Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Э37-4-34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Зема В. Є. 
Полеміко-догматичні збірки XVI - початку XVII ст. / В. Є. Зема // Укр. іст. журн. - 2001. - № 5. - С. 43-74. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Любасюк Т. І. 
Містичне спрямування духовної практики християнського Середньовіччя : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. І. Любасюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 17 c. - укp.

Проведено історико-філософський аналіз вчення німецьких містиків, зокрема, Х.Бінгенської, К.Сієнської, Й.Екхарта, Й.Таулера, Г.Сузо у контексті європейської ірраціоналістичної традиції. Розкрито сутність понять "містика", "містицизм", "містичний досвід". Реконструйовано та системно проаналізовано структуру духовного досвіду християнського середньовіччя та умови формування відповідного світогляду. Доведено взаємозв'язок містичних традицій античності та християнського середньовіччя. Обгрунтовано значущість містичної традиції християнства у філософській спадщині середньовічної Європи. Встановлено спадкоємність основних концепцій християнських містиків, визначено їх місце у структурі філософського вчення середньовіччя. Виокремлено та досліджено феномен жіночої містики як складової християнського духовного досвіду західноєвропейської філософії середніх віків. Показано вплив жіночої християнської містики на розвиток німецької містичної спадщини середньовіччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-377 + Э401 + Э37-4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галуйко Р. М. 
Шанування ікон в апологетичному вченні преподобного Феодора Студита / Р. М. Галуйко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 2. - С. 3-9. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено основоположні принципи вчення про ікони богослова і мислителя VIII ст. - Феодора Студита, котрий на основі текстів Святого Письма та творінь попередніх Отців Церкви показав підстави для вшанування та поклоніння іконам. На підставі аналізу праці "Три спростування іконоборства" та декількох листів догматичного змісту сформульовано узагальнення основоположних принципів вчення про ікони Феодора Студита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-575.1 + Э37-4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозінський К. 
Святий правовірний Юстиніан I Великий (527 - 565) християнський імператор і богослов : автореф. дис. ... д-ра богосл. наук / К. Лозінський; Укр. Православ. Церква Київ. Патріархату, Київ. православ. богосл. акад. - Київ, 2014. - 38 c. - укp.

Вивчено життя та діяльность св. Юстиніана - найвідомішого візантійського імператора, який залишив після себе значний слід в історії не тільки Візантійської імперії, а й всього світу. Проаналізовано здобутки Візантійської імперії в політичній, культурній та соціальній площині в період 38-ми літнього правління святого царя завдяки реформам, які проведено в державі в VI ст. Увагу сконцентровано на тому, за що імператор Юстиніан був канонізований Древньою Церквою, тобто його діяльності спрямовано на благо всієї Церкви. Розкрито принципи якими керувався святий імператор в своїй церковній політиці, зокрема пояснено необхідність та своєчасність впровадження в життя візантійського суспільства відомого всім принципу симфонії Церкви та держави, відзначено участь імператора в проведенні V Вселенського собору 553 р. Проаналізовано політику Юстиніана щодо єретиків, язичників та церковне меценатство імператора. Богословські праці які вийшли з-під пера імператора Юстиніана довго були не доступними для широкого загалу читачів. В процесі дослідження здійснено переклад його праць на українську мову. Аналіз цих праць вказує на глибоку віру, широку обізнаність імператора з сучасним йому богослів'ям та на мету допомогти Церкві досягти бажаного примирення з тими, хто відколовся. Комплексно розглянуті політична та церковна діяльность св. Юстиніана, що дозволило намалювати цілісний портрет життя та звершень великого правителя середньовіччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-341 + Э37-341-014.1,,553"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408182 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського