Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ113(4АВС)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Проскуряков О. В. 
Принципи архітектури спілки Ф.Фельнера і Г.Гельмера і їх розвиток в Україні : автореф. дис... канд. архіт. : 18.00.01 / О. В. Проскуряков; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2009. - 19 c. - укp.

Визначено принципи формування архітектури громадських будівель і споруд спілки архітекторів Ф. Фельнера і Г. Гельмера. Висвітлено творчу діяльність та біографію Ф. Фельдмана та Г. Гельмера. Досліджено та систематизовано результати проектування та будівництва будівель і споруд у центральній і Східній Європі у контексті порівняння зі світовим архітектурним досвідом. Грунтуючись на результатах досліджень понад 50-ти будівель у дев'яти містах України, Австрії, Польщі, Словаччини, Угорщини, запропоновано класифікацію архітектурної типології Ф. Фельнера та Г. Гельмера, визначено принципи їх архітектури, які є актуальними для сучасного архітектурного розвитку міст України. Розроблено рекомендації щодо напрямків розвитку архітектури. Наведено приклади впровадження актуальних принципів архітектури Ф. Фельнера та Г. Гельмера та їх розвитку в 11-ти проектах різних рівнів і двох збудованих об'єктів. На підставі узагальнення результатів діяльності Ф. Фельнера та Г. Гельмера, спрямованості сучасних наукових досліджень і практичної діяльності архітекторів в Україні, а також на базі розвинутих завдяки проведеним дослідженням актуальних архітектурних принципів запропоновано архітектурний ряд важливих громадських будівель у вигляді конкретних проектних пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)5/6 + Щ113(4АВС)5-8 Гельмер Г. + Щ113(4АВС)5-8 Фельнер Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Авраменко Н. О. 
Оперна творчість Франца Шрекера: проблема цілісності стилю : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. О. Авраменко; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Розглянуто особливості індивідуального композиторського стилю Ф. Шрекера на прикладі опер "Далекий дзвін", "Іграшка", "Христофорус, або Видіння опери". Центральною проблемою дослідження є проблема цілісності багатоскладового стилю композитора. Актуальність обраної теми зумовлена необхідністю перегляду усталених і часто неповних характеристик та оцінок творчості Ф. Шрекера. Проаналізовано вербальний та музично-інтонаційний ряди даних опер. Детальний аналіз лібрето різних за жанром опер дозволив розкрити своєрідність художнього методу Шрекера-лібретиста та виявити втілені у даних творах літературні та філософсько-естетичні тенденції на межі ХІХ - ХХ ст. Охарактеризовано особливості музичної мови та драматургії даних опер, проведено їх стильовий аналіз і зроблено висновок щодо природи індивідуального музичного стилю композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)6-81 Шрекер Ф. + Щ317.413(4АВС)-81 Шрекер Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Степаненко О. 
Віденські газосховища ("gasometer city") як знакові об'єкти рефункціоналізації промислової архітектури / О. Степаненко // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2016. - № 2. - С. 219-227. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На прикладі реновації віденських газосховищ досліджено особливості реорганізації промислових об'єктів та розглянуто варіанти наповнення їх внутрішніх просторів новими архітектурними елементами. Виявлено композиційні прийоми організації внутрішнього простору при рефункціоналізації газосховищ з об'єктів промислового спрямування в об'єкти житлового та громадського призначення. Встановлено, що, залежно від проектної ідеї автора, ідентичне предметно-просторове середовище може бути реорганізовано різними способами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС) + Н721.445

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Баланюк Ю. 
Вплив Фредеріка Кіслера на формування світогляду просторового мистецтва сучасності / Ю. Баланюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 1-7. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено вплив Ф. Кіслера на формування єдиного пластичного мистецького простору на противагу поширеним в той час ідеям "чистої архітектури". Основний внесок Кіслера в теорію дизайну полягав в тому, що він поставив на перше місце не предмет і не групу предметів, а процес взаємодії різних компонентів один з одним і з мінливою реальністю. Винайдений ним термін "корреалізм" використовувався для дослідження тривалої взаємодії між людиною та навколишнім середовищем, як техногенним, так і природнім. Таке дослідження базувалося, з одного боку, на експериментальному, а з іншого - на інтуїтивному осягненні процесів. Переосмислення Ф. Кіслером традиційних підходів до мистецтва стало поштовхом для формування нового просторового мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ113(4АВС)5/6-8 Кіслер Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Богданова Ю. 
Ф. Кізлер та пошуки шляхів творення простору в архітектурі XX ст. / Ю. Богданова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 19-27. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто зміни в парадигмі творення та розуміння мистецтва та архітектури у XX ст., а також шлях становлення видатного філософа, архітектора та дизайнера Ф. Кізлера та його вплив на просторові експерименти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)5/6-8 Кіслер Ф. + Щ113(0)6-239.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Климко З. 
Порівняння творчості всесвітньо відомих архітектора і сценографа Ф. Кізлера і сценографа і архітектора Є. Лисика / З. Климко, О. Проскуряков, Р. Кубай // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 91-96. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

За результатами дослідження творчої спадщини всесвітньовідомих архітектора та сценографа Ф. Кізлера і сценографа й архітектора Є. Лисика були виявлені деякі спільні риси в творенні ними архітектури та сценографії. Головною з яких виявилося бажання митців надавати своїм формальним творам архітектурно-сценографічного мистецтва якостей безмежності в часі та просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.771 г(4АВС)5/6 д Кізлер Ф. + Щ330.771 г(4УКР)5/6 д Лисик Є. + Щ113(4АВС)5/6-8 Кізлер Ф. + Щ113(4УКР)6-8 Лисик Е.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Копиляк І. 
Архітектурні ідеї Фрідріха Кізлера в проєктуванні сучасних культурно-видовищних та освітніх об'єктів / І. Копиляк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 97-104. - Бібліогр.: 101 назв. - укp.

Життєвий і творчий шлях Ф. Кізлера є прикладом постійного дослідження світових здобутків у різних галузях науки та культури. Ці пошуки знайшли відображення у його власному творчому методі "гнучкої" архітектури, що базувався на ідеї безмежності простору, який згодом утвердився в напрямі "кореалізм", основою якого була постійна взаємодія між людьми та природним і технологічним середовищем їхнього існування. Багатофункціональність і мобільність простору є основними вимогами сьогоднішнього дня. Тому ідеї Ф. Кізлера про гнучкий "перетікаючий" простір, із вільним плануванням, що може легко змінюватися, вплинули на творчі методики сучасних архітекторів П. Айзенмана, Т. Мейна, Ф. Гері та інших. Зараз, коли у світі зростає зацікавлення мистецтвом та архітектурою XX ст., збільшується необхідність вивчення творчого доробку знакових персоналій, що зробили неоціненний вклад у світову культурну спадщину розробкою численних експериментів, які ще не отримали повного втілення та чекають свого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)5/6-8 Кізлер Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коротун І. 
Інспіративні складові архітектурно-просторових рішень "Храму книги" Фрідріха Кіслера та Арманда Бартоша поблизу пагорба Гіват-Рам в Західному Єрусалимі / І. Коротун // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 105-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано архітектурно-просторові рішення архітектурного об'єкта, збудованого за ідеєю Ф. Кізлєра у співавторстві з А. Бартошем - архітектурного комплексу Храму книги, поблизу пагорба Гіват-Рам у Західному Єрусалимі. Досліджено передумови формування світогляду архітектора, що пов`язані з походженням і містом народження - Чернівцями з потужною на той період іудейською общиною, де його батько займав одне з чільних місць. Надано аналіз ідеологічних і семіологічних складових художніх рішень. Святе письма іудаїзму, зокрема С. Йецира, як транскрибування колористики екстер'єрів архітектурного комплексу. Своєю чергою, елементи формоутворення синтезовано за допомогою стилізації та творчого перевтілення форм головуючих атрибутів іудаїзму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)5/6-8 Кізлер Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Проскуряков В. 
Футуристичні ідеї архітектора Ф. Кізлера в навчальному проектуванні Львівської архітектурної школи (на прикладі діяльності кафедри дизайну архітектурного середовища) / В. Проскуряков, О. Проскуряков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 154-163. - Бібліогр.: 162 назв. - укp.

Висвітлено результати навчального проектування на кафедрі дизайну архітектурного проектування Національного університету "Львівська політехніка", в якому використовувалися та розвивалися футуристичні ідеї Ф. Кізлера; які неодноразово, протягом останніх 20 років, експонувалися кафедрою на різноманітних виставках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)5/6-8 Кізлер Ф. + Щ11 р3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Проскуряков В. 
Вплив ідей архітектора Кізлера на футуристичне проектування студентів кафедри дизайну архітектурного середовища (ДАС) Національного університету "Львівська політехніка" (на прикладі ескіз-проекту Представництва Ватикану у Львові) / В. Проскуряков, Ю. Чолавин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 164-169. - Бібліогр.: 167 назв. - укp.

Висвітлено вплив ідей архітектора Ф. Кізлера на проектування Представництва Ватикану у Львові. Ці ідеї були досліджені та розвинені в наступних футуристичних проектах Кізлера: Проект хмарочоса, 1930; Музей сучасного мистецтва, 1931; Проект дубль-театру, Бруклін, Нью-Йорк, 1925 - 1927 та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)5/6-8 Кізлер Ф. + Щ11 р3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського