Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш2 в$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Білецький Л. Т. 
Основи української літературно-наукової критики : [Навч. посіб.] / Л. Т. Білецький; ред.: М. М. Ільницький; Пер.: М. М Ільницький. - К : Либідь, 1998. - 408 c. - (Літ. пам'ятки України). - укp.

Висвітлено методологію літератури та її значення в піднесенні літературно-наукової критики до завдань наукових. Характеризуються поетики ієзуїтських шкіл (Скалігер, Понтан), поетики Київської греко-могилянської академії, поетики Ф.Прокоповича, Л.Горки, М.Довгалевського, П.Конючкевича, Г.Сломинського та ін. Розкрито значення формальної школи для сучасної літературно-наукової критики. Розглянуто теорію інтерпретації літературного твору як відбитку історичного життя, історію її розвитку на Заході Європи (брати Грімм, Крейцер) та в українській науковій критиці (М.Максимович, О.Бодянський, П.Куліш, М.Костомаров). Висвітлено теорію ідеологічної інтерпретації поетичного твору (студії М.Дашкевича, М.Сумцова, П.Житецького, І.Котляревського та ін), теорію наслідування (Т.Бенфей, М.Міллер, студії О.Котляревського, М.Драгоманова, О.Веселовського, О.Колесси, В.Щурата та ін).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 в + Ш2 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Солодухов В. Л. 
Метафоричність казки як засіб активного соціально-психологічного навчання : Автореф. дис... канд. психол. наук / В. Л. Солодухов; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2007. - 19 c. - укp.

Вивчено особливості використання метафоричності казки у процесі активного соціально-психологічного навчання (АСПН) з метою глибинно-психологічного пізнання особистісних проблем учасників АСПН. Проаналізовано теоретичні підходи до поняття метафори, виявлено зв'язок метафоричності казки з внутрішньою суперечністю психіки суб'єкта - автора казки. Виявлено можливості аналізу метафоричного змісту казки для об'єктивування неусвідомлених змістів психіки, взаємопов'язаних з інфантильним досвідом суб'єкта. Експериметально досліджено діагностичні та корекційні можливості використання казок. Розроблено методичні рекомендації щодо використання прийому казки в АСН з метою глибинно-психологічної корекції майбутніх психологів-практиків. Обгрунтовано необхідність застосування засобу метафоричності казки у професійній підготовці практичних психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с + Ю932.2-953.6 + Ш2 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чорнобай О. Л. 
Філософія фольклорного права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О. Л. Чорнобай; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2011. - 19 c. - укp.

Проведено комплексне філософське дослідження фольклору як соціокультурного феномену, з джерел якого гіпотетично постає, онтологічно утверджується, набуває ознак юридичного явища фольклорне право (ФП), яке як природне та звичаєве право - складова вітчизняної правової системи та впливає на її осучаснене реформування та вдосконалення. Встановлено, що як основа ФП - юридичні прислів'я і приказки, що належать до паремійних фондів різних етносів світу, трактуються як форми народної правосвідомості, як продукт народної творчості з його етноспецифікою та як елементи фольклорно-правової культури. Проаналізовано співвідношення моралі та права як основ ФП, визначено теоретико-прагматичні особливості імплементації фольклорних норм у правову культуру суспільства, акцентовано увагу на гносеологічних аспектах фольклорного правопізнання. Розкрито зміст функцій ФП як засобів його впливу на суспільні відносини й правову поведінку громадян з урахуванням філософських особливостей принципів ФП. Обгрунтовано значення основних ціннісних ознак ФП, що засвідчує його гуманістичну природу й високу онтологічну привабливість для юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ш2 в2:Х2

Шифр НБУВ: РА380855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чорнобай О. 
Феноменологічний зміст функцій фольклорного права / О. Чорнобай // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 782. - С. 96-101. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито феноменологічний зміст функцій фольклорного права. Фольклорно-правові норми відображають ту частину регулятивних функцій фольклорного права, що репрезентують не лише силові важелі регулювання життя суспільства, а й чинники, які мають загальнолюдські вартості та закорінені у морально-правовий ареал фольклору і звичаїв нації. Щоб пізнати специфіку правової поведінки населення конкретної територіальної одиниці або етнічної групи багатонаціонального регіону, чи навіть якогось невеликого етносу, необхідно досліджувати поряд з іншими джерелами місцевий фольклор.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.33 + Ш2 в2:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського