Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-315.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Быценко Т. А. 
К проблеме средств языкового выражения отрицательных эмоций в современном английском языке / Т. А. Быценко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 505-511. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проаналізовано проблему емоцій та їх вираження в сучасній англійській мові, розглянуто особливості їх вивчення в лінгвістиці в тісному зв'язку з психологією. Наведено стислий огляд психологічних теорій з проблем емоцій, що трактують механізми виникнення та сутність даного явища. Подано термінологічне визначення емоцій, емоційного стану, емоційності. Обговорено поняття класифікації перших, оскільки воно тісно пов'язане з їх позначенням в мові. Охарактеризовано види параметрів емоцій: полярність,щільність, передбачення, експресію. Особливу увагу приділено факту співвідношення емоцій і оцінок, їх ролі у вираженні експресивної функції мови. Типологічно ці психологічні стани віднесено до трьох різних груп лексики мови: 1) лексика, що називає емоції; 2) лексика, що описує емоції; 3) лексика, що виражає емоції. До основи роботи покладено характеристику "модальності переживання", тобто позитивну та негативну конотації емоцій. Дослідження проводилося на матеріалі творів англійських і американських авторів. Наведено дані про частоту зустрічальності фундаментальних негативних емоцій в англійській мові. Зроблено висновок про те, що незважаючи на відсутність єдиної класифікації, серед найчастіше виражених негативних емоцій можна виділити наступні: гнів, презирство, огиду, страх, здивування, горе-страждання, а також іронію.


Ключ. слова: емоції, англійська мова, класифікації емоцій, англійська мова
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сєрякова І. І. 
Інтенсифікація емотивного значення в номінаціях посмішки (на матеріалі англійської мови) / І. І. Сєрякова, О. А. Янова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 244-252. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано номінацію посмішки з позицій теорії інтенсивності. Розглянуто посмішку як невербальний знак емоції, мовні засоби її передачі - як емотивні номінації. Запропоновано схему розміщення різнорівневих мовних засобів опису посмішки за шкалою інтенсивності виразу емоції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Іваненко Н. В. 
Добро в англійській та українській мовних картинах світу : монографія / Н. В. Іваненко; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград : КОД, 2008. - 200 c. - Бібліогр.: с. 179-194. - укp.

Вперше лексико-семантичне поле одиниць, які виражають багатогранне явище "добро" проаналізовано з позицій зіставної семантики на матеріалі лексикографічних даних української та англійської мов. Розглянуто складники даного лексико-семантичного поля та способи їх впорядкування у цілісну систему в досліджуваних мовах. Розкрито кількісний і якісний склад і семну будову мовних одиниць даного поля в обох мовах. Виявлено національно-специфічне та подібне в концептуалізації світу носіями порівнюваних мов.

Впервые лексико-семантическое поле единиц, выражающих многогранное явление "добро" проанализировано с позиций сопоставительной семантики на материале лексикографических данных украинского и английского языков. Рассмотрены составляющие данного лексико-семантического поля и способы их упорядочения в целостную систему в исследуемых языках. Раскрыты количественный и качественный состав и семное строение языковых единиц данного поля в обеих языках. Выявлено национально-специфическое и подобное в концептуализации мира носителями сравнимаемых языков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА703436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кошкарьова Л. С. 
Засоби вираження напрямку дії вверх у німецькій мові у зіставленні з українською та російською мовами : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Л. С. Кошкарьова; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 2000. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 + Ш143.21-315.5 + Ш141.1/4-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309167 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ковтанюк М. Р. 
Зіставлення лексико-семантичних мікросхем із значенням "міцний" у французькій та англійській мовах : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.17 / М. Р. Ковтанюк; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено лексико-семантичні групи та семантичні поля міцності англійської та французької мов. Послідовно розглянуто трирівневий комплекс значення (концепт - поняття - лексико-семантичний варіант) у межах теорії когнітивно-семантичного континууму, запозичення як процес і наслідок міжмовних контактів. Запропоновано варіант процедури зіставлення лексико-семантичних угрупувань і семантичних полів міцності на основі компонентного та статистичного аналізу, який дозволив визначити загальні та диференційні ознаки мікросистем і лексико-семантичні зв'язки між досліджуваними словами в англійській та французькій мовах. На підставі частотних характеристик використання прикметників за творами англійських (американських) та французьких письменників другої половини XX ст. зіставлено синтагматичні та парадигматичні відношення, сполучуваність досліджуваних прикметників з підкласами іменників. На підставі об'єктивних даних математичної статистики зіставлено семантичні поля міцності англійської та французької мов, що суттєво уточнює існуючі дані щодо семантики лексичних одиниць і понятійного рівня обох мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5 + Ш147.11-315.5 + Ш100.751

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Деменчук О. В. 
Колоративна композита в англійській мові: когнітивно-ономасіологічний аспект : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Деменчук; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Вивчено когнітивно-ономасіологічні особливості колоративної композити в англійській мові, пояснено зв'язок ономасіологічної структури складного слова, його значення та відповідного концепта, зважаючи на гносеологічну природу номінації. Становлення даної композити в англійській мові розглянуто як результат лексикалізації атрибутивних словосполучень на фоні сформованої лексико-семантичної бази англійських кольоронайменувань. Встановлено особливості семантичної структури англійського складного слова з колоративним компонентом. На підставі психонетичного та соціокультурного компонентів колірного концепта визначено типи внутрішньослівних зв'язків багатозначної колоративної композити. З'ясовано особливості мотивації англійської композити з зазначеним компонентом. Розглянуто ономасіологічне узгодження англійської колоративної композити у тексті. Досліджено етномовну специфіку композити з даним компонентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковальська І. В. 
Колористика як перекладознавча проблема (на матеріалі українських і англомовних художніх текстів) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.16 / І. В. Ковальська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Досіджено особливості відтворення семантики кольоропозначень під час перекладу художнього тексту на матеріалі творів української та англомовної художньої літератури та інших перекладів. Визначено специфіку семантичної структури української та англійських кольороназв, що функціонують у художньому тексті як предметно-логічні означення, компоненти словесних образів і фразеологічних одиниць. З'ясовано основні методи цілісного відтворення семантики кольоропозначень засобами цільової мови, а саме: калькування, використання еквівалентної кольороназви, гіпоніму або гіпероніму, відповідника з відмінним семним колірним конкретизатором та вилучення колірної лексеми з компенсацією її семантики за допомогою неколірних відповідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш143.21-315.5 + Ш407

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Строченко Л. В. 
Лексико-семантичне поле "коштовне каміння" в англійській мові та мовленні (лінгвокогнітивне дослідження на матеріалі словників і текстів) : автореф. дис... канд. філол. наук / Л. В. Строченко; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено лінгвокогнітивні аспекти лексико-семантичного поля "коштовне каміння" в англійській мові та мовленні. Визначено семантичні, мотиваційні, культурологічні особливості та концептуальні ознаки конституентів даного англомовного поля. Наукове дослідження проведено з використанням методики семантико-когнітивного підходу щодо вивчення концептів. Проаналізовано особливості мовного та мовленнєвого полів "коштовне каміння", визначено їх ядерно-периферійну структуру. Досліджено логічні та прототипні ознаки категорії коштовне каміння як фрагмента наукової картини світу. Зроблено моделювання структури концепту коштовне каміння як фрагмента наївної картини світу, що включає ознаки краси та дорогоцінності каміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5 + Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Островська О. М. 
Лінгвостилістичні засоби реалізації категорії оцінки (на матеріалі американської художньої прози) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. М. Островська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Львів, 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено природу та суть категорії оцінки у філософському та лінгвістичному розумінні, а також її експлікації за допомогою лінгвостилістичних засобів. Уточнено та доповнено визначення поняття "оцінка". Здійснено диференціацію мовних засобів реалізації категорії оцінки на лексико-семантичному, морфологічному та синтаксичному рівнях. Обгрунтовано необхідність визначення денотативної та конотативної аксіологічної дієслівної семантики. Досліджено особливості лінгвістичної реалізації дієслівних засобів категорії оцінки в художньому тексті з урахуванням категорії модальності як корелюючого поняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Янова О. А. 
Номінативно-комунікативний аспект позначення усмішки як компонента невербальної поведінки (на матеріалі сучасної англійської мови) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. А. Янова; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості мовної опосередкованості усмішки як компонента невербальної поведінки. На підставі результатів дослідження лексикографічного й ілюстративного матеріалів встановлено основні розряди мовних одиниць, які використовуються для позначення усмішки в сучасній англійській мові. Визначено характер їх семантичної організації та способи класифікації. Запропоновано систематизацію корпусу лексичних одиниць, що експлікують якісні характеристики усмішки, виявлено й конкретизовано закономірності функціонування мовних засобів позначення усмішки з позиції теорії емотивності. На підставі характеру взаємозв'язку емотивного та інтенсифікуючого потенціалів номінацій усмішки обгрунтовано роль даних одиниць у створенні прагматичного ефекту виразності художнього тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5 + Ш100.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Медвідь О. М. 
Системно-функціональні особливості квантитативних одиниць (на матеріалі сучасної англійської мови) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. М. Медвідь; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 18 c. - укp.

З використанням системно-функціонального підходу проведено комплексне дослідження квантитативних одиниць (КО) сучасної англійської мови, ідентифікації їх статусу в мові та мовленні. Проаналізовано системні та функціональні особливості КО на вісях парадигматики та синтагматики, створено банк дериваційних моделей лексичних одиниць квантитативної семантики. Виявлено структурні та комбінаторні можливості кількісних одиниць, досліджено текстові модифікації нумеральних сполучень в англомовних текстах преси. Розглянуто проблему ономастичного та термінологічного простору нумеральних одиниць, процес їх десемантизації у фразеологічному контексті, накреслено перспективи подальшого дослідження КО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Малімон Л. К. 
Системні та функціональні характеристики іменників на позначення часу в сучасній англійській мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Л. К. Малімон; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено аналізу англійських темпоральних іменників, її виконано в руслі синтагматичних та парадигматичних досліджень лексичних одиниць. Встановлено семантичну структуру іменників minute, hour, day, week, month, year, time, визначено особливості їх граматичної та лексичної сполучуваності в текстах художньої прози. Доведено, що ці темпоральні іменники характеризуються певним ступенем функціональної близькості, який визначається не системними характеристиками іменників, а особливостями їх функціонування, такими як частота, поширеність, граматична й лексична сполучуваність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Герцовська Н. О. 
Лексико-семантичне поле успіху як складова категоризації і концептуалізації дійсності (на матеріалі англійської та української мов) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / Н. О. Герцовська; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий підхід до порівняльно-історичного та зіставно-типологічного дослідження лексико-семантичного поля успіху як складової категоризації та концептуалізації дійсності в англійській й українській мовах. Розроблено методику лексичного та семного аналізу одиниць на позначення успіху в даних мовах. Визначено національно-культурну специфіку лексико-семантичного поля успіху у зіставному аспекті. Встановлено місце кожного з елементів лексико-семантичних полів даних мов і типи зв'язків між ними. Зіставлено системно-структурну організацію лексико-семантичного поля успіху в англійській й українській мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.5 + Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Джуматий О. О. 
Англоязычное ЛСП "FACE": лицо как отражение эмоций и чувств (на материале толковых словарей) / О. О. Джуматий // Зап. з ром.-герм. філол. : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 1. - С. 18-26. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Рассмотрена вербализация проявлений эмоций и чувств на лице человека. Проанализированы лексикографические единицы, номинирующие различные проявления эмоций и чувств в современном английском языке, в контексте исследования ЛСП "FACE".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Цобенко О. В. 
Лексико-семантичне поле "ювелірні прикраси" в англійській мові / О. В. Цобенко // Зап. з ром.-герм. філол. : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 1. - С. 139-144. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено лексико-семантичное поле "ювелірні прикраси" на матеріалі англомовних тлумачних словників. Визначено поняття лексико-семантичного поля та проаналізовано семантичну структуру англомовних номінацій ювелірних прикрас.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Джуматий О. О. 
Лексикографические составляющие ЛСП "FACE": микрополе "выражение эмоций" / О. О. Джуматий // Зап. з ром.-герм. філол. : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 2. - С. 34-41. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Рассмотрена вербализация проявлений эмоций на лице человека. Проанализированы лексикографические единицы, номинирующие проявления различных эмоций в современном английском языке в контексте исследования лексико-семантического поля "FACE".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Загребельная Н. В. 
Основные характеристики когнитивного признака "целенаправленное ПЕРЕДВИЖЕНИЕ" ЛСП "Водное транспортное средство" (на материале английского языка) / Н. В. Загребельная // Зап. з ром.-герм. філол. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 1. - С. 88-95. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Рассмотрен лингвокогнитивный анализ лексико-семантического поля "водное транспортное средство". В центре внимания находятся функции когнитивного признака ПЕРЕДВИЖЕНИЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Буяр І. Є. 
Лексико-семантичне поле оцінки в англійській мові: лінгвокультурний і гендерний аспект : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / І. Є. Буяр; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 20 c. - укp.

Вперше здійснено моделювання лексико-семантичного поля (ЛСП) оцінки в сучасній англійській мові з залученням усіх чотирьох номінативних частин мови та встановлено вплив лінгвокультурного та гендерного чинників на склад і структуру цього ЛСП. Вперше визначено склад і семантичну структуру домінант-полісемантів через авторську формалізовану процедуру зворотного рангування. Запропоновано оригінальну семантичну класифікацію різночастиномовної оцінної лексики англійської мови. Застосування статистичних методів на всіх етапах дослідження сприяє достовірності отриманих даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Канонік Н. П. 
Граматична організація лексико-семантичних полів "простору" й "часу" в сучасній англійській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. П. Канонік; Херсон. держ. ун-т. - Херсон, 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено граматичну організацію лексичних одиниць на позначення простору й часу сучасної англійської мови. Проаналізовано системні особливості лексичних одиниць, в яких взаємодіють мовні категорії "просторовість" й "темпоральність". Установлено семантичну структуру просторових й темпоральних лексем. Окреслено критерії диференціації слів категорії простору й часу. Визначено й системно описано конституенти лексико-семантичних полів простору й часу за частиномовним параметром. Виокремлено 166 лексичних одиниць, у яких перетинаються семи просторовості й темпоральності, 75 з яких утворюють ядро. Доведено, що взаємодія й взаємозв'язок простору й часу в семантичній структурі лексичних одиниць розкриваються через точку перетину, яка виявляється в 12-ти спільних та 5-ти диференційних семантичних ознаках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Цобенко О. В. 
Англомовне лексико-семантичне поле "ювелірні прикраси" : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Цобенко; МОНМС України, Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова. - Одеса, 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено лексико-семантичне поле лювелірні прикраси» в англійській мові. Вивчено семантичні, мотиваційні, структурні та культурологічні параметри досліджуваного поля. Визначено основні підходи до вивчення лексико-семантичного поля та конкретної лексики, проаналізовано особливості семантичної структури англомовних номінацій ювелірних прикрас на матеріалі тлумачних словників, розкрито особливості спеціалізованих енциклопедичних дефініцій ювелірних прикрас. Ппроаналізовано внутрішню форму цих номінацій. Розглянуто особливості їхнього функціонування у мовленні на матеріалі народних казок та сучасних глянцевих журналів, визначено відношення між конституентами поля та висвітлено його ядерно-периферійну структуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393296 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського