Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Э36-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Федорко О. Р. 
Адам Кадмон та Адам Афар: ще раз про перші глави книги Буття / О. Р. Федорко // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 76-79. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто перші глави книги Буття. Проаналізовано текстові "лакуни", котрі уможливлюють багатозначність інтерпретацій. Використання мідрашів та кабалістичних текстів (наприклад, "Зохар") дозволило розширити поле традиційних підходів до тексту і, водночас, поглянути на нього з точки зору співіснування Письмової та Усної Тори, на підставі прикладу ставлення до душі та тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-210.91 + Э37-210.911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бескровная Е. Н. 
Трансформация Торы в еврейской литературе Украины : монография / Е. Н. Бескровная. - Д. : Січ, 2010. - 336 c. - рус.

Рассмотрены Тора как основной источник еврейского мировидения, хасидизм как основа иудизма евреев Украины. Определены предпосылки изучения трансформации Торы на территории современной Украины, а также рассмотрения понятия "еврейский вопрос" в начале ХХ в. в творчестве русских и еврейских писателей. Проанализированы особенности трансформации Торы в еврейской литературе Украины, восприятия Торы в хасидской литературе. Внимание уделено специфике развития еврейской литературы второй половины ХІХ - начала ХХ вв., агадического перевода в поэзии Фруга. Показано влияние современной израильской литературы на еврейскую литературу Украины. Проанализировано творчество А. Галича, С. Маршака, О. Мандельштама в контексте трансформации Торы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР=611.215.3)-304 + Э36-210.911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зінякова В. В. 
Мовно-смисловий універсум релігійної традиції та його зв'язок з неперекладністю сакральних текстів : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / В. В. Зінякова; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

Проведено аналіз мовно-смислових універсумів релігійних традицій іудаїзму та християнства. Показано, що утворення унікальних сенсів релігійною традицією пов'язано з мовою ужитку та інтерпретації сакрального тексту. Доведено, що ця унікальність міститься в неперекладності священних текстів, у тих схоплених мовою сенсах, які неможливо відтворити абсолютно ідентично іншою мовою. Розглянуто специфіку неперекладних сенсів Танаху, Септуагінти та українських біблійних перекладів. Проілюстровано, наскільки формування біблійних сенсів залежить від устрою та мовних конотацій давньоєврейської, давньогрецької та української мов і загалом смислового універсуму відповідної релігійної традиції. Простежено, як поряд із загальнофілологічними питаннями, пов'язаними з втратою чи зміною сенсів оригіналу при перекладі, постають ще й проблеми неможливості відтворення сенсів, сакралізованих у мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-21 + Э37-210.111.21 + Э37-200.212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410262 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського