планів підготовки борців високого класу.

Приведены методы видеоанализа и хронометрирования с одновременным стенографированием соревновательного двоеборья. Результаты исследований могут быть использованы для разработки соревновательной деятельности и составления индивидуальных планов подготовки борцов высокого класса.

Methods of video-analysis and chronometry with simultaneous stenography of combats have been used. The findings may be used for elaboration of competitive activity model and individual protocols of elite wrestlers' preparation.


Ключ. слова: аналіз, тактико-технічний, борці
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.155.4(0)90

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Волков В. Л. 
Вольная борьба: комплексная оценка базовой подготовленности. Состояние здоровья, физическая подготовленность, функциональные возможности, психофизиологическое состояние / В. Л. Волков; Нац. ун-т физ. воспитания и спорта Украины. - К., 2000. - 63 c. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы многолетнего контроля подготовленности борцов вольного стиля в процессе учебно-тренировочных занятий во взаимосвязи с состоянием их здоровья. На основании теоретического анализа и обобщения опыта передовой спортивной практики, проведенных экспериментальных исследований, разработана структура и содержание комплексного контроля базовой подготовленности юных борцов вольного стиля, обучающихся на предварительном и специализированном этапах базовой подготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.155.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Орлов О. І. 
Бойові мистецтва в системі навчання студентів факультету фізичного виховання / О. І. Орлов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 14. - С. 34-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що характерною рисою розвитку суспільства у ХХ ст. є розкоординованність двох рівнів буття сучасної людини - фізичного та психічного, яка руйнує основи людської особистості та, зрештою, робить нестерпними умови існування в сучасному суспільстві. Одним із видів бойових мистецтв, що вивчаються на факультеті фізичного виховання є джиу-джитсу, що містить найважливіші елементи, необхідні для подолання цього небезпечного розладу, вказує шляхи гармонізації людської особистості в процесі розвитку.


Ключ. слова: бойові мистецтва, навчання, студент, теоретичний аналіз
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158р30

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Соловей А. В. 
Аналіз змагальних технічних дій дзюдоїстів вищої кваліфікації / А. В. Соловей, В. Д. Мартин // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 18. - С. 47-50. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Отримано результати, які слугують підставою для проведення поглиблених досліджень кінематичних і динамічних структур прийомів, що найчастіше застосовуються під час змагань спортсменами високої кваліфікації для втілення відповідно орієнтованих програм спеціальної швидкісно-силової підготовки борців.


Ключ. слова: дзюдо, техніка, чоловіки, жінки, кінематика, динаміка.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.151-1

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Штепа А. П. 
Питание в системе подготовки спортсменов-единоборцев / А. П. Штепа, В. В. Ванханен, В. В. Абрамов. - Д. : Арт-Пресс, 2001. - 132 c. - Библиогр.: 223 назв. - рус.

Изложены методологические основы организации алиментарных программ питания спортсменов-единоборцев. Предложена гигиеническая оценка сложившихся закономерностей в фактическом питании. Освещена роль отдельных нутриентов в обеспечении гомеостаза организма. Приведены физиолого-гигиенические требования к химическому составу рационов, питьевому режиму. Проведен критический анализ нетрадиционных видов питания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.130.811 + Ч517.150.811

Шифр НБУВ: ВА611970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ягелло В.  
Контроль функциональных возможностей 11 - 18 летних дзюдоистов с учетом их соматического развития / В. Ягелло // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 26. - С. 38-45. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Висвітлено закономірності вікової зміни функціональних можливостей дзюдоїстів з урахуванням їх соматичного розвитку. Досліджено спортивну діяльність кваліфікованих спортсменів віком 11 - 18 років. Розроблено оцінну шкалу працездатності молодих дзюдоїстів.


Ключ. слова: функциональные возможности, соматическое развитие, дзюдо
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.041/043

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського