Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Э37-198.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Райчинець А. В. 
Концептуальні основи християнсько-мусульманського богословського діалогу: релігієзнавчий аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / А. В. Райчинець; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2017. - 18 c. - укp.

Здійснено філософсько-релігієзнавчий аналіз концептуальних основ християнсько-мусульманського богословського діалогу. Зауважено, що на сучасному етапі християнство й іслам мають значний потенціал до відкритості та діалогу. На початку XXI ст. помітний прогрес відносно розуміння пророчого служіння учасників міжрелігійного діалогу. Віднайдено проекти спільного розуміння Слова Божого, явленого у різних священних книгах. Запропоновано нову герменевтику, в якій іудаїзм, християнство та іслам є трьома елементами складної структури єдиного монотеїстичного світогляду. На початку XXI ст. більша увага приділяється відносинам віруючого із Богом, сприйняттю краси світу, яка є відображенням любові Бога до свого творіння. Важливими аспектами діалогу стають визнання принципів гідності людини, релігійної свободи, множинності шляхів до Бога. Ісмаїл аль-Фаруджі був першим ісламським теологом, який свідомо розвивав теоретичні засади діалогу з християнством та іудаїзмом. При цьому іслам був представлений як мета-релігія, що є універсальним цілим, в якому інші монотеїстичні релігії мають віднайти власну повноту. Сучасні ісламські мислителі Ф. Рахман, М. Аркун, Н. Абу Зейд розвивають екуменічну герменевтику, лібералізуючи традиційне уявлення про нествореність Корану. А саме, Коран нестворений у своїй основі, при усній передачі через Мухаммеда і перше покоління мусульман. Цінності та принципи, сповіщені у цьому Корані, - абсолютні. Елементи відносності з'являються при записі Корану та його інтерпретаціях. Така методологія дозволяє зарахувати до ядра ісламу лише гуманістичні цінності та принципи, а мову агресії вважати привнесеною людським елементом при творенні Корану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-198.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429229 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського