Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш161.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Петрова Ю. І. 
Класифікація територіальних ідіомів Єгипту / Ю. І. Петрова // Сходознавство. - 2008. - № 41/42. - С. 118-129. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.21-33 + Ш161.21-671

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Петрова Ю. І. 
Порівняльна позиційна класифікація афіксів арабської літературної мови та єгипетського діалекту / Ю. І. Петрова // Сходознавство. - 2006. - № 35/36. - С. 103-114. - Бібліогр.: 12 назв - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.131-201 + Ш161.21-67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Петрова Ю. І. 
Єгипетський діалект арабської мови: специфіка структури та функціонування : монографія / Ю. І. Петрова; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. - К., 2011. - 285 c. - Бібліогр.: с. 221-238 - укp.

Розглянуто структуру сучасного єгипетського діалекту арабської мови в контексті цілісної картини мовної ситуації в Єгипті. Показано зв'язок діалектної системи з арабською літературною мовою та відмінності від неї. Висвітлено специфіку фонологічної та морфологічної систем єгипетського діалекту. Розкрито ключові аспекти діалектної дієслівної системи. Вперше наведено оригінальні зразки різних типів діалектних текстів з перекладом на українську мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.131-05 + Ш161.213-67

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Богомолов О. 
Тема насилля у єгипетському політичному дискурсі на матеріалі дискурсу Арабської весни / О. Богомолов // Теорет. й приклад. проблеми сучас. філології : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 8 (ч. 1). - С. 205-214. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Політичне насилля традиційно є однією з центральних тем у близькосхідних студіях. Мета роботи - додати ще один аспект до широкого розмаїття методологічних підходів, що застосовують до вивчення цієї складної проблеми. Підхід базується на сучасних лінгвістичних методах: дискурс-аналізу, когнітивної семантики та корпусної лінгвістики. Висновки, грунтуються на матеріалі попередніх досліджень дискурсу Арабської весни (єгипетської революції січня 2011 року). На основі аналізу концептуального апарату цього дискурсу, в тому числі концептів ZULM ("несправедливість пригнічення, кривдження") QISAS ("відплата" за принципом "око за око"), SAHADA ("мучеництво"), KARAMA ("гідність", але також тілесна та моральна "цілісність"), ми демонструємо, що ідея насилля присутня як тло всієї концептуальної рамки єгипетського революційного дискурсу. Проте поняття насилля в дискурсі видається амбівалентним і таким, що розпадається. Тоді як фізичне насилля морально засуджується, сила подається як кращий спосіб розв'язання будь-якої проблеми. Насилля сприймається як епіфеномен влади й держави, і поки революціонери прагнуть досягти остаточного звільнення від усіх видів зловживань, жертви насилля ("мученики") можуть використовуватися як моральний ресурс у боротьбі за владу. Враховуючи довгу історію політичного насилля в Арабському світі, не видається випадковим, що дискурси спротиву являють собою набори суперечливих відповідей на зловживання силою з боку авторитарних режимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.213-70

Шифр НБУВ: Ж74512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Богомолов О. В. 
Дискурс Арабської весни: когнітивно-семантичний та комунікативно-функціональний аспекти (на матеріалі єгипетських медійних текстів) : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.13 / О. В. Богомолов; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 32 c. - укp.

Присвячено аналізу дискурсу Січневої революції 2011 р. в Єгипті, одного з найяскравіших епізодів Арабської весни – хвилі масових антиавторитарних повстань, які охопили низку арабських країн. На когнітивно-семантичних засадах уперше проаналізовано базовий метанаратив та ключові концепти дискурсу Січневої революції, виявлено їхню культурну специфіку та реконструйовано пов'язані з ними культурні презумпції. Простежено динаміку становлення єгипетського революційного дискурсу під час подій у січні 2011 року в Єгипті, соціопрагматичні аспекти його функціонування та причини і прояви занепаду. Відзначено роль інших, більш сталих дискурсів, насамперед релігійного (зокрема ісламського нормативного субдискурсу, засадничих релігійних текстів) та дискурсу політичного ісламу у формуванні концептуальної основи єгипетського революційного дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.213-70

Шифр НБУВ: РА443879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського