Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш401.185$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Усова Н. В. 
Фонетичні засоби виразності онімів у звуковому ладі поетичного твору : Автореф. дис... канд. філол. наук / Н. В. Усова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено фонетичні та графічні властивості онімів. Описано механізми інтеграції фонетичної складової поетонімів у різні рівні поетичного контексту. Здійснено спробу систематизації поетонімів у контексті вивчення особливостей їх звучання. Вперше встановлено загальномовні закономірності взаємодії структурної організації поезій англійської, німецької, російської та української літератури та включених до них онімів. Здійснено комплексний аналіз звучання поетонімів у звуковому ладі твору з урахуванням його композиційної та образної специфіки як цілісного утворення. Доведено значущість звучання поетонімів у процесі формотворення та творення смислу. Основні результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для подальшої розробки теорії поетики онімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш101.2 + Ш401.185

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кикоть В.  
Звукосимволіка, підтекст і переклад / В. Кикоть // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2010. - Вип. 178. - С. 27-31. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто переклад символічного значення звуків як важливий чинник формування підтексту поетичного твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171.11 + Ш401.185

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Настенко О. 
Методи дослідження фоніки поетичного тексту / О. Настенко // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2015. - № 9. - С. 111-117. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розкрито методи дослідження звукової організації поетичного тексту. На підставі розгляду вчень представників формального та структурального напрямів окреслено етапи упровадження їх методологій у вивчення фоніки. Проаналізовано ключові підходи в становленні міждисциплінарних методів у формуванні аналізу функціонування звукових повторів у тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.185

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Пожарицька О. 
Візуальне мистецтво та відеогра як витоки нових жанрів дигітальної поезії / О. Пожарицька // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 41. - С. 225-235. - Бібліогр.: 233 назв. - укp.

Проведено порівняльне дослідження візуальних/відео-звукових/візуально-звукових віршів і віршів-відеоігор як типових жанрів дигітальної поезії. Зроблено висновки, що той час, як візуальні/відео-звукові/візуально-звукові вірші сягають корінням візуального мистецтва та експериментують із ним, велика роль, яка відводиться саме мовним компонентам у них, підкреслює необхідність виокремлення їх в окремий жанр саме дигітальної поезії, а не візуального мистецтва. Вірші-відеоігри характеризуються такими типовими рисами цифрової поезії, як людичність та інтерактивність, що уможливлюють новий рівень читацької імерсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.185

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського