Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4УКР)6-328.88$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Бондаренко Ю.  
Національна парадигма українського екзистенціалізму / Ю. Бондаренко // Слово і час. - 2003. - № 6. - С. 64-69. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-328.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ящук Ж. М. 
Екзистенційність як художньо-естетичний метод в українській літературі ХХ століття : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.08 / Ж. М. Ящук; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню екзистенційної естетики у творах українських авторів ХХ ст. (Є.Плужника, В.Стуса, І.Калинця) на рівні репрезентації її як художньо-естетичного методу. Аналізуючи теоретико-методологічні засади концепції екзистенціалізму та історико-соціальні передумови виникнення екзистенціалістської філософічності в культурологічному процесі України наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., автор доводить об'єктивний характер існування екзистенційності як художньо-естетичного методу. Розкриваючи специфіку методології опрацювання художнього тексту, автор доводить правомірність використання обраної методологічної бази дослідження. Виявлення типізованих засобів і прийомів створення екзистенційної поетики текстів надають змогу визначити специфіку екзистенційної естетики як художньо-естетичного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88 + Ю3(4УКР)6-663 + Ю812.283.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хопта С. М. 
Парадигма екзистенціалізму в українській літературі кінця ХХ століття: систематика художніх образів та характерів : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / С. М. Хопта; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2009. - 19 c. - укp.

Висвітлено специфіку ключових для екзистенціального мислення мотивів людської екзистенції та способи втілення авторської інтенції в художньому тексті літератури ХХ ст. у контексті екзистенціальних модусів і парадигм. З'ясовано філософську основу та образно-міфологічну систему екзистенціальної рефлексії сучасної української прози. Виявлено плюральну, поліаспектну, діалектично-протилежну та непоєднувану поетику втілення образів і характерів у сучасний художній текст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Родіонова І. Г. 
Поезія Михайла Драй-Хмари у колі київської "неокласики" 20-х років ХХ століття : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І. Г. Родіонова; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено поетичну спадщину М.Драй-Хмари у контексті київської "неокласики". З'ясовано особливості його індивідуальної творчої манери, розглянуто стилетвірні домінанти (світоглядні й мовностилістичні) та провідні мотиви стильової парадигми. Поетичний доробок митця розглянуто у діахронно-синхронному контексті української літератури епохи бароко та новітньої доби. Проаналізовано притаманні стилю поета "неокласичний", символістський, неоромантичний, реалістичний і необароковий дискурси, з'ясовано домінантний чинник стильового синкретизму. На рівні мікроаналізу досліджено поетику лірики, її специфіку, новаторство та зв'язок з традицією. Доведено, що виявлені у художній спадщині М.Драй-Хмари елементи синкретизму (змістового і формального) є основою неповторної творчої манери митця і свідчать про його пошук нових шляхів подолання деструктивних тенденцій новітньої епохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88 + Ш5(4УКР)6-4 Драй-Хмара М.О. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калинська Л. М. 
Прозова творчість Юрія Андруховича як феномен постмодернізму : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л. М. Калинська; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Досліджено прозу Ю.Андруховича на основі теорій постмодернізму (Ж.-Ф.Ліотара), постструктуралізму (Ж.Дерріди), формалізму (В.Шкловського) та їх методологічних підходів. Значну увагу приділено особливостям індивідуального творчого переломлення постмодерністської філософії у текстах письменника. Філосовські засади постмодернізму розкрито на ідейно-образному та жанрово-композиційному рівнях у романах "Рекреації", "Московіада" та "Перверзія" у контекстах слов'янських, а також євро-американських постмодерністських літератур. Детально проаналізовано специфіку поетики та стилю романістики митця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88 + Ш5(4УКР)6-4 Андрухович Ю. 534 + Ш400.221.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цимбал Я. В. 
Творчість Майка Йогансена в контексті українського авангарду 20 - 30-х років : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / Я. В. Цимбал; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено творчість М.Йогансена у контексті українського авангарду 1920 - 1930 рр. Встановлено взаємозв'язок між філософією слова та світу у творчості письменника та проведено аналогії з творчими шуканнями поетів-авангардистів. Прозовий доробок М.Йогансена проаналізовано у контексті експериментальної прози 1920 - 1930 рр. а також синтезу елементів мистецтв, культивованого авангардом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88 + Ш5(4УКР)6-4Йогансен, М.417

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Давидова-Біла Г. В. 
Український літературний авангард: пошуки, стильові напрямки : Автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.01.01, 10.01.06 / Г. В. Давидова-Біла; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2005. - 36 c. - укp.

Розглянуто типологічні риси ідеологічно-естетичного руху, етіологію українського авангарду, специфіку реалізації стильових напрямків (футуризму, конструктивізму, експресіонізму, сюрреалізму), характер авангардистського експерименту в межах кожного напряму. Літературний авангард осмислено як явище конкретно-історичне, дискурсивне та органічне в національній культурі. Історичному авангарду в Україні властива автентичність експерименту, виразність ідеологічних установок, функціональність, техніцизм, близькість до соціальних та наукових дискурсів. Повоєнний авангард об'єднує спадкоємні явища сюрреалізму і стильові ерзаци, частково актуалізуючи формалістичні пошуки попереднього періоду. Значну увагу приділено проблемі стилізації, яка призводить до поступового розчинення авангардистського експерименту в синхронних дискурсах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88 + Ш400.221.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Старовойт І. М. 
Український постмодернізм у критичному та художньому дискурсах кінця XX століття : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.06 / І. М. Старовойт; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2001. - 19 c. - укp.

На підставі багатопланового метакритичного дослідження сформульовано основні положення естетичної концепції постмодернізму, для пошуку сенсу змін в сучасній культурі у зв'язку з соціально-політичними та психологічними аспектами українського досвіду. Термінологізовано для української гуманітарної науки ряд понять і категорій постмодернізму. Виявлено обсяг і межі даного культурно-стильового явища. Запропоновано найновіший масив критичної та художньої літератури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6 + Ш400.221.89 + Ш5(4УКР)6-328.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312647 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського