Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч712.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Романюк І. М. 
Клуб і сільське життя у 50-ті - 60-ті роки ХХ століття / І. М. Романюк // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 2. - С. 117-128. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч712.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Овсієнко Д. 
Розвиток системи клубної освіти в Україні у 1960 - 1980-х роках / Д. Овсієнко // Пед. дискурс : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 16. - С. 134-139. - Бібліогр.: 18 назв - укp.

Проаналізовано проблеми формування кадрового потенціалу клубних закладів України в 1960 - 1980-х рр. Звернено увагу на об’єктивні і суб’єктивні причини, які призводять до падіння престижу професії клубного працівника за умов незалежної України. Досліджено проблеми формування кадрового потенціалу в закладах культури в радянські часи. Здійснено порівняльний аналіз розвитку культурної галузі в Україні в 1960 - 1980-ті рр. та в період незалежності України (від 1990 до 2012 рр.). Враховано відмінності між розвитком культурно-освітньої роботи в часи перебування України у складі Радянського Союзу та з часів Незалежності. Висвітлено проблеми системи клубної освіти в Україні в радянський і пострадянський період. Висунуто пропозиції щодо оптимізації клубної справи шляхом деідеологізації останньої, спрямування на вирішення проблем відродження українських національних культурних традицій, духовного розвитку підростаючого покоління. Зосереджено увагу на тому, що зміст і рівень роботи клубних закладів залежить від професіоналізму клубних працівників. На основі узагальнення визначено, що зниження рівня культурно-освітньої роботи в Україні в постсоціалістичний період пов’язане з тим, що владні структури сьогодення не надають належного значення професії клубного працівника аж до такої міри, як це було в дослідженому періоді 1960 - 1980-х рр.

Проанализированы проблемы формирования кадрового потенциала клубных учреждений Украины в 1960 - 1980-х гг. Обращено внимание на объективные и субъективные причины, которые приводят к падению престижа профессии клубного работника в условиях независимой Украины. Исследованы проблемы формирования кадрового потенциала в учреждениях культуры в советские времена. Выполнен сравнительный анализ развития культурной сферы в Украине в 1960 - 1980-е гг. и в период Независимости Украины (с 1990 до 2012 гг.). Учтены различия между развитием культурно-просветительной работы во время пребывания Украины в составе Советского Союза и со времен независимости. Освещены проблемы системы клубного образования в Украине в советский и постсоветский период. Выдвинуты предложения оптимизации клубного дела путем деидеологизации последней, направления на решение проблем возрождения украинских национальных культурных традиций, духовного развития подрастающего поколения. Сосредоточено внимание на том, что содержание и уровень работы клубных учреждений зависят от профессионализма клубных работников. На основе обобщения определено, что снижение уровня культурно-просветительной работы в Украине в постсоциалистический период связано с тем, что властные структуры настоящего не придают должного значения профессии клубного работника до такой степени, как это было в исследованном периоде 1960 - 1880-х гг.

This article examines the problem of formation of human resources in clubs of Ukraine in 1960-1980 's. Attention is drawn to the objective and subjective reasons that lead to the decline in the prestige of the profession of club worker in the independent Ukraine. The problems of the formation of human resources in cultural institutions in the Soviet times. A comparative analysis of the cultural sector in Ukraine in 1960-1980 -s and the period of Ukraine’s independence (from 1990 to 2012).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч712.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Барабаш Ю. В. 
Місце клубних установ у повсякденному житті Донбасу. 1920-ті рр. / Ю. В. Барабаш // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 38. - С. 146-149. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано процес відкриття клубних установ у Донбасі у 1920-х рр. Відображено основні завдання клубу за умов радянської ідеології. Підкреслено максимальне зосередження вказаних осередків у робітничому Донбасі. Проаналізовано як позитивні сторони, так і недоліки в роботі клубів. Розкрито особливості діяльності хат-читалень у сільській місцевості. Зображено роботу профспілок у напрямку культурно-освітньої діяльності клубних установ. Підкреслено, що організація клубів була новим вектором в духовному житті населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-7 + Ч712.3(4УКР5)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кравченко О. О. 
Робочий клуб у системі культурно-просвітницьких організацій Пролеткульту / О. О. Кравченко // Пед. дискурс : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 15. - С. 367-371. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Охарактеризовано робочий клуб як структурну одиницю Пролеткульту, визначено його мету, завдання та напрями діяльності в контексті культурно-просвітницького руху 1920-х рр.

Охарактеризован рабочий клуб как структурная единица Пролеткульта, определены его цели, задачи и направления деятельности в контексте культурно-просветительского движения 1920-х гг.

Worker club as a Proletarian worship structural item is regarded in the article. The main objects, tasks and activity directions in the context of cultural-enlightening movement are defined.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч712.3(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Титаренко О. Ю. 
Місце та роль художньої самодіяльності у культурному житті населення Донбасу в постокупаційний та повоєнний період (1943 - 1953 рр.) / О. Ю. Титаренко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 50. - С. 218-222. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

На основі архівних джерел та періодичної преси охарактеризовано стан художньої самодіяльності на Донбасі в перші повоєнні роки. Звернуто увагу на місце і роль клубних установ у повсякденному житті, а саме у забезпеченні дозвілля та культурно-просвітницької роботи серед мешканців регіону. Визначено, що попри надзвичайно високий стан руйнування клубних установ, самодіяльні колективи, які діяли в їхній структурі, наблизили культуру і мистецтво до населення, дали вихід його емоціям і здібностям. Незважаючи на ідеологічну і пропагандистську складову в своїй роботі, інститути культурного життя були важливим засобом подолання психологічної травми військового часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622/623-7 + Ч712.3(4УКР55) + Щ7(4УКР5)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ревенко В. 
Відбудова та діяльність сільських клубів Миколаївщини в повоєнний період / В. Ревенко // Краєзнавство. - 2018. - № 1. - С. 197-203. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі архівних та інших джерел досліджено складний процес відбудови сільських клубів Миколаївщини у повоєнний період. Увагу зосереджено на місці і ролі клубних установ у забезпеченні дозвілля мешканців села. Визначено, що характерною рисою діяльності клубів була надмірна політизація і ідеологізація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч712.3(4Укр-4Мик)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Виткалов В. 
Галузь культури в умовах експерименту: теоретичні нотатки до програми регіональної трансформації / В. Виткалов, С. Виткалов // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2022. - Вип. 41. - С. 36-42. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізована одна з актуальних проблем регіональної культурної практики - роль методичних органів культури (Центрів народної творчості) в системі функціонування клубної мережі у зв'язку з реформою місцевого самоврядування. Наголошується на важливості пошуку нової управлінської структури (моделі), здатної взяти на себе повноваження, спрямовані на зміну ситуації в галузі. Підкреслюється важливість наукової складової у практиці майбутньої форми та пропонується відповідна модель науково-методичного Центру народної творчості, запропонована у процесі спільного обговорення даного питання з зацікавленими структурами авторами цієї статті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР) л5 + Ч712.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського