Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш2 в2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Солодухов В. Л. 
Метафоричність казки як засіб активного соціально-психологічного навчання : Автореф. дис... канд. психол. наук / В. Л. Солодухов; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2007. - 19 c. - укp.

Вивчено особливості використання метафоричності казки у процесі активного соціально-психологічного навчання (АСПН) з метою глибинно-психологічного пізнання особистісних проблем учасників АСПН. Проаналізовано теоретичні підходи до поняття метафори, виявлено зв'язок метафоричності казки з внутрішньою суперечністю психіки суб'єкта - автора казки. Виявлено можливості аналізу метафоричного змісту казки для об'єктивування неусвідомлених змістів психіки, взаємопов'язаних з інфантильним досвідом суб'єкта. Експериметально досліджено діагностичні та корекційні можливості використання казок. Розроблено методичні рекомендації щодо використання прийому казки в АСН з метою глибинно-психологічної корекції майбутніх психологів-практиків. Обгрунтовано необхідність застосування засобу метафоричності казки у професійній підготовці практичних психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с + Ю932.2-953.6 + Ш2 в2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чорнобай О. Л. 
Філософія фольклорного права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О. Л. Чорнобай; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2011. - 19 c. - укp.

Проведено комплексне філософське дослідження фольклору як соціокультурного феномену, з джерел якого гіпотетично постає, онтологічно утверджується, набуває ознак юридичного явища фольклорне право (ФП), яке як природне та звичаєве право - складова вітчизняної правової системи та впливає на її осучаснене реформування та вдосконалення. Встановлено, що як основа ФП - юридичні прислів'я і приказки, що належать до паремійних фондів різних етносів світу, трактуються як форми народної правосвідомості, як продукт народної творчості з його етноспецифікою та як елементи фольклорно-правової культури. Проаналізовано співвідношення моралі та права як основ ФП, визначено теоретико-прагматичні особливості імплементації фольклорних норм у правову культуру суспільства, акцентовано увагу на гносеологічних аспектах фольклорного правопізнання. Розкрито зміст функцій ФП як засобів його впливу на суспільні відносини й правову поведінку громадян з урахуванням філософських особливостей принципів ФП. Обгрунтовано значення основних ціннісних ознак ФП, що засвідчує його гуманістичну природу й високу онтологічну привабливість для юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ш2 в2:Х2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чорнобай О. 
Феноменологічний зміст функцій фольклорного права / О. Чорнобай // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 782. - С. 96-101. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито феноменологічний зміст функцій фольклорного права. Фольклорно-правові норми відображають ту частину регулятивних функцій фольклорного права, що репрезентують не лише силові важелі регулювання життя суспільства, а й чинники, які мають загальнолюдські вартості та закорінені у морально-правовий ареал фольклору і звичаїв нації. Щоб пізнати специфіку правової поведінки населення конкретної територіальної одиниці або етнічної групи багатонаціонального регіону, чи навіть якогось невеликого етносу, необхідно досліджувати поряд з іншими джерелами місцевий фольклор.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.33 + Ш2 в2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського